Treść opublikowana przez Gwerty
-
[B5 AJM] Ile kilometrów na baku
mój rekord na pełnym zbiorniku. ale sama trasa to 1180km. a sredio wychodzi miedzy 800-900km na zbiorniku
-
[ALL B5] Jaka skrzynia w boczek sedana
jaka gotówka dysponujesz na ten projekt?
-
[ALL B5] Car audio na oryginalnym subie od avanta w sedanie
nie ma inny kształt. musisz szukac suba z avanta b5.
-
[ALL B5] Brak sygnalizowania otwartych dzwi na fisie
vagiem tego nei zrobisz. na forum masz rozpiske pinów licznika i które odpowiadają za otwarte dzwi. podaj na te piny mase i zobaczysz czy fis bedzie sygnalizował otwarte dzwi.
-
[ALL B5] ASR lub ESP?
a ja swojej b5 ni4e sprzedam jak cos zostanie w rodzinie. a jak juz kupowac to b7
-
[ALL B5] ASR lub ESP?
ja tez szykałem 1.9 tdi w Q i wyszło ajm w osće. ale apety rośniewmiare jedzenia i Q sie nie da wyrezać
-
[ALL B5] ASR lub ESP?
powiem tak 1.8 T Q i jeszcze polifcie w dobrym stanie mażenie. jak znajdziesz chętnie odkupię. ale jeszcze trudniej znalaźc 1.9 tdi Q po lifcie, ale to tak w kwestji pocieszenia
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Kablem. \sorki dla wszystkich ale dobry dowcip :polew: a poważnie polecam ic3ek'a ogarnie szybko i na temat. było już wielu magików ale nikt nie umiał wgrać wsadu. a nawet wielu twierdziło ze sie wprost nie da
-
[ALL B5] Zielona kostka z nagłośnienia nokii!
radio nie jest podłączane przy kompie. orginalnie wiązka od radia jest zamaskowane doprawie samego kocna gdzie wychodzą tylko wtyczki.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
tu masz rozpiske pinów w liczniku Przyporządkowanie styków złączy wielostykowych w zestawie wskaźników w samochodach od 2000 roku Złącze wielostykowe, 32-stykowe, niebieskie 1 - Zacisk 15 2 - Zużycie klocków hamulcowych 3 - Wyjście prędkościomierza 1 4 - Niewykorzystane 5 - Czujnik poziomu paliwa 6 - Ostrzeżenie o rezerwie paliwa OBD 2 7 - Zacisk 31 (masa czujnika) 8 - Temperatura płynu chłodzącego 9 - Zacisk 31 (masa obciążająca) 10 - Ciśnienie oleju 2 (wysokie) 11 - Sygnał liczby obrotów 12 - Wyłączenie klimatyzacji 13 - Elektroniczny układ sterowania mocą silnika / kontrola rozgrzewania świec żarowych 14 - Regulacja poziomu 15 - Zacisk 58d 16 - Kierunkowskaz przyczepy 17 - Światła drogowe 18 - Kierunkowskaz lewy 19 - Niewykorzystane 20 - Zacisk 58s 21 - Czujnik stykowy drzwi po stronie kierowcy 22 - Niedobór płynu chłodzącego 23 - Zacisk 30 24 - Zacisk 31 (masa obciążająca) 25 - Sygnał zużycia 26 - Światło postojowe po prawej stronie 27 - Światło postojowe po lewej stronie 28 - Wejście prędkościomierza 29 - Hamulec 30 - Styk S 31 - Wyjście prędkościomierza 2 32 - ESP/ASR Złącze wielostykowe 32-stykowe, zielone 1 - Czujnik stykowy drzwi (wszystkie drzwi) 2 - Transponder 1 3 - Niewykorzystane 4 - Niewykorzystane 5 - Przewód W 6 - Pokrywa tylna 7 - Kierunkowskaz prawy 8 - Niewykorzystane 9 - Niewykorzystane 10 - Poduszka bezpieczeństwa 11 - Komunikat o czasie postoju 12 - Zacisk 61 / kontrola ładowania 13 - Hamulec postojowy/BRAKE 14 - CHECK 15 - Poziom oleju / temperatura oleju 16 - Niewykorzystane 17 - Transponder 2 18 - Magistrala CAN high speed napędu (+) 19 - Magistrala CAN hjgh speed napędu (–) 20 - Magistrala CAN high speed napędu, ekranowanie 21 - ABS 22 - Magistrala CAN low speed Komfort (+) 23 - Magistrala CAN low speed Komfort (–) 24 - Magistrala CAN low speed Komfort, ekranowanie 25 - Pokrywa przedziału silnikowego 26 - Niewykorzystane 27 - Zamek pasa bezpieczeństwa 28 - Przewód K 29 - Wejście temperatury