Treść opublikowana przez cptolgierd
-
Problem z mocąi po odpaleniu na zimno
Spoko, temat można zamknąć i zostawić dla innych nowicjuszy
-
Problem z mocąi po odpaleniu na zimno
Hmm, wydaje się że jednak mogłem dać, ślisko było i nie pomyślałem o tym...
-
Problem z mocąi po odpaleniu na zimno
Dziś wracając z afterparty, samochód normalnie odpalił i wszystkie gary chodziły ok. Może to wina tego że klimatronik na pełnych obrotach chodził + radio włączone? Jaki jest koszt wymiany popychaczy + ~ robocizna? AFN to chyba 8 zaworowy więc będę potrzebował... 8, tak? Czy po prostu jeździć z tym, bo zdarzyło mi się to pierwszy raz?
-
Problem z mocąi po odpaleniu na zimno
Witam. dzis, kiedy temperatura byla w okolicach 0 stopni odpalilem samochod i od razui ruszylem. po wycofaniu i przejechaniu okolo 30 metrow silnik jakby strafil pare garów, zaczęło trzęść budą. po wylaczeniu silnika i ponownym wlaczeniu silnik normalnie chodzil i moglem kontynuowac dalsza jazde. Troche mnie to niepokoi, czy to moze byc wina akumulatora? pozdrawiam serdecznie.
-
[ALL] Zmieniać już na zimówki?
Wczoraj wymienione, akurat zdążyłem przed ulewami i przymrozkami (w nocy dziś śnieg mi sypał). Mieszkam na przeciw wulkanizatora - niezłe kolejki się ustawiają tam )
-
Minusy Audi A4 - Wasze opinie
- roleta i zaczepy, - skrzypiący podłokietnik, - czarne listwy u dołu drzwi,
-
Wszystko o pielęgnacji auta - kosmetyki samochodowe
Spoko, jestem tam stałym bywalcem i na bieżąco sledzę wątki
-
Wszystko o pielęgnacji auta - kosmetyki samochodowe
Kosmetyka aut :: Zobacz temat - Seat Toledo II, 2002 by Justyna Panie i Panowie - uczcie się
-
Wosk, teflon itp... jaki, gdzie?
Zgadzam się, jeśli ktoś chce zaoszczędzić - może kupić FK 1000p - są testery, dłużej trzyma na felgach od Colliego (tak, nadaje się na felgi!) i ładnie nadaje szklistość lakierowi. Colli ma to do siebie że jest odrobinę trwalszy, wyciąga kolor i bardziej dostępny od FK 1000p.
-
Środek do czyszczenia deski rozdzielczej
APC do wyczyszczenia, w rozcieńczeniu 1:10 z wodą + pędzelek. Do tego Dressing - ze swojej strony polecam Poorboy's World Natural look - nakładasz aplikatorem bawełnianym - masz efekt bardziej świecący, ale po przetarciu mikrofibrą robi się satyna. Ładnie pachnie i jest bardzo ekonomiczny.
-
Wszystko o pielęgnacji auta - kosmetyki samochodowe
Sprawdź Autoglym Car Glass Polish - jest w formie mleczka, rozprowadzasz na szybę (coś jak nakładanie wosku) i po chwili przecierasz szybę czystą mikrofibrą. Najlepsze efekty uzyskuje się jeśli szyba jest zimna, nienagrzana. Duragloss Nu-Glass #755 jest mocniejszy od AG CGP.
-
Oklejanie dekorów
Po czym poznać że Folia 3m jest ori? Po 3m na papierze?
-
Oklejanie dekorów
Witam serdecznie. Mam w planach obklejenie oklejanie dekorów w A4 B5 - obecnie mam dekory drewniane, 4 elektryczne szyby i climatronic. Marzy mi się obklejenie dekorów w 'szczotkowane aluminium' Widziałem gotowe 'szablony' na allegro, gdzie całość wygląda odklej z papieru i przyklej, ale cena trochę przeraża. Jaką folię, wytrzymałą, łatwą w przyklejaniu i w dobrej cenie możecie polecić? Ile cm/m zamówić? Pozdrawiam, Olo.
-
Wszystko o pielęgnacji auta - kosmetyki samochodowe
To pewnie plakiem ktoś poleciał
-
Wszystko o pielęgnacji auta - kosmetyki samochodowe
Jeśli chcesz mieć dobrze zrobione, tak się płaci za takie usługi - później wystarczy odpowiednia pielęgnacja, właściwy sposób mycia samochodu (na dwa wiadra, rękawica z mikrofibry, ręcznik do osuszania, zakaz mycia na szczotkach itp.) Samemu też można spróbować, ale samemu, bez doświadczenia można napsuć lakieru i jeśli robimy to nieumiejętnie - nie będziemy zadowoleni z efektów. Ja osobiście na kosmetyki samochodowe włączając w to maszynę polerską wydałem ponad 3 tys. zł - przy niskich zarobkach, za to ciąglę się uczę, czytając i podpatrując innych i inne projekty. Co z tego mam? Pasję, która zarazem dla mnie jest spędzaniem wolnego czasu, czysty samochód, a słysząc 'łał, ale się świeci' podbudowywuje moje ego Zanim kupiłem swój 'pierwszy zestaw' siedziałem na forum ka.pl i czytałem to i tamto, dopiero po dwóch - trzech miesiącach postanowiłem się zarejestrować i tak zaczęła się moja przygoda z autodetailingiem.
