Treść opublikowana przez _siwy_
-
[1.9 TDI] Schemat chłodzenia powietrza doładowanego.
Widzę, że pierdakło ci tak samo jak u mnie. Kosztuje to w ASO koło 90-100 zł. Załóż wąż gumowy np. FAGUMIT. Ja tak zrobiłem i jest git. Koszt: 7zł.
-
Chiptuning samamu ... co potrzebne?
Było by miło
-
Poszukuję chetnego do podmiany wtrysków.
Chwilowo nie mam dostępu do laptoka Sama zamiana nic mi nie powie raczej. Trzeba VAGa podpiąć.
-
Poszukuję chetnego do podmiany wtrysków.
Byłem w diagtroniku i wszystko z silnikiem jest ok (poza powoli padającą przepływką). Tylko właśnie jeden cylinder jakby słabszy był (zwiększona wartosć korekcji ok 1,5 z tego co sam kiedys sprawdzałem).
-
Poszukuję chetnego do podmiany wtrysków.
A bo już sam nie wiem co jest. Już i tak zminimalizowałem drgania, ale jeszcze jak jest zimny to drga kierownica i trochę buda (no i wydech też trochę), a jak się dobrze rozgrzeje to jest ok. Na VAGu jeden cylinder jakby słabiej wygląda, więc może to wtrysk coś szwankuje?
-
Poszukuję chetnego do podmiany wtrysków.
Czy jest ktoś z Warszawy chętny do podmiany wtrysków w celu sprawdzenia, czy na innych tez będą występować drgania. A może u kogoś leżą na półce jakieś wolne, ktore można by wsadzić na próbę?
-
Wymiana chłodnicy
Informacja na przyszłość, jakby ktoś szukał. Cała operacja trwała ok 1,5 godziny. Zdejmuje się tylko zderzak, a sama wymiana chłodnicy to pestka.
-
Wymiana chłodnicy
Musze wymienic chłodnicę. Wymieniał ktos? Duzo jest z tym roboty (godzinowo)?. Trzeba zdejmować wszystko jak do rozrządu? Czy jak mechanik zacznie powiedzmy o 7 to do 15 skonczy? Troche mam charmonogram napiety stad moje pytanie. Ufff, koniec pytań
-
wspomaganie! co jest grane!
Najprawdopodobniej najpierw pasek sie slizgał az w koncu go przepaliło i szlag go trafił.
-
[1.9TDI] Moje Audi jest leniwe.. :-\
Rozruszać!! Weź w rękę klucz (chyba) 14 (otwarty) i poruszaj cięgienkiem wychodzącym z gruszki na turbinie. To ciegienko jest w jednym miejscu szersze - wsadz klucz pod to zgrubienie. Podważ je tym kluczem i tak poruszaj kilkadziesiąt razy. Nie zaszkodzi psiknąc tez jakims odrdzewiaczem. Po zabiegu dac po garach na trasie i ogólnie starać się jeździc z obrotami nie mniejszymi niz 1800-2000.
-
[B5 1Z] autko przy 150km/h dostaje muła... :-( /znowu/
A może przepływka powoli mówi papa...
-
Koło dwu-masowe - Wpadający w rezonans cały uk.wydechowy
U mnie to wygląda tak: Group A: '001 Group B: '013 Group C: Engine speed Injection Quantity Mod. Piston Displ. Coolant Temp. Cyl 1 Cyl 2 Cyl 3 Cyl 4 TIME 861-945 09-mar 1.35-2.10 80-110 TIME -2 to +2 -2 to +2 -2 to +2 -2 to +2 TIME STAMP /min mg/R V °C STAMP mg/R mg/R mg/R STAMP 0,4 861 4,2 1,62 85,5 0,8 -0,07 1,39 0,71 1,2 861 4,4 1,7 86,4 1,6 -0,07 1,39 0,71 2 861 4,2 1,68 85,5 2,4 -0,07 1,36 0,71 2,8 861 4,2 1,64 85,5 3,2 -0,07 1,36 0,71 3,6 861 4,2 1,6 85,5 4 -0,05 1,36 0,68 4,4 861 4,2 1,7 85,5 4,8 -0,05 1,36 0,68 5,2 861 4,2 1,68 85,5 5,6 -0,07 1,36 0,68 6 861 4,2 1,64 85,5 6,4 -0,07 1,36 0,68 6,8 861 4,4 1,62 85,5 7,2 -0,07 1,36 0,66 7,6 861 4,2 1,68 85,5 8 -0,07 1,34 0,66 8,4 861 4,2 1,68 85,5 8,8 -0,09 1,34 0,66 9,2 861 4,2 1,64 85,5 9,6 -0,07 1,36 0,66 10 861 4,2 1,62 85,5 10,4 -0,09 1,32 0,66 10,8 861 4,2 1,68 85,5 11,2 -0,09 1,32 0,66 11,6 861 4,2 1,68 85,5 12 -0,09 1,34 0,66 12,4 861 4,2 1,64 85,5 12,79 -0,09 1,32 0,66 13,2 861 4,2 1,6 85,5 13,59 -0,09 1,32 0,66 14 861 4,2 1,68 85,5 14,39 -0,09 1,32 0,66 14,8 861 4,2 1,66 85,5 15,19 -0,09 1,29 0,64 15,59 861 4 1,66 85,5 15,99 -0,09 1,32 0,66 16,4 861 4,2 1,6 85,5 16,8 -0,09 1,29 0,66 17,2 861 4,2 1,68 85,5 17,6 -0,12 1,27 0,64 18 861 4,2 1,74 85,5 18,4 -0,09 1,27 0,64 18,8 861 4,2 1,7 85,5 19,2 -0,12 1,27 0,66 19,6 861 4,2 1,6 85,5 20 -0,12 1,27 0,66 20,4 861 4,2 1,68 85,5 20,8 -0,12 1,27 0,64 21,2 861 4,2 1,7 85,5 21,6 -0,12 1,27 0,64 22 861 4,2 1,66 85,5 22,4 -0,12 1,27 0,64 22,8 861 4,2 1,7 85,5 23,2 -0,14 1,25 0,61 23,6 861 4,2 1,7 85,5 24 -0,14 1,27 0,64 24,4 861 4,2 1,68 85,5 24,8 -0,14 1,25 0,61 25,2 861 4,2 1,64 85,5 25,59 -0,16 1,25 0,64 25,99 861 4,2 1,7 85,5 26,39 -0,16 1,25 0,61 26,79 861 4,2 1,68 85,5 27,19 -0,16 1,22 0,61 27,59 861 4,2 1,64 85,5 27,99 -0,16 1,22 0,61 28,39 861 4 1,6 85,5 28,8 -0,16 1,22 0,61 jeszcze dwa dni temu wyglądało troszkę inaczej w przybliżeniu: 0,4 1,0 0,4 Baskecior, ty też masz problem z drganiami??
