Treść opublikowana przez lukjar7
-
[ALL] Doprowadzenie zimnego powietrza na filtrze ori
Byle nie używanej, bo silnik może coś zassać nie no to groszowe sprawy więc kupie nową dla zainteresowanych http://www.tuning.info.pl/artykuly.php?id=193 poeksperymentujemy i zobaczymy [br]Dopisany: 24 Październik 2008, 18:43_________________________________________________dolot wykonany wrażenia bardzo pozytywne, kreci się zdecydowanie lepiej przydałoby sie jeszcze schamować autko
-
[ALL] Doprowadzenie zimnego powietrza na filtrze ori
Dziekuje koledzy za odpowiedzi właśnie chyba czeka mnie metoda prób i błędów tak myślę gdyby była hamownia to wybór byłby prosty, porównałbym wyniki na dwóch zestawach i wyciągnął wnioski co jest lepsze. boję się że odczucia będą podobne i nie będę potrafił wysnuć co jest lepsze, bo w sumie czego sie spodziewać po wolnossącej benzynie Może Rogal coś ciekawego powie mi w tym temacie ?? będę wdzięczny za jakiekolwiek inne wskazówki [br]Dopisany: 23 Październik 2008, 21:54_________________________________________________dodam jeszcze że wymyśliłem żeby nie tracić dużo kasy to dolot wykonam z PCV kanalizacyjnych, do testów styknie
-
[ALL] Doprowadzenie zimnego powietrza na filtrze ori
z tego co ja kojarze to im dolot dluzszy tym moment max przechodzi na mniejsze obroty, ale chyba chodzi w tym przypadku o stozek tylko jak jest wlasnie z tym jak filtr jest na poczatku dolotu, a jak jest jak dolot jest dlugi a pozniej puszka z filtrem i wlot do silnika
-
[ALL] Doprowadzenie zimnego powietrza na filtrze ori
witam, mam pod lupą samochód który ma bardzo źle rozwiązane zasysanie powietrza, otóż silnik łyka bardzo ciepłe powietrze z komory silnika, myślalem nad modyfikacja tego. Chciałbym wydłużyć dolot o jakies 50 cm i wlozyc go pod lampa(okolice zderzaka i nadkola) czy taka operacja nie bedzie miala negatywnego skutku co do masy zasysanego powietrza. wykonanie takiej operacji napewno zmniejszy temp pow w dolocie. samochód bez przepływki, na przepustnicy filtr pow orginalny, czy w takim zestawieniu tzn wydluzeniu dolotu nie bedzie jakis negatywnych skutków ? Pozdrawiam
-
[B5 1Z] Prośba o analize
dawka paliwa spora
-
[B6 AWX] Prośba o analizę logów
katalizator sprawdz i ogolnie drożnośc wydechu, to moze powodowac ze turbo tak wolno sie rozkreca
-
[B5 AFN] Ciężko odpala na zimnym - logi
silnik rozgrzany-90stopni 000 BS pokaz dziwnie logi zamieszczasz albo kat wtrysku albo rozrzad zle zlozony
-
[B5 AHL] Błąd 17656 - nastawnik ?
filtr paliwa wymieniony i wszystko chodzi jak nalezy. pozdrawiam
-
[B5 AHL] Błąd 17656 - nastawnik ?
witam, w ECU jest błąd 17656. silnik muł. po logu grupy 004. widac ze przy 4 tys obr kat wtrysku powinnien wynosic 15,2 BTDC a jest 5,7 nastawnik poszedł?? filtr paliwa nie był wymieniany od 1,5 roku, czy to moze byc wina filtra?
-
[B6 AWX] Problem z silnikiem - turbiną
albo turbo powiedziało papa albo przewod z gruszki spadł
-
[B5 AGB] Wycięcie katalizatora i teraz chodzi jak fiat 125p
nie ma takiego czegoś jak strumiennica wyciszająca, jest tylko taka ktora spełnia taka funkcje. a co do srodkowego tłumika to moze i fakt ale chciałem oszczedzić sobie nowych wydatków, wymienie go jak dostanie przepierdu a wstawiłem spowrotem kata bo jeden gosc z ktorym gadałem jezdził bez kata(takim samym autem z takim samym silnikiem) i mówił ze nie mozna bylo sie pozbyc tego dzwieku, wymianiał tłumik i nic i do tego nabrał sie trwałej awarji silnika ktora pozniej mu zdiagnozowano jako przez modyfikacje tłumika, ile w tym prawdy to nie wiem ale mi zalezało na cichym autku :> wole sobie pod nosem pospiewac :gwizdanie: niz zeby mi cos wyło
-
[B5 AGB] Wycięcie katalizatora i teraz chodzi jak fiat 125p
kolego przerabiałem to samo wczoraj sprawdz czy kat jest w dobrym stanie bo jesli tak to na miejsce go a jak nie to musisz szukac strumiennicy wygluszajacej, zadzwon do el-tecu, oni napewno sprzedadza Ci cos konkretnego, ja osobiscie nie chcialem sie pakowac w dodatkowe koszta skoro moj kat byl dobry, a te zjawisko ktore teraz masz czyli taki polonezowaty dzwiek jest spowodowany tym ze rozprezanie spalin zachodzi teraz w sr tłumiku ktory jest kompletnie do tego nie przystosowany, a wczesniej te rozprezanie miało miejsce w katalizatorze, w miejsce kata wstawiaja czasem tłumik przelotowy ale wydaje mi sie ze to nie jest dobre rozwiazanie, wiec albo kat spowrotem albo strumiennica wyciszajaca z eltecu
-
[ALL] Wyciecie kata i rezonans pomiedzy 2.5-3 tys obrt
bo wydawało mi sie ze jest zapchany,[br]Dopisany: 29 Czerwiec 2008, 14:30 _________________________________________________ moze i mam ale jutro kat pojdzie na swoje miejsce.
