Treść opublikowana przez mati101086
-
[B5 1Z] Pilna Prośba o ocenę logów
dzieki za odpowiedz pytam o rozrzad bo slysze jakies dzwonienie badz syczenie miedzy skrzynia a silnikiem a najbardziej slyszalne jest podczas mocnego przyspieszania
-
[B5 1Z] Narastające problemy (kopcenie, gaśnięcie silnika...)
wymienilem pompe wody i rozrzad
-
[B5 1Z] Narastające problemy (kopcenie, gaśnięcie silnika...)
dzisiaj sie przekonalem ze napedza pompe wspomagania gdyz jak mi spadl braklo mi wspomagania i zaswiecila sie kontrolka ladowania a wiem ze napewno to nie napinacz z tego wzgledu ze rolka od pompy wody fruwala we wszystkie strony wiec napewno z tego powodu spadl pasek (wielko klinowy tak mi sie wydaje ze to sie nazywa jesli ktos wie niech mnie porawi) i gdy patrzylem w okolicach pompy bylo mokro wiec domyslam sie ze pompa wody jest odpowiedzialna za wyciek plynu[br]Dopisany: 25 Listopad 2011, 22:38_________________________________________________Koledzy poskladalem auto do kupy niby wszystko ladnie dziala tylko martwi mnie dzwonienie w okolicach miedzy skrzynia i silnikiem tak samo gdy depne autem slysze taki dzwionienie moze szumienie nie wiem jak to opisac. Co moze byc przyczyna ?[br]Dopisany: 04 Grudzień 2011, 17:25_________________________________________________aha i czy gdybym zle ustawil rozrzad wyszlo by to na vagu
-
[B5 1Z] Pilna Prośba o ocenę logów
dawke ustawilem taka Grupy: 001 - http://vaglog.rtnet.pl/mati101086_64855.html moze byc ? I mam jeszcze pytanko czy w logach wyszlo by gdyby rozrzada byl zle ustawiony ?
-
[B5 1Z] Pilna Prośba o ocenę logów
Czyli jak zmniejsze dawkę na Vag to rzeczywista będzie większa. I co za tym idzie większe spalanie. Zamotalem się już
-
[B5 1Z] Pilna Prośba o ocenę logów
czyli jak ustawie mniejsza to teoretycznie wiecej bedzie palil ?
-
[B5 1Z] Pilna Prośba o ocenę logów
czyli nastawnik pompy mam tak ustawic zeby wskazania byly jak najwieksze czyly w tym przypadku max 9.0 ?
-
[B5 1Z] Pilna Prośba o ocenę logów
a tutaj http://vaglog.rtnet.pl/mati101086_64468.html dawka 5.8 nie jes czasami duzo za duza moze zmienic ustawienie nastawnika na mniejsza dawke ? A o jaka dawe chodzi wam by zwiekszyc i jak bo nie wiem :gwizdanie:
-
[B5 1Z] Pilna Prośba o ocenę logów
trasa najczesciej smochod stoi z 10min zapalony zanim rusze w trase
-
[B5 1Z] Pilna Prośba o ocenę logów
no w granicach 8 litrow
-
[B5 1Z] Pilna Prośba o ocenę logów
jak sprawdzic napiecie na listwie świec? a co myslisz o duzym spalaniu, czy da cos zmniejszenie dawki paliwa na nastawniku pompy?
