Treść opublikowana przez mgas
-
ALL B7] Jakie klocki na przód do hamulców 320mm TRW/BREMBO/ATE/FERRODO
Tarcza mniej, ale klocki szybciej lecą.
-
[ALL B5] Zalecany akumulator 44ah 220A ???
s-boscha to bardzo dobre aku, na OE idą aku firmy Moll bardzo polecam - jest polski dystrybutor, do Vw wsadzają Bannera także pierwsza liga
-
[ALL B6] Gałka zmiany biegów
ZAstosowałem patent o A3,ale nie przekładałem ramki, tylko sama gałkę(skórę mam ok,poza tym z otworem na blokade skrzyni)skóra do gały przyczepiona jest plastikowym zatrzaskiem 130 zyli,7,5minuty pracy, a efekt :>
-
[B7 BLB] Co sądzicie-fajne te felusie!!!
Ja latam po Wrocławiu na 17" i chociaż bardzo podobają mi się 18"i19"to mam wrażenie, że wpadł bym w depresję, bo i tak po każdej starszej (czytaj dziurawej)ulicy muszę jeździć jak stara pierdoła żeby nie uszkodzić kół i zawiechy.
-
[B5 AJM] Czy termostat ma wpływ na zwiększenie spalania??
Dobrzy producenci termostatów to tak jak pisał kolega Behr(to grupa Hella) i jest dostawcą OE,polecam firmę Wahler (w wielu samoczodach OE),ujdzie Gates,ostatecznie Vernet.
-
[B7 BLB] Co sądzicie-fajne te felusie!!!
Pierwsze mocno średnie, delikatnie mówiąc, w Polsce b7 na 19" dobrze jeżdzi się tylko na lawecie.
-
[B6 BFB] Klima się załącza -z nawiewów dmucha letnie powietrze
ja bym stawial na wymiane osuszacza[br]Dopisany: 13 Maj 2011, 22:08_________________________________________________szron na przewodzie przed osuszczem ? Gdyby ilość czynnika była tak mała, że nie chłodziłoby, to czujnik ciśnienia wyłączyłby spręzarkę.
-
[B7 BPW] Szroni przednią szybę
jeśli masz nastawioną klimę w trybie auto, to nie powinno, może sie tak zdarzyć jak nastawisz nadmuch na szyby i bardzo niską wartość temperatury.
-
[ALL] Na którym biegu lepiej?
w instukcji naszych aut piszą o tym aby nie przyspieszać dynamicznie z wartosci mniejszych niż 2tys.obrotów i w takim przypadku zredukować bieg,natomiast przy jeżdzie ze stałą prędkością nie zchodzić poniżej 1700 .
-
ALL B7] Jakie klocki na przód do hamulców 320mm TRW/BREMBO/ATE/FERRODO
To prawda warto dopłacić parę złotych
-
[ALL B6] Montaż czujników parkowania parktronica tył
W zestawie Valeo (polecam) jest otwornica, a prad "kradnie"sie z przewodu od światla wstecznego.[br]Dopisany: 13 Maj 2011, 15:54_________________________________________________Valeo ma jeszcze dwa plusy,mozna je malować w kolor,a wrazie awarii,dostepne są pojedyncze czujniki,no i nic nie odstaje.No i zestawy sa w bardzo szerokiej gamie, od najprostszego z biperem, po przód+tył z wyswietlaczem a nawet kamera
-
[B5 AEB] Prośba o pomoc
katalizator zabiera nawet 10% mocy, tak więc "mocy przybywaj"
-
[B6 AWX] A oto moje autko;)
chcesz mieć odparzone gnaty, stosój podłokietnik z ceraty
-
[ALL B6] Podświetlenie włącznika świateł awaryjnych nie gaśnie.
Ten włącznik gaśnie po paru minutach,chyba musisz szukać innego powodu.
-
[B5 AHH] Wahacze Ruville?
EvR czyli Egon Von Ruville, to faktycznie tylko konfekcjoner, znaczki nabijają producenci na ich zlecenie, ale śledząc ich towar od ok. 7 lat twierdze, że w odróżnieniu od Hansa Priesa,jakosc oferowanych częci bardzo sie poprawila, w tej chwili na większości opakowań z rolkami, napinaczami,pompami wody... itd,znajduje sie znak OE Quality- czyli jakość pierwszego wyposażenia, niestety takiego oznaczenia nie spotykam na opakowaniach z elementami zawieszenia,ale od dawna nie miałem reklamacji na te podzespoły.
-
ALL B7] Jakie klocki na przód do hamulców 320mm TRW/BREMBO/ATE/FERRODO
ferodo , odradzam ATE(na wschodnie rynki aftermarket to badziewie)
-
Wyjazd do Włoch - co z samochodem
generalnie w krajach UE możesz jeżdzić przez trzy miechy, ale u makaronów chyba w to wbijają ?
-
[ALL B5] Czy są równice w drzwiach przedlift i po małym lifcie 97 poza dolnymi listwami?
z tego co pamiętam inne są otwory pod klamkę(chyba)
-
[B5 AJM] Czy termostat ma wpływ na zwiększenie spalania??
niedogrzewany silnik będzie palił nawet 20% więcej,a termostat warto mieć sprawny także ze względu na właściwą temperaturę pracy motoru.
-
[ALL B6] Gałka zmiany biegów
w aso wystepuje cala galka z mieszkiem, do s-line (perforowana) 425!
-
[ALL B5] Zalecany akumulator 44ah 220A ???
no ale 55ah to nie jest duży aku.[br]Dopisany: 13 Maj 2011, 10:37_________________________________________________katalog boscha dla 1,8t aeb 45ah do 70, a Varty od 60ah!!!
-
[B5 1Z] Wymiana tarcz przód z afm(wentylowane)
Wiercone tarcze lepiej odprowadzaja ciepło, wiec powinny poprawic wydolność hamowania, to rozwiązanie tańsze i łatwiejsze do wykonania.
-
[ALL] Smrodzik z klimy
Ja też potwierdzam, że trzeba wygrzać parownik-co jakiś czas,tzn włączyć ogrzewanie na maxa.
-
[ALL B5] Zalecany akumulator 44ah 220A ???
W zależności od ilości odbiorników i tego jaki masz alternator (chodzi o to, czy doladuje aku)założył bym min 55Ah, smialo wyda też 60 -62Ah,fabrycznie często zakładali najmniejszą baterię jaka była w stanie ruszyć dane auto, ale z wiekiem (zużycie takich elementów jak rozrusznik,alternator ,itd)trzeba troszkę zwiększyć pojemnośc baterii.
-
[B5 AFN] Listwa boczna
jak mogę radzić to szukaj nowej, używki zawsze są przerdzewiałe od wewnątrz i przy gwincie.