Treść opublikowana przez domjenick
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
piszemy na temat Panowie i Panie-oczywiście:decayed:
-
Piłka nożna
nie no z Irlandią jeszcze było 4:wink:
-
Kontrolka EPC
http://a4-klub.pl/silniki-benzynowe-30/all-b6-gasnacy-silnik-kontrolka-epc-127955/
-
Olej MOTUL- oryginał i podróbka
dziesiątki, jak nie setki opinii w internecie, można znaleźć na temat danych marek olejów-jedne są lepsze, inne gorsze, a jeszcze inne są wręcz odradzane, jak wyobrażasz sobie przeprowadzać testy laboratoryjne za każdym razem? idziesz do sklepu-na półce masz przykładowo 5 olejów różnych firm-co robisz? bierzesz każdy i wysyłasz do laboratorium sprawdzać jego parametry, czystość, gęstość, et cetera, czy pytasz się o opinie sprzedawcy, który kieruje się doświadczeniem i jedyne porównanie marek jakie ma, to to, ile mu zeszło danego oleju w miesiącu, bo ludzie tyle wykupili, kierując się nie badaniami laboratoryjnymi, tylko opiniami użytkowników...
-
Kontrolka EPC
no nie trzeba, ale wtedy tylko po palcu do dziurki...
-
[B6 BFB] moj nowy nabytek!
łooo Jezu... aleście odgrzebali...właściciel pewnie już sprzedał auto, a na Forum dawno go nie ma... ---------- Post dopisany at 23:54 ---------- Poprzedni post napisany at 23:54 ---------- zamykam
-
Kontrolka EPC
czujnik pod filtrem oleju-jeden imbus, ale dostęp troche kiepski, bo jak nie zdejmiesz filtra oleju- niewiele widać-właściwie nic- u mnie podobnie było-kontrolka, auto nie chciało zapalić, czasem gasło-po wymianie czujnika przeszło bezpowrotnie:wink:
-
Nie chce zapalić
wywaliło by błąd, nawet, jak silnik nie odpali, bo jeśli jakiś czujnik jest niesprawny- vag to pokaże...
-
Olej MOTUL- oryginał i podróbka
zgoda, ale opinie użytkowników, czy na plus, czy na minus-też są ważne, a fora, w tym i nasze, są po to, żeby wymieniać się doświadczeniami i opiniami...jeśli ktoś "na oko" stwierdza jakieś nieprawidłowości,( w tym przypadku zapach, kolor, gęstość, a żeby to stwierdzić- nie trzeba być doktorem habilitowanym) które z biegiem czasu się potwierdzą innymi opiniami użytkowników-to nawet dziesiątki laboratoryjnych analiz nie przekona mnie do zakupu "jakiegoś" produktu z danej półki cenowej, czy miejsca, w którym zostało zakupione...tak jest z olejem, oponami, et cetera...
-
Podniesienie mocy 1.9 tdi kablem czy da sie jakoś samemu to zrobić AFN.
dobra -do tematu Panowie i Panie- bo nam się Spanky rozleniwi...
-
Podniesienie doładowania bez programu
bierz properfekta
-
Silnik burczy
a próbowałeś na innym?
-
Podniesienie doładowania bez programu
nie- to nic nie zmienia, bo wtryski 320cc na 4 barach-to za dużo-trzeba było odjąć trochę ciśnienia na listwie, bo check wyskakiwał, wiesz- to nie jest tak, ze podniesiesz doładowanie i wrzucisz większe wtryski i będzie dobrze-ECU dozuje dawkę paliwa "biorąc pod uwagę" jeszcze inne czynniki, jak np przepływka, sonda et cetera-podnosząc doładowanie, bez ingerencji w mapę doładowania-stosujesz maximum, dla danej tolerancji i ECU ma to w pamięci i dalej aplikuje te same porcje paliwa, proporcjonalnie do wzrastających obrotów i obciążenia- wrzucając wtryski o większej przepustowości- nie będzie regulowana dawka, bo czas ich otwarcia jest uzależniony od danych z przepływki-więc, albo trzeba zmniejszyć ciśnienie paliwa na listwie, albo "oszukać" ECU, na przepływce-dając przepływkę o większej średnicy, co zmniejszy przepływ powietrza, a przynajmniej zaniży dane z czujnika i wtedy to można zgrac-oczywiście jadąc do tunera na program-zrobi to w ECU i n ie ma potrzeby kombinacji...---------- Post dopisany at 22:34 ---------- Poprzedni post napisany at 22:31 ---------- Forge- to tylko nazwa z tradycją i dożywotnią gwarancją-ten też zrobi robotę
-
Pomoc w wyborze silnika
podałem linka do firmy, która zajmuje sie wałkami rozrządu-po wymianie wałków na wyczynowe/rajdowe et cetera- silnik jest gruntownie przebudowany i właściwie-niewiele przypomina seryjny, taka przebudowa to całkowita zmiana wałków, które są ostrzejsze od seryjnych, co z kolei pozwala na "zaczerpnięcie" większej ilości powietrza w fazie ssania, w połączeniu z zaworami o specyficznej budowie-daje inny stopień sprężania, inne wtryski, inne ciśnienie paliwa, planowanie głowicy, inne korby i tłoki -dają zwiększoną pojemność, specyficzne odlewanie pokrywy i całkowita wymiana samego rozrządu,potem kompresor, program i to wszystko powoduje wzrost mocy o xx procent, ale dla sporo mniejszych kosztów-stosuje sie tylko kompresor, bo taka przebudowa silnika-to unikatowa sprawa i indywidualne zapotrzebowanie, uzależnione od ilości środków, jakie są na to przeznaczone-auto jest wtedy unikatem, a przed wszystkim zbudowane na imprezy sportowe, a nie do ruchu miejskiego, bo w normalnych warunkach- lepiej jest sprzedać auto i kupić mocniejsze, niż zabawa w taki upgrade, to coś takiego, jakby miał teraz zrobić S4 B5 na 750 koni- da radę, ale czy każdego wciskacza gazu stać na takie coś?
