Treść opublikowana przez Artak
-
Akcja zbiorowa - rozkminiamy zawieszenie 1BA vs 1BE ( kat. mas osi)
Auto: A4 B6 (QUATTRO) Nadwozie: Avant Silnik: AVF 131KM (2003) Skrzynia: GBC (6 MANUAL) Kategoria wagowa osi przedniej: OJH Kategoria wagowa osi tylnej: 0YL Zawieszenie: 1BV LP (lewy-przód): 653mm PP (prawy-przód): 653mm LT (lewy-tył): 654mm PT (prawy tył): 654mm Ilość paliwa: 1/4 baku Opony: 235/45 17 Run Flat oś 1 ( chyba przednia)1095 kg oś 2 ( chyba tylna) 1135 kg masa własna 1626 kg ciśnienie w oponach 2,3 bara Pozdrawiam
-
Obniżanie zawieszenia w Audi A4 B6 i B7 sprężynami
Dla porównania wtrącę, że u mnie w avancie przy zawiasie 1BV i wadze samochodu 1626 kg czyli 20 kg mniej niż u Czestera zakres mas jest taki sam czyli OYL i OJH.
-
SPOTY WARSZAWSKIE - każdy wtorek g. 19:00.
Miałem chwilę przyjechałem o 19.10 nikogo nie było, pokręciłem się parę minut i zawinąlem się dalej, Pozdrawiam.
-
[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?
AVF Quattro, Potenza 235/45/17, program u Witka 170KM/386Nm miasto 8-8,5 l/100, żeby zejść poniżej 8 muszę jechać jak emeryt trasa normalna tak do 140km/h - 6,5-7l/100 autostrada ok. 7,5 l/100 na FIS 2 niekasowane przez 6 tkm średnie 7,8 l/100, dodam że na zimówkach 205/55/16 wychodziło jakieś 0,5 litra mniej. Pozdrawiam.
-
Polecane opony letnie
Na lato założyłem Bridgestone Potenza RE 050 235/45 17 no i niestety zużycie paliwa pół litra na setkę więcej, są wyraźnie głośniejsze niż zimowe Good Yeary. Całe szczęście, że jest też druga strona mocy. W połączeniu z quattro nie byłem w stanie usłyszeć pisku tych opon. Wczoraj miałem okazję chwilę pośmigać po lotnisku z Ułężu i jestem w szoku. Przyczepność Potenzy jest taka, że wydaje się, iż można w nieskończoność zacieśniać zakręty a ona ciągle trzyma, trzyma i trzyma a na końcu zaczyna trochę szurać i usuwać się . Osobiście znam tylko jedna oponę, która lepiej trzyma na suchym czyli Toyo R888 ale to praktycznie wyczynowa opona.
-
Wasze przebiegi w dieslach 1.9 TDI
Pewnie mi trochę pojedziecie, ale cóż trudno napiszę swoje. B6 AVF Quattro 2003 jedna właścicielka u niemców. Auto kupione dla mnie z ogłoszenia prywatnego przez przyjaciela od wieków sprowadzającego auta.Jak sam przyznał od dwóch lat nie widział takiej sztuki. Przebieg 85 tkm jest książka - tylko trzy wpisy 25 tkm, 48 tkm i 59 tkm, gwarancja z hologramami na letnie opony założone przy ostatnim przeglądzie - teraz wyglądają jak nówki. Wnętrze jak nowe, zawias jak z fabryki. Mam do czynienia często z różnymi autami testowymi w wieku 0-2 lat i większość z nich jest w gorszym stanie niż moja B6. Pozdrawiam.
-
SPOTY WARSZAWSKIE - każdy wtorek g. 19:00.
No to pierwszy spocik zaliczony. Nie było tak źle, trafiłem bez błądzenia, chłopaki w porządku, oby tak dalej. Do zobaczenia za tydzień.
-
SPOTY WARSZAWSKIE - każdy wtorek g. 19:00.
Witam. Pierwszy raz wybieram się na spota do Arkadii. Jak zobaczycie czarnego avanta "le parówkę" bez relingów błądzącego po parkingu to wskażcie drogę świeżakowi. Do zobaczenia.
-
[ALL] Opinie na temat opon TOYO PROXES CF-1
Zjeździłem komplet takich opon i mogę je szczerze polecić. Z zalet wymienię bardzo dobre prowadzenie na suchym oraz znakomite trzymanie na mokro, aquaplaning praktycznie nie istnieje. Niestety jak co dobrze trzyma to musi się ścierać no i tak jest w tym przypadku. Oponki wytrzymały mi 2 sezony czyli odliczając zimowe kilometry około 45-50 tkm. Poza tym nie jest to najcichsza opona ale mnie to nie przeszkadza bo liczy się przede wszystkim przyczepność. Pozdrawiam.
-
Czym jezdziłeś, zanim kupiłeś Audi?
Najpierw kilka 126P i 125p -> Ford Escort -> Mitsubishi Colt 1,6 93r -> Opel Calibra Turbo 4x4 93r -> Mitsubishi Carisma DID 01r -> teraz Audi i na przyszłość tylko samochody 4WD.
-
[ALL] Otwieram NOWĄ listę na grupowy CHIP do MR ROGALLOTTI:)
Ja również dopisuję sie na luty. Pozdrawiam.
-
Czym jezdziłeś, zanim kupiłeś Audi?
Na początku było kilka 126p, potem Escort USA 1,9 1985 --> Calibra Turbo 4x4 1993, --> Peugeot 106 1,1 1995 - żony --> Carisma DID 115/150 KM 2001 do chwili obecnej. Obecną B6 zakupiłem głównie ze względu na Quattro, jeszcze nią nie jeździłem gdyż stoi u blacharza ale mam nadzieję, że nie będę żałował. Dodatkowo w sezonie maxi skuter Aprilla Atlantic 500 i teraz Peugeot Satelis 500.
-
[ALL] Otwieram NOWĄ listę na grupowy CHIP do MR ROGALLOTTI:)
Ja również jestem chętny na moda ale niestety będę miał naprawione auto dopiero pod koniec roku. I tak ostatecznie na pewno trafię do Rogala. Robiłem u niego poprzednie auto tj. Carismę DID ze 115 na 150KM i 254/292 Nm. Cztery lata i 110 tkm bezawaryjnie przelatałem na tej samej suszarce i dwumasie. Jesli termin grupowy przeciągnie sie na drugą połowę grudnia to prosze mnie uwzględnić. Pozdrawiam.
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witam serdecznie wszystkich. Zarejestrowałem się może nieco przedwcześnie, gdyż dopiero za kilka dni nabędę moją A4. Ale sprawa jest już przesądzona i jestem na 100% zdecydowany na moją "czarnulę". Szukając samochodu podstawowym kryterium był napęd 4x4 a następnie maszynownia w dieslu. Kilka dni temu przyjaciel zajmujący się sprowadzaniem aut znalazł mi w Niemczech pasującą sztukę. A4 Avant, rok 2003, 1.9AVF Quattro, s-line, czarny shadow, webasto, audio bose, 1 właścicielka w niemczech, przebieg 85 tkm ( aż nie do uwierzenia ale jest 100% potwierdzony ). Auto po poślizgu wpadło na bandy na autostradzie i jest poobijane, poduszki, pasy niewystrzelone. Mechanicznie nic nie jest uszkodzone samochód jeździ jest tylko do naprawy blacharskiej. Niestety z uwagi na terminy u sprawdzonego i solidnego blacharza samochód będzie gotowy dopiero przed świętami. Jecze raz serdecznie witam i do zobaczenia na drodze. Pozdrawiam.