Treść opublikowana przez Klejk
-
Przeladowanie... Inaczej
ale wedlug moich logow ona pokazuje za duzo....?
-
Przeladowanie... Inaczej
aaaa czy nieszczelnosc miedzy filtrem powietrza a turbo moze spowodowac przeladowanie? wedlug mnie nie powinoo bo przeciez ona zaciaga lewe powietrze co nie?
-
Przeladowanie... Inaczej
nooo wlasnie chodzilo mi o upewnienie mnie w mysli dziekowa... to nurkuje i szukam dalej
-
Przeladowanie... Inaczej
przy 0,4 bara zaczyna sie ruszac sztanga od WG i otwiera klape moze byc? no moze nie otwiera a zaczyna ja uchylac... w warsztacie u nas na forum jest opis jak to zrobic aby bylo dobrze i tam jest opisane ze kolega ustawil zeby ruszala sztanga przy 0.5-0,55..... ale to mi nie pasuje do przeladowania.. :/
-
Przeladowanie... Inaczej
a po co? ---------- Post dopisany 20-02-2013 at 20:18 ---------- Poprzedni post napisany 18-02-2013 at 07:37 ---------- chlopaki mam szybkie pytanie i chcialbym szybka odpowiedz bo siedze akurta w garazu czy jezeli turbo mi sie zaczyna otwierac juz przy 0,4 bara to tez moze byc przeladowanie? bo jakos to dla mnie nie loiczne i nie pasuje... ale wole zapytac fachowcow...
-
Spoty SŁUPSKIE - Słupsk Szczecińska 114B - ŚRODA godź. 19
moze i ja bym zajrzal tylko co znowu we 2
-
Przeladowanie... Inaczej
czyli bedzie trzeba wywalis turbo :-)
-
Prosze o analize logow...
chlopaki...... jak to rozebrac?? ---------- Post dopisany at 23:13 ---------- Poprzedni post napisany at 22:58 ---------- chlopaki...... jak to rozebrac??
-
Prosze o analize logow...
dobra chlopaki robie to turbo... mam zapieczona goraca strone od turbo... i nie wiem jak ja zdjac... jakies sugestie?
-
Prosze o analize logow...
auto ogolmnie ma brak mocy... przy 4000 obrotow przestaje wogole ciagnac... jakies sugestie? ogoleni VAG pokazuje blad... 17965 cisnienie doladowania - przekroczona granica regulacji Log (0 - 001,003,004) Log (0 - 008,010,011) ---------- Post dopisany at 14:10 ---------- Poprzedni post napisany at 12:46 ---------- chlopaki troszke zalezy mi na czasie... Co kolwiek ---------- Post dopisany at 17:02 ---------- Poprzedni post napisany at 14:10 ---------- up
-
Prosze o sprawdzenie logow... Problem z Przeladowaniem
nie jestem pewien czy mam tego maca dobrze podlaczonego... zadnej instrukcji nie widzialem... i nie dostalem od niego... metoda prob i bledow go zalozylem tzn .... w czasie spoczynku cisnienie idzie na gryuszke w momencie kiedy pojawia sie na nim napiecie on zamyka krociec od strony turbiny i otwiera ten ktory wchodzi w tipa... i spuszcza to co sie nagromadzilo w WG.... jak mialem podlaczone tak ze bez napiecia w ten zamkniety krociec podawane bylo cisnienie i po pojawieniu sie napiecia szlo na gruszke... to w momencie kiedy dodwalem gazu doladowanie mi szlo na 1,5 bara ale przeladowan nie mialem dziwne... ale takie doladowanie pojawialo sie w sekunde i tak samo szybko spadalo jak odpuscilem gaz :/ juz sam nie wiem jak on ma byc dokladnie zalozony... nie wiem czy mam dobrze zalozony.... z tego co wiem i mi sie wydaje to naprawde malutka dziura nie powodowala by tego ze cisnienie zaczyna rosnac i wtedy mam przeladowanie... tylko bez ewentualnej roznicy w doladowaniu wali by przeladowanie... takze albo cos sie je...bie w ECU albo gdzies mam powalone przy MACu... ale na starym N75 tez sie tak dzialo... a moze to byc spowodowane tym ze sztange przy gruszce moge miec zle ustawiona?
-
Prosze o sprawdzenie logow... Problem z Przeladowaniem
czyli tylko to podpada? Nic innego tam nie widac? Tylko dlaczego w takim razie doladowanie mam jak trzeba tylko przy wysokich obrotach zamiast zaczac spadac doladowanie ono rosnie?
