Treść opublikowana przez gregory
-
[B5 ADR] Pytanie o pare kucyków
Ja myśle, że dla kogoś kto ma wiele cierpliwości taki swap nie będzie jakiś dramatyczny. Inną sprawą jest to na ile ci zależy na twojej sztuce. Bo jeśli jest to zwykła wersja bez żadnych bajerów itd. to tzc ja bym się nie zastanawiał długo tylko sprzedał i kupił 1.8T. Jeśli natomiast masz tam jakieś bajery i/lub pełne wyposażenie to sprawa warta jest jeszcze przemyślenia.
-
[B5 ADR] Pytanie o pare kucyków
Zapewne wiązke elektryczną silnika, i bóg wie co jeszcze, tego ci chyba nikt nie powie, ale najlepiej jakbyś znalazł jakiś AEB heszcze w aucie i konkretnie porównał ze swoim silnikiem wtedy będziesz wiedział. W takich typu przeróbkach nigdy nie wiesz w ile się zamkniesz, ale jeśli tak bardzo pragniesz odczuwalnego podniesienia mocy to jedyna droga
-
[B5 ADR] Pytanie o pare kucyków
nie, to chodzi o kompensapresje :naughty: A ja to nie kumam wogóle konsensusu tej kompensapresji
-
[B6 AVF] Prosze o ocene wykresu
Jest bardzo fajnie. Moment super rozciąnięty tak, że nie ma uderzenia Nm i sprzęgło dłużej pożyje Moc maxymalna mierzona przy tylko 3900Rpm co świadczy o tym, że jakiś potencjał jeszcze siedzi w tym silniku. Nie wiem na ile turbina pozwoli ale jakby tak wykres pociągnąć do 4200Rpm i tu zmierzyć moc max byłoby jeszcze więcej.
-
[B5 ADR] Pytanie o pare kucyków
Tutaj podobny temat bo kolega też wymienia silnik: http://www.a4-klub.pl/smf/all_b5_wymiana_silnika_w_18t_na_jaki_moge_wymienic-t40791.0.html Jak szukać silnika tam troche pisze. Możesz też pogadać z autorem tematu przecież bo pisał, że już znalazł jakiś AEB.
-
SPOTY ŚLĄSKIE - każdy piątek, godz.18.00 - C.H. FORUM GLIWICE
Chodzisz po nie wiem jakich stronkach a potem komp pełen wirów :>
-
[B5 AEB] Numer katalogowy zaworu DV
Spokojnie można i 1,2Bar-a, napisałem 0,5 dla bezpieczeństwa bo nie mam pojęcia w jakim stanie jest seryjne DV z AEB w aucie kolegi. Może zacząć popuszczać po takiej próbie. Chyba, że jest już z TT 25 to można i 1.2 .
-
[B5 ADR] Pytanie o pare kucyków
W związki damsko-męskie też się bardzo wiele wkłada, a czasem nie wychodzi, ale trzeba iść dalej Choć z drugiej strony chyba nikt nie zapodał compressora do ADR-a, bądz pierwszy będzie ciekawie
-
[B5 AEB] Numer katalogowy zaworu DV
Jest możliwość. Podłącz pod wąż wyjścia turba kompresor i nadmuchaj 0,5Bar-a. Będziesz słyszał czy gdzieś syczy powietrze. Przy okazji sprawdzisz szczelność całego układu tak jak jest w realu.
-
[ALL B5] Remont hamulców, malowanie zacisków
Jeździłeś na Ds-ach to pochwal się doznaniami, a nie pisz "trzeba było włożyć DS-y" Od tego jest forum aby dyskutować, a wypowiedzi kilku słowne...., to żadne wypowiedzi.
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
FMIC przygotowany do zamontowania. Orurowanie przygotowane do spawania. Spawacz pojechał na wakacje Wraca w niedziele, więc w pn. chyba będzie spawał.[br]Dopisany: 14 Sierpień 2008, 20:08 _________________________________________________ To tak jak Rogal To chyba taka pozorowana skromność
-
[B5 AEB] program dla 1.8T po hamowni
Z własnych przeżyć: Jetronik stroi tylko na stand alone i jak powiedział nie mają czasu i nie chce im się stroić na ori ECU. Unitronic jest drogi do tego czas oczekiwania na ich usługi jest porażający. V-tech dopiero się uczy, TTC też zresztą. Niedaleko masz KompSport, albo VTG. O KompSporcie słyszałem same pozytywne opinie, a VTG ma pułki pełne pucharów.
-
[ALL B5] Wymiana silnika w 1.8T - na jaki mogę wymienić ?
Pokrywą plastikową się nie sugeruj kompletnie. Bo VW-owski 1.8T ma troche inną pokrywe silnika a to ten sam silnik. Szukaj poprostu gołego(bo osprzęt masz) silnika 1.8Turbo o kodzie AEB. Ja też kiedyś szukałem silnika i powiem ci że kupno silnika to troche loteria czasem, szczególnie jak sprzedający ma sam silnik na sprzedaż. Często przebieg silnika który sprzedawca podaje jest zaniżany. Superowo byłoby jakby silnik który kupujesz był w aucie jeszcze i możnaby go odpalić lub nawet się tym autem przejechać, aby go sprawdzić przed kupnem. Ewentualnie walcz ze sprzedającym o gwarancje rozruchową, lub np. 2 tygodniową na użytkowanie. To raczej nie zbędne przy tego rodzaju zakupach. Silniki z linków które podałeś jeśli oba mają oznaczenie AEB to są te same silniki. Różnią się pokrywą. Ps. Jak nie szło zakręcić to gdzieś złapało(zatarł się gdzieś).
