Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

grzes283

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez grzes283

  1. grzes283 odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    Mam u siebie w A6. Pytam, bo muszę klocki z przodu zmienić i słyszałem, że do tarczy 347 są takie same, jak do 320. Chciałem potwierdzić. Dziękówa ?
  2. grzes283 odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    To jaki sens większych tarcz? Lepiej ciepło odprowadzają?
  3. grzes283 odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    Siema, Panowie pytanie natury technicznej. Czy klocki z tarczy 320mm są takie same jak z tarczy 347mm?
  4. Powitać. Panowie, odwieczny problem - jakie opony polcacie do 2500 za komplet na lato przy rozmiarze 255/35/19??? O ile przy mniejszych wybór byłby prosty - Nexen, jak dla mnie nie ma sobie równych w tej cenie, o tyle przy 19 calach szukałbym czegoś z wyższej półki. Przy 18" miałem Goodyeary, ale zbyt krótko na nich jeździłem, aby wyrobić sobie szerszą opinie. Aczkolwiek przez te kilka miesięcy nie żałowałem żadnej złotówki wydanej na nie. W poszukiwanym przezemnie rozmiarze ceny za sztukę wahają się od 450 za np. Nexen do 650 za Dunlop, Bridgestone, Pirelli, Hankook..etc. Zależy mi na parametrach z wlepki. Przy głośności akurat odczuwałem różnicę między 69db a 71db - zdecydowanie odczuwalna. Spalanie i przyczepność na mokrym jest dla mnie zagadką. Czy te liczby A,B,C.....jakoś się przekładają na widoczne różnice w praktyce??? Jeśli tak, to Nexen znowu wychodzi na prowadzenie, bo ma opony o najlepszych parametrach i cenie. Co radzicie Panowie??
  5. grzes283 odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    Panowie, macie jakąś poleconą firmę - wulkanizację co sprzedaje opony używane [rzez internet?
  6. Nie ma "złotego" sklepu. Szukaj i porównuj ceny. Norauto, allegro, tanieopony, oponeo....i jeszcze kilka internetowych sklepów. Nie słuchaj, że dot nie ma znaczenia........bzdura!!! Ma i to duże. Guma traci swoje właściwości bardzo szybko. Źle przechowywana przez kilkanaście lub kilkadziesiąt miesięcy może nawet się odkształcić. Jeśli cena jest normalna, to i opona powinna być normalna, jeśli opona jest roczna, czy co gorsza kilkuletnia, to i cena powinna być odpowiednio niższa. Lepiej kupić używki za 1/4 ceny - powiedzmy trzy lub czteroletnie, niż pseudo nówki z dwuletnich półek za 100 zł mniej, niż uczciwie nowe. Powodzenia
  7. grzes283 odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    Panowie, jaki rabat mają warsztaty w IC na opony?
  8. grzes283 odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    Panowie, jak ustawić aby nie pojawiał się na zegarach czas do serwisu olejowego po każdorazowym przekręceniu stacyjki? Interwał jest na 15.000km lub 365 dni. Pozostało do serwisu jeszcze 10600km i 331 dni, a na liczniku po wyzerowaniu serwisu od razu pojawił się komunikat i mimo przejechania 4400km dalej się wyświetla to samo co w mmi. W prawdzie pacjent to a6 z 2005r kolegi, ale może być podobnie jak w b8. Po zrobieniu vcdsem sri reset pojawił się problem. Kiedyś info o serwisie wyswietlalo mu się na dwa tysiące przed....teraz na 15000km przed. ?
  9. grzes283 odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    dość mocno o nim myślę, ma bdb opinie, ale nie znam nikogo, kto obiektywnie by się wypowiedział. Na forach mechanicznych raczej te akumulatorowce nie mają dobrej opnini. DeWalt - 950Nm, jako jedyny ma pozytywy, ale cena 1600 zł, wolę ręcznie kręcić ?
  10. grzes283 odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    Siemano, Panowie zastanawiam się nad zakupem akumulatorowego klucza udarowego - taki aby bez większych problemów poradził sobie ze śrubami kół. Nie planuje używac go do większych napraw. Wystarczy, jak jednorazowo machnie przekładkę kół. Możecie coś polecić? Nie chciałbym na taką przyjemnośc wydawać milionów. Coś do max 1000 zł........
  11. grzes283 odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    Wyobraź sobie, że ja też nie wiem gdzie jest problem. Raczej ustawienie przełącznika świateł nie ma nic z tym wspólnego....... Coś w stronę aku......??? Pewnie na tym się skończy.
  12. grzes283 odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    Ori fabryczne. Przełącznik mam na auto i po jakiejś jeździe zawsze działa. Dopiero jak auto stoi dłużej....np kilka godzi, czy po nocy, to wówczas od razu rozłącza oświetlenie po otwarciu auta z pilota. Powinno wyłączyć oświetlenie dopiero po otwarciu drzwi kierowcy. Aku w spoczynku po dłuższym postoju pokazuje 12.25V a po jeździe sprawdzając po kilku minutach od zamknięcia pokazuje 12.45V . Czy te 0.20V ma aż takie znaczenie, aby rozłączać clh?
  13. grzes283 odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    Siemano. Panowie pytanie.....dzieje mi się tak już w drugim aucie. Mam na mysli funkcję clh. Po powrocie do domu, gdy wysiądę z auta odprowadzanie i doprowadzanie do auta działa bez zarzutu. Jednak po kilku godzinach, gdy podchodzę do auta, otwieram pilotem, to po ułamku sekundy gaśnie oświetlenie wokół auta, zanim otworze drzwi. Żadnych błędów na vcds, czas świecenia 30sek., światła na auto. Być może to słaby aku? Ale odpala idealnie, pozostałe funkcję działają bez zarzutu, załącza webasto - chyba, ze minimalny spadek V odłącza clh??? Miał ktoś z Was podobny problem?
