Treść opublikowana przez domjenick
-
Problem po wymianie sprężyn
jak obetniesz-nic się nie stanie, ale zalatuje to druciarstwem i wieś tuningiem:kwasny: a tak na marginesie-z jakiego auta ten gwint był? bo nie wygląda mi to na gwint od audi-żaden gwint nawet w górnym położeniu- nie podniesie tak auta...
-
Wymiana springów plus amorki
:: a4mods.com :: - The Premiere Audi A4 Modification Guide and Pictures Library ten link był wklejany na tym forum kilka razy-szukaj, a na pewno znajdziesz...
-
Silnik BKD-opinie
Każdy piszę wtedy jak ma problem i dlatego tyle złych opinii, pomyśl co by było jak wypowiedzieli by się ci którzy nie mają problemu z tym silnikiem. Po prostu tacy ludzie często nie zaglądają na forum, bo i po co pochwalić się, że ich auto się nie psuje? Ja mam BKD zrobiony program na 200KM i hula no właśnie-opinie są tylko tych, którym autko się psuje, tak jak tu na forum osławiony silnik BLB-oczywiście są tacy, którzy jeżdżą i się tym cieszą bez problemów, mój BKD ma już trochę nalatane, co zmusiło dealera, od którego kupiłem auto, to cofnięcia licznika , auto po programie i poprzedni właściciel-no nie oszczędzał auta-na razie bez poważniejszych problemów
-
Piłka nożna
na ostatnich mistrzostwach, wysłali do domu Anglię, ciekawe, czy tym razem będzie okazja zrobić to ponownie... jutro będzie wiadomo, z kim zagrają Niemcy
-
Legnica i okolice - Spot Info w pierwszym poście
a gdzie tam...
-
Zawieszenie gwintowane zapieczone- jak ruszyć?
a smaru dałeś na gwint?
-
Różnica między BEX a innymi
...i zasysa powietrze z komory zaworów przy zimnym starcie pomaga to "wciągnąć" zimny i gęsty olej do góry...
-
Zawieszenie gwintowane zapieczone- jak ruszyć?
wyjąć amor, psiknąć jakimś penetratorem i zostawić na dłuższą chwilę, potem próbować i ponownie, na pewno nie podgrzewać, bo uszczelki się zwęglą i gaz uleci, a wtedy masz po amorku
-
Różnica między BEX a innymi
jest taka sama, tylko w innym miejscu
-
Drugi intercooler z S4 lub BEX do 1.8T
w s4 i rs4 też i wchodzi tu masz temperaturę w dolocie na DSIC przy temp zew. 19*na trójce i pełny ogień 3 bieg do przy odcince.jpg - Rozmiar oryginalny - Fotosik.pl i na piątce na spokojnej wycieczce Untitled (2).jpg - Rozmiar oryginalny - Fotosik.pl mały chińczyk nie zrobi nic chłodniej...
-
Obniżenie
z tym, ze w A4 B6 nie ma olejowych amorków, a otwory o których pisałeś, to są zawory jednokierunkowe/zwrotne-jak zwał, tak zwał, a to zasadnicza różnica, ale fakt lekturka ciekawa i na pewno pomoże niejednemu
-
Silnik BKD-opinie
a niby pod jakim względem awaryjne?jestem też na forum tourana i jedyną bolączką pierwszych touranów to problem z czujnikiem ciśnienia w pompie ABS(wada fabryczna) i jakimiś pierdółkami elektrycznymi, jak czujniki, ale to pada wszędzie po jakimś czasie i/lub przebiegu co do silnika 1,9- to powiem tak, w aucie z taką budą i takimi parametrami -zapomnij o tym silniku, bo się wku...wisz, przy pierwszym wyprzedzaniu z przynajmniej 5-oma osobami na pokładzie...koleś ma Tourana z 1,9 i szału dostaje za każdym razem, jak ktoś wolniej jedzie od niego, bo ciężko się wyprzedza, pamiętaj, ze Seat cięższy o prawie 300kg... a jeśli już chodzi o ścisłość-to chyba masz na myśli Alhambrę, bo Altea do nie 7-mio osobówka, bo pisząc "autobus" to chyba taką opcję masz na myśli:wink:
-
Pomoc w wyborze silnika
co do kosztów-to sprawa indywidualna i nie raz z resztą poruszana na Forum - co do jednej opcji podniesienia mocy w każdym silniku wolnossącym to proszę tutaj jest gość, co się tym zajmuje na co dzień-koszty, j.w. kwestia indywidualna, albo Cie stać, albo nie- ŚWIĄTEK - Wałki rozrządu - seryjne, sportowe, ciężarowe, motocyklowe. *Hamownie podwoziowe, motocyklowe. Regeneracja wałków i głowic. Części zamienne. Popychacze. Krzywki.