-
[ALL B5] Wymiana silnika w 1.8T - na jaki mogę wymienić ?
Szkoda, że czasem człowiek musi doświadczać takich zdarzeń. Szczęściem w tym nieszczęśliwym zdarzeniu jest tylko to, że ucierpi twoja kieszeń, a nie czyjeś życie czy zdrowie np. ..., itd. Przykro mi. To kolejne zdarzenie które dowodzi, że kontrolka od oleju warto traktować bardzo powaznie. Mojemu kumplowi też zapaliła się kontrolka od oleju w 1.9TDI na trasie i po chwili zgasła. Miało to miejsce na zakręcie i pomyślał, że może ma troche mało oleju, jak dojedzie to doleje. Za 50km silnik po prostu stracił moc, zadusił się i zgasnął. Po próbie odpalenia go rozrusznik nawet nie obrócił wałem, nie miał siły. Silnik zatarty na panewkach itd.. Wyszło, że podobno naprawa nieopłacalna, nie wiem co tam jeszcze się stało w tym silniku bo kumpel nie chciał już mówić o tym zdarzeniu. Wymienił silnik na inny. Jestem ciekaw czy u ciebie dało się zakręcić rozrusznikiem po zgaśnięciu silnika. Silnik z A3 nie będzie pasował. Ma w innym miejscu łape na bloku, nie do przerobienia praktycznie. Jak twój silnik będzie w bardzo kiepskim stanie szukaj z A4 lub Passata.
-
[B5 AEB] Ktore turbo wybrac GTRS k04-15 i kilka pytan
Tak na ori ECU. Na Śląsku.
-
[B5 AEB] Ktore turbo wybrac GTRS k04-15 i kilka pytan
Namawiałeś, ale też nie odradzałeś GT2X. Od straszenia to są wilki w lesie Ten GTRS to to samo co GT2X, tylko nie ma chłodzenia wodą, które jest niepotrzebne jeśli kierownik ma rozum. Poza tym mój programista mówi, że poradzi se z tą turbiną
-
[B5 AEB] Ktore turbo wybrac GTRS k04-15 i kilka pytan
Jak chciałem się coś dowiedzieć o GT2X i napisałem temat to każdy milczał, a na sr.pl praktycznie nie ma tematów o GT2X, chyba nikt tego nie zakładał wogóle. Dowiaduje się dopiero teraz jak już kupiłem o minusach tego turba. "Aaaaa idz pan w h** z taką robotą" A czym się różni GTRS od GT2X oprócz chłodzenia wodą, chyba tylko gruszką. Bo konstrukcja jest taka sama P&P. GT2X też można przecież ustawić, że będzie pózniej ładowało. + Poza tym to minusy tego turba co niektórzy już znają, pora aby poznać plusy Szukałem turba które będzie z samego dołu ładowało no więc takie mam, jestem pozytywnie nastawiony
-
[B5 AEB] Ktore turbo wybrac GTRS k04-15 i kilka pytan
Nie rozumiem ? Co ma turbina do korb? Co ma Turbina do sprzęgła? To wszystko zależy od tego jak będzie soft napisany. Czy będzie z dołu koksa dowalał, czy łagodniej wchodził. Obojętnie czy to będzie GTRS, GT2X, czy GT28RS na każdym tym turbo można bardziej lub mniej obciążyć cały silnik.
-
[ALL B5] Wymiana silnika w 1.8T - na jaki mogę wymienić ?
Mógłbyś włożyć AJL,AWT ale po co skoro to te same silniki i mają te same parametry. Wkładając mocniejszy np. 163KM jeśli silnik będzie z turbiną to i tak będziesz musiał wymieniać oprogramowanie, być może Intercooler i bóg wie co jeszcze, to się dopiero okazuje jak ktoś już się za to zabiera. O BEX-ie 190KM możesz chyba zapomnieć bo znalezienie takiego motoru w dobrym stanie graniczy chyba z cudem. O silniku z TT też zapomnij jeśli chcesz uniknąć mega problemów. Reasumując: Jak jest AEB to najlepiej AEB, obojętnie czy z Passata czy z A4. Dlaczego musisz wymienić silnik?
-
[B5 AEB] Ktore turbo wybrac GTRS k04-15 i kilka pytan
A co ma piernik do wiatraka?
-
[B5 AEB] Turbina K 03 - pęknięty korpus
Wiesz Misior mnie się wydaje, że odsetek ludzi którzy bawią się ze swoimi autami i usuwają katy dla osiągów jest bardzo mały, żeby nie powiedzieć 1:100. Problemem są ludzie którzy dla oszczędności nie montują nowego kata kiedy ten się wypali. A na osiągach im wogóle nie zależy. Dlatego napisałem dzięki bogu ten temat jest w tym dziale
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Do takich amatorskich, niekontrolowanych zabaw to polecam szerokopasmową