Treść opublikowana przez lukaszr
-
Wszystko o pielęgnacji auta - kosmetyki samochodowe
Słyszałem, że jest w miarę sensowny w tych pieniądzach O ile mnie pamięć nie myli to znajomy ma taki i wcale nie jest z niego zadowolony. Trochę rozmazuje wodę zamiast ją wciągać jednakże od razu zaznaczam, że to nie moja opinia aczkolwiek człowiek zna temat autodetailingu. Osobiście od ponad 3 lat używam 2 Water Magnetów - generalnie wychodzę z założenia, że jeżeli coś mi się sprawdza to nie zmieniam. Mam też dodatkowo niebieski ręcznik 90cm x 60cm od Oskara - jak to stwierdził jeden z moich znajomych, który ma też ten ręcznik: "TIRA można nim osuszyć"
-
[ALL B6] Rysy, otarcia - czym zlikwidować ?
Domyślam się, że żartujesz.
-
Wesołych Świąt
Zdrowych i Spokojnych
-
[ALL B6] Rysy, otarcia - czym zlikwidować ?
Niezły bajer marketingowy. Rysa znika po przejechaniu kredki :polew: Kredki lekko to maskują i to przeważnie do pierwszego mycia na myjni.
-
[ALL B6] Rysy, otarcia - czym zlikwidować ?
To na drzwiach powinno zejść, ale z tym na nadkolu nic nie zrobisz.
-
Wszystko o pielęgnacji auta - kosmetyki samochodowe
Jeżeli chcesz nie mieć kontroli nad polerowaniem i mieć dyskomfort to możesz tego używać. Kiedyś próbowałem tym coś zrobić, bo kolega kupił - albo już byłem przyzwyczajony do normalnych padów, albo po prostu tym jest ciężko cokolwiek zrobić. Poza tym powierzchnia strasznie się od nich grzeje i jest duża możliwość przypalenia na brzegach. Lepiej kup sobie albo gąbki Megsa albo 3M - ten drugie są o tyle w niektórych przypadkach lepsze, że poprzez ich mniejszą średnicę w trudnych miejscach lepiej się pracuje. Są też gąbki innych firm, które są bardzo podobne do 3M, ale ich nie testowałem. Osobiście pracuję na Megsie i 3M - w zależności od potrzeb. Natomiast małe gąbki Megsa są najlepsze jakie do tej pory próbowałem i praktycznie niezniszczalne
-
Wszystko o pielęgnacji auta - kosmetyki samochodowe
Podejrzewam, że podobnie zrobił mlody_drog tylko on nawalił tego generalnie więcej - efekty są właśnie takie Aplikatory są o tyle lepsze, że masz większą kontrolę nad ilością nakładanego produktu - pędzelkiem jest zdecydowanie gorzej.
-
[ALL B6] Rysy, otarcia - czym zlikwidować ?
A gdzie są te fotki ?
-
SPOTY WARSZAWSKIE - każdy wtorek g. 19:00.
Sio
-
Wszystko o pielęgnacji auta - kosmetyki samochodowe
Każdy będzie kleił jeżeli nawalisz go tyle, że opona będzie tłusta. Kiedyś jak zaczynałem przygodę z kosmetykami to zrobiłem tak samo. Nie dość, że oponę po 1 dniu miałem z połową syfu z drogi, to jeszcze poprzez jazdę miałem ochlapany lakier. Każdego dressingu na opony używa się jak wosku - jak najmniej żeby tylko przesmarować oponę, a nie nałożyć preparatu. Na aplikator nakładamy dosłownie tylko krople i powiedzmy "wcieramy" w oponę. Poprzez małą ilość na aplikatorze może wydawać się, że preparatu jest za mało i nie pokrywa dobrze gumy, ale wystarczy przejechać jeszcze 1-2 razy i na pewno będzie dobrze. Poza tym dobrze jest pozwolić preparatowi przeschnąć, a nie od razu jechać. Tire Gel jak i Endurance używam chyba odkąd były dostępne w sprzedaży i nigdy nie miałem problemu z przyciąganiem przez gumę brudu.
-
SPOTY WARSZAWSKIE - każdy wtorek g. 19:00.
Co z tego, że takie ? Jest jakiś limit ? Limity są a propo podpisów i avatarów, ale nie tego, co się wrzuca. Zdjęcie nie moje, podrzuciłem linka jakiego miałem i jak nie chcesz to po prostu nie oglądaj. Jak się tak potrafisz czepiać bzdur to może zwracaj też uwagę tym, co łamią regulamin podpisami i avatarami, a takich podpisów zmieniam dziennie dość sporo.
-
Wszystko o pielęgnacji auta - kosmetyki samochodowe
Dawid, ciężko powiedzieć czy papierem ściernym to zdejmiesz. Jeżeli nie są do bazy lakieru to jest szansa ich usunięcia, ale też nie wiadomo ile "w rysie" zostało jeszcze bezbarwnego. Chodzi o to żebyś tym papierem nie dojechał praktycznie do bazy. Generalnie sam usuwałem sporo różnych takich zarysowań, które nie były do podkładu i wychodziło ładnie także próbuj - najwyżej jak coś uszkodzisz to dasz element do lakierowania Acha, co do papieru - 2500 to już delikatny papier do wykończenia. Możesz pokusić się o użycie nawet 1500 jeżeli ryski są dość mocne. Oczywiście zacznij najpierw od najsłabszego zgodnie z zasadami.
