Treść opublikowana przez KrzysiekA4
-
Problem przy odpalaniu
Program ściągasz z neta,ustawiasz kąt poprzez program jak i regulację ręczną na kole w głowicy
-
Problem przy odpalaniu
Koszt wydaje mi o wiele większy niż zakup kabla do diagnostyki
-
Jak sprawdzić świece żarowe ?
tematów nie chce powielać
-
Jak sprawdzić świece żarowe ?
Sorki ale nie mam opcji cytuj adasko2412 44 postów Dołączył:04 cze 2010 Imię:Adam Lokalizacja:Białogard Model:A4 B7 Nadwozie:Avant Rocznik:2005 Silnik:2.5 TDI V6 Kod silnika:BDG Napęd:FWD Skrzynia:Manual Paliwo:ON Napisano dziś, 21:44 Panowie czy sprawdzenie świecy sposobem kablem od akumulatora (+) do świecy i jak zacznie iskrzyć to ona jest dobra? dziś sprawdzałem tym sposobem i wszystkie iskrzą czyli niby dobre, a samochód przy odpalaniu po nocy przy tych temperaturach przez około 10-15 sek. nierówno pracuje jakby chodził nie na wszystkie cylindry i kopci. Dodam że kontrolka od świec dosyć długo się pali gdzieś około 8-10 sek. Nie wiem czy kabelkiem sprawdzić świeczkę dobry pomysł przeważnie robione jest to miernikiem 15zł maxx
-
Kopci po odpalenu
Sorki ale nie mam opcji cytuj Wegor 44 postów Dołączył:29 kwi 2013 Imię:Adam Lokalizacja:Lubuskie Model:A4 B6 Nadwozie:Avant Rocznik:2003 Silnik:2.5 TDI V6 Kod silnika:BDG Napęd:FWD Skrzynia:Manual Paliwo:ON Napisano dziś, 19:32 Witam . Posiadam Audi a4 b6 2.5tdi 163 km rok 2003 kod silnika BDG . dziwnym zjawiskiem jest to ze po wymianie swiec na nowe Audi strasznie kopci po odpaleniu ale tylko gdy jest zimna nocka ,latem nie ma takich problemów (kopci na niebiesko). Czym to może być spowodowane podkreślam gdy wymieniali mi świece to sprawdzili mi każda z nich i z 6 swiec działała tylko 1 i nie kopci tak jak teraz z nowymi swieczkami. Możliwym problemem jest zły kąt wtrysku,albo świeczki zmienione ale nadal do nich prąd nie dochodzi
-
Prośba o sprawdzenie logów
Korekcje powyżej 1.5 na logach masz opisane który ,po zdjęciu dekli wszystko wyjdzie na jaw czy hydro czy wtrysk praktycznie każdy mechanik ma maszynkę do sprawdzania wtrysków a czy hydro padnięte też będzie widać jak na dłoni.Po zdjęciu dekli tak czy siak będzie jasność bo inaczej nie sprawdzisz(wyjmiesz) wtrysków Porządne hydro 1.1k zł,wtryski około 300zł za szt.jeśli się nie mylę Sterujący drożej Ano i pasek ja jebi.......
-
2.5 dlaczego krąży wokół tego silnika zła opinia?
Sorki ale nie mam opcji cytuj Daniel 1982 1 postów Dołączył:24 lis 2014 Imię:daniel Lokalizacja:kerkrade Model:A4 B6 Nadwozie:Avant Rocznik:2003 Silnik:2.5 TDI V6 Kod silnika:INNY Napęd:quattro Skrzynia:Multitronic Paliwo:ON Napisano dziś, 17:32 Mam prośbę. wiesz może gdzie umiejscowiony jest numer na pompę wtryskowej w audi a4 2.5 tdi musze mieć ten numer by zamówić nowy sterownik pompy Moim zdaniem najlepiej swój sterownik wyjąć i go taniej naprawić ja ostatnio takie coś przerabiałem
-
Prośba o sprawdzenie logów
Kąt wtrysku powinien załatwić sprawę odpalania(pomijając aku i rozrusznik) ja na blokadach przy wymianie rozrządu i wałków miałem 1.6ATDC ale slawinio rozmawiał na ten temat z piotrusiem z AKP i że niby lepiej odpala na 0-1ATDC ja sprawdzilem i nie odczulem jakiejs tam wielkiej roznicy jak dla mnie to 0-2ATDC maxx i powinno być .a jak się to ustawia to juz znajdziesz w necie nie ma wielkiej filozofii Następna sprawa wtryski no niestety trzeba tam kiedyś zajrzeć bo nie wygląda to najlepiej(najlepiej po świętach jak sobie kase uzbierasz ) Co do pestek i dźwigienek,masz słyszalne w którejś z głowic chrobotanie bądź w obydwóch??Tak czy siak i tak się dowiesz przy wyjmowaniu wtrysków bo dekiel musi być zdjęty i będziesz miał wszystko na talerzu
-
Jaki cooler pod zderzak S4
Wygląda mega tylko czy turbo dxiura nie będzie przeszkadzać nie wiem jak obliczyć wielkość fmci do turba z 2.5tdi
-
brak mocy do 2000 obrotów
Na zimnym na dole idzie lepiej ale fakt 10 przykazań diesla :wink:nie pozwala na pałowanie.Do tematu dodam że u mnie również 1.6k zaczyna się coś dziać i najlepiej nie. Po zmianie biegów nie dopuścić do min.2k na obrotomierzu łopatki się nie napracują a moc jest w momencie a nie za chwilową pauzą
-
Jak sprawdzić świece żarowe ?
