Treść opublikowana przez KrzysiekA4
-
Trzęsie budą i strasznie dymi przy odpalaniu,prośba o sprawdzenie logów
Żarówka,kabelki.lub miernikiem czy daje prąd na fajki
-
Trzęsie budą i strasznie dymi przy odpalaniu,prośba o sprawdzenie logów
To jest bardziej wina nie dogrzanej świecy lub jej uszkodzenia i nie pali na wszystkie gary,sprawdź świece żarowe
-
Trzęsie budą i strasznie dymi przy odpalaniu,prośba o sprawdzenie logów
Mój z rana też jest kopciuszek na szaro,jest to para po zimnej lub wilgotnej nocy. Termostat przydało by się wymienić bo róźnica pomiędzy zegarem a odczytem powinna być maxx 7 stopni . Trzęsie budą cały czas czy tylko z rana?może to być obiaw dwumasy lub poduszki silnika poczytaj trochę na te tematy żadnych błędów?
-
Dziwny problem z obrotami silnika 2,5TDI AKE
Nie tak szybko,napisz nam co tam się dzieje(działo)co mechanicy stwierdzili i ile dałeś kasy.Podziel się z kolegami z forum☺
-
Trzęsie budą i strasznie dymi przy odpalaniu,prośba o sprawdzenie logów
Jak dla mnie masz dziurę w dolocie albo wtryski do regeneracji.Obstawiam to pierwsze poszukaj pod maską dziury w węźach,wszystkich od dolot i od podciśnienia,schemat masz na forum i z lekarską dokładnością bo ja od przodu miałem ok a od silnika gumowy przewód przetarty(pęknięty) wykluczysz jeden z możliwych powodów awarii za cenę Twojego czasu nie portfela☺u mnie po wymianie n75 było lepiej (bo nowy lepiej sobie radził)ale w końcu i tak awaria b9 przód mi spadł z klapy gaszącej i max 80km/h I jeden wielki dym za mną I miałem takie same korekcje na wtryskach Jaki kolor dymu przy odpaleniu i jakie miał błędy lub jakie ma błędy na silniku?
-
Dziwny problem z obrotami silnika 2,5TDI AKE
Napisz do kolegi arturoo on już ze skrzynią miał wiele przypadłości☺
-
Brak mocy, pomocy! :D
Sprawdź wąż przy klapie gaszącej,nawet go zdejmij i zobacz od wewnętrznej strony może być pęknięty
-
Problem z odpaleniem na zimnym silniku!
Dodałbym że nie samych świec tylko całego układu do świec☺
-
Logi do oceny 2.5 tdi AKE
Świece mogą być nowe ale prądu nie ma,na rozgrzanym silniku olej nie stawia oporu jak i pompa podaje paliwo.Dlatego ją wykluczyłem bo przeważnie jak ktoś ma problem z pompą to na ciepłym a nie na zimnym☺ Dodatkowo dawka paliwa jest inna na zimnym jak i na ciepłym
-
Licznik - problem z ASR
Pytaj ludzi co rozbierają auta,mają styczność z takimi sprawami lub pisz w dziale warsztat znajdź temat i się podeślij z problemem tutaj typowo silnik☺
-
Logi do oceny 2.5 tdi AKE
Obstawiam świece☺ Sprawdź jeszcze powyżej 5 oC czy jest różnica Jaką masz dawkę paliwa na zimnym?
-
Licznik - problem z ASR
Najlepiej szukaj od 2.5TDI z FIS na forum możesz znaleźć w sprzedam☺
-
Logi do oceny 2.5 tdi AKE
Tylko że nie ma żadnych błędów coś by mu wyskoczyło
-
Logi do oceny 2.5 tdi AKE
Sprawdź, dziwne że nie pali jak trzeba.Zrób EGR tak czy siak silnik ma być w pełni mobilny aby wyeliminować usterki
-
Logi do oceny 2.5 tdi AKE
Napięcie masz na fajka od świec?bo świece wymieniłeś ale może napięcie do nich nie dochodzi ☺
-
Logi do oceny 2.5 tdi AKE
Ok i co rozumiesz przez to że źle pali? Przykładowo musisz go parę razy kręcić,czy długo kręcić? Spróbowałbym trochę go przyspieszyć w okolicę 1ATDC i zobaczyć różnicę w b6 już to robili i pisali że pomogło na zimnym jak na ciepłym. Choć ja ustawiając na blokada miałem 1.4-1.6ATDC☺
-
Logi do oceny 2.5 tdi AKE
Może nie może tak.Świece wszystkie sprawne?kręci dobrze tzn szybko?
-
[A4 B5] AFB Zapłon
Za wczesny ma być na ATDC,oczywiście ma wpływ na spalanie jak i dynamikę ☺
-
Logi do oceny 2.5 tdi AKE
Masz bąble w przewodzie paliwowy? Niektórzy kąt ustawiają na 1ATDC możesz spróbować czy Ci pomoże Idą te bąble cały czas do pompy?
-
Logi do oceny 2.5 tdi AKE
Teraz to widać heh.Kąt jest dobry Więc pozostał Ci EGR☺
-
Logi do oceny 2.5 tdi AKE
Ja również mam tego vaga Możesz dać mi nazwę programu co odtworzy ten filmik??bo nawet na kompie nie daje rady go odpalić Lub wrzuć na yt
-
Logi do oceny 2.5 tdi AKE
Obecnie jedynie na tel i nie mogłem odtworzyć filmu,jeśli jest to wybacz żyłem na tamten czas w nieświadomości ☺jaką masz dokładnie wersje vaga? Na przyszłość będę wiedział
-
Audi A4 2.5TDI Quattro Avant - Nie pali
Pompę tak jak pisałem można spróbować samemu naprawić wymieniając tranzystorek u mnie zadziałało masz mój temat na forum.Spróbować nie zaszkodzi bo i tak auto uwalone. Resztę też przydałoby się zrobić przynajmniej wtrysk sterujący☺
-
Logi do oceny 2.5 tdi AKE
Jak dla mnie masz odwrócony kąt powinien być ATDC Masz BTDC
-
Audi A4 2.5TDI Quattro Avant - Nie pali
Napisze tylko o silniku bo jest tego mnogość 542 znaczy źe masz(brat) uwalony wtrysk sterujący lub samo zwarcie 18057 prawdopodobnie sterownik od ABS-U do wymiany 522 czujnik temperatury też do sprawdzenia (wymienienia) 575 problem z doładowaniem do sprawdzenia cały dolot czy szczelny i turbo No i wiśnia na torcie 1318 (j399) cudowna VP44 klęska możliwe źe sam sterownik i wymiana tranzystorka wystarczy jeźeli nie to regeneracja lub inną z tym samym numerem,ogólnie jest co robić.Widać źe zadbane auto Tak poważnie zaczął bym od pompy bo nie odpali za chuuuu....a