-
[ALL] Czym najlepiej czyścić alkantarę ?
Np. preparatami do skór: http://sklep.osconcepts.pl/skora-tapicerka-c-8_15.html
-
SPOTY WARSZAWSKIE - każdy wtorek g. 19:00.
Co 2,5MB ? O co Ci chodzi ?
-
SPOTY WARSZAWSKIE - każdy wtorek g. 19:00.
Jeździł dzisiaj ktoś Al. Jerozolimskimi ? Oby zgodnie z przepisami Tolerancja tylko +10 km/h - podobno 300 zdjęć na 1h.
-
Wszystko o pielęgnacji auta - kosmetyki samochodowe
Używam dustera od 3 lat i zawsze ściągam nim tylko delikatny kurz (głównie do kilku dni po myciu i jak jest ładna pogoda). Jeżeli spadnie deszcz i auto będzie już miało przyschnięte ślady to nie używam. W pierwszym przypadku nigdy nie udało mi się porobić mikrorys albo hologramów, w drugim nie próbowałem, ale duster w tej sytuacji raczej się nie nadaje
-
Wszystko o pielęgnacji auta - kosmetyki samochodowe
Dopiero teraz widzę fotki - ciężko trochę określić coś więcej tym bardziej, że zdjęcie zrobiłeś w miejscu, gdzie przeważnie tych rys jest sporo (okolice klamki drzwi kierowcy). Wg mnie większość na pewno zejdzie, ale to tylko tyle co mogę powiedzieć z tego zdjęcia.
-
Wszystko o pielęgnacji auta - kosmetyki samochodowe
Wszystko zależy też jak bardzo porysowany i zniszczony. Dla przykładu Ultimate Compound potrafi dużo zdjąć (oczywiście polerką mechaniczną łatwiej i więcej można osiągnąć), ale pewnych rzeczy bez pomocy papieru ściernego lub ostatecznie lakierowania elementu nie osiągniesz. Ciężko mi określić czy do Twojej interpretacji "zniszczony porysowany zmęczony i poszarzały lakier" akurat to czy tamto będzie idealne. Musiałbym widzieć i dotknąć lakieru żeby coś więcej powiedzieć, bo nawet zdjęcia nie są w stanie czasami do końca pomóc, ale mimo wszystko jak możesz to zrób zdjęcia z bliska i przy użyciu jakiejś latarki (lub na CPN - te lampy nie wybaczają niczego).
-
Wszystko o pielęgnacji auta - kosmetyki samochodowe
Coś mi link nie działa. DC1 i DC2 to 2 zupełnie inne środki - DC1 cleaner (przed woskiem lub/i politurą), DC2 to właśnie politura. Ultimate Compound to pasta polerska do usuwania mikrorys. Sprecyzuj te kosmetyki do codziennego użytku
-
Wszystko o pielęgnacji auta - kosmetyki samochodowe
Zapamiętaj sobie raz na zawsze - NIGDY NIE MÓW ŻONIE ZA ILE KUPUJESZ KOSMETYKI, a jak już musisz to podziel kwotę przez 5 lub przesuń przecinek o 1 miejsce w lewo :naughty:
-
Wszystko o pielęgnacji auta - kosmetyki samochodowe
Tomek, ja się nie denerwuję - po prostu teksty w stylu obu Panów Michałów i jakieś aluzje zostały przeze mnie skomentowane złośliwością. Tyle w temacie. Na upartego można i polerką, ale po co ? Zdecydowanie przyjemniej jest ręcznie. Generalnie nie wychodź poza 1300-1500 obrotów, bo nic to nie daje. Rozłóż sobie obroty na etapy, np.: 600 > 900 > 1300 > 900 > 600.
-
Wszystko o pielęgnacji auta - kosmetyki samochodowe
Marcin, zadawaj tu pytania bez pytania konkretnej osoby - są tu ludzie, którzy mają o tym pojęcie więc na pewno dobrze doradzą.
-
Wszystko o pielęgnacji auta - kosmetyki samochodowe
Żenujący tekst Michał. Tak, każdy usuwa wszystkie linki. To taka tradycja. Dziwny zbieg okoliczności, że macie te same imiona i takie same śmieszne teksty. Jasne, teraz klient bez gratisów, darmowych wysyłek nie kupi nic - w d*pach się teraz wszystkim poprzewracało. Ale co tu się dziwić - Polak każdy biznes potrafi spier... i ten rynek odczuje to samo. Do Tech Waxa chcesz używać polerki ? Kto był doradcą w tym pomyśle ? Poza tym jaka to rodzaj polerki ? Sucha ewentualnie możesz na samym początku psiknąć 1-2 razy jakimś detailerem. Potem będzie ciągle lekko nasączona pastami więc nie będzie takiej potrzeby.
-
SPOTY WARSZAWSKIE - każdy wtorek g. 19:00.
Chyba go omamili - nie ma to jak patrzeć tak: "ch***, że u nas drogo ... na zachodzie mają jeszcze drożej więc nie ma co narzekać." Tylko szkoda, że u nas pensje, drogi i kraj nie jest taki, jak na zachodzie. Pominę już jakość paliwa.
-
SPOTY WARSZAWSKIE - każdy wtorek g. 19:00.
Ściskają mi się poślady za każdym razem jak oglądam wiadomości. Czy ktoś do ku*** nędzy nie mógłby ich ... eeeee szkoda moich nerwów i drugiego Tupolewa.