-
[INNE] VW LUPO 1,4 TDI Błędy
jako mlody vagista nie wiem czy moge sie wypowiedziec ale jeden blad jaki widze to problem z przeplywomierzem
-
[B5 1Z] Pilna Prośba o ocenę logów
ktos napisal ze kat wtrysku ok
-
[B5 1Z] Pilna Prośba o ocenę logów
ale panowie wydaje mi sie ze troche za duzo pali moze zmniejszyc dawke na nastawniku pompy i w jaki sposob moglbym usprawnic poranne odpalanie ? Dzieki wszystkim za zainteresowanie
-
[B5 1Z] Pilna Prośba o ocenę logów
a jak sytauacja ma sie z katem wtrysku ?[br]Dopisany: 01 Grudzień 2011, 11:44_________________________________________________glupie pytanie ale dawke oczywiscie na nastawniku :> kto jeszcze obeznany niech napisze co jeszcze poprawic
-
[B5 1Z] Pilna Prośba o ocenę logów
Jestem po wymianie rozrzadu niby wszystko dziala ok ale sa dwie rzeczy ktore mnie martwia. Gdy jest zimny kopci nienaturalnie intensywnie na bialo i stojac na biegu jalowym zostawia mokra plame pod wydechem. Zamieszczam komplet Logów Logi Statyczne BS Grupy: 000 - http://vaglog.rtnet.pl/mati101086_64462.html Grupy: 003 - http://vaglog.rtnet.pl/mati101086_64464.html Grupy: 004 - http://vaglog.rtnet.pl/mati101086_64465.html Grupy: 011 - http://vaglog.rtnet.pl/mati101086_64466.html Logi Statyczne MB Grupy: 000 - http://vaglog.rtnet.pl/mati101086_64467.html Grupy: 001 - http://vaglog.rtnet.pl/mati101086_64468.html Grupy: 003 - http://vaglog.rtnet.pl/mati101086_64469.html Grupy: 004 - http://vaglog.rtnet.pl/mati101086_64471.html Grupy: 007 - http://vaglog.rtnet.pl/mati101086_64470.html Grupy: 013 - http://vaglog.rtnet.pl/mati101086_64472.html Logi dynamiczne Grupy: 001,004 - http://vaglog.rtnet.pl/mati101086_64473.html Grupy: 008,010 - http://vaglog.rtnet.pl/mati101086_64475.html Grupy: 003,011 - http://vaglog.rtnet.pl/mati101086_64474.html [br]Dopisany: 30 Listopad 2011, 16:42_________________________________________________panowie poradzcie cos
-
[B5 AHU] Wymiana paska rozrządu - w jaki sposób?
witam ja tez po zakupie wszystkich elementow rozrzadu wraz z pompa wody, ale zadnych sroub w zestawie nie mialem(chodzi o 4 sruby kola pasowego walu korbowego ?). Przod zdemontowany pompa wody rowniez pasek jeszcze nie sciagniety. Czytajac wszelakie informacje na temat wymiany rozrzadu zrodzilo mi sie kilka pytan a mianowicie czy musze blokowac wszystkie kola bo jest problem taki ze nie posiadam takich blokad. Czy jest jakas szansa ze przed zdjeciem starego paska zaznacze polozenie wszyskich kol zdejme stary pasek i zaloze nowy ? [br]Dopisany: 28 Listopad 2011, 23:14_________________________________________________pochwale sie :gwizdanie: dzisiaj po wielu godzinach boju dokonalem pierwszej powazniejszej naprawy mianowicie wymienilem rozrzad :oklaski: . Oczywiscie z pomoca ksiazki ''Audi Sam Naprawiam'' i fotostory jednego z uzytkownikow forum. Oczywiscie nie obylo sie bez kilku problemow mianowicie problem ze zdeciem napinacza wielorowkowego z racji slabej widocznosci srub musialem sciagna i sprzeglo wiatraka i alternator ale sie udalo. Mialem rowniez klucz dynamometryczny lecz go nie uzylem gdy dokrecanie napinacza paska rozrzadu z sila 20 Nm wydalo mi sie nierealne i dokrecilem na wyczucie tak samo z kolem pasowym walu korbowego. O dziwo po skreceniu wszystkiego do kupu auto zapalilo od tyka i pracowalo rowniutko. Gdy sie zagrzalo zrobilem test dynamiki nie stracilo i ogolnie jezdzi nawet tak jaby rzeźwiej wiec wydaje mi sie ze naprawe wykonalem dobrze. Musze tylko wyregulowac chyba nastawnik pomy gdyz tak jakby za wydechem zostaje mokra plamy wydaje mi sie ze to niedopalone paliwo i kat wtrysku sprawdze na vag bo troche za bardzo kopci zanim sie nagrzeje.