-
Podniesienie doładowania bez programu
seria AVJ to 150 koni, dołożony drugi cooler z BEXa,TIP, stożek, doszły wtryski z BEXa, ale ciśnienie paliwa zostało obniżone, bo na 4 barach wywalało check'a na desce -mieszanka była zbyt bogata-nic więcej nie było "gmerane" w aucie-żaden program nie był robiony, z tą tylko różnicą, że wszystko było zakładane w jednym czasie, ale pomiary były na tych gratach, czyli seryjne doładowanie, plus graty i potem doładowanie na MBC i pomiar:wink: ale nawet na samym początku, jak tylko był sam MBC-pomiar VAGiem pokazywał 265 niuta
-
Podniesienie doładowania bez programu
- Podniesienie mocy 1.9 tdi kablem czy da sie jakoś samemu to zrobić AFN.
niestety, ale muszę powrócić do Twojego posta... napiszę w skrócie, odnosząc się do pogrubionego tekstu z Twojej wypowiedzi ad 1 Spanky ma "zielone" pojęcie o dieslach (benzyn nie kuma, bo i skąd, jak całe swoje życie zajmuje się dieslami, a że stary piernik już z Niego...) ad 2 może i nie trzeba, ale warto wziąć pod uwagę, co mówi, bo ... napisałem coś o tym wcześniej...- Podniesienie doładowania bez programu
nie miałem programu-wszystko zaczynałem od serii:wink:- Podniesienie doładowania bez programu
mój AVJ był zrobiony na 181 koni i 265 niuta , na MBC, plus inne "dodatki, nie miałem żadnych problemów, związanych z uboga mieszanką...- "Zarzuca" tył- co może być przyczyną?
u mnie zarzucało tyłem i amorki niedomagały...- Podniesienie doładowania bez programu
będzie, bo ECU sam zaadaptuje dopuszczalne wartości-te dopuszczalne wartości- to 0,30 bara, bo jest tolerancja na ciśnienie atmosferyczne, potencjalne niedomaganie przepływki, czujnika temperatury, et cetera-wszystko, co ma wpływ na ustalanie mieszanki-generalnie ECU ma tolerancję na plus i minus:wink4: Tomek- sam jeździłem na K03 +MBC i trzymał mi po ustawieniu na 0,60 bara do samej góry, spadło do 0,55 bara tuż przy odcince,ustawiony na 0,75 bara w peacku-spadało przy odcince do 0,55 a biorąc pod uwagę, ze On ma większe/rozwiercane, et cetera turbo- będzie mu trzymać cały czas do samej góry osobiście sprawdzałem to na GT2560R, MBC ustawiony na 0,80 i trzymał do samej odcinki tyle samo:wink4: ...ale fakt-program, to program, ale jedyną tańszą alternatywą, jest MBC- Podniesienie doładowania bez programu
w stówce się mieścisz ja na takim śmigałem UNIVERSAL MANUAL BOOST CONTROLLER BALL AND SPRING VALVE | eBay- Podniesienie doładowania bez programu
jak podniesiesz do 0,75 -nic się nie stanie:wink4: ---------- Post dopisany at 07:09 ---------- Poprzedni post napisany at 07:08 ---------- no ale chłopak pisze, że na razie nie ma funduszy...- Podniesienie doładowania bez programu
można podnieść doładowanie o 0,3 bara na seryjnych gratach poprzez zamontowanie MBC i nic się nie stanie-sam tak jeździłem sporo czasu, z resztą nie tylko ja-efektem będzie zwiększenie niutonometrów, bo ECU sam zaadaptuje się do zmian:whistling:- Problem po wymianie sprężyn
ja też nie polecam, ale znam wiele przypadków że sprężyny były cięte, nawet na tym forum były przypadki i choć nikt się nie przyzna do tego-niestety, ale taki proceder jest stosowany, a jak wcześniej napisałem-to DRUCIARSTWO i WIEŚ TUNING dla ścisłości- zmianę parametrów zawieszenia już masz po zamontowaniu innych sprężyn i amorków-więc nie mów, że tylko obcięcie sprężyny to powoduje...chcesz być obiektywny-to bierz pod uwagę wszystko, a nie tylko wybiórcze informacje - Podniesienie mocy 1.9 tdi kablem czy da sie jakoś samemu to zrobić AFN.