Treść opublikowana przez gregory
-
SPOTY ŚLĄSKIE - każdy piątek, godz.18.00 - C.H. FORUM GLIWICE
Witam! Panowie i panie Lecicie z tymi stronami jak na autostradzie do Gliwic :gwizdanie: Powiem, szczerze że jestem 30 stron do tyłu i nie mam kiedy tego nadrobić z braku czasu, choć teraz to już raczej brak chęci, bo 30 stron czytać Bo ostatnio na forum czytałem w środę w zeszłym tygodniu Więc na tym spocie będzie znów browar To chyba wasz rekord, w jeden tydzień 100stron Kto to wogóle stawia?? Jest wogóle jakiś chętny? Na serio, albo macie tak bardzo uporządkowane życie, dużo wolnego czasu lub jest to jednym z waszych głównych zajęć Mnie nie będzie na spocie w tym tygodniu więc browar mnie prawdopodobnie ominie, no chyba że zdecydujecie się przełożyć na przyszły :gwizdanie:
-
[ALL] Alternatywa dla chip/remappingu w silnikach benzynowych - porady i doświadczenia
Średnica przewodów też ma znaczenie, czasem po wymianie przewodów okazuje się, że doładowanie się inaczej zachowuje jeśli przewód jest grubszy lub cieńszy. Dominik takie coś co opisujesz to jest nawet w serii. Myślę, że jest to efekt który jest zależny od stopnia otwarcia przepustnicy. Jeśli wciśniesz cały gaz i trzymasz to przepustnica jest całkiem otwarta i silnik szybko pochłania doładowanie bo się szybciej opróżnia co przy mniejszym turbo powoduje wrażenie że auto słabiej jedzie niż jeśli wciśniesz gaz odpuścisz nieco i znów wciśniesz go do dechy.
-
[ALL] Moc vs Moment.
2,4 nie tyle odejdzie szybciej co na pewno osiągnie większą prędkość przy obrotach max momentu bo dysponuje wtedy większą mocą, tak naprawdę za przyspieszenie odpowiada przebieg momentu obrotowego w funkcji obrotów silnika, ponieważ to co mierzymy w przypadku silnika to wyłącznie moment obrotowy a moc jest tylko obliczana z powyższego wzoru i to ona odpowiada za prędkość max bez browarka to nie dyskusja... A więc jednak ktoś potwierdza to co napisałem, że moc bez momentu nie istnieje :gwizdanie:
-
[B5 AEB] Mój projekt - AEB dmuchane przez GT2X
Postaram się nakręcić w najbliższym czasie dla zainteresowanych Ps. Nosb jak tam 2.7 ? Jeździ to już coś? :gwizdanie:
-
[ALL] Moc vs Moment.
Coś mi się wydaje, że to zbyt ścisły temat do pisania przez neta Jak będzie kiedyś okazja to się pogada na żywo, może na ogólnopolskim zimowym :gwizdanie: z browarem w ręczu :>
-
[B5 AEB] Mój projekt - AEB dmuchane przez GT2X
No jak. Od razu pokazuje się 60, potem wskakuje na 100 i tyle, nie zdążysz ziewnąć Na 2-biegu 120km/h przy 7000Rpm :>
-
[ALL] Alternatywa dla chip/remappingu w silnikach benzynowych - porady i doświadczenia
...co Ci bede pisał... hektolitry wahy i długie noce z lapkiem w aucie... To się ceni Wiedza kosztuje, ciebie akurat wachę i czas Potem będziesz nie jedno wiedział, czego nie ma możliwości wiedzieć ktoś kto tylko depta gaz w podłogę
-
[ALL] Moc vs Moment.