  14. grzes283 odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    Dlatego napisałem, że lepiej trochę szpachli niż grubsza robota. Aczkolwiek jeśli poszycie jest dobrze wstawione, to również nie powinno przekreślić zakupu. Kwestia oczywiście ceny i innych elementów.
  15. grzes283 odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    2.0 nie było najgorsze. 170 koni dawało radę po mieście. Wiadomo obydwa silniki nie są warte porównywania. 3.0 daje zdecydowanie więcej frajdy. Muskasz gaz i to dosłownie frunie - tyle, że w mieście na nic to się zda, wieczne korki skutecznie blokują rozwścieczone konie ? Wtryski wymienione, skrzynia po wymianie kosza.....zostaje tylko rozrząd, defacto największa sprawa przy tych silnikach... Mój też nie jest idealny - takich nie ma, za dużo przemieliłem w ostatnich latach używek. Był mocniej przytarty w lewy tylny błotnik są fotki. Bez gipsu się nie obyło. Są miejsca gdzie wartości są blisko 1700 mikronów. Ale nadrabia resztą i wyposażeniem, dlatego się zdecydowałem. A tak w woli ścisłości dla potomnych. Ci, ktorzy rezygnują z zakupu, tylko dlatego, że gdzieś na błotniku jest 600 czy 700 mikronów - Panowie głupota totalna. W starej A6 i w żony Astrze robiłem blotniki, typowa estetyka, dosłownie przerysowanie widelcem. Odrobina szpachli dla wyrównania + lakier i wyszło na mierniku prawie 600 mikronów. Być może kilka lat temu bym omijał taki samochód. Teraz, gdy wiem jak małe wystarczy uszkodzenie, aby zrobić taką wartość nie ma to dla mnie znaczenia. Oczywiście czujność należy zachować jak największą, ale myślmy rozsadnie. Lepiej trochę szpachli, niżeli wymieniany element po większej przygodzie ?
  16. grzes283 odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    Z Superbem nie wypaliło. Szkoda, bo super auto, ale co się odwlecze, to nie uciecze. Poczekam na lifta ? Tym czasem jest c6 z uważam dobrym wyposażeniem i silnikiem, który pozwoli się trochę pobawić ?
  17. grzes283 odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    Ropniak Panowie ropniak.....:-)
  18. grzes283 odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    Podziękował ? Kolor lz9y, dokładnie taki sam jak miałem w poprzedniej A6, jedyne czego nie chciałem już, to trzeciego czarnego auta.....no i masz babo placek. Jest w zadowalającym stanie, także można przymknąć oko ?
  19. grzes283 odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    Siema mordeczki, Nieskromnie się pochwale moim zakupem. W prawdzie miało być coś zuuupełnie innego, ale nic tak nie weryfikuje planów, jak życie.......jednakże tym razem weryfikacja okazała się na ogromny plus?? Niby miałe już od dwóch lat A6C6 poliftowe, ale uwierzcie mi.....to są dwa różne auta. 2.0 vs 3.0 FWD vs Quattro Avant vs Sedan 170KM vs 280KM Dodatkowo kilka smaczków.....webasto, grzana kiera, pamięć kierowcy i zawieszenie pneumatyczne - to z takich istotniejszych różnic.....
  20. grzes283 odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    Dzięki i czekam na więcej info ?
  21. grzes283 odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    Powitać ? Mordeczki mam takie pytanko. Może ktoś z Was się orientuje, czy wkłady lusterek zewnętrznych podejdą z B8 do C6 po lifcie? Nie grzeje mi lewy wkład, a ciężko na allegro dostać full opcję do poliftowej C6..... Z góry dziękuję ?
  22. grzes283 odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    Panowie, czy po vinie sprawdzą ilu pinowe jest lusterko w drzwiach?
  23. grzes283 odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    Powitać z rana. Orientuje się ktoś, czy wlepkę z kodami wyposażenia co jest w bagażniku mozna zamówić w aso?
  24. Kolego, po pierwsze to kupowanie auta z zegarkiem w ręku jest raczej słabym pomysłem. Co do auta, to climatronik i skóry nie czynią z A6 wypasu - to raczej lepszy standard. Przebieg - z tym to różnie bywa. Sam robię 15 tysięcy rocznie i od zawsze mam diesela, więc jestem w stanie uwierzyć, że 10 letni diesel może mieć 150tyś, a już tym bardziej benzyna. Ale oczywiście wszystko wolałbym sprawdzić, żeby mieć większą pewność. Jeśli chodzi o sam motor, to jedna z najlepszych jednostek w C6.....przynajmniej z opisów użytkowników tak wynika. Ponoś praktycznie bez awaryjna jednostka.
  25. grzes283 odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    Panowie, każda informacja jest przydatna. Tym bardziej od kogoś, kto ma styczność bezposrednio z tematem, a nie "....znajomy kolegi ma i narzeka...." Ja sporo czytałem na temat tego zawiasu i z reguły większość to pozytywne opinie, ale kupując używkę trzeba się liczyć z wydatkami natury eksploatacyjnej. Mam tylko nadzieję, że cała reszta auta będzie w stanie zrekompensować ewentualne awarie ? Miało być zupełnie inaczej, niestety życie przynosi różne scenariusze i czasami plany idą na dalszy plan ?

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.