-
[ALL] Wyciecie kata i rezonans pomiedzy 2.5-3 tys obrt
nie napisałeś w jakim autko to pomyslalem ze w chlastunie z podpisu, to mowicie zainwestować w strumiennice ktora to wyciszy czy moze w jakiś przelotowy tłumik srodkowy i koncowy, bo dodam ze srodkowy jest juz do wymiany
-
[ALL] Wyciecie kata i rezonans pomiedzy 2.5-3 tys obrt
jakis link z allegro np ?
-
[ALL] Wyciecie kata i rezonans pomiedzy 2.5-3 tys obrt
wiesz Ty masz diesla to chyba troche cos innego, ja doczytałem sie ze gosc z el-tec napisał cos takiego: czyli wychodzi na to ze musze strumiennice wspawac
-
[ALL] Wyciecie kata i rezonans pomiedzy 2.5-3 tys obrt
rura o takiej samej srednicy
-
[ALL] Wyciecie kata i rezonans pomiedzy 2.5-3 tys obrt
Witam, wyciałem kata w swoim drugim samochodzie golfie 4 1.4 16v i teraz pomiedzy 2.5 tys a 3 mam taki wstretny dzwiek, takie buczenie, dodam ze dzieje sie to tylko przy narastaniu obrotów. podczas tego jak obroty wzrsotna i trzymam go w tym zakresie to nie buczy, czyzby taki efekt braku kata ten dzwiek mnie dobija bo jest taki wstretny co poradzicie ?
-
Alternatywa dla katalizatora
sluchajcie panowie mam w mk4 golfie taką sytuację chce wyciąć kata ja na rysunku w punkcie A pójdzie kątówką a w punkcie B jest łączenie tak jak na rysunku. silnik to 1.4 16V na jednej sondzie, i pytanie jak wstawić rurkę ?? czy tak jak na rysunku drugim czyli w punkcie A nałożyć większą rurę i wtedy nie bedzie blokować przelotu spalin ale boję się że w punkcie B mi nie wejdzie rurka w mocowanie. Czy może zrobić tak : ale mysle ze wtedy w punkcie B bedzie zawirowanie spalin i nie bedą one wychodzić dobrze. najlepiej byłoby dospawać kawałek rurki o identycznej srednicy zew i wew jak zrobiona jest cała rura. tylko jaka to bedzie rurka? sorry za jakoś rysunków
-
[B5 AKN] VAG No response from car controller
ciesze się że pomogłem
-
[B5 AKN] VAG No response from car controller
Ale chyba nie muszę go wyciągać? Wystarczy wyciągnąć bezpiecznik?[br]Dopisany: 29 Maj 2008, 18:49 _________________________________________________Niestety, wyciągnięcie bezpiecznika nic nie pomogło moja pomyłka, jesli to nie jest oryginalne radio to czasem blokuje łączenie z ECU.
-
[B5 AKN] VAG No response from car controller
jezeli masz radio fabryczne to je odłącz, w 99% w tym jest problem
-
[B5 AKN] VAG No response from car controller
radio fabryczne moze kolidowac
-
[ALL B6] Po wymianie klocków miękki pedał
na gościa się nie natkniecie bo to wieśniak, nie ma nawet zakładu.w zasadzie ten samochód to passat b5 fl 2002 rok kolegi, a spręzynke założył tak ze ona cały czas odpychała tłoczek tak ze nie mógł sie podsunąć pod klocki, naciskasz hamulec podchodzi troche, puszczasz a tu wraca przez sprezyne. nie mógł sie podsunąć tłoczek. za wszystkie wskazówki dziękuję i pozdrawiam
-
[ALL B6] Po wymianie klocków miękki pedał
temat rozwiazany, gość założył na odwrót spręzynki od zacisków