Treść opublikowana przez Jay_Z
-
Za dużo pali
Zerknie ktoś na moje logi, które umieściłem powyżej ?
-
Za dużo pali
Witam. Mi też dużo pali, od początku jak go kupiłem. Po mieście przy normalnej jeździe wychodzi 9 litrów. I to manual. Wiem, że przepływka już słaba, wtryski sprawdzane u pompiarza i wszystko ok, auto nie kopci. Może ktoś będzie w stanie coś podpowiedzieć. Z góry dzięki. Statyczne: Grupy: 013 - http://vaglog.rtnet.pl/Jay_Z_75887.html Grupy: 001 - http://vaglog.rtnet.pl/Jay_Z_75888.html Grupy: 000 - http://vaglog.rtnet.pl/Jay_Z_75889.html Grupy: 004 - http://vaglog.rtnet.pl/Jay_Z_75890.html Grupy: 007 - http://vaglog.rtnet.pl/Jay_Z_75891.html Grupy: 018 - http://vaglog.rtnet.pl/Jay_Z_75892.html Grupy: 023 - http://vaglog.rtnet.pl/Jay_Z_75893.html Grupy: 014 - http://vaglog.rtnet.pl/Jay_Z_75894.html Grupy: 003 - http://vaglog.rtnet.pl/Jay_Z_75895.html Statyczne BS: Grupy: 011 - http://vaglog.rtnet.pl/Jay_Z_75896.html Grupy: 003 - http://vaglog.rtnet.pl/Jay_Z_75897.html Grupy: 004 - http://vaglog.rtnet.pl/Jay_Z_75898.html Grupy: 000 - http://vaglog.rtnet.pl/Jay_Z_75899.html Dynamiczne: Grupy: 004 - http://vaglog.rtnet.pl/Jay_Z_76014.html Grupy: 000 - http://vaglog.rtnet.pl/Jay_Z_76015.html Grupy: 010 - http://vaglog.rtnet.pl/Jay_Z_76016.html Grupy: 001 - http://vaglog.rtnet.pl/Jay_Z_76017.html Grupy: 008 - http://vaglog.rtnet.pl/Jay_Z_76018.html Grupy: 003 - http://vaglog.rtnet.pl/Jay_Z_76019.html Grupy: 011 - http://vaglog.rtnet.pl/Jay_Z_76020.html
-
Poci sie. Zostawia krople oleju... fotki do wglądu.
Kup sobie taki środek jak VC 232 od zawsze myje tym silniki, rewelacja. Moczysz lekko silnik spryskujesz dokładnie czekasz 5 min i myjesz karcherem. Wszystko schodzi elegancko.
-
Poci sie. Zostawia krople oleju... fotki do wglądu.
Sprawdź czy odma nie jest pęknięta
-
[B5 AFN] Problem z odpalaniem i ze spalaniem
Powiedzcie mi tak przy okazji. Czy lekko przestawiony kąt wtrysku tzn aktualnie koło 60 może mieć wpływ na spalanie?
-
Szarpie
Ten najdłuższy. Ten z którego wychodzi kabel.
-
Szarpie
Jak masz taką możliwość spróbuj pierwsze jak kolega wyżej pisał czyli podmienić wtrysk sterujący.
-
Szarpie
ja tez mam AHU
-
Szarpie
http://a4-klub.pl/vb/showthread.php?211445-B5-AFN-Zmiana-dawki-paliwa&highlight=zmiana+dawki+paliwa Tu masz opisane. Ustaw powyżej 3. Ja mam u siebie 3.6 .
-
Szarpie
próbowałeś zmienić dawke?
-
Prośba o szczegółową analizę logów
Problem z przepływką nie będzie chyba miał aż takiego wpływu na spalanie? Inne logi jak wyglądają ?
-
Prośba o szczegółową analizę logów
A da się to wyjąć? Tam są jakieś 2 torxy jak to odkręce to wyjdzie to na zewnątrz, żebym nie musiał tej siatki wyciągać ?
-
Prośba o szczegółową analizę logów
przepływke czyściłem. Tzn tą siatke z obu stron. A odme w jaki sposób? Tą rurke co idzie od bloku do tego filterka na pokrywie mam nową.
-
Prośba o szczegółową analizę logów
Kupiłem oryginał, ale używke od znajomego. Brudna nie jest, chyba że w środku gdzie jest czujnik jeszcze sie coś czyści? Hamulce na pewno nie. Ostatnio robiłem tarcze klocki i wszystko jest w porządku. Opony mam 15stki także też nie to.
-
Prośba o szczegółową analizę logów
Kurde a przepływke pół roku temu założyłem ;/ . A jak reszta wtryski, pompa? Z czego może wynikać tak wysokie spalanie ?