zewnętrznej 30 - Niewykorzystane 31 - Wskaźnik zakresów przełączania 32 - Niewykorzystane Złącze wielostykowe 32-stykowe, szare 1 - Przełącznik menu 2 - Przełącznik menu (out A) 3 - Przełącznik menu (out 4 - Przełącznik menu (Enter) 5 - Magistrala CAN high speed, wyświetlacz (+) 6 - Magistrala CAN high speed, wyświetlacz (–) 7 - Magistrala CAN high speed, wyświetlacz - ekranowanie 8 - Czujnik stykowy drzwi po stronie przedniego pasażera 9 - Czujnik stykowy drzwi z tyłu z prawej strony 10 - Czujnik stykowy drzwi z tyłu z lewej strony 11 - Uaktywnienie 12 - Clock 13 - Data 14 - Światło hamowania 15 - Poziom płynu do mycia 16 - Tylne światło/światła mijania 17 - Komputer samochodowy z lewej strony 18 - Komputer samochodowy z prawej strony 19 - Komputer samochodowy - Reset 20 - Niewykorzystane 21 - Niewykorzystane 22 - Niewykorzystane 23 - Gałąź przycisków 1 nawigacji 24 - Gałąź przycisków 2 nawigacji 25 - Gałąź przycisków systemu Telematik 26 - Niewykorzystane 27 - Niewykorzystane 28 - Niewykorzystane 29 - Niewykorzystane 30 - Niewykorzystane 31 - Niewykorzystane 32 - Niewykorzystane [br]Dopisany: 06 Styczeń 2011, 18:49_________________________________________________musisz pin 1 z zielonej wtyczki przełożyć do niebieskiej pin 21
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
zeby dobrze pokazywało to wymiana pompki w zbiorniku albo samej blaszki od pływaka.a co do dzwi to w 1/2 fisa masz do liczniak pociągniety tylko kabel od kierowcy takwiec ze słupków masz wszystkie potrzebne kable. co do bagaznika. to jak miałes 1/2 fis to we wtyczce napewno masz pociągniety kabel .
-
[B5 AAH] Świeci się kontrolka końca płynu spryskiwaczy (FIS)
wtyczkę od pompki masz ilo pinową? dwa czy trzy piny są? jeśli 2 piny w pompce to czujnik masz oddzielny, jeżeli 3 piny, to czujnik jest razem z pompką.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
nie bedzie tak jak powinno. po ucieciu u mnie działa jak nalezy.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
i po znalezieniu kabla trzeba go uciąć przylutować jeden koniec do licznika a drugi koniec zaizolować bo jak tylko dołączymy fis to robi sie gimela. [br]Dopisany: 06 Styczeń 2011, 18:03_________________________________________________bagaznik masz już piciągniety. nie trzeba nic ciągnąc.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
tak. wszystko smiga az miło.
-
Przerobienie tunelu 1DIN na 2DIN w Audi A4 B5
ok. do usług. daleko do siebie nie mamy jak by co:)
-
Przerobienie tunelu 1DIN na 2DIN w Audi A4 B5
przerabiałem i z grzanymi stołkami. nie ma większego problemu. trzeba tylko dolne uchwyty podpiłować po około 2 milimetry. tu zdjęcie przerobionego tunelu z grzanymi stołkami:
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
kable od krancówek drzwi pazazera przód i wszystkie tył. znajdziesz w prawym słupku. tez zmieniałem na pełny fis i po poradzie znajomego włąsnei tam znalazłem wszystkie potrzebne kable.
-
[ALL B5] ASR lub ESP?
w b5 przereklamowane. mówisz ze masz 16-17 tys. to wogóle be4dzie ci cięzko kupić jakąkolwiek poliftowa a4 a tym bardziej z 2001r. dobrze utrzymany samochód trzyma cene. a za 17 tys. mozna kupić niezłego parcha i bedzie studnia bez dna.
-
[ALL B5] ASR lub ESP?
mam tdi ajm na pompkach i musze powiedzieć ze nawet dynamiczny w serii ale z czasem robi sie mało i na wiosnę idzie chip na około 140KM co do głośności to naprawdę jest miodzio. w benzynie ciszej,ale w tdi tez nie ma na co narzekać. ale jak stać Cie na pb to brał bym 1,8T.
