Treść opublikowana przez Tommy Gun
-
[A6 C5] 2.5 tdi powracający błąd 550
Witam, dzisiaj po około miesiącu od wymiany silnika zapiąłem Vaga - pacjent 2.5 TDI AFB. Zauważyłem że cały czas wywala błąd 550 (przy tych większych mrozach auto sporo kopciło po nocnym postoju, tak jakby też silnik chwilę nierówno pracował, nie mniej dzisiaj pokazał -4,5 stopnia odpalił elegancko bez kopcenia bardzo równo, na ciepłym także pali na dotyk). Zamieszczam przykładowe logi i powiedzcie czy kąt wtrysku wymaga regulacji oraz czy są jakieś inne niepokojące sygnały. Jeżeli brakuje którejś grupy jutro uzupełnię, na próbę dynamiczną nie ma szans w tych warunkach. W plikach są jednocześnie statyczne i bs: 000 - http://vaglog.rtnet.pl/black_hand_72674.html 001 - http://vaglog.rtnet.pl/black_hand_72672.html 004 - http://vaglog.rtnet.pl/black_hand_72673.html 005 - http://vaglog.rtnet.pl/black_hand_72675.html Rzućcie okiem w wolnej chwili Pozdrawiam
-
Wymiana kierownicy czteroramiennej na poliftową
Podczas zakładania w okienku taśmy masz mieć żółty znaczek (koła na prosto oczywiście). Jeżeli nie ma napięcia to taśma została pewnie przekręcona.
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Ciągle mnie dziwi fakt, że takie oleje jak Motul, Liqui Moly są tak mało znane na naszym rynku. Firmy oferujące jedne z najlepszych olei, a wokół nich taka cisza.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
lapek85 ja już przywykłem do tego, że zawsze jest dłubanie Wyjmę zbiorniczek i zobaczę co da się z tym zrobić. Nie mniej twój pomysł słuszny
-
[A4 b5] prośba o sprawdzenie nr seryjnych wtryskiwaczy
Serdecznie dziękuję
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Dla uściślenia sprawy wtyczkę fis zamówiłem czerwoną, przełożyłem jednak piny gdyż były inaczej ułożone (na wtyczce było 99r, licznik 95r.). Kolory kabelków nie mają chyba żadnego znaczenia, oby tylko były we właściwych numerach ????
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Zakupiłem dzisiaj czujnik płynu do spryskiwaczy od passata, rozumiem że kabel najlepiej będzie poprowadzić przez osłonę ECU, tak jak czujnika temperatury oleju ??
-
[B5 1Z] Brak Klaksonu
Taśma do sprawdzenia albo styki. Stało się to nagle czy klakson działał co raz gorzej aż przestał działać ?
-
[B5 1Z] PROŚBA O ANaLIZE LOGÓW [wysokie spalanie]
Czyżby przepływomierz ??
-
[B5 AFN] dawka 2,8
Ani be ani me. Nazwij poprawnie wątek zanim poleci do kosza --> [A4 B5] czy dawka 2,8 jest prawidłowa
-
[B5 1Z] Jakie sprzęgło
Byłem kiedyś u znajomego w sklepie pytać o zestaw sprzęgła do 1z. Dziwiłem się że do 80-tki 1z jest tańsze a do A4 z tym samym silnikiem droższe. Czymś się jednak różniły ale na obecną chwilę nie pamiętam czym. Pisz do użytkownika Tom77, ma w ofercie zestaw sprzęgła Sachs (tarcza, docisk, łożysko oporowe + smar) za ~600zł. I tą firmę bierz uwagę, ewentualnie Luk. Żadne inne, żadne używki, sprzęgło wymieniaj jako komplet.
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
No dobra a na który olej byście stawiali do 2.5 TDI AFB 99r. Obecnie jeździ na Mobil 1 New Life 0w40 Turbo Diesel, jak się ma przy nim Liqui Moly Synthoil Energy 0w40 ?? Chodzi mi tylko o te dwa.
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
- łatwiejszy rozruch w zimie - silnik pracuje ciszej - odporność na utlenianie w wysokiej temperaturze (turbo) i o wiele lepsza ochrona przed tarciem - olej dłużej zachowuje swoje właściwości To tylko kilka przykładów, nie będę tutaj pisał wypracowania a decyzję podejmiesz sam. Nie mniej jednak zachęcam do pełnego syntetyka. Jak się boisz o uszczelnienia to je wymień, trudno żeby guma zachowywała swoje właściwości po x-nastu latach a zwłaszcza na mrozie.
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Podobno kujawski jeszcze lepiej się trzyma, przy okazji można frytki usmażyć. Mnie też straszyli przed wymianą na 5w40, bo się silnik rozszczelni albo wydmucha uszczelkę pod głowicą . Olałem to ciepłym moczem i zapodałem Liqui Moly 5w40 i powiem tyle - bajka. Oczywiście do 1.9.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Popatrzcie co ktoś wykrzesał z Fisu --> FIS-Control shows boost pressure on the DIS display
-
[A4 b5] prośba o sprawdzenie nr seryjnych wtryskiwaczy
Witam, bardzo bym prosił jeżeli ktoś ma taką możliwość o sprawdzenie nr seryjnych wtryskiwaczy, do jakiego silnika (kod) są przeznaczone. Zwykły --> 059 130 201 E Sterujący --> 059 130 202 E Z góry dziękuję za pomoc
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
A czy przed tym ok zapala się kontrolka płynu chłodniczego i kontrolka oleju ?? Bo patrzyłem u kolegi wczoraj w 80-tce w której ma AC, przelatują ikonki a na końcu ok. Czy tutaj będzie tak samo ??
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Mam taką prośbę, czy ktoś mógłby wrzucić fotki, jakie ikonki powinny się wyświetlać na fisie po przekręceniu kluczyka i po zmianie na manetce ? Chodzi o fis z licznikiem przedliftowym.
-
[B5 AFN] Czy to może być pompa wodna ?
Odpada Ci ewentualna awaria w postaci połamanych łopatek wirnika Ale nie popadajmy z tego powodu w skrajność.
-
[B5 AFN] Czy to może być pompa wodna ?
Weź sobie pompę SKF z metalowym wirnikiem. Dobra rzecz.
-
[B5 AFN] Lód w przewodzie do turbo
Jutro z rana wrzucę zdjęcie. Co do tego środka, metoda dość kontrowersyjna. Najbardziej ciekawi mnie, że skoro to cudo czyści EGR, gdzie dostają się ewentualne resztki. To samo tyczy się turbo...
-
[ALL B5] Jakie radio koncernu VW zadziała z pełnym fisem (rds)??
Hmm nie wiem czy idę dobrym tropem ale czy jeżeli działa podświetlenie tego radia (poprzedni właściciel je montował) i jego regulacja, to jest szansa że mam zamontowany ten adapter ???? Tak mi się to skojarzyło bo podobno jest jakiś problem z podświetleniem po założeniu Concerta do starszych roczników...
-
[ALL B5] Jakie radio koncernu VW zadziała z pełnym fisem (rds)??
To i ja zapytam o taką rzecz, mianowicie czy z radia Audi Concert na CD, założonego do przedlifta, da radę wyciągnąć sygnał RDS ??
-
[B5 AFN] Lód w przewodzie do turbo
Wylot z odmy puściłem pod auto, zaślepiłem otwór który jest przed turbo.
-
[B5 AFN] Lód w przewodzie do turbo
Ja użyłem skręcanej opaski i nasadki/zakrętki od płynu do czyszczenia przepływomierzy. Trzyma się dobre pół roku. Widziałem też korek od szampana