-
[B5 1Z] Narastające problemy (kopcenie, gaśnięcie silnika...)
przejechalem tak ciagle dolewajac wody no to jest na pasku rozrzadu czy nie bo nie bardzo rozumiem twoja odp Grzesiek
-
[B5 1Z] Narastające problemy (kopcenie, gaśnięcie silnika...)
witam dzisiaj wynikl problem a mianowicie wyciekl mi caly plyn chlodniczy a z racji tej ze nie moglem zlokalizowc wycieku bylem zmuszony do rozebrania calego przodu i wychodzi na to ze pompa wody poszla i czeka mnie wymiana tylko z tego co widze nie jest ona na rozrzadzie tylko na pasku klinowym czy to mozliwe w 1z ?
-
[B5 AFN] Kolejny temat z cyklu-brak mocy.klekocze jak zwykły diesel bez turbo
kolego ja tez mialem problem z moca sprawdz kable ktore ida do n75 u mnie byl taki przypadek ze w miejscu gdzie wtyka wchodzila do zaworu pod guma byly kable zasniedziale i wyrwane po lutowaniu problem znikl
-
[ALL TDI] Bak, Stacja, Paliwo
jak tanloiwales na orlenie to moge z reka na sercu stwirdzic ze u nich dystrybutory oszukuja dlategu juz tam nie tankuje
-
[B5 AHU] Opornie zapala (1,9tdi 95r, 90kM
luzakk u mnie tez w lecie pali od tyka temperatury spadly ponizej +5 i zaczely sie problemy ze startem jutro napewno sprawdze kat wtrysku co prawda dzisiaj sprawdzalem w grupie 000 chociaz nie wiedzialem w ktorej rubryce mialem odczytac ten kat gdyz bylo ich tam chyba z 10 w pierwszych dwoch wartosci byly 40 wiec nie wiem czy to dobry kat wtrysku moze ktos obeznany w temacie sie wypowie
-
[B5 1Z] Prośba o ocenę logów dynamicznych
czyli mam rozumiec turbo dobrze pompuje ?
-
[B5 1Z] Prośba o ocenę logów dynamicznych
jutro zrobie komplet logow
-
[B5 1Z] Problem z odpalaniem, szarpaniem itd (VIDEO)
OK jutro sprawdze co z tym czujnikiem[br]Dopisany: 16 Listopad 2011, 22:52_________________________________________________a i jeszcze jedna sprawa dostane sie z gory do tego czujnika czy cos jak postepowac w przypadku gdy wtyka bedzie na swoim mejscu[br]Dopisany: 17 Listopad 2011, 00:31_________________________________________________witam sprawa dotyczaca '' 513 Czujnik predkosci obrotowej silnika 28 nieprawidlowy sygnal - BLAD SPORADYCZNY'' zrobiona, sprawdzone wtyki, wpiete i wypiete, obroty sie uspokoily. Pozostaje tylko kwestia falujacych obrotow. czy teraz mam czyscic nastawnik pompy czy tylko jakos ja wyregulowac. Do dzialu vag wrzucam logi statyczne i dynamiczne prosilbym o zerkniecie[br]Dopisany: 17 Listopad 2011, 16:06_________________________________________________AA i powiedzcie mi co moze byc przyczyna ze auto zanim sie zagrzeje kopci na bialo i to bardzo [br]Dopisany: 17 Listopad 2011, 16:13_________________________________________________koledzy ja probujac dostroic obroty i dawke wedlug poradnika i punktu ''precyzyjne ustawianie'' i odnoszac sie do ''tabele wartosci mierzonych'' probuje ustawic dawke wtryskiwanego paliwa 2.2 jak w tabelce lecz jak jest za niskie np 1.6 obroty faluja jak zas za wysokie obroty nie faluja ale dawka w granicach 5-6 jak to dostroic ? chyba ze ja cos zle odczytuje ? chyba ze ktos wie jaka by byla idealna dawka[br]Dopisany: 18 Listopad 2011, 13:37_________________________________________________po regulacji nastawnika napiszcie co ewentualnie zmienic Grupy: 001 - http://vaglog.rtnet.pl/mati101086_63287.html