Treść opublikowana przez lukjar7
-
[B5 AFN] Prośba o analize moich pierwszych log'ów
filtr powietrza stary, przepływka tnie dawki, a doładowanie to Ty prawie nie masz, sprawdz szczelność przewodów, od suszarki przez IC az do kolektora dolotowego, trzeci na mecie, dałem d*py
-
[B5 ATJ] Kaszana z przepływkami
kolego poczytaj troche http://www.t4-wiki.de/wiki/Luftmassenmesser
-
[B5 ATJ] Kaszana z przepływkami
Witam, dzis byl u mnie kolega z paskiem ATJ. na kompie wskazania przeplywki przy dynamicznych próbach 600mg(sprawdzone w niedziele), otwieram filtr patrze wygląda ok, jaśniutki wszystko git, mysle przepływka, uswiadamiam sobie ze mam przepływke od octavii 2000r ALH no to podmieniamy i autko muł na maksa, nie wiem czy malucha bysmy tak wyprzedzili wiec wrzucamy starą przepływke i to samo ;( nie mam obecnie kompa z vagiem, bede miał jutro, myslicie moze ze cos nie łączyło(kostka nie łączyła)? gdzieś przerwa w obwodzie sie zrobiła ? czy moze jak wwaliłem przepływke z octavii to jakis błąd wyskoczył bo jednak moze mimo tego ze tamta przepływka wygladała identycznie jest inna? poradzcie coś bo ten samochód stoi w miejscu ------------------------------------------------------------------------------------------------------------- problem rozwiązany, logiczne myslenie pomaga :gwizdanie: przepływomierz to nic innego jak potencjometr podlaczyłem vaga i sygnał przepływki poza zasięgiem, mysle kostka, kable cos nie łączy. przyszedł mi pomysł aby przepływomierz zastąpić diodą wiec wpiałem ją zamiast przepływki w pin 4 i 5 z kierunkiem 4----->5 i autko odzyło, tylko radze odsunąć się od tłumika bo ostro zacznie dymić co mojemu najgorszemu przypuszczeniu dwie przepływki które miałem pożegnały się z życiem jutro będzie nowa i Turbo Devil Inside odżyje bo teraz nie dam mu wiecej niż 50 koni [br]Dopisany: 20 Luty 2008, 19:46 _________________________________________________edit
-
[B5 AHH] Brak połączenia z komputerem
format i xp na oske a vista won
-
[B5 AHH] Brak połączenia z komputerem
z tego co sie orientowałem to vag + vista to same problemy
-
[B5 AFN] Wtryski do wymiany ?
to jest korekcja dawek, czyli małe ciśnienie też wchodzi w grę
-
[B5 ATJ] przepływomierz
Jaki symbol ma ten silnik ? Ja bym postawił na kierownice, ale może niech jeszcze inni się wypowiedzą. Oznaczenie silnika tak jak w temacie ATJ Ja też myślę że to są kierownice. Autko kolegi, ale powiem ze PSJ nie jest stosowany u niego. Poruszamy sztangą troche ale najpierw trzeba zmienić filtr pow i lmm zobaczyc. A powiedzcie jak ludzie mówią o terapi WD40 na to gdzie sie ją psika ? po sztandze? Dzieki za wypowiedz ale u mnie nie ma w poblizu autobahnu a jak emeryt kolega nie jezdzi, czasem mam wrazenie ze za bardzo daje mu w dupe, ale on ma go od niedawna i zapieczone kierownice to uczynek poprzedniego emeryta
-
[B5 ATJ] przepływomierz
nic dodać nic ująć. a jak myslicie przestawiać kąt wtrysku czy nie ? bo jest lekko odchylony. a powiedzcie mi jak rozróżnić czy przeładowanie jest spowodowane n75 czy kierownicami.
-
[B5 ATJ] przepływomierz
logi dodane do pierwszego posta, prosze o ocene.
-
[B5 ATJ] przepływomierz
witam, wskazania przy dynamicznym logu przepływki to ok 600 przy wymaganej 850, jest taka okoliczność ze to przez filtr pow? i czy dałoby sie ja wyczyscic czy od razy nowa? ------------------------------------------------------------------------ dodaje logi, wypowiedzcie się
-
[B6 AWX] Proszę o ocene logów i stanu silnika
ale ta opcja jest chyba dopiero w vagu 607 ?? jak sie myle to mnie poprawcie, moj kabel łyka vaga do 409.1
-
[B6 AWX] Proszę o ocene logów i stanu silnika
mam rozumieć że chodzi Ci o większe próbkowanie będzie większa dokładność pomiaru
-
[B6 AWX] Proszę o ocene logów i stanu silnika
ale koledzy powiedzcie mi jedną rzecz czy TIME STAMP w logach jest w sekundach ? bo interesuje mnie pomiar przyspieszenia ale bez stopera
-
[B5 ANB] pierwsze VAG-owanie i schody...
złe podejście koledzy nawróćcie go bo on nie wie co mówi
-
[B5 ANB] pierwsze VAG-owanie i schody...
moze jest mozliwosc dostawienia stacji dokującej, jesli nie no to zonk
-
[B5 ANB] pierwsze VAG-owanie i schody...
a zwyklego com tez brak?
-
[B5 ANB] pierwsze VAG-owanie i schody...
dla przejsciowki nie zmienisz za bardzo latencji i predkosci. ja niedawno kupilem przejsciowke pcmcia-rs232 za 70 zl i wszystko smiga
-
[B5 ANB] pierwsze VAG-owanie i schody...
interfejs usb a interfejs rs232 z przejsciowka usb-rs232 to co innego. a dzieje sie tak dlatego ze translacja programowa z rs232 jest trochę skompilowana i takiej przejsciowce nie mozna przypisac osobnego przerywania. ot tyle odemnie. BTW: bylo bylo i jeszcze raz bylo
-
[B5 ANB] pierwsze VAG-owanie i schody...
no to mowię Ci od razu że to przez nią, czeka Cie zakupu pcmcia-rs232
-
[B5 ANB] pierwsze VAG-owanie i schody...
przejsciowka usb-rs232?
-
[B6 AVF] z lekkim programem. prosba o analize logow
mi się wydaje że zadane ciśnienie jest troche zbyt ambitne
-
[B6 AVF] z lekkim programem. prosba o analize logow
masz racje kolego lmm ładnie mierzy(dużo) ale dlaczego dawki sa takie? mowisz ze przez male cisnienie?
-
[B6 AVF] z lekkim programem. prosba o analize logow
czy mi się wydaje czy lmm tnie ?
-
[B6 AVF] Proszę o analizę, coś się dzieje - włącza się tryb awaryjny
weź browara w drugą rękę jak będziesz ruszał sztangą, słyszałem że wtedy kierownice lepiej zaczynają działać
-
[B6 AVF] Proszę o analizę, coś się dzieje - włącza się tryb awaryjny
przycina się