Treść opublikowana przez _siwy_
-
[B5 AHU] Nagrzewnica - płukanie lub wymiana
Ja zdecydowałem się potraktować nagrzewnicę odkamieniaczem i przepłukać bieżącą wodą w jedną i druga stronę kilka razy. Trochę syfu wyleciało (rozpuszczonego i w grudkach). Na razie odpukać grzeje bardzo dobrze. Zobaczymy jak długo....
-
[B5 AHU] Nosi i buja autem
Własnie byłem na diagnostyce. Banany do wymiany + łączniki stabilizatora juz prawie w agonii. Pare stówek w plecy [br]Dopisany: 06 Grudzień 2007, 10:42 _________________________________________________Po wymianie nic sie nie zmieniło ;( Całość zjawiska pojawiła się (zauważyłem) po wymianie kół na zimowe (195/65 R15). Czy złe opony mogą powodować takie efekty czy to tylko zbieg okoliczności? Pozostaje jeszcze maglownica, bo coś stuka. Może jakiś luz na niej się pojawił. Można jakoś zmienjszyć luz na maglownicy?[br]Dopisany: 18 Grudzień 2007, 21:12 _________________________________________________I po temacie. Okazało się, że wszystkiemu winna była opona. Po wymianie na inną wszystko ok...
-
[B5 AHU] Nagrzewnica - płukanie lub wymiana
U mnie też po wymianie termostatu wszystko wróciło do normy... 90 na blacie i ciepełko z kratek...
-
[B5 AHU] Nagrzewnica - płukanie lub wymiana
Powinien chodzic non stop. Na zimnym silniku wolniej, na ciepłym szybciej. To zasługa sprzęgła wiskotycznego. Już doczytałem na forum. Czyli u mnie termostat jednak jest ok. Po prostu wiatrak schładza płyn i na wolnych obrotach nie ma szans na wzrost temperatury. Pozostaje płukanie układu, zmiana płynu i porządne odpowietrzenie.
-
[B5 AHU] Nagrzewnica - płukanie lub wymiana
No to groszek27, chyba termostat musisz spróbować zmienic...
-
[B5 AHU] Nagrzewnica - płukanie lub wymiana
Nie rośnie nawet jak mu dasz ognia? U mnie max w czasie jazdy to 87 w miescie... Czy ten duzy wiatrak przy chłodnicy powinien non stop chodzic??
-
[B5 AHU] Nagrzewnica - płukanie lub wymiana
Powiedzcie mi. Dziś po przejechaniu ok 7 km temperatura na 49c urosła do 78 st. Po zatrzymaniu zostawiłem auto na biegu jałowym na jakies 10 min. Temperatura ani drgnęła. Czy to normalne?
-
[B5 AHU] Nagrzewnica - płukanie lub wymiana
Spróbowałem odpowietrzyć nagrzewnice i przez pare kilometrów grzało. Chyba znowu się zapowietrzyło. Czeka mnie porządne odpowietrzenie. Natomiast nie jestem pewien termostatu. Jednak dosyc długo sie nagrzewa, max do 86 st, a na postoju spada do 82-83 st. (przejechałem ok 15 km). Może spróbować go jednak wymienić??
-
[B5 AHU] Nagrzewnica - płukanie lub wymiana
A próbowałeś przepłukać stronę silnika? Czy takie słabe cisnienie cieczy chłodzącej to normalne jest?
-
[B5 AHU] Nagrzewnica - płukanie lub wymiana
A grzeje??
-
[B5 AHU] Nagrzewnica - płukanie lub wymiana
Termostat w porządku, ale z tego co teść zeznał, jak sprawdzali ta nagrzewnice i odłączyli rurę idącą od silnika to ledwo leciała woda. Chyba jednak coś stoi od strony silnika.
-
[B5 AHU] Nagrzewnica - płukanie lub wymiana
U mnie na 49 maksymalnie pokazuje 88 st. a jak chwile postoi to 85-86 st. Czy to jest w porządku? Nie powinien trzymać 90 st??
-
[B5 AHU] Nagrzewnica - płukanie lub wymiana
U mnie też podobno termostat niedomaga. Zobaczymy czy wymiana pomoże...
-
[B5 AHU] Nagrzewnica - płukanie lub wymiana
Czy jesli mam nową chłodnicę to ryzyko rozszczelnienia po plukaniu tez wystepuje? Też mam problem z grzaniem nadmuchu i chciałbym to jakoś uleczyć.
-
Co sądzicie o regeneracji kola zamachowego dwumasowego?
A jakie poduchy wsadziłeś pod silnik??
-
[B6 AWX] Czy musze sprzedać moją A4, czy jest ktoś kto pomoże??
Poduszki pod silnikiem i/lub skrzynią. Wymienić na oryginały lub Lemfordery.
-
[B5 AFN] Po wymianie poduszek silnika+skrzyni TUBA w środku
Moze jeszcze złącze elastyczne wydechu sprawdz/wymien. Przy padnietych poduchach szybciej sie zuzywa..
-
[ALL B5] Avant - zaczepy rolety
Nikt nie wymyślił na to jakiegoś patentu?? Tez mi się jeden urwał. Na szczęście roleta jeszcze się trzyma jakoś... A wy jak jezdzicie?? Bez zasunietych rolet (porządek w bagarku )??
-
[B5 AFB] Problem z ruszeniem gdy postoje w korku - trzęsie mocno autem
chyba cos 210 zł za prawą poduchę silnika... nie pamietam dokładnie...
-
[B5 AFB] Problem z ruszeniem gdy postoje w korku - trzęsie mocno autem
Nie uleżą się. Jak ja załozyłem takie tanie poduchy, to też był taki dudniący odgłos i kierownica sie trzesła... Jeżdziłem tak kilka miesięcy licząc ze sie poprawi z czasem, ale sie przeliczyłem. Wymieniłem na febi i problem zginął...
-
[B5 AFN] czemu trzesie samochodem ??
Po pierwsze primo - użyj funkcji "szukaj" - naprawdę było tego sporo. Po drugie primo - to albo poduchy silnika albo łacznik elastyczny wydechu.
-
[B5 AEB] Brzydki zapach po wyłączeniu klimatyzacji
A czy w B5 nie można się dostać do parownika przez tą rurkę odpływową?? Gdzie ona jest?? uzupełnij profil - czwarta prośba ! nie mozna wysłac priva?? nie zagladam do kazdego watku gdzie napisałem... Przy niekorzystnych wiatrach mógłbyś i 100 razy prosić!!!
-
[B5 AFB] Problem z ruszeniem gdy postoje w korku - trzęsie mocno autem
Mam nowe poduchy, jedna roczna, druga dopiero co zmieniona... Ja myślę jednak o sprzęgle.. uzupełnij profil
-
[B5 AFB] Problem z ruszeniem gdy postoje w korku - trzęsie mocno autem
Ostatnio i u siebie zaobserwowałem takie zjawisko, żabka przy ruszaniu na rozgrzanym silniku... uzupełnij profil
-
[B5 AJM] Drżenie drążka zmiany biegów
i pod silnikiem też...