-
Prośba o szczegółową analizę logów
Dźiś zrobiłem nowe logi, także proszę o ocene. Grupy: 004 - http://vaglog.rtnet.pl/Jay_Z_76014.html Grupy: 000 - http://vaglog.rtnet.pl/Jay_Z_76015.html Grupy: 010 - http://vaglog.rtnet.pl/Jay_Z_76016.html Grupy: 001 - http://vaglog.rtnet.pl/Jay_Z_76017.html Grupy: 008 - http://vaglog.rtnet.pl/Jay_Z_76018.html Grupy: 003 - http://vaglog.rtnet.pl/Jay_Z_76019.html Grupy: 011 - http://vaglog.rtnet.pl/Jay_Z_76020.html
-
Prośba o szczegółową analizę logów
Kumpel jechal i twierdzi ze wciskal do dechy gaz, no nic najwyzej jutro sam zrobie.
-
Prośba o szczegółową analizę logów
filtr powietrza jest właśnie nowy założony. A pompa i wtryski, można coś stwierdzić? Wszystkie dynamiczne na nowo?
-
Prośba o szczegółową analizę logów
Witam. Prosiłbym o jak najdokładniejszą ocenę logów i podpowiedzi co ewentualnie jeszcze zmienic czy ustawić. Moim główny problemem jest wciąż to, że auto od początku za dużo pali (teraz ok 9 litrów, przy mrozach potrafiło nawet więcej), trzęsie się na wolnych obrotach i nieraz dość ciężko zapala jak jest mocno zagrzany (nie wiem czy to jest powiązane) Ostatnio wymieniałem termostat, turbine, oraz włożyłem wtryski z AFNa, także prosiłbym również o ocene tych podzespołów. A i EGR jest zaślepiony. Z góry dzięki. Statyczne: Grupy: 013 - http://vaglog.rtnet.pl/Jay_Z_75887.html Grupy: 001 - http://vaglog.rtnet.pl/Jay_Z_75888.html Grupy: 000 - http://vaglog.rtnet.pl/Jay_Z_75889.html Grupy: 004 - http://vaglog.rtnet.pl/Jay_Z_75890.html Grupy: 007 - http://vaglog.rtnet.pl/Jay_Z_75891.html Grupy: 018 - http://vaglog.rtnet.pl/Jay_Z_75892.html Grupy: 023 - http://vaglog.rtnet.pl/Jay_Z_75893.html Grupy: 014 - http://vaglog.rtnet.pl/Jay_Z_75894.html Grupy: 003 - http://vaglog.rtnet.pl/Jay_Z_75895.html Statyczne BS: Grupy: 011 - http://vaglog.rtnet.pl/Jay_Z_75896.html Grupy: 003 - http://vaglog.rtnet.pl/Jay_Z_75897.html Grupy: 004 - http://vaglog.rtnet.pl/Jay_Z_75898.html Grupy: 000 - http://vaglog.rtnet.pl/Jay_Z_75899.html Dynamiczne: Grupy: 008 - http://vaglog.rtnet.pl/Jay_Z_75900.html Grupy: 001 - http://vaglog.rtnet.pl/Jay_Z_75901.html Grupy: 004 - http://vaglog.rtnet.pl/Jay_Z_75902.html Grupy: 003 - http://vaglog.rtnet.pl/Jay_Z_75903.html Grupy: 011 - http://vaglog.rtnet.pl/Jay_Z_75904.html Grupy: 000 - http://vaglog.rtnet.pl/Jay_Z_75905.html Grupy: 010 - http://vaglog.rtnet.pl/Jay_Z_75906.html
-
[B5 AHU] Co to za zaworek ????
Z tego co ja wiem to jednym cyka innym nie.
-
[B5 AHU] Co to za zaworek ????
U mnie też cyka od czasu jak przyszła zima, a wcześniej nie cykał. Wydaje mi się jednak że to nie ma wpływu na prace.
-
[B5 1Z] Przy 2000-2100 obr. drży nadwozie
Ja sie jeszcze zastanawiam czy to czasem nie jest od pompy wtryskowej. Oprócz tego, że mam drgania na wolnych to pompa jakby dość twardo chodzi, szczególnie jak na polu jest zimno, to po zapaleniu samochodu w momencie jak sie pompa przestawia to idzie chwile bardzo głośno za chwile cicho i tak w kółko aż sie silnik troche zagrzeje. Nie miem jednak jak to można sprawdzic na VAGU wszystko wygląda ok.
-
[B5 1Z] Przy 2000-2100 obr. drży nadwozie
U mnie poduszki sprawdzone wszystko w normie
-
[B5 1Z] Przy 2000-2100 obr. drży nadwozie
Ja mam wciąż drgania na biegu jałowym. Już pół roku szukam przyczyny kombinuje i dalej sobie nie moge poradzic. Podniosłem wolne obroty 0 20 to troche pomogło.
-
[B5 AFN] Ciężko pali poszukiwanie przyczyny.
Kąt wtrysku sprawdzamy tyylko na ciepłym silniku.