Treść opublikowana przez Caporeira
-
B8 TrOOOOp
Panowie, chcę włączyć asystenta parkowania dla tylnych czujników według tej instrukcji: [10 - Parker / Steer Assist] [16 - Security Access - 71679] zrób to [07 - Kodowanie] Bajt 0 - Bit 4 zmień 0 na 1 Niestety ale u mnie nie ma sterownika 10. Ale jest 44 i w nim zrobiłem to kodowanie. Ale niestety asystent się nie pojawia po wyrzuceniu biegu wstecznego. Tak to u mnie wygląda: 20191103_193333.jpg WWW.DROPBOX.COM Dropbox is a free service that lets you bring your photos, docs, and videos... Pytanie, czemu u mnie to nie działa ?
-
B8 TrOOOOp
Panowie, jak kupię bluetooth aux, czy będę miał sterowanie z kierownicy (następny, przedni utwór) ? Spotify z telefonu z Androidem. PS. Czy AMI z Audi A3 8P będzie pasować do A4 B8 ?
-
B8 TrOOOOp
Dzięki, ale rozumiem że sterowania z kierownicy (następny / poprzedni utwór) nie będzie działać ?
-
Montaż adaptera AMI MMI 3G BASIC
Dzięki, ale w tym przypadku nie będę miał sterowania z kierownicy (następny/poprzedni utworów) ? Jest jakiś droższy AUX bluetooth który to potrafi ?
-
B8 TrOOOOp
Panowie, pomoże ktoś w tym temacie?
-
[B8] Koła od A3 do A4
RC27-656 6,5Jx16H2
-
migające podświetlenie zegarów
Witam, jestem świeżym właścicielem B8. Dzisiaj rano zauważyłem że część podświetlenia na zegarach się nie świeci. Obrotomierz, cyfry 1 i 2. Prędkościomierz, początkowy zakres ... chyba do 80 km/h. Po jakimś czasie prędkościomierz się w pełni zaświecił. Pytanie, czyli luty do poprawienia lub diody do wymiany ? Jest gdzieś tutorial jak się do tego dobrać i jakie dokładnie diody trzeba kupić ?
-
Obudowawa wlotu powietrza do filtra powietrza - trzeszczące plastiki
Nie wiem czy to odpowiedni działa, ale nie wiem gdze zadać pytanie, więc robię to tutaj. Przy niskich obrotach a wysokiem biegu słychać wydobywające stukanie chyba plastików. Wydaje mi się że to spod maski. Otwierając maskę znalazłem że obudowa wlotu powietrza do filtra jest słabo spasowana i prawdopodobnie ona jesz źródłem tych hałasów. Pytanie, czy Wy też tak macie i co zrobić aby ta plastikowa obudowa była lepiej spasowa (aby nie stukała) ?
-
[B8] Koła od A3 do A4
Dodałem zdjęcia z wymiarami
-
Montaż adaptera AMI MMI 3G BASIC
Witam, mam A4 B8 z 2012 roku z MMI 3G Basic na pokładzie. W schowku pasażera nie mam niestety żadnych wtyczek A w podłokietniku jedynie wejście AUX. Chciałbym streamować przez bluetooth spotifify i sterować z kierownicy. Czy ratuje mnie tylko i wyłącznie wymiana radia na np Adroid lub montaż AMI w schowku pasażera ? PS. Czy jest gdzieś DIY jak ogarnąć temat ? PS2. Mam taki oto moduł z mojego Audi A3: viseeo tune2air wma3000 PS3. W A3 8P mam AMI, czy jak go wymontuję to podejdzie do A4 B8 ?
-
Polskie menu w liczniku Audi A4 B8
Jak udało się Was spolszczyć mmi ?
-
[B8] Koła od A3 do A4
To jest koło od A3: Opona :205/55R16 91H Felga :
-
[B8] Koła od A3 do A4
Witam, Mam zestaw ładnych felg z oponami w dobrym stanie od A3 8P Sportback. Czy będą pasować do mojego nowego nabytku A4 B8 Avant?
-
3G+ jak wejść do zielonego menu?
Co daje zielone menu ? Czy ono występuje w MMI 3G Basic ?
-
Opinia o silniku CJCA
W takim razie, jakie problemy miewa ten silnik i czy da się im zapobiegać / wcześniej wykryć aby nie doszło więcej kosztów naprawy ?
-
Opinia o silniku CJCA
Witam, też właśnie taki silnik kupiłem. Jak właściwie dbać o ten silnik ? Czy są jakiejś techniczne problemy ? Np czy jest to CR ? Występuje problem z opiłkami metalu ? Itp.