Właśnie to są mity, z którymi staram się walczyć poprzez dokładne wyjśnienie tematu. To nie są mity, bo tak jest nie zagłębiając się w szczegóły. Moment daje ciąg, a jak sam napisałeś to za przyspieszenie odpowiada w głównej mierze wyższy zakres obrotowy, dlatego więc zawsze podaje się moc max bo jest ona w najwyższym zakresie obrotowym. Można oczywiście wyliczać moc w każdym z punktów wykresu momentu, tak też można
-
[ALL] Moc vs Moment.
...cos mi za mało wychodzi... :gwizdanie: znow hektolitry wahy pojdzie.... :gwizdanie: Dominik nie wzoruj się na momencie pokazywanym przez Vag, bo nie jest to jakieś super dokładne, to tylko jakiś sygnał z którego korzysta prawdopodobnie ECU silnika do wyliczania obciążenia silnika
-
[ALL] Moc vs Moment.
Witam! No więc powiem tak- Ty to masz łeb chłopie Czytając to na początku wydało się interesujące, potem nieco irytujące że ktoś zagłębia się w takie szczegóły, no ale to przecież też fizyka i fizycy tak mają pewnie Ja nie jestem żadnym fizykiem. No i ogólnie było bardzo ciekawe muszę przyznać Tak dla przetłumaczenia w języku bardziej tuningowym to moc jest to ciąg który jest w stanie utrzymać silnik w pojeździe w swoim wyższym zakresie obrotowym. Mimo, iż jestem większym fanem silników benzynowych to wiem, że moment jest ważniejszy od mocy bo, moment bez mocy będzie istniał, ale nigdy moc nie zaistnieje bez momentu. Nie będzie żadnego momentu(ciągu) to nie będzie z czego mocy wyliczyć Odnośnie wzorów, to ja znam taki: P= Nm*Rpm /7022 i zawsze wychodzi moc w KM. Odnośnie silników Diesla to znacznie wyższy moment zawdzięcza on między innymi 3 krotnie większemu sprężaniu niż w silnikach benzynowych np. A większe sprężanie jest efektem większego wykorbienia na wale. [br]Dopisany: 17 Listopad 2009, 20:57_________________________________________________ Czyli 0 fun-u , a gdzie tam turbo kick
-
SPOTY ŚLĄSKIE - każdy piątek, godz.18.00 - C.H. FORUM GLIWICE
Pogadamy Pucek za kilka lat, jak będziesz liczył chłopczyku kilka wiosenek więcej [br]Dopisany: 17 Listopad 2009, 20:02_________________________________________________ Najbardziej podoba mi się ten skaczący licznik
-
[ALL] Alternatywa dla chip/remappingu w silnikach benzynowych - porady i doświadczenia
Widzę, że prześwietliłeś to dość tak
-
[ALL] Alternatywa dla chip/remappingu w silnikach benzynowych - porady i doświadczenia
Zobaczysz co się będzie działo jak podasz do tego 1Bar-a odpowiednio paliwa Zloguj potem kanał ze stukami i zobacz czy komp cofa lub przyspiesza zapłony. By the way jeździsz na PB98? Rzecz jasna przy takich zabawach dla bezpieczeństwa.
-
SPOTY ŚLĄSKIE - każdy piątek, godz.18.00 - C.H. FORUM GLIWICE
Ja też się zastanawiam czy nie wrzucić letnich kółek :gwizdanie: Bo auto zmienia całkiem image Wcale nie mówiłem, że kończę w forum :gwizdanie:
-
SPOTY ŚLĄSKIE - każdy piątek, godz.18.00 - C.H. FORUM GLIWICE
To ja już mam plana. Dołączę do was na zjeździe na Pyrzowice bo w ten sposób nie będę aż tak dużo nadkładał, a najciekawszą część trasy z wami pojadę Bo tam pod Kato to i tak się nie da pojechać... . A dalej są tam nawet jakieś puste przestrzenie za Pyrzowicami
-
SPOTY ŚLĄSKIE - każdy piątek, godz.18.00 - C.H. FORUM GLIWICE
Którą drogą pojedziecie ?
