Treść opublikowana przez prezesik18
-
Złe wskazania VOLTOMIERZA, co z tym zrobić ?
A wzegarach z 1996r jest potencjometr od voltomierza
-
wymiana łożysk,tarcz,kolcków
Możesz wymienić nawet same łożyska. Problem jedynie jest podczas ich wybijania. Trzeba też uważać na pierścień abs żeby przypadkowo nie uderzyć, łatwo pękają.
-
[A4 B5 ADP LZ3N] [REUP 12.07.16] CherryOEMProject
Przewody w lusterku do podpięcia wkładu zawsze będziesz miał, niemniej kończą się one na wtyczce łączącej instalacje lusterka z instalacją drzwiową, od tego punktu musisz ciągnąć przewody w okolice nóg kierowcy i podpiąć masę, oraz zasilanie pod gruby biały przewód, na nim pojawia się napięcie w momencie włączenia grzania tylnej szyby.
-
Plus po przekreceniu na zaplon.
jak zdejmiesz półkę pod kierownicą, jest cały rząd przekaźników a pod nimi wychodzące w dół śruby "szóstki", pierwsze dwie od lewej to +12v po wł zapłonu.
-
Przewód/rurka odmy
W używkę ja bym się nie ładował, prędzej czy później popęka i się rozsypie. http://allegro.pl/przewod-waz-rura-odma-odmy-028-103-491-m-028103491-i5209244698.html
-
Przewód/rurka odmy
o to chodzi?
-
Głośny stukot za talnym siedzeniem.
Do wymiany łożysk odkręcali jedynie zaciski od jarzm, oraz jarzma od piasty. Także nic nie ruszali mocowania amortyzatora. Ja bym obstawiał na poluzowanie się wydechu, może coś z nim kombinowali i dobija na dziurach o podwozie.
-
Jaki konektor do pompki centralnego ?
Sprawdź sobie u tego gościa: http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=426531&order=m&string=konektor&search_scope=userItems-426531&bmatch=engagement-v6-promo-sm-sqm-dyn-v2-ele-1-3-1130
-
A4 B5 lift halogeny przeciwmgielne - h11?
Nie wiem jak w oryginale w polifcie się wyjmuję halogen, czy można wyjąć kratkę a halogen z małą obramówką zostają. Wyjmij wtedy wtyczkę od obudowy halogenu, tył obudowy halogenu zdejmuję się przekręcając go i wysuwając do tyłu. Następnie zdjąć z żarówki wtyczkę, a żarówkę żeby wyjąć to ma takie same zabezpieczenia jak żarówka w lampie. Nie jest to trudne, poradzisz sobie.
-
[B5 ADR] Wymiana pompy wody
Ja jak ją zmieniałem to ściągałem cały przód. Roboty jest od groma, czasem jest problem z odkręceniem i wyjęciem alternatora.
-
Rudy dzik :D
Jak już będziesz lakierował zderzak, to rób go na gładko
-
[ALL B5] Wymiana czujnika ABS
Złap kombinerkami(szczypcami) na końcu i rozruszaj i ciągnij do siebie, jeśli nie idzie to zacznij podważać. Ja założyłem 3msc temu najtańszy zamiennik i działa do dziś.
-
A4 B5 lift halogeny przeciwmgielne - h11?
No przecież kolega napisał że H7. Taką masz w halogenach, w soczewce świateł mijania oraz do świateł drogowych.
-
Złe wskazania VOLTOMIERZA, co z tym zrobić ?
Ja mam wlasnie przedliftowe zegary i chyba widzialem tam jakis potencjometr, niech kolega wrzuci fotke to sie wyjasni.
-
Silniczki Do Lamp LIFT
to prawda
-
Złe wskazania VOLTOMIERZA, co z tym zrobić ?
czasem nie ma małego potencjometru na płytce licznika przy silniczku od wskazań voltomierza do regulacji wskazań?
-
Słabe światła A4 b5 - wypalone soczewki
Albo oddajesz do regeneracji odbłyśniki, albo inwestujesz trochę gotówki i czasu na montaż soczewek bixenonowych, ja bez wątpienia wybrałbym drugą opcje.
