Treść opublikowana przez domjenick
-
[ALL B5] Większe tarcze przód - jakie i gdzie szukać ?
chodzi o komfort jazdy i pewniejsze hamulce,bo seria ,nawet przy tej mocy i tej wadze auta-warta jest zamiany
-
[ALL] Blow Off do 1.8 T w serii
Spróbuj założyć properfekta typ II jeżeli nie będzie chciał chodzić to temat BOVa możesz raczej odpuścić, chodź w większości 1.8T ten Bov daje radę :gwizdanie: w B5 tak-ale nie w B6
-
[ALL] Blow Off do 1.8 T w serii
nie pamiętam-
-
[ALL] Blow Off do 1.8 T w serii
BOV do B6-ma się kiepsko-już prędzej splitter,bo BOVa próbowałem i na wolnych obrotach -po prostu gaśnie auto
-
[B8 CAG] Coś rozładowywuje mi akumulator
przede wszystkim podepnij auto pod komputer-w sterowniku elektryki i zegarach pokaże co jest nie tak
-
[ALL B5] Żólte halogeny
mi się to nie widzi,ale jak kto woli a zrób jeszcze fotki noca i zza kierownicy
-
[B6 AVJ] Kupno auta z uszkodzonym silnikiem
nie trzeba-wykręcić świece,zdjąć pokrywę zaworów i zakręcić kołami na 5,na podnośniku,obserwować,czy zawory się podnoszą,jeśli pracują normalnie-dopiero wtedy brać się za zdjęcie głowicy,ale to już i tak grubsza robota,dla zdolnego mechanika-dzień roboty i znajdzie przyczynę,chyba,że będzie mieć szczęście i trafi od razu
-
Legnica i okolice - Spot Info w pierwszym poście
no ,mój nietknięty i zahartowany delikatnie
-
[B6 AVJ] Kupno auta z uszkodzonym silnikiem
a zawory na pewno sa ok?
-
Legnica i okolice - Spot Info w pierwszym poście
pod koniec roku i ja swojego będę gnał :gwizdanie:
-
Legnica i okolice - Spot Info w pierwszym poście
jak zdejmiesz pokrywe zaworów i zobaczysz rysy od łańcuch-wtedy napinacz jest do wymiany z łańcuchem,lub jak strasznie szeleści-nie delikatny szum i szelest,tylko hałas
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
jak większy? FMIC?a czy same wtryski dadzą 20 koni-tego nie powiedziałem wtryski dostarczają tylko paliwo,a seryjne ograniczają dostarczanie tego paliwa ,które jest potrzebne do generowania takiej mocy
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
mniej więcej teraz masz moc seryjną-150 koni,ale elastyka silnika na pewno się zmieniła,po programie na tym turbo,tipie i resztą seryjnych gratów,to może 190-200 wydusisz,ale wtryski przydały by się większe,no i cooler też większy-wtedy z 220 może i by wydusił
-
Legnica i okolice - Spot Info w pierwszym poście
lewa i nie mogę znaleźć rachunku,tzn mam,ale nie jest wyszczególnione,bo jest ogólnie ujęte,jako naprawa do przeglądu i może być ,ze w warsztacie nie mają rachunku za ten przegub,z resztą i tak pewnie po gwarancji,bo rok w marcu minął-chyba,że dają więcej,na wtorek jestem umówiony na wymianę...
-
[B6 AVJ] Kupno auta z uszkodzonym silnikiem
ale co konkretnie? AVJ BFB AMB -to jest sprzętowo to samo-BEX się różni
-
[B5 AEB] Proszę o nr pompy wspomagania
8D0145156A 8D0145156AX 8D0145156K 8D0145156KX
-
Legnica i okolice - Spot Info w pierwszym poście
...a u mnie przegub pierdolnął...w marcu minęła gwarancja
-
[ALL] Zwiększenie mocy w silniku typu V6
jasne rozmowa była pouczająca,a przecież o to chodzi ale wciąz uważam,że osprzęt z ACK-byłby tańszą alternatywą
-
[ALL] Zwiększenie mocy w silniku typu V6
jeśli jesteś pasjonatem i lubisz swoje auto,nie zależy Ci na tym,ile w nie włożysz,nawet,jeśli koszta tuningu,przekroczą wartość innego modelu z większą,niż zamierzasz mocą-to chętnie poobserwuję
-
[ALL] Zwiększenie mocy w silniku typu V6
same silniki się różnią ,ale głowice są takie same,no z ACK ma 5 zaworów na cylinder i na pewno to zwiększy ilość zasysanego powietrza i stopień sprężenia,niż spolerowane kanały w kolektorach i ostrzejsze wałki rozrządu-jak masz coś,co uwiarygodni Twoją tezę-to poszukaj proszę,bo nie chce mi się wierzyć,że samym powiększeniem kanałów w kolektorach i wałkami uzyskasz zwiększenie mocy rzędu 20 koni w wolnossaku [br]Dopisany: 07 Sierpień 2011, 22:42_________________________________________________dobra zwracam Honor znalazłem cos na temat wałków na tym forum- http://www.audi80.pl/b4-28-aah-ciekawostka-przeprogramowanie-ecu-a-moc-vt56679,15.htm i samą firmę,która robi wałki na zamówienie http://www.swiatek.sklepna5.pl/
-
[ALL] Zwiększenie mocy w silniku typu V6
nie w dole silnika-tylko zmianę głowicy z większą ilością zaworów-takie,jakie występowały w ACK właśnie taką mocą z 5-oma zaworami na cylinder cec**je silnik ACK, ALG, AMX, APR, AQD,więc jaki sens pakować się w koszty i tuning firmy ABT,skoro jest to samo? i co oni tam przerobili,czego nie ma w głowicy ACK? rozumiem,że miałeś osobistą styczność z takim zestawieniem
-
[ALL] Zwiększenie mocy w silniku typu V6
sama wymiana głowicy-na pewno nie da przyrostów 20 koni,bo są identyczne żeby zwiększyć moc o 20 koni w wolnossącej V-ce-trzeba przerabiać pół silnika,zaczynając od dostarczenia większej ilości powietrza-a samą wymianą kolektorów ssących tego się nie osiągnie,bo cykl ssania i sprężania,oraz pojemność skokowa silnika dalej pozostaną takie same
-
[ALL B8] Awaria hamulca - nie odpala
w aucie tego typu,gdzie elektronicznie sterowanie wszystkiego jest normą-bez VAGa nic nie poradzisz,umów się z kimś,niech podjedzie do Ciebie,podepniecie i zobaczysz,co jest przyczyną
-
[ALL B7] 2.0T FSI - Wysokie obroty na jałowym i falowanie.
może,ale bez vaga-to będziemy tak zgadywać przez tydzień :gwizdanie:
-
[ALL] Zwiększenie mocy w silniku typu V6
a nie lepiej przełożyć głowice z ACK, ALG, AMX, APR, AQD ? średnica tłoka jest ta sama tylko korby są dłuższe,ze względu na większą pojemność-sama głowica jest podobna i ma 5 zaworów,trzeba by tylko sprawdzić,czy z rozrządem nie będzie kłopotów,ale jak z AAH wejdzie-to i z tamtych też powinny[br]Dopisany: 07 Sierpień 2011, 10:44_________________________________________________ + 30 KM ale od serii z aah? jak samą głowice przełożysz-to niewiele to da,jak chcesz więcej mocy-musisz dołożyć powietrza do silnika-większa ilość zaworów,dolot powietrza,zwiększyć ciśnienie paliwa,owinąć kolektory wydechowe,wywalić katy, zrobić całkowity przelot,odelżyć ile sie da i śmigasz