-
Przerobienie tunelu 1DIN na 2DIN w Audi A4 B5
Konsola 2 din Po wyjęciu konsoli z auta. Bierzemy się za cięcie kosza. Przed cięciem http://images49.fotosik.pl/507/82daae65e23f1b56m.jpg Po ucięciu dolnej półki. http://images39.fotosik.pl/503/f1dffca9a6f879fam.jpg Teraz z HIPSU docinamy ściany boczne do kosza na 2 din http://images50.fotosik.pl/508/140b1f0005323baam.jpg Sklejamy to dobrym klejem do twardych plastików. Używałem epoksydowego do plastiku. Musi trzymać naprawdę mocno. Gdy klej schnie, bierzemy się za cięcie ramki panelu przedniego: http://images41.fotosik.pl/503/b9ae6c2450c97c89m.jpg Teraz rozbieramy klimatronic. Interesuje nas panel wyciągamy z niego wszystkie przyciski. I wklejamy w uciętą ramkę: http://images45.fotosik.pl/509/94752bad77255becm.jpg Gdy klej schnie tniemy obudowę klimatronica żeby weszła w obudowę konsoli 1 din http://images38.fotosik.pl/501/4f1e74367fd998d1m.jpg http://images38.fotosik.pl/501/688650a403dcc47em.jpg Gdy klej już wyschnie bierzemy się dalej za kosz. Ucinamy dolny wspornik żeby wszedł tam klimatronic http://images43.fotosik.pl/508/6f5d619ef0f3f267m.jpg Wkręcamy przerobiony już kosz w obudowę i dopasowujemy listwę nad radiem. Trzyma się na oryginalnych zatrzaskach: http://images47.fotosik.pl/509/af5fef7045de41f8m.jpg Bierzemy się za klimatronic. Docinamy odpowiedni kształt boków klimatronica wpasowując go pod radio: Filmik w ciecia panelu przedniego: jak już utniemy i dopasowujemy panel klimatronica w obudowę konsoli bierzemy się za szpachlowanie miejsc po klejeniu: http://images35.fotosik.pl/343/1d8e08235be42fabm.jpg Jak wyschnie szpachla to szlifujemy i bierzemy się za malowanie w czarny mat: http://images47.fotosik.pl/509/7726827f7ac969bem.jpg Po wyschnięciu skręcamy wszystko w całość: Prezentuje się tak: http://images40.fotosik.pl/491/14de1c1a01ae58bfm.jpg http://images46.fotosik.pl/488/e3a4d0fc70c37c2dm.jpg klimatronic trzyma się na oryginalnych górnych zatrzaskach. http://images40.fotosik.pl/491/7e43ff2dea7b8e42m.jpg Jak już mamy wszystko bierzemy się za składanie wszystkiego w całość: http://images41.fotosik.pl/503/c2d04474c7b356bbm.jpg Juz po założeniu w aucie: http://images35.fotosik.pl/343/0f4e49c18b529815m.jpg http://images37.fotosik.pl/483/ad181c1489c3906dm.jpg http://images39.fotosik.pl/503/a264e8c0a75a1200m.jpg Wszystko trzyma się pewnie i mocno. W czasie jazdy nic nie trzeszczy, piszczy. Od or4ginału odróżnia jedynie brak popielniczki i listewka masująca nad radiem. Jak ktoś ma pytania chętnie pomogę . Powodzenia w przeróbkach Gwerty 2011
-
[ALL B5] ASR lub ESP?
względem asr i esp. sam sobie odpowiedziałeś jak ma esp to ma już asr i jest jeden włącznik esp. co do skrzyni. to poczytaj na forum. ale ogolnie w b5 jest podobnie4 jak z 2,5tdi. jedni mają i chwalą inni mieli i więcej nie kupią. ale ogółnie używane za awaryjne w b5 i kosztowne w naprawie.
-
[ALL B5] Ori wiązka do nagłośnienia nokii - wtyczki
obstawiał bym ori zestaw głośno mówiący.
-
[B5 AAH] Świeci się kontrolka końca płynu spryskiwaczy (FIS)
może ci sie kabel rozłączył albo przetarł. bo kontrolka sie zapala jak nie ma zwarcia do masy. wiec albo masz walnięty czujnik, albo gdzieś przerwę w odwodzie.
-
SPOTy SUWAŁKI/AUGUSTÓW/OLECKO I INNE
myslałem intensywnie, ale niestety termin mi nie pasuje:( ale moze cos jeszcze wykombinuje.