Treść opublikowana przez poltor
-
Problem po wymianie filtra paliwa??
mam nadzieję że zalałeś filtr paliwem -czystym paliwem oraz zachowałeś sterylną czystość podczas wymiany tegoż elementu bo inaczej może być lipa.
-
Zdzierający się nowy pasek rozrządu- co może być przyczyną?
Moja sugestia: zbyt mocno dokręcona rolka napinacza albo rolka prowadząca (zmiażdżenie łożyska) jeżeli się nie ma wyczuci w dokręcanie śrub to należy stosować klucz dynamometryczny. ROZRZĄD DO WYMIANY NATYCHMIAST".
-
Wasze przebiegi w dieslach 1.9 TDI
shelby-na pewno jest tak że można wyprodukować książkę serwisowa a następnie według tej książki wprowadzić do komputera w serwisie odpowiednie przebiegi oraz naprawy.Najprostrzym sposobem legalizacji przebiegu po cofnięciu licznika jest wizyta w serwisie na wymianę klocków hamulcowych gdzie podajesz aktualny stan licznika po tym zabiegu samochód ten ma przebieg taki jak podałeś bo serwisant taki wklepie jaki jest w chwili wizyty w serwisie. Oczyywiście są auta które mają oryginalne książki oraz przebiegi ale to może 5% i to raczej nie za stare i z przebiegiemw okolicach 200 000-250 000 tu nie opłaca się cofać licznika.
-
[B5 AFN] Mycie wtrysków w myjce ultradzwiękowej
Jeżeli nie masz pojęcia jak jest zbudowany wtryskiwacz,nie masz możliwości ustawienia ciśnienia wtrysku to nawet nie rozkręcaj wtryskiwacza.Czyszczenie końcówki wtryskiwacza za pomocą ultradzwieków nie przywróci jej sprawności.Jedynym skutecznym sposobem jest regeneracja końcówki wtryskiwacza chonowanie stożka w korpusie oraz szlifowanie stożka na igle wtryskiwacza.Jeszcze jedno końcówki wtryskiwacza za grosze to mit niema tanich markowych koncówek to na pewno lepiej regenerować stare oryginalne niż montować chińskie czy brazylijski .Lepiej się chodzi w oryginalnych adidasach niż w trampkach z chin.
-
[B7 BPW] Awaria turbosprężarki po uszkodzeniu napędu pompy olejowej
Boże jak można jechać nawet sto metrów bez smarowania silnika moim zdaniem ten silnik już nigdy nie będzie chodził tak samo jak przed awarią .
-
[B5 AFN] Sprawdzanie wtrysków-wasze opinie i sposoby
Jedyny sposób na sprawdzenie wtryskiwaczy to ich demontaż a następnie sprawdzenie na próbniku do wtryskiwaczy ,bo to że przelewem wycieka więcej paliwa czy w innym mniej wcale nie świadczy o tym który wtryskiwacz lepiej rozpyla paliwo.Ten który więcej daje do przelewu ma poprostu luźniejszą końcówkię ale może pracować poprawnie.
-
[B7 BLB] Nadtopione łopatki wirnika turbiny
Ewidentnie łopatki zostały nadtopione zbyt wysoką temperaturą spalin.Bardzo gorące spaliny powstają kiedy mamy zły skład mieszanki paliwowo- powietrznej mieszanka zbyt uboga a więc albo wtryskiwacze podawały za mało paliwa albo turbina podawała za dużo powietrza,prawdopodobnie awarii uległ czujnik doładowania,albo program sterujący silnikiem dlatego był wgrany nowy soft,awaria mogła się zdażyć znacznie wcześnie a turbina w takim stanie jeszcze dawała radę doładować silnik. Napewno uszkodzenie turbiny nie było spowodowane ocieraniem o obudowę.
-
[B5 AFN] Kleen-flo Diesel injector kleen - płyn do czyszczenia układu wtryskowego
[stojan] wynika z tego że jak będziesz dolewał tego preparatu cały czas to spalanie spadnie ci do zera
-
Wasze przebiegi w dieslach 1.9 TDI
[Dzik23] Jeżeli chodzi o przebieg twojego autka to chyba sam w to nie wierzysz że Niemiec kupił diesla po to żeby stał w garażu.Sam pomyśl nawet ty kręcisz 20 000 rocznie więc jakim cudem Niemiec jeżdził mniej od ciebie.Jeżeli kupiłeś z niemiec 6-cio latka to na bank ma minimum 250 000km.
-
[ALL] Automat a dwumas
Sprawdzone w ASO AUDI w 2009 r sprowadzone z niemiec przebieg 360 000tyś wymienione pierdoły typu żarówka tył prawa żarnik pióro wycieraczki itp. oraz turbina.Dodam że auto sprawuję się świetnie zero spalania oleju bardzo dynamiczne,jedyny problem który teraz się pojawił to jakby wolniejsza reakcja na pedał przyśpieszenia.Nie znalazłem wpisu o wymianie sprzęgła.
-
Wasze przebiegi w dieslach 1.9 TDI
Oczywiście przebiegi nawet 500 000 tys dla diesla to nic strasznego ,ale wiara w to że nasz nowy nabytek 6-cio letni diselek a RAJCHU ma na liczniku 175 000 tyś to zaklinanie rzeczywistości.Dla lepszego samopoczucia dostajemy do auta faktury,książki serwisowe i inne pierdoły które można kupić od handlarza [ polaka czy turasa].Kupując diesla 6-cio letniego z niemiec musimy mieć świadomość że ma przebieg około 300 000 tyś ,ale to nie znaczy że to złom nic z tych rzeczy można przejechać następne 300 000 tyś. i jeszcze odsprzedać z przebiegiem 190 000 tyś.