-
Pomoc w wyborze silnika
a skąd ta pewność, ze tylko turbina jest w stanie pomóc w lepszych osiągach?
-
Obniżenie
jeśli są otwory, to na jakiej zasadzie ściśnięty amor wraca do pozycji wyjściowej, skoro są otwory, jak piszesz-nie było by samopowrotu do pozycji wyjściowej bez użycia siły wstecznej, a tak nie jest-wciskając trzpień amortyzatora do środkar-powoli wróci do pozycji wyjściowej:whistling:---------- Post dopisany at 20:21 ---------- Poprzedni post napisany at 20:20 ---------- ...i pojawił sie gość, co może nam coś powiedzieć o air ride...
-
Wydajność wtrysków 1.8T
każde wtryski z B6, prócz BEXa mają 280cc
-
Silnik BKD-opinie
pierwsza rejestracja była 22 grudnia 2004, jest u mnie w opisie rok produkcji:wink:
-
Pomoc w wyborze silnika
...7 w trasie, to musiałeś jechać baaardzo wolno i z górki... mój koleś ma S4 B6 i ta mu pali średnio w trasie 12-13, przy dosyć spokojnej wycieczce ale V6 to nie wiem, czy do 8 da radę za każdym razem zejść, coś chyba Ci się pomyliło do 7 , to ja zszedłem w 1,8T, ale jak za traktorem jechałem, a nie było gdzie dziadka wyprzedzić...średnio w AVJocie miałem 8-9 w trasie, a V6 z pewnością będzie ciut więcej 8,5 do 9,0 przy na prawdę spokojnym usposobieniu kierowcy... ---------- Post dopisany at 20:04 ---------- Poprzedni post napisany at 20:03 ---------- ale jeśli ktoś szuka auta z mocą i pod gaz-ja jednak dalej podtrzymuje wersję, ze V6 najlepsze do tego celu
-
Pomoc w wyborze silnika
...ale o tym niech się wypowiedzą właściciele takich aut
-
Drugi intercooler z S4 lub BEX do 1.8T
ja miałem w AVJ drugi z BEXa, pewnie do B5 też dało by radę go upchnąć
-
Piłka nożna
a ja powiem tak-nie ważne, kto jaki poziom reprezentuje-ważny jest końcowy wynik meczu, bo pięknych strzałów widzieliśmy sporo, ale wielu ich wykonawców- pewnie siedzi w domu i popija zimne piwko...
-
Pomoc w wyborze silnika
różnica w wadze to ok. 50 kg i wcale nie pogarsza prowadzenia auta...to tak, jak byś chciał komuś wmówić, ze S4 w budzie B6 prowadzi się gorzej niż 1,8T... co masz na myśli, że silników jest niewiele?
-
Obniżenie
Panowie-uspokójcie się obydwaj, bo to jest publiczne Forum już wyjaśniam-jeśli masz ori amortyzator, który pracuje w pełnym zakresie jego ścisku i wydłużenia, to jeśli włożysz/przytniesz-cokolwiek zrobisz ze sprężyną, która będzie krótsza o te powiedzmy 40mm, to trzpień amortyzatora będzie schowany cały czas o te 40mm, do tego dochodzi ścisk podczas najechania na jakiś dół/garb et cetera-amortyzator nie pracuje w całym jego zakresie, tylko powiedzmy jest ściśnięty o 1/3 długości i jego praca polega już na ściskaniu gazu/oleju w amortyzatorze, który już i tak jest ściśnięty, co powoduje nagrzewanie się substancji w nim umieszczonych i po czasie na pewno się rozszczelni i przestanie spełniać swoją role, jak powinien. Dlatego do sprężyn obniżających stosuje się też amortyzatory o odpowiednim skoku
-
Pomoc w wyborze silnika
jeśli szukasz czegoś z mocą i pod gaz, w quattro-to popatrz na 3,0 V6-spalanie takie samo, jak w 1,8T, ale po wymianie rozrządu-nie bardzo jest się co tam popsuć... do tego 3,0 większość, to quattro i znalezienie niebitej i niekręconej V6-jest znacznie łatwiejsze, niż w przypadku 1,8T:wink:
-
Silnik BKD-opinie
ja mam VW Tourana z takim silnikiem-poza tym, że zaraz po kupnie padła turbina i termostat problem był z dobraniem filtra paliwa, bo są jakieś dwa rodzaje w BKD, był problem z uszczelką od przewodu olejowego przy turbinie-ale to wina albo uszczelki, albo mechanika, który wymieniał turbinę-wymiana-w sumie, to pierdoły silnik zmapowany na 180/400 i bez problemów-lejesz ropę i jedziesz napisz, co chcesz kupić