-
Brak świateł pozycyjnych
a przednie pozycyjne świecą się normalnie? sprawdź bezpieczniki nr 22 i 23, jeśli są ok, wypnij wtyczkę od tylnej lampy i sprawdź za pomocą multimetra (lub za pomocą przewodu i żarówki) czy się pojawia +12V po włączeniu świateł postojowych na przewodzie czerwono-siwym we wtyczce prawej lampy i przewodzie czarno-siwym we wtyczce lewej lampy. Jeśli jest napięcie, tzn że albo nie styka gniazdo z wtyczką, uszkodzona żarówka lub też gdzieś jest problem we wkładzie lampy. A jeśli nie ma napięcia na tym przewodzie, to masz problem na drodze bezpiecznik-wtyczka tylnej lampy.
-
Silniczki Do Lamp LIFT
nie będą
-
Znaczenie ET Felgi
225/40 będzie na równo, a 215/40 delikatnie naciągnięte. http://tyrestretch.com/8.5-215-40-R18/ http://tyrestretch.com/8.5-225-40-R18/ dodam że mając 225/40/18 et 35, z przodu z glebą ciężko zejść poniżej 62cm bo czasami ocierało o nadkole(chyba że masz beton gwint). Poz zmianie gumy na 215/35 mogłem zejść z gwintem na 58cm oraz dać jeszcze dystans 13mm.
-
Rezanie bixenonu
Utnij kawałeczek rurki termokurczliwej, nałóż na tą końcówkę i podgrzej, dobry sposób na powiększenie średnicy tej "kulki"
-
światło mijania działa jak chce
Żeby dostać się do manetki musisz zdemontować kierownicę. Jak to zrobić masz opisane tu: http://a4-klub.pl/index.php?/topic/75362-wymiana-kierownicy-czteroramiennej-na-poliftowa/
-
Ściemniacz lampek wnętrza
U mnie w 1996r gasło od razu, założyłem taki moduł i wygasa powoli. https://sklep.avt.pl/avt722.html
-
Niedziałające silniczki lamp
OK, a więc tak wygląda wewnętrzna część wtyczki od lampy: Od lewej: Niebieski - +12V po włączeniu świateł mijania Czarny - sygnał z korektora wysokości świateł brązowy - masa Podczas sprawdzania kostka w lampie musi być wpięta na swoje miejsce. Co sprawdzasz? 1. Czy się pojawia napięcie ok 12-13V na przewodach niebieskim i brązowym w momencie włączenia świateł mijania. Jeśli tak to przechodzimy do pkt 2. Jeśli nie to sprawdzamy czy na brązowym przewodzie jest "masa", multimetr ustawiamy do pomiaru oporności, jedną końcówkę przewodu pomiarowego do przewodu brązowego, drugą do karoserii, akumulatora itp. Jeśli masa jest, to wiemy że mamy problem z brakiem +12V po włączeniu świateł. 2. Mierzymy napięcie na przewodach niebieskim i czarnym(światła włączone, korektor w pozycji 0), wynik powinien wynosić ok 10V, przestawiamy korektor na pozycję 3, napięcie spadnie do ok 3-4V. Nie pamiętam dokładnych wyników, w każdym bądź razie chodzi o to żeby sprawdzić czy korektor daje sygnał. Na próbę możemy kawałkiem przewodu podać napięcie z przewodu czerwonego w kostce na przewód niebieski i podczas włączonych świateł kręcić korektorem, silniczek powinien działać. To chyba tyle, jeśli chodzi o sprawdzenie silniczka czy działa, to musiałbyś mieć jakieś rezystorki w domu to bym powiedział co i jak sprawdzić. Jak będziesz robił pomiary, miał z czymś problem to dzwoń 724 510 814. W sumie ten na który pisałem brązowy, to chyba bardziej pomarańczowy, chodzi mi o ten pod pinem z przewodem czarnym
-
Niedziałające silniczki lamp
Masz multimetr? (może być voltomierz)