Treść opublikowana przez baszmak7
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
ja dłuższy czas śmigałem na LHL46 bardzo dobry olej
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
czyli że lepszejszy od błogosławionego Motula?
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
danutka co to za olej Synquest Fully Synthetic Long Life 0W-30
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
uspokój się, chce kogoś mądrego posłuchać Naprawde uwazasz kolege pastaldo za "niemadrego" i ze zle Ci doradza...? A tekst w stylu "uspokój sie" naprawde nie przystoi na tym forum... Ale... Ten naprawde Mądry napisal wszystko w pierwszym poscie tego watku.... http://a4-klub.pl/silniki-diesla-29/all-tdi-jaki-olej-do-tdi-9726/ A teraz to co pisza ludzie na innych forach... Nie polecam 0W/xxx... dla silników doładowanych. Jest jak woda. Wchodzi w przestrzenie robocze turbiny, gdzie jest bardzo cienki i ma tendencje do zapiekania się. Lepszy będzie 5W/30, 5W/40 lub 5W/50. Nalezy stosowac przede wszystkim to co zaleca producent, nie ma sensu stosowanie oleju o wyzszych parametrach niz zalecany. Chyba ze masz przeprowadzone modyfikacje silnika i wymagaja one takiej zmiany. Staram sie używać głowy i słuchać rad osób znających się na tuningu i siedzących w wyścigach. A oni radzą unikać 0W. Najlepszym jednak syntetykiem do "specjalnych zadan" byl stary Castrol RS ktory uzyskiwal bardzo silny film olejowy , bardzo trudny do zerwania - olej ten z powodzeniem stosowano w rajdach, rallycrossie, itd. O ile pamietam był to 10W60, zaiste zacne parametry przedstawiał. Cyfry poprzedzające "W" (W: Winter = Zima), oznaczają płynność w niskiej temperaturze. Im mniejsza liczba, tym niższa może być temperatura otoczenia, w jakiej dany olej może być stosowany. Oleje oznaczone symbolami 0W, gwarantują łatwy rozruch silnika oraz szybki dopływ środka smarnego do wszystkich punktów silnika, nawet w bardzo niskich temperaturach. Np. -30 czy -40 stopni Celciusza. Acha i trzeba by sie zastanowic jaka jest roznica pomiedzy olejem syntetycznym 0W30 a 5W40...? Bo poza cena i tym ze ma lepsza plynosc w temperaturach skrajnie niskich... to "specjalnie" sie niczym nie roznia. Ale skoro kolega chce na takim oleju (0W30) jezdzi, to dlaczego nie. Wkoncu jesli normy spelnia. Polecam ten olej... Synquest Fully Synthetic Long Life 0W-30 Pozdrawiam PS. A to dla ciekawych, amerykanskie testy na oleje.... Penrite synthetic 5W-60 wyglada bardzo ciekawie... http://www.animegame.com/cars/Oil%20Tests.pdf adwokaci są wszędzie,przepraszam pascaldo to się już więcej nie powtórzy
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
uspokój się,chce kogoś mądrego posłuchać
- Czy to pompa?
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
HTHS to pomiar lepkości oleju, zwany także lepkością dynamiczną mierzona jest w mili Paskalach na sekundę (mPa*s) przy 150o C i przy wysokim ścinaniu ślizgu,ale z tego co wiem doprowadzić ten olej do takiej temperatury rzędu 150c to raczej nie bardzo możliwe,chyba że na torze na forum skody goście leją i co najciekawsze ubywa go mniej niż 5w30.
-
3,0 TDI Rozrząd, ku przestrodze. +Zdjęcia
fakt Castrol Castrol LL niejednemu dał radę ale silnik też nie bardzo wytrzymały,ciekawe jak 2.7tdi?
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
tzn.przecież on ma 506.01 to jeszcze lepiej niż 505.01-teoretycznie dłuższe przebiegi wymiany-ale ja z tego nie korzystam zmieniam co 10tys
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
2.0tdi brd bez dpfa
-
Kiedy przejść z oleju syntetycznego na półsyntetyk
najlepiej jutro
-
[B6 AWX] FMIC w 1.9tdi AWX on board
daj nr części jeśli to ori,hehe
-
Dual SMIC w B6 TDI avf
dla mnie dziwne podejście do tematu...drugi smic,dawaj centralny i po temacie,co ma się niby stać z chłodnicami bo jeżdże tak już 5 lat? w sumie jakieś 90tys
-
[B6 AWX] FMIC w 1.9tdi AWX on board
co za zaslepka gumowa OGRa w pokrywie silnika?
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
panowie może ktoś coś powie jeszcze o 0W30
-
Siłownia
Na mono się zalejesz, lepiej jabłczan. Fajny efekt na nim, mięśnie mam twarde jak skała. : ) mhm jak skała......
-
[ALL B6] jak nazwać tę część
to jest tgz uchylajko-skakajka chłodnicy
-
Tiramisu - czyli co zrobic kiedy umycie auta kobiety itp juz nie pomaga :)
Powinieneś daniels1980 wrzucic to do działu "zrób to sam" - tiramisu zajebioza:)
-
Zamiana emblematu z S-line na S4
ja bym dał SPORTING
-
[1.9 TDI PD] - Opinie, Spalanie, Osiągi...
zacytowałem pierwszy post z tego tematu oraz mój post który był odpowiedzią. Wybacz kolego baszmak, ale twierdzę, że dalej nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. Pamiętaj, że każda informacja zamieszczona na forum jest opinią subiektywną i każdy ma prawo do jej wyrażania. Nie chce mi się tu z wami kłócić kto ma rację, bo i tak to do niczego dobrego nie doprowadzi, a pewnie skończy się na kropkach. Ja wypowiedziałem się już na temat tego silnika i w pełni podtrzymuję swoja opinię. Proszę was tylko o to, żebyście odpowiadali pytającemu na temat, a nie zajmowali się krytyką oceny innych. Pytający na pewno przeczyta wszystkie posty i sam będzie sobie w stanie odpowiedzieć i wyrobić ocenę. Kolego michail5566 ja nie pisałem o króćcu przy termostacie, tylko o tym z tełu silnika. Uciekał mi bardzo szybko płyn i miałem mokro pod silnikiem - a spowodowane było to samoistnym pęknięciem plastikowego króćca z tyłu silnika. Usterka drobna ale kłopotliwa w wymianie. Pozdrawiam:hi: a ja twierdze że mylisz silniki
-
[1.9 TDI PD] - Opinie, Spalanie, Osiągi...
hydraulika się wyciera jak jeździsz na nieodpowiednim oleju bez normy 505.01-także nie wprowadzja w błąd,pękające głowice w AVF pierwsze słysze a krócieć o którym piszesz to na prawdę STRASZNA usterka tych silników,jedynie prawde napisałeś o EGR
-
[1.9 TDI PD] - Opinie, Spalanie, Osiągi...
tak czytam i zastanawiam się czy ty na pewno piszesz o 1.9tdi AVF? chyba pomylił sie z 2.0tdi ---------- Post dopisany at 23:38 ---------- Poprzedni post napisany at 23:38 ---------- tak czytam i zastanawiam się czy ty na pewno piszesz o 1.9tdi AVF? chyba pomylił sie z 2.0tdi no właśnie,sieje niepotrzebne herezje
-
Czym jezdziłeś, zanim kupiłeś Audi?
PKP taksówka rower pieszo
-
Tiramisu - czyli co zrobic kiedy umycie auta kobiety itp juz nie pomaga :)
robiłem wersje danielsa1980,smak-kosmos zeżarłem prawie całe tuż po zrobieniu i tyle było dzielenia z kobietą
-
[1.9 TDI PD] - Opinie, Spalanie, Osiągi...
tak czytam i zastanawiam się czy ty na pewno piszesz o 1.9tdi AVF?