Treść opublikowana przez Tommy Gun
-
[ALL] Tanie paliwo?
Kogoś może to zdziwić ale niedawno wlałem 40 litrów ropy z czego 20 ukraińskiej a 20 "zielonej". Koszt 4zł i 4,2 zł. Nie zaobserwowałem wzrostu spalania ani żadnych problemów. Kiedyś też uparcie wierzyłem że Vervy i V-powery pozwalają przejechać dalszy dystans. Tankowanie V-powera za 5.78 a sprawdzonej ropy z ukraińskiej stacji za 4zł daje prosty rachunek. Na 40 litrów ponad 40zł w kieszeni.
-
[B5 1Z] Sprzęgło
Zatem sprzęgło po wymianie powinno chodzić lekko czy raczej z oporem ??
-
[B5 AFN] Wymiana wahaczy
Podepnę się pod ten nieskończony temat z taką drobnostką. Mechanik z jednego warsztatu tłumaczył mi że nie ma potrzeby opuszczać auta, trzeba jednak ustawić wahacze idealnie jak w pozycji roboczej. Pokazywał nawet jaki najczęściej popełnia się błąd, ustawiając i dokręcając wahacz pod sporym kątem co później skutkuje nadwyrężeniem tulei. Z kolei jak robiłem drugą stronę, inny gość z tego warsztatu wyciągnął całkiem kolumnę, obejrzał czy tuleje nie są naderwane i zaczął wymieniać. Najpierw odkręcił jeden wahacz (ja trzymałem drugi którego ułożenie było punktem odniesienia) po czym przykręcił go tak że znajdował się w tym samym miejscu co stary. Potem analogicznie z drugim. Jak to wygląda od strony technicznej waszym zdaniem ?
-
[B5 AFN] Drży pedał sprzęgła,szarpie na "jedynce"-jaki koszt wymiany z dumasem?
Zawsze możesz zregenerować dwumas, kto powiedział że musi być nowy. Firma moto-rege się tym specjalizuje, w dodatku regenerują sprzęgła + 18 miesięcy gwarancji. Najpierw się jednak upewnij na 100%, chociaż te szarpania mogą to sugerować. U mnie w A6 działo się podobnie.
-
[B5 1Z] Zablokowana skrzynia biegów
A macie może pomysł na taki bajer. Jest lato, ok 28 stopni odpalam auto, jadę w trasę, wszystko super - biegi chodzą jak w nowym. Olej w skrzyni rozgrzany (zresztą wymieniony,nic nie wyleciało ze środka) i czasami podczas zmiany z 1 na 2 czuć mały opór. Nie jest to regułą ale zdarza się. W zimie jest to bardziej odczuwalne. Możliwe że wyrobiony wybierak odpowiada za taką duperelę ??
-
Wymiana kierownicy czteroramiennej na poliftową
Koledzy proszę was o pomoc, czy taśma którą zamieszczam w linku http://moto.allegro.pl/tasma-kierownicy-vw-audi-seat-skoda-i1682264588.html to jest dokładnie ta której potrzeba ?? Wygląda identycznie jak na 1 stronie, chciałbym jednak spytać fachowców, bo to co tutaj zobaczyłem - wielki podziw i uznanie Rozumiem że to jest ta legendarna taśma w wersji "dużej" ??? Zapomniałbym A4 95r, redukcja jest, kiera będzie jutro, zostałaby mi tylko obudowa kolumny
-
[A4 B5] Fotele z rocznika 98 do 95
Witam, jako że nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi do modelu B5 mam takie pytanko. Czy w przypadku wymiany foteli z rocznika 98 do 95 będą jakiekolwiek problemy, inny rozstaw lub z avanta do sedana ?? Te które planuje zakupić mają dzieloną kanapę, tak jak jest obecnie u mnie. Jeżeli ktoś miał do czynienia z podobnym przypadkiem bardzo proszę o pomoc. Nie chciałbym zastać jakiejś niemiłej niespodzianki przy montażu. P.S. Właśnie się dowiedziałem że fotele są od Avanta czyli pewnie nic z tego...
-
RZESZÓW PODKARPACKIE Widziany widziana
Rtocki dzisiaj przed 12 śmigał na Szopena potem skręcił na kładkę W lusterku widział czarne OOOO :gwizdanie:
-
Nowicjusz - wątek powitalny