-
Wszystko o pielęgnacji auta - kosmetyki samochodowe
Ja mam i używam Cobry - swojego czasu kosztowała około 25 zł, moim zdaniem dobra do polerowania wosku i lepsza od Eurowa - nie gubi włosia, za to po paru praniach żółty kolor troche blaknie. Cenowo jest idealnie.
-
okragłe halogeny i kratki do przedlifta
Z tego co pamiętam trzeba rezać żeby weszły i się trzymały, Plug & Play nie da się, sam zadawałem te pytanie.
-
[B5 AFN] moj caravan:P
O, kolego bardzo ładny Avancik, podoba mi się ten kolor W ori jakie miałeś dekory?
-
Wszystko o pielęgnacji auta - kosmetyki samochodowe
W jaki sposób te wiaderko stoi pionowo? W środku jest jakiś stelaż składany?
-
Wszystko o pielęgnacji auta - kosmetyki samochodowe
Dorzuć glinkę VP i coś do smoły np. Prickbort MAC 124. Wosk może być, choć skłaniałbym się ku testerowi FK1000p jeśli ma być tanio i trwale. Na lakierach Audi ciężko coś usunąć ręcznie jeśli chodzi o polerkę.
-
[B5 AFN] Avant Olgierda || 1.9 TDI || Quattro
Przydałaby się mała edycja tematu bo gdzieś zaginął w tym dziale... Co zrobiłem w ostatnim czasie, hmm... - Pomalowałem ramiona wycieraczek z przodu, były wyblaknięte, teraz wyglądają jak nowe. - Zmieniłem zapach z gumy balonowej na Chemical Guys Stripper Scent. Stary - Coronado Cherry (guma balonowa) pachniał - głównie dziewczynom kminkiem albo innym zielstwem :E - Wymieniłem żarówkę światła stop z tyłu, coś stara świeciła ale słabo - Naprawiłem silniczek wycieraczek, ot postukanie w silniczek, wyczyszczenie go w środku, działają jak nowe. - Przetkałem odpływy pod akumlatorem w podszybiu, - Pomalowałem sprayem czarnym podstopnicę, - Aktualnie na samochodzie leży sealant Poorboy's World EX-P z Natty's Blue, - Nałożyłem Rain-X'a na szyby, - Doszła naklejka DUBSTEP na prawą tylną szybę :E Co się zepsuło... - Podświetlenie zegarów do 50 km/h, niby drobnostka ale w nocy przeszkadza, na dniach mam zamiar ogarnąć. - W drodze powrotnej z Sosnowca zalało mi auto od strony kierowcy z przodu i tyłu, woda chyba dostaje się przez obudowę ECU, całość dziś suszyłem i tyle wody się nazbierało: Wyciskanie gąbki, później odkurzacz z możliwością odessania wody, kilogramy szmat i rozłożenie gazet. Dodatkowo porobiłem dziurki aby w przyszłości gdyby zaszła znowu taka usterka woda miała gdzie wypłynąć. Oczywiście obudowa ECU zostanie jutro albo pojutrze zaklejona klejem do szyb. Dziwna sprawa, bo myjąc samochód woda raczej się nie zbiera, a przynajmniej po myciu pojazdu zwykle odkurzam i nie wyczuwałem wody, aby spływała do środka.
-
Rysa na zderzaku jak zakryć
Mała porada: Polej wodę te rysy - jeśli zostaną zakryte (woda zastąpi na chwilę bezbarwny) to da się to spolerować, jeśli nie - malowanie. Większe rysy możesz spróbować zrobić zaprawkę i użyć polerki później
-
[ALL B5] Audi S4
Gracjan, do kogo należy te Audi na Tarnogórskich tablicach? Nie widziałem jeszcze tego auta u siebie
-
Wszystko o pielęgnacji auta - kosmetyki samochodowe
Są szampony ONR - nie wymagają spłukiwania i są dobre na zimę np. ONR. Jeśli myjnia ma np. garaż ocieplany to możesz tam dogadać się i umyć samochód swoim szamponem itp. No Rinse Wash and Shine
-
Czy ktoś stosował mleczko Turtle Wax Color Magic??
ten 'wosk' to nie wosk, imo wydane pieniądze w błoto. Polerowanie mechaniczne + cleaner + wosk rozwiąże sprawę. Najbardziej paskudnym kolorem do utrzymania jest imo uni black, a nie czerwony.