-
[ALL] Automat a dwumas
No to w takim razie dwumas jest niezniszczalny bo moje autko ma na liczniku 430000tyś i jeszcze nie było rozbierane dodam że skrzynia jak i sprzęgło działają perfekcyjnie mowa o multytroniku.
-
[ALL] Automat a dwumas
Może ktoś potwierdzić rysunkiem złożeniowym że multytronik ma dwumas bo znowu niewiem jedni piszą ma inni niema w innym wypadku rozbiorę moją brykię.
-
[B5 AHU] Po zmianie wtrysków z AHU na końcówki ASV strasznie zmulony!
Jeżeli przełożyłeś koncówki wtryskiwaczy i ustawiłeś prawidłowe ciśnienie początku wtrysku to będzie OK. pod warunkiem że i te końcówki po przełożeniu nie leją.
-
[B6 AWX] Proszę o ocenę logów autko dymi podczas przyspieszania
To dymienie to wielka różnica czy dymi na czarno ,czy dym ma kolor błękitny jasny bardziej podobny do pary wodnej Jeżeli czarny to zły skład mieszanki powietrze-paliwo [za mało powietrza],ale silnik mechanicznie OK.Jeżeli kopci jasnym dymem to spala olej to już gorzej ,albo z turbiny,albo z odmy,głowicę oraz pierścienie wykluczam-może nie zależy jaki przebieg
-
[B6 AWX] Poduszka silnika
miałem to samo silnik przy dużej prędkości obrotowej nie wpada w wibracje najgorzej drży właśnie na wolnych obrotach w moim wypadku miałem ubytek płynu z obu poduszek.
-
[B6 AVF] Multitronik Dziwne chrobotanie przy ruszaniu
Przyznaję się bez bicia osobiscie nie zaglądałem do obudowy skrzyni biegów napisałem bezmyślnie to co powiedział mi kolega[mechanik] sory. Mam automat dopiero kilka miesięcy znowu czegoś się dowiedziałem.
-
Wasze przebiegi w dieslach 1.9 TDI
Jest jedna prawda kupując diesla od niemca przebieg auta jest taki ilość lat mnożymy przez 60 000tyś. i nie ma innej prawdy. Oczywiście zdażają się się wyjątki ale to jeden na 100 000.Zauważcie że wszystkie samochody sprowadzane z niemiec mają przebieg w granicach 160 000-190 000tyś bez względu na rocznik.Zasadniczo mniejsze przebiegi mają benzyniaki a więc zakup dizla należy dobrze przemyślić.
-
[B6 AVF] Zaślepienie egr - minusy
Poco pozbywać się EGR-a wystarczy zaślepić wężyk sterujący EGR-em efekt ten sam co rezygnacja z EGR-a a klapka gasząca pozostaje. Lepsze rozwiązanie to zaślepić przekładką dolot spalin do EGR-a ,ale ekologia nie pozwala.
-
[B6 AVF] Wolna reakcja na pedał przyśpieszenia
Co masz na myśli z tą skrzynią .Tak mam skrzynię multytronik-czy ma to jakiś związek.
-
[B6 AVF] Wolna reakcja na pedał przyśpieszenia
Trochę lepiej było ale to nie to więc poszedłem dalej rozebrałem turbinę wyczyściłem kierownicę teraz jest o niebo lepiej ale to jeszcze nie to- na obroty wchodzi dość żwawo ,ale jak puszczę gaz to tak jakby na sekundę silnik wchodził na wyższe obroty.Będę więc pracował nad tym problemem ,ale bez komputera to już pewno się nie obędzie.
-
[B6 AVF] Multitronik Dziwne chrobotanie przy ruszaniu
Jaco] jeżeli masz multytronika to na pewno nie masz kola dwu masowego takie dziwne dzwięki swiadczą o dużym przebiegu skrzyni napewno nie 200 tyś.myślę jakieś 400 tyś.
-
[ALL B6] Regenracja turbiny AWX
wbrew pozorom turbina to bardzo proste urządzenie jeżeli łopaty turbin są OK to regenerację można zrobić samemu ja tak zrobiłem panewkę dotoczyłem sobie sam z brązu wyrównałem ośkę turbiny na szlifierce nowe uszczelniacze i turbina już drugi rok śmiga bez problemów.
-
Czyszczenie wtryskiwaczy - pompowtryskiwaczy Diesla
To jest pseudo czyszczenie takimi preparatami to można sobie wyczyścić portfel,jeżeli znacie budowę wtryskiwacza to wiadomo że po długiej pracy uszkodzeniu ulega stożek w korpuśie oraz na igle końcówki wtryskiwacza ponadto jeżeli zapchaniu uległ otworek-otworki końcówki wtrysku to żaden preparat go nie udrożni.Poza tym na pewno jest za niskie ciśnienie wtrysku żaden preparat nie podniesie ciśnienia trzeba rozebrać i zrobić to manualnie.Wniosek preparaty tego typu polepszają samopoczucie właściciela pojazdu na pewno nie polepszają samopoczucia naszemu samochodowi.Jeżeli chodzi o przedstawiony sposób ''czyszczenia'' wtryskiwaczy to nie polecam można narobić poważnych szkód nie będę tego komentował bo nie warto.
-
[B5 AJM] Przepustnica....
sztomel dobrze pisze miałem to samo napisać dzisiaj właśnie wyciągałem egr wraz z przepustnicą.