Treść opublikowana przez Jay_Z
-
Duże spalanie 1.9 90km
Spalanie masz w normie. Też miałem 90tke rok czasu i przy takich temperaturach spalanie podchodziło pod 9 litrów w mieście. Pozdro.
-
Grzechocze przy ruszaniu
Sprawdź na pełnym skręcie czy coś się dzieje. Może to po prostu przegub.
-
Czy nie za duże spalanie?
Dokładnie. Danymi technicznymi które podają też się nie ma co sugerować, ponieważ pochodzą one z Niemiec gdzie są całkiem inne drogi i paliwo.
-
Czy nie za duże spalanie?
Tak jak jeden z kolegów napisał miasto mieście nie jest równe. Ja mieszkam w Bielsku gdzie jest dużo górzystych terenów i jak robie krótkie odcinki do 10 km, do tego niedogrzany silnik to te 8 litrów spokojnie spali. Natomiast jak jeżdże obwodnicą (cały czas 2pas) to auto spala około 6,5 litra. Także uważam, że spalanie w tych granicach w mieście jest normalne.
-
Problem z temperaturą cieczy
Przy wyłączonym nawiewie temperatura nie spada, także wychodzi na to, że jest to normalne. Problem jeszcze z tym wolnym nagrzewaniem się. Podobno przy zaślepionym egr dłużej się grzeje..
-
Problem z temperaturą cieczy
Czujnik oryginał, termostat wahlera.
-
Problem z temperaturą cieczy
Ja jak jade 2 pasem obroty 2 granicach 2000 rmp to spokojnie musze przejechac 15 km zeby go zagrzac.
-
Problem z temperaturą cieczy
Dość długo się rozgrzewa, trzeba troche go podeptać
-
Problem z temperaturą cieczy
Teraz robiłem test. Udało mi się go zagrzać do 88 stopni i podczas jazdy trzymał temperaturę w tych granicach. Jednak jak wróciłem i zostawiłem go na wolnych to po 5 minutach spadła do 80 stopni. Nie wiem w czym problem, może to dlatego że jest włączone ogrzewanie i nawiew? ---------- Post dopisany at 20:41 ---------- Poprzedni post napisany at 16:18 ---------- Podpowie ktoś?
-
Problem z temperaturą cieczy
Witam. Odkąd temperatura spadła na zewnątrz mam problem z temp cieczy. Na kanale 51 climatronic pokazuje mi 90 st. natomiast na 49 utrzymuje się tylko około 80st. przy miejskiej jeździe z włączonym ogrzewaniem. W lecie wymieniałem termostat oraz czujnik i wszystko było w porządku do momentu aż spadła temperatura na zewnątrz i zacząłem używać ogrzewania. Co może być przyczyną?
-
Dymi gdy zrobiło się zimno
Kąt wtrysku, świece sprawdzone?
-
Odma wyrzucająca olej
Ja w sumie w dolocie nie mam za dużo oleju, myślę że w granicach normy. Jednak jak miałem luźno nasuniętą odmę na kruciec od separatora na pokrywie to waliło sporo oleju tamtędy.
-
Odma wyrzucająca olej
Witam. Mam następujący problem. Odma wyrzuca mi dość sporo oleju. Dziś ją wypiąłem i jest cała zaolejona w środku. Mechanik który wymieniał olej był na tyle inteligentny, że wlał prawie litr za dużo. Na szczęście w porę się zorjentowałem. Zrobiłem tylko 100 km i upuściłem. Czy przez ten czas mogło mi wywalić uszczelnienia, czy raczej mało prawdopodobne?
-
Trzęsie na wolnych tylko przy wcisnietym hamulcu
Chodzi Ci o dolot, czy o węże podcisnieniowe? Dolot raczej szczelny, bo nie kopci przy butowaniu.
-
Trzęsie na wolnych tylko przy wcisnietym hamulcu
plecionka jest wymieniona bo wcześniej cały czas drgało na wolnych. Teraz tylko z wciśniętym hamulcem.
-
Trzęsie na wolnych tylko przy wcisnietym hamulcu
no możliwe że układ wydechowy, jest to odczówalne na kierownicy i fotelu.
-
Błędy Climatronica 11,5 oraz 15,7
które styki, gdzie tego szukac?
-
Trzęsie na wolnych tylko przy wcisnietym hamulcu
Witam. Zauważyłem że gdy auto stoi na wolnych obrotach z wciśniętym hamulcem zaczyna nim telepać. Gdy puszczę hamulec i zaciągnę ręczny jest wszystko ok. Co może być przyczyną?
-
Błędy Climatronica 11,5 oraz 15,7
Witam. Dziś rano przestał mi działać nawiew na środek. Climatronic pokazuje błędy 11,5 oraz 15,7. Da się coś z tym zrobić, czy konieczna będzie rozbiórka?
-
Czy AFN wolniej się grzeje od AHU
Dzięki kolego, założyłem temat bo byłem po prostu ciekawy Pozdrawiam
-
Czy AFN wolniej się grzeje od AHU
Z tego co wiem to świece nie działąją w tak wysokich temperaturach jak mamy teraz. Osłony nie mam, ale w poprzedniej też nie miałem.
-
Czy AFN wolniej się grzeje od AHU
Witam. Zmieniłem swoje A4 AHU na AFNa. Zauważyłem, że AFN dużo wolniej się grzeje do 90 stopni. Auto ma wymieniony termostat, oraz czujnik temperatury, ponieważ tamten był padnięty. Czy to jest normalne, czy jest coś nie tak?
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Witam. Zbliża mi się wymiana oleju. Auto ma na blacie 215 tys. Aktualnie jest zalane olejem 10w40 i taki olej lał poprzedni właściciel (nie wiem jak długo). Zastanawiam się czy zmieniać na syntetyk, czy lepie dalej jeździć na półsyntetyku, bo mam dość dużo oleju w dolocie. Prawdopodobnie wyrzuca przez odme, bo turbo zostało wykluczone. Proszę o poradę.
-
[B5 1Z] wtryski od AFN DO 1Z
Pasuje P&P niedawno zmienialem
-
Pojawił się olej - pada turbo?
Ja mam AHU, czyli praktycznie to samo co 1Z i mam cały czas sporo oliwy w dolocie. Wymieniłem już turbo dla świętego spokoju i dalej to samo. Auto nie kopci, oleju praktycznie nie ubywa, także stwierdziłem że chyba ten typ tak już ma i jeżdże dalej. Jeżeli na wirniku od turbiny nie ma większych luzów to myślę, że nie ma się czym przejmować.