-
Koło dwu-masowe - Wpadający w rezonans cały uk.wydechowy
No i k..waaaa żadnej poprawy. Nadal są te drgania. Jedyny plus, że wreszcie mam ciszę w środku, bo było bardzo głośno po przekroczeniu 2 tys obrotów. Teraz słychac cichy mruk silnika, ale nie ryk jak do tej pory. Plecionka wcześniej czy później musiałaby zostać wymieniona. Nastepny ruch to podmiana wtrysków. Poszukuję chętnego dawcę do pomocy, żeby je na chwilę podmienić i sprawdzić co będzie.
-
Koło dwu-masowe - Wpadający w rezonans cały uk.wydechowy
Modlić sie pozostaje, bo już sił nie mam a nie chcę sie wiecej na niunię wkurzac P.S. Dzwonili i powiedzieli, że plecionka w środku była rozpieprzona, czego z zewnatrz nie było widać. Szczegolne brawa dla specjalisty (40 lat doświadczenia - tym sie podpierał) z ul. Harfowej, który stwierdził, że jest ok i kategorycznie nie chciał sie podjąć roboty, wysyłając mnie na dianostykę i regulację silnika. Czekam na odbiór autka z nadzieją na lepsze!!
-
Koło dwu-masowe - Wpadający w rezonans cały uk.wydechowy
Odstawiłem niunie do warsztatu na wymianę plecionki. :mrgreen: O dziwo nikt sie nie zapierał i bedzie zrobione na "po pracy". Juz siedzę jak na rozżarzonych węglach czekając na wynik.
-
Koło dwu-masowe - Wpadający w rezonans cały uk.wydechowy
Dokładnie tak to wygląda. Wycina się stara i wspawuje nową.
-
Pukanie w zawieszeniu z prawej strony
A z drugiej strony, wymagasz od samochodu który ma już swoje za soba, że bedzie bezawaryjny jak nowy? Prosze Cię. Kupując używane auto po dużo NIŻSZEJ cenie niż nowy, trzeba się liczyć, że co jakiś czas to i owo padnie i trzeba będzie wymianić. Nawet w miare nowe auta się potrafią nieźle wysypać, co dopiero kilkuletnie.
-
Koło dwu-masowe - Wpadający w rezonans cały uk.wydechowy
Ja dzis trafiłem do tłumikarzy na ulicę harfową 4 w Warszawie. Nie uwierzycie, ale koleś nie chciał mi wymienić plecionki na moje życzenie. powiedział ze jest ok i takie drgania sa spowodowane czyms innym i miedzy wierszami zrozumiałem zebym sp...dalał. Co za kraj!!! Wymienie ta plecionke gdzie indziej i jesli pomoże to pojade i mu narobie wstydu
-
Koło dwu-masowe - Wpadający w rezonans cały uk.wydechowy
No to gratuluję. Też podjade do tłumikarza na ten zabieg:)
-
Dziwnie zamontowana puszka w wydechu
A4 mają taki wydech i już. Oryginalnie!!
-
Pęknięta gumowa opaska między rurą intercoolera a kolektorem
Chłopaki, kilka postów wyzej napisałem, ze już sobei poradziłem. Dzięki za pomoc.
-
Pęknięta gumowa opaska między rurą intercoolera a kolektorem
No, się wie. Ale muszę czekać aż sprowadzą, bo jak mówi mój kolega: ASO to nie muzeum, i części do zabytków nie mają
-
Pęknięta gumowa opaska między rurą intercoolera a kolektorem
Musiałem cos zaradzić bo sie nie dało jechać a jutro czeka mnie wyprawa na działkę po moje kobiety. Zajechałem do pierwszego lepszego motoryzacyjnego, kupiłem kawałek rury gumowej, wzmacnianej, zapłaciłem 7 zł, załozyłem i fura od razu dostała skrzydeł (wczesniej był muł okropny i gwizdało jak z lokomotywy). Moze i druciarsko to wygląda ale na razie musi tak być, bo w ASO i tak trzeba czekać. A jeździć trzeba.
-
Pęknięta gumowa opaska między rurą intercoolera a kolektorem
Skończy się na tym że zastosuję odpowiednio dobraną rure gumową. Niech się gonią naciągacze.
-
Pęknięta gumowa opaska między rurą intercoolera a kolektorem
Gdzie taka kupić poza ASO, bo za kawałek gumy krzyczą 90 zł?? Chodzi o nr 6 na rysunku.