-
Aktywacja i Montaz AUX dla RNS E
Witam, mam RNS-E (led) i AMI. Chciałbym przesyłać muzykę z telefonu (z aplikacji Spotify) na RNS-E. Pytanie, jak kupie moduł Bluetooth podpinany do AMI i będę streamował muzykę przez Bluetooth: - czy będę miał możliwość sterowania muzyką z poziomu kierownicy ? - jak wygląda sprawa jak ktoś do mnie zadzwoni i będę chciał rozmawiać przez zestaw głośnomówiący ? - czy na RNS-E / FIS będzie informacja o odtwarzanym utworze ? Mój telefon Samsung Galaxy S7. Chyba że są jakieś inne lepsze lub ciekawsze rozwiązania ? PS. Czy ten moduł będzie wpółpracował z AMI & RNE-E ? https://www.amazon.de/dp/B06XWMSMFS/?coliid=I4NQMDPGMNENK&colid=Q9Z657XKSM2C&psc=0&ref_=lv_ov_lig_dp_it
-
Dunlop SP Winter Sport 4D vs. Nokian WR D4
Witam, mam dwa zestawy opon zimowych. Nokian WR D4 zakupione w 2016 ale DOT 4615 z bieżnikiem 6 mm Dunlop SP Winter Sport 4D z DOT 3714 z bieżnikiem 6-7 mm Które na moim miejscu byście wybrali ?
-
Diagnostyka turbodoładowania - złącza się kiedy chce
Panowie, jak sprawdzić poziom zapchania EGR oraz stan czujnika N75 ? Czy są jeszcze jakieś rzeczy które mogę sprawdzić ? Chodzi o to że turbina raz się złączą a raz nie i nie mogę znaleźć zależności czemu tak się dzieje. Swój problem opisałem tutaj ale chyba wszyscy mają urlop :-)
-
Turbina się "nie włącza"
Witam, mam podobne objawy, co u mnie może być tego przyczyną ? Moje obserwacje opublikowałem tutaj:
-
Coraz częściej turbo się nie załącza - prośba o sprawdzenie logów
Witam, ostatnim czasem dużo jeżdżę na krótkie trasy i zastanawiam się czy to nie ma coś wspólnego z zapchanym EGR ? Do tego ostatnio są wyższe temperatury - może to też temu nie sprzyja ? Poza tym, średnio raz na rok wymieniam węża ( 8E0 145 834 P / 8E0 145 834 M ) bo się robi dziura. Zrobiłem logi, ale w ich trakcie samochód zachowywał się o dziwo dobrze (turbo się załączało). Czy przy takich informacjach i poniższych logach można coś wywnioskować, gdzie leży przyczyna ? Często jak ruszam na światłach to aż mi wstyd jak spowalniam za sobą ruch Dynamiczne: http://vaglog.pl/log-000_001_003_j6b8UXD.html http://vaglog.pl/log-011_1aV74.html http://vaglog.pl/log-004_008_010_4R576N.html Basic settings: http://vaglog.pl/log-011_8k0uiO8.html http://vaglog.pl/log-003_W8csQc.html http://vaglog.pl/log-000_4R97y64.html Statyczne: http://vaglog.pl/log-004_007_013_VNbzb14.html http://vaglog.pl/log-000_001_003_gdHO2s.html http://vaglog.pl/log-014_001_023_3L6B4j.html
-
Spadek mocy przy przyspieszaniu - 1,9TDI
Witam, długi okres czasu miałem spokój. Ale ostatnio coraz częściej nie chce mi się złączać turbo. Zrobiłem logi dynamiczne, ale podczas testu samochód zachowywał się dobrze (turbo się złączało). Nie mogę znaleźć zależności kiedy turbo się nie załącza a kiedy załącza. Ale np rano jadę do pracy to jest ok, jak wracam po pracy to już turbo ma problemy z załączaniem (samochód często stoi w słońcu). Czy to może być wina wysokich temperatur ? Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie, ale przy załączeniu BS grupy 3 na początku samochodem mocno zatrzęsło. Dynamiczne: http://vaglog.pl/log-000_001_003_j6b8UXD.html http://vaglog.pl/log-011_1aV74.html http://vaglog.pl/log-004_008_010_4R576N.html Basic settings: http://vaglog.pl/log-011_8k0uiO8.html http://vaglog.pl/log-003_W8csQc.html http://vaglog.pl/log-000_4R97y64.html Statyczne: http://vaglog.pl/log-004_007_013_VNbzb14.html http://vaglog.pl/log-000_001_003_gdHO2s.html http://vaglog.pl/log-014_001_023_3L6B4j.html
-
VCDS Mobile na smartfona, tableta
Czy ktoś testował już tą mobilną wersję ? Ile trzeba dać za ten interface ?
-
Montaz ori haka do audi a4 b6
Ile trzeba dać za oryginał ? Czy jest coś lepszego niż oryginał ? Ile kosztuje montaż ? SGS7EDGE TAPATALK
-
Wymiana linki w mechanizmie podnoszenia przedniej szyby w A4 B6
Czasami słyszę jak przy odsuwaniu szyb przednich coś rysuje o szyby. Dziś patrzyłem i szyby faktycznie są porysowane. Czy miało coś takiego u was miejsce ? Co powoduje to rysowanie, mechanizm, zanieczyszczenia ? SGS7EDGE TAPATALK