Treść opublikowana przez Jay_Z
-
Pali bezpiecznik 38 - moduł komfortu
Na Vagu wyrzuca mi błąd : 00532 - Supply Voltage B+ 37-00-Faulty W sumie wszystko z tego co widzę chodzi dobrze jedynie oświetlenia wnętrza nie ma. Od czego może być ten błąd?
-
Dudnienie z filtra - ocena wałka
Nagrałem filmik jak silnik pracuje :
-
Pali bezpiecznik 38 - moduł komfortu
Witam. Jak w temacie. Cały czas pali mi bezpiecznik od komfortu numer 38. Gdzie można szukać przyczyny? Co podchodzi pod moduł komfortu?
-
Dudnienie z filtra - ocena wałka
To podpowiedz mi co i jak mogę jeszcze posprawdzać w domowych warunkach. Jak samochód się zagrzeje to jest znaczna poprawa.
-
Dudnienie z filtra - ocena wałka
Witam. Przesiadłem się z z A4 B5 na B6 AVF i niepokoi mnie sprawa opisywanego już wielokrotnie dudnienia z okolicy filtra powietrza. Nie jest to zjawisko może aż tak głośne jak u niektórych, jednak drażni. Oprócz tego słychać na zimnym pukanie jakby o pokrywę zaworów. Nie wiem czy tak ma być, czy to normalna praca pompowtrysków bo wcześniej nie miałem. Samochód ma przejechane 245 tys, sprowadzony, serwis potwierdzony w ASO. Zmieniłem olej na Motula specific, ale bez zmian. Samochód nie kopci, chodzi równo, nie traci na mocy. Pod vagiem zero błędów parametry również w normie. Czytałem na temat wytartych wałków, szklanek i wypadających broków. Zrzuciłem pokrywę i porobiłem zdjęcia. Proszę w miarę możliwości o ocenę: http://i58.tinypic.com/2n21ira.jpg http://pl.tinypic.com/r/2n07jb6/8 http://pl.tinypic.com/r/1589snt/8 http://pl.tinypic.com/r/2sb64wg/8 http://pl.tinypic.com/r/2yvo4sn/8 http://pl.tinypic.com/r/zv7r5h/8
-
Napinacz klimy, może szumieć ?
Kolego u mnie też szumiał. Pomogło naciągnięcie paska, ponieważ był za luźny.
-
Afn po wizycie w modpro
Kolego ile Cie skasowali za program w Modpro?
-
A4 90km AHU po mamie, pora zwiększyć moc pomocy :)
Kolego wystarczy wejść w dział Turbo, Chiptuning i Tuning Mechaniczny. Masz identyczne dwa tematy na górze.
-
Rzężenie/terkot z okolicy skrzyni biegów
Kolego jak by to była blacha to by chyba raczej to nie ustawało przy wciśniętym sprzęgle, lub przy ruszaniu lewarkiem, nie uważasz?
-
Rzężenie/terkot z okolicy skrzyni biegów
Witam. W ostatnim czasie pojawił się u mnie dziwny terkot niosący się od skrzyni biegów. Dźwięk podobny jakby coś goniło luzem w środku. Pojawia się on tylko na luzie na biegu jałowym. W momencie wciśnięcia sprzęgła cisza, podczas jazdy cisza. Ze skrzynią żadnych problemów. Jak próbuję wrzucić delikatnie bieg bez sprzęgła, w momencie jak pojawia się opór na lewarku również cisza. Ktoś się może orjentuje co by to mogło być? Pomoże ktoś?
-
Box firmy Alpin słyszał ktoś?
Ja nic nie kombinuje. Osobiście jak bym miał robić to tylko soft. Po prostu wpadł mi ten wynalazek w ręce i jestem ciekaw. Pewnie gdyby to był syf z allegro wylądował by w koszu, jednak wiem że Niemcy takiej fuszery nie robią. Kupiłem po prostu A6 w super stanie z pełną książką więc stwierdziłem że box też pewnie jest z wyższej półki. W środku wygląda to tak : http://pl.tinypic.com/r/33w1lrn/8 Jednak nie jest to tylko jeden opornik jak niektórzy twierdzą
-
Box firmy Alpin słyszał ktoś?
Jest też podpięcie pod przepływke czego niektóre boxy nie mają.
-
Box firmy Alpin słyszał ktoś?
Mało mi pomogłeś kolego
-
Box firmy Alpin słyszał ktoś?
Witam. Przywiozłem z Niemiec Audi A6 z silnikiem AFN. Okazało się, że samochód miał takiego oto boxa http://pl.tinypic.com/r/4t4px2/8 Nie był on jednak podpięty, poza cienkim kabelkiem idącym do przepływki. Spotkał się ktoś może z boxem tej firmy? Cena boxa na niemieckiej stronie to kilkaset euro. Tutaj strona firmy :http://www.alpin-tuning.com/Basis-Deutsch.html Wygląda dość solidnie w przeciwieństwie do tych za 100 zł z Allegro. Zastanawiam się nad podpięciem tego na próbe do mojego AHH.
-
Jaka dawka paliwa i kąt wtrysku dla AHH
Ok dzięki. U mnie jest dawka powyżej 5 a kąt wtrysku całkiem rozjechany to może dlatego ma muła.
-
Jaka dawka paliwa i kąt wtrysku dla AHH
Witam. Nie mogę się doszukać jaka powinna być optymalna dawka paliwa i kąt wtrysku dla silnika AHH 90ps. Jeżeli ktoś się orientuje będę wdzięczny za pomoc.
-
Podniesienie mocy w silniku AHH
Dzięki kolego. A dawki paliwa jakie ustawić? 3,2 - 3,4 będzie dobrze?
-
Podniesienie mocy w silniku AHH
Dlatego pisze żeby się wypowiedzieli ludzie którzy maja konkretnie AHH jakie mieli przyrosty mocy. Wiem że jest dużo tematów na forum bo już kilka lat tu siedze i dawno to czytałem.
-
Podniesienie mocy w silniku AHH
Ty gościu jak masz problem to sie nie udzielaj. Zadałem konkretne pytanie
-
Podniesienie mocy w silniku AHH
Witam. Chciałbym zasięgnąć informacji odnośnie podniesienia mocy w 90-konnym silniku o symbolu AHH. Wiem że jest wyposażony w wydajną pompę która daje duże możliwości. Czy samymi wtryskami z AFNa bez programu można osiągnąć jakiś znaczny przyrost? Wiem że AHU całkiem przyzwoicie jeździło na wtryskach ze 110.
-
czy w waszych b5 tez jest slabe wspomaganie?
Może masz za bardzo skręconą śrubę regulacyjną na kolumnie kierowniczej.
-
Wasze przebiegi w dieslach 1.9 TDI
Ja też miałem 98. Dzwoniłem do ASO dla potwierdzenia to mówili że wszystkie AHU.
-
Wasze przebiegi w dieslach 1.9 TDI
W AHU jest dwumas. To następca 1z do którego już założyli dwumas. Też miałem AHU wcześniej.
-
Mycie silnika
Ja używam do mycia silnika od zawsze płynu Voigt Brudpur Vc242 1L - Ceneo.pl. Idealnie się nadaje a jest dostępny w większości sklepów.
-
Jakiej firmy napinacz paska alternatora kupić ??
Ja mam Ruville i jest wszystko w porządku. Wcześniej założyłem Meyle i po miesiącu się zatarł