-
SPOTY ŚLĄSKIE - każdy piątek, godz.18.00 - C.H. FORUM GLIWICE
Robiłbym mega koło i nadłożył jakieś 80km :gwizdanie:[br]Dopisany: 16 Listopad 2009, 20:05_________________________________________________Zastanowie się jeszcze, bo kusząco to wygląda, ale tyle km..
-
SPOTY ŚLĄSKIE - każdy piątek, godz.18.00 - C.H. FORUM GLIWICE
Spoko Miron, fajnie będzie z wami pojechać na pewno
-
SPOTY ŚLĄSKIE - każdy piątek, godz.18.00 - C.H. FORUM GLIWICE
Siemka! Powiem tylko tyle :polew: Zaś miałem ubaw jak to czytałem, szkoda że mnie tu wczoraj nie było bo miałbym kilka mocnych tekstów :> Ps. Miron wczoraj was próbował położyć spać prawie jak Guru swojego bracika W niedzielę chyba z wami pojadę do tej Cze-wy, najwyżej zarwę nockę. Raz się żyje i wypad do cze-wy może się prędko nie powtórzyć :gwizdanie: Mam tu jakiś fachurów, ale pytanie ile masz na to czasu? bo u niego trzeba się umówić i czekać może nawet miesiąc albo dłużej :gwizdanie:
-
[ALL] Alternatywa dla chip/remappingu w silnikach benzynowych - porady i doświadczenia
Dommi wsadz se większe wtryski, ale odrobinę. AVJ ma 205CC wtryski i 4Bar regulator. Wsadź wtryski 280CC i zobacz ile będziesz musiał korygować. Problemem może być dostanie takiej wielkości wtrysków o odpowiedniej długości no i dopasowanie mieszanki podczas spokojnej jazdy lub na wolnych obrotach bo sonda na pewno będzie korygować bo może nie wystarczyć ci tych 10%, no ale jak masz motywację to możesz się pobawić. Ciekawy jestem co z tego wyjdzie
-
SPOTY ŚLĄSKIE - każdy piątek, godz.18.00 - C.H. FORUM GLIWICE
pierwszy to napisałem,(choć raz) chyba ci SMS długo szedł :polew: :polew: :polew: :polew: Albo NIE doszedł :>
-
SPOTY ŚLĄSKIE - każdy piątek, godz.18.00 - C.H. FORUM GLIWICE
A teraz już na serio się zbieram. Dobrej nocki i żebym nie musiał jutro czytać 15 stron, bo będę zmuszony was wszystkich poobjeżdżać po kolei począwszy od Mirona i Qri-ego :polew: By the way Pelex-a nie było tu już wieki, ktoś wogóle wie co się z nim dzieje? Bo zdaje mi się, że już tu z miesiąc nie zaglądał, chyba że na forum tak szybko czas płynie
-
SPOTY ŚLĄSKIE - każdy piątek, godz.18.00 - C.H. FORUM GLIWICE
nie dostaniesz za to kropka bo to prawda - chodziłem kiedyś do psychiatry w tej sprawie przez kilka tygodni - efekt końcowy był taki, że u mnie bez zmian a psychiatra kupił A4
-
SPOTY ŚLĄSKIE - każdy piątek, godz.18.00 - C.H. FORUM GLIWICE
:polew: :polew: bo ja uzyskam max tyle koni co ty w serii :polew: No i to wszystko tłumaczy, najpierw lepsze spowalniacze potem moc bardzo rozważnie [br]Dopisany: 15 Listopad 2009, 21:20_________________________________________________Kurde muszę się oderwać od tego forum, bo jak tu zaglądałem co jakiś czas to przez ostatni raz siedzę tu i pomagam wam spamować :gwizdanie: Zabieram się zaraz stąd spamerzy
-
SPOTY ŚLĄSKIE - każdy piątek, godz.18.00 - C.H. FORUM GLIWICE
I kto tu jest największym maniakiem :>