-
Prosze o sprawdzenie logow... Problem z Przeladowaniem
w AEB nie mierzy przeciez doladowanie ECU chyba ---------- Post dopisany at 11:05 ---------- Poprzedni post napisany at 10:26 ---------- mass flow lata bo juz pewnie mialem przeladowanie :/
-
Przeladowanie... Inaczej
no z woda to sie nie bawilem... chyba bede musial tak zrobic :-)
-
Przeladowanie... Inaczej
jakis czas temu sprawdzalem tak ze zatkalem waz przez przepustnica i dmuchalem zaraz za turbo... sprezarka... kolo 1 bara tam dalem i byla cisza... a ostatnio nie zatykalem przed przepustnica... dmuchalem mozna powiedziec w silnik juz przed turbo... zatykajac tylko przewod idacy do odmy oraz chyba ten co idzie do odpowietrzenia baku "chyba" i nie bylo nigdzie slychac schodzacego powietrza.. tzn zadnego psss... jedynie to cos plumkalo w silniku ale to chyba raczej przez turbo olej cofalo... i fakt ze cisnienie sie nie utrzymywalo tylko powoli schodzilo... ---------- Post dopisany at 10:23 ---------- Poprzedni post napisany at 10:18 ---------- a tu obiecany filmik fakt po wymianie na MACa sie poprawilo bo na starym N75 latalo az w okolice 1 bara
-
Przeladowanie... Inaczej
nie nie... gruszka otwiera sie jak dostaje cisnienie ladnie... ale wczoraj jak sprawdzalem wszystko to w momencie kiedy uchodzilo z gruchy cisnienie to sie raz przyciela.. ale za chwile wskoczyla na swje miejsce... take wydaje mi sie zu tu nic nie bedzie... co do szczelnosci sprawdzana i to nie raz... nigdzie nic... w srode bodajrze zamontowalem MACa... plus wymiana wszystkich przewodow do niego... takze to tez bym wykreslil... bylem i zrobilem logi przed chwila... dalem je na forum tutaj link do nich http://a4-klub.pl/diagnostyka-vag-32/prosze-sprawdzenie-logow-problem-przeladowaniem-262001/#post3335980 a za chwilke wrzuce filmik jak wyglada to doladowanie przy jezdzie 60 km/h i pedale w podloge
-
Prosze o sprawdzenie logow... Problem z Przeladowaniem
mianowicie mam dziwny prblem z przeladowaniem... ktory opisuje w tym poscie http://a4-klub.pl/silniki-benzynowe-30/przeladowanie-inaczej-259122/ a tu logi chyba wszystko i dobrze... co prawda auto za kazdym razem sie przeladowalo Log (0 - 002,001,007) Log (0 - 002,025,013)
-
Przeladowanie... Inaczej
wczoraj jak grzebalem... i wlasnie patrzylem na sztange to przy zamykaniu raz mi sie przyciela.. ale to przy zamykaniu takze jak dla mnie tez nie to.. normalnie rece opadaja..
-
Przeladowanie... Inaczej
no cos ty.... juz dawno to wymienione jak i cala reszta przy n75... ---------- Post dopisany 15-02-2013 at 19:47 ---------- Poprzedni post napisany 11-02-2013 at 22:35 ---------- dobra odgrzewam kotleta... Nadal mam to samo... N75 wymieniony na MACa... Takze to odpada... Co moze jeszcze powodowac to ze powyzej 4000 obrotow cisnienie doladowania rosie i mam przeladowanie? A moze to przeplywka? No sam juz nie wiem... Moze logi zrobic co? Tylko ktore kanaly? Chlopaki pomocy bo juz mi rece opadaja :/ ---------- Post dopisany at 21:23 ---------- Poprzedni post napisany at 19:47 ---------- help
-
Demontaz licznika.
check w tym roczniku?
-
Dziwny błąd
no dobra rozumiem blad o przeladowaniu, a ten o przekroczeniu w ukladzie dolotowym? przerobilem juz temat przeladowan i wiem jak blady z tym zwiazane wygladaja.. ten mam po raz pierwszy...
-
Dziwny błąd
tak jak pisal Piotrek glownie to N75.... gdzies na forum jest jak to diagnozowac.. a teraz wrocmy do tematu... o co chodzi z moim bledem?
-
Dziwny błąd
a co moze byc jego powodem?
-
Dziwny błąd
aaaa mianowicie... podlaczylem autko dzisiaj pod vaga i tu takie bledy.... 575 - Cisnienie w ukladzie dolotowym przekroczona wartosc kontrolna - BLAD SPORADYCZNY co do tego o co tu kaman i skad on o tym wie skoro moj AEB nie ma zadnych czujnikow w ukladzie doladowania? 544 - Przekroczona max cisnienie doladowania brak sprzetu/ nie zwiazane ze sprzetem ogolnie wydaje mi sie ze mam N75 do wymiany boo robi rozne dziwne rzeczy... tak jak np przeladowania... jestem w trakcie zamawianie i montaz MACa.... ale o co chodzi z bledem 575? ---------- Post dopisany 13-02-2013 at 11:48 ---------- Poprzedni post napisany 12-02-2013 at 22:23 ---------- i co zadnych sugesti? ---------- Post dopisany at 19:48 ---------- Poprzedni post napisany at 11:48 ----------
-
Jakie kanaly logowac?
Jak w temacie... pacjent to a4 b5 99r. 1.9 tdi 110km o oznaczeniu silnika AVG... auto jezdzi w miare normalnie choc jest troche slabe i nie ma szarpniecia... uderzenia podczas przyspieszania... i nie slychac turbiny... nie kopci ani nic z tych rzeczy... z tego co mi wiadomo autko ma zmienna geometrie na turbinie... tylko nie do konca ja wiem jak to sprawdzic z prostego powodu ze posiadam benzyniaka I tak jak w temacie... jakie bloki mialbym zlogowac zebyscie byli w stanie mi cos podpowiedziec... oraz jak mozna sprawdzic ta geometrie bez wyciagania odrazu turbiny.... Jaka diagnostyke musialbym przeprowadzic Vagiem.... Z gory dzieki wielkie za pomoc