Jakie świece zamontowałeś?? Dodam tylko do tematu że ważne jest sprawdzić również czy przekaźnik działa prawidłowo bo świece mogą być ok ale nie idzie do nich prąd
-
jaka pojemnosc zbiornika ?
Tak jak kaju napisał i dodam że lepiej nie schodzić poniżej 33L,szkoda zapowietrzyć układ przy nie sprawnej pompce w baku
-
Prośba o sprawdzenie logów
Witam,po pierwsze zrób dobre logi a nie screeny(sekundowe obrazki ) http://a4-klub.pl/index.php?/topic/221779-prosze-o-analize-logow/ Na ten czas to mogę powiedzieć że wtryski do sprawdzenia dwa leją okropnie,3 do 2 jest to sterujący,6 do 2 i 4 do 2, są ponad skalą 1.5 max. Tak jak pisałem wyżej,zrób konkretne logi linka jakie wszystkie logi powinieneś zrobić masz wyżej(akurat na moim przykładzie) Pozdrawiam Krzysiek Aha i jakie błędy Ci wyskakują na silniku
-
Jaki cooler pod zderzak S4
Podłącze się pod temat z tym samym pytaniem,tyle że pacjent 2.5 TDI 150PS. Myślałem nad takim czymś http://allegro.pl/intercooler-iveco-2000-2011-silnik-2-3-2-8-3-0-i4728972132.html ,może ma ktoś inną propozycję jaki wsadzić
-
2.5 V6 BDH 2004 Quattro - nierówna praca na biegu jałowym
Czujnik halla,niech mnie ktos poprawi jak sie myle
-
jaki czas 0-100km? 2.5 TDI 150km
Zależy gdzie
-
jaki czas 0-100km? 2.5 TDI 150km
Potwierdzam od 140 zabawa się zaczyna,nawet lepiej się trzyma drogi
-
audi a4 2,5 tdi vp 44 zapowietrzanie
Z tego co mi mechanik powiedział to dostałem całą "nową" płytkę choć myślę że tylko tranzystorek został wymieniony(u znajomego mechanika który takie elementy w autach naprawia) dostałem 6 mieś gwarancji więc jak dla mnie .Kaju naoglądałem się filmików jak to naprawić ale nie mam sprzętu i zdolności na tyle aby się takowej naprawy podjąć koszt około 300zł więc... .Najgorsza była robocizna( kontakt z elektromechanikiem) bo 200 euro . Więc dla potomnych,jak słabo pali lub za którymś razem,muł powyżej 2.2k obr/min i na 100% nie ACU,przepływka lub rozrusznik warto pomyśleć nad pompą
-
audi a4 2,5 tdi vp 44 zapowietrzanie
Ja jestem świeżo po wymianie samej elektroniki i to w moim przypadku wystarczyło .Wyglądało to tak że słabo palił na ciepłym czasem po 3 razy próba odpalenia i dodatkowo zamul w przyśpieszaniu około 2.5k obr/min przyśpieszał jak sekundnik w zegarku skończyło się na błędzie co kaju wyżej opisał a konkretnie z j399 brak komunikacji ze sterownikiem
-
Jak sprawdzić świece żarowe ?
W 2.5 nie ma co się bawić w wykręcanie świec wystarczy miernikiem sprawdzić oporność(na świecy) wot i cała tajemnica czasem sam przekaźnik nie daje napięcia ale to już drugi krok
-
a4 2.5 tdi akn wylaczajace sie czasami turbo.
W jakim stanie masz ten wąż ?? możliwe że już przetarty na łączeniu i łapie lewego powietrza
-
audi a4 2,5 tdi vp 44 zapowietrzanie
Miałem podobny problem czasem musiałem poczekać aż temp spadnie i odpalał..... aż w końcu po przejechaniu 30km rozgrzany zgaszony.Nie odpalił i jak na razie posiłkuje sie regeneracja samej elektroniki bo plackiem nie wspomagałem vp Na początku miałem n148 później j399 . czy nie ma jakiś błędów i czy jak Kaju pisze nie mryga kontrolka świec żarowych
-
Audi A4 B5 2.5 Tdi rok 98 na cieplym silniku faluje i brak mocy
Czujnik bodajże halla czy jakoś tak elektronika pompy myślę,jak z kopceniem przy przyśpieszaniu??
-
audi a4 2,5 tdi vp 44 zapowietrzanie
To mogą być objawy padajacej pompy
-
Spoty Holandia i okolice
Panowie jak tam na meetingu??bo coś temat milczy,jakieś foty?? Witam Panowie,szukam taniego auta do pracy na pon. ma ktoś coś na sprzedaż??może być stan na 2 tyg.