Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

baszmak7

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez baszmak7

  1. ja dłuższy czas śmigałem na LHL46 bardzo dobry olej
  2. czyli że lepszejszy od błogosławionego Motula?
  3. danutka co to za olej Synquest Fully Synthetic Long Life 0W-30
  4. uspokój się, chce kogoś mądrego posłuchać Naprawde uwazasz kolege pastaldo za "niemadrego" i ze zle Ci doradza...? A tekst w stylu "uspokój sie" naprawde nie przystoi na tym forum... Ale... Ten naprawde Mądry napisal wszystko w pierwszym poscie tego watku.... http://a4-klub.pl/silniki-diesla-29/all-tdi-jaki-olej-do-tdi-9726/ A teraz to co pisza ludzie na innych forach... Nie polecam 0W/xxx... dla silników doładowanych. Jest jak woda. Wchodzi w przestrzenie robocze turbiny, gdzie jest bardzo cienki i ma tendencje do zapiekania się. Lepszy będzie 5W/30, 5W/40 lub 5W/50. Nalezy stosowac przede wszystkim to co zaleca producent, nie ma sensu stosowanie oleju o wyzszych parametrach niz zalecany. Chyba ze masz przeprowadzone modyfikacje silnika i wymagaja one takiej zmiany. Staram sie używać głowy i słuchać rad osób znających się na tuningu i siedzących w wyścigach. A oni radzą unikać 0W. Najlepszym jednak syntetykiem do "specjalnych zadan" byl stary Castrol RS ktory uzyskiwal bardzo silny film olejowy , bardzo trudny do zerwania - olej ten z powodzeniem stosowano w rajdach, rallycrossie, itd. O ile pamietam był to 10W60, zaiste zacne parametry przedstawiał. Cyfry poprzedzające "W" (W: Winter = Zima), oznaczają płynność w niskiej temperaturze. Im mniejsza liczba, tym niższa może być temperatura otoczenia, w jakiej dany olej może być stosowany. Oleje oznaczone symbolami 0W, gwarantują łatwy rozruch silnika oraz szybki dopływ środka smarnego do wszystkich punktów silnika, nawet w bardzo niskich temperaturach. Np. -30 czy -40 stopni Celciusza. Acha i trzeba by sie zastanowic jaka jest roznica pomiedzy olejem syntetycznym 0W30 a 5W40...? Bo poza cena i tym ze ma lepsza plynosc w temperaturach skrajnie niskich... to "specjalnie" sie niczym nie roznia. Ale skoro kolega chce na takim oleju (0W30) jezdzi, to dlaczego nie. Wkoncu jesli normy spelnia. Polecam ten olej... Synquest Fully Synthetic Long Life 0W-30 Pozdrawiam PS. A to dla ciekawych, amerykanskie testy na oleje.... Penrite synthetic 5W-60 wyglada bardzo ciekawie... http://www.animegame.com/cars/Oil%20Tests.pdf adwokaci są wszędzie,przepraszam pascaldo to się już więcej nie powtórzy
  5. uspokój się,chce kogoś mądrego posłuchać
  6. baszmak7 odpowiedział(a) na robert22ff temat w Układ Jezdny
    tak to pompa
  7. HTHS to pomiar lepkości oleju, zwany także lepkością dynamiczną mierzona jest w mili Paskalach na sekundę (mPa*s) przy 150o C i przy wysokim ścinaniu ślizgu,ale z tego co wiem doprowadzić ten olej do takiej temperatury rzędu 150c to raczej nie bardzo możliwe,chyba że na torze na forum skody goście leją i co najciekawsze ubywa go mniej niż 5w30.
  8. fakt Castrol Castrol LL niejednemu dał radę ale silnik też nie bardzo wytrzymały,ciekawe jak 2.7tdi?
  9. tzn.przecież on ma 506.01 to jeszcze lepiej niż 505.01-teoretycznie dłuższe przebiegi wymiany-ale ja z tego nie korzystam zmieniam co 10tys
  10. 2.0tdi brd bez dpfa
  11. daj nr części jeśli to ori,hehe
  12. dla mnie dziwne podejście do tematu...drugi smic,dawaj centralny i po temacie,co ma się niby stać z chłodnicami bo jeżdże tak już 5 lat? w sumie jakieś 90tys
  13. co za zaslepka gumowa OGRa w pokrywie silnika?
  14. panowie może ktoś coś powie jeszcze o 0W30
  15. baszmak7 odpowiedział(a) na Coleman temat w Lifestyle i Hydepark
    Na mono się zalejesz, lepiej jabłczan. Fajny efekt na nim, mięśnie mam twarde jak skała. : ) mhm jak skała......
  16. to jest tgz uchylajko-skakajka chłodnicy
  17. Powinieneś daniels1980 wrzucic to do działu "zrób to sam" - tiramisu zajebioza:)
  18. ja bym dał SPORTING
  19. zacytowałem pierwszy post z tego tematu oraz mój post który był odpowiedzią. Wybacz kolego baszmak, ale twierdzę, że dalej nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. Pamiętaj, że każda informacja zamieszczona na forum jest opinią subiektywną i każdy ma prawo do jej wyrażania. Nie chce mi się tu z wami kłócić kto ma rację, bo i tak to do niczego dobrego nie doprowadzi, a pewnie skończy się na kropkach. Ja wypowiedziałem się już na temat tego silnika i w pełni podtrzymuję swoja opinię. Proszę was tylko o to, żebyście odpowiadali pytającemu na temat, a nie zajmowali się krytyką oceny innych. Pytający na pewno przeczyta wszystkie posty i sam będzie sobie w stanie odpowiedzieć i wyrobić ocenę. Kolego michail5566 ja nie pisałem o króćcu przy termostacie, tylko o tym z tełu silnika. Uciekał mi bardzo szybko płyn i miałem mokro pod silnikiem - a spowodowane było to samoistnym pęknięciem plastikowego króćca z tyłu silnika. Usterka drobna ale kłopotliwa w wymianie. Pozdrawiam:hi: a ja twierdze że mylisz silniki
  20. hydraulika się wyciera jak jeździsz na nieodpowiednim oleju bez normy 505.01-także nie wprowadzja w błąd,pękające głowice w AVF pierwsze słysze a krócieć o którym piszesz to na prawdę STRASZNA usterka tych silników,jedynie prawde napisałeś o EGR
  21. tak czytam i zastanawiam się czy ty na pewno piszesz o 1.9tdi AVF? chyba pomylił sie z 2.0tdi ---------- Post dopisany at 23:38 ---------- Poprzedni post napisany at 23:38 ---------- tak czytam i zastanawiam się czy ty na pewno piszesz o 1.9tdi AVF? chyba pomylił sie z 2.0tdi no właśnie,sieje niepotrzebne herezje
  22. PKP taksówka rower pieszo
  23. robiłem wersje danielsa1980,smak-kosmos zeżarłem prawie całe tuż po zrobieniu i tyle było dzielenia z kobietą
  24. tak czytam i zastanawiam się czy ty na pewno piszesz o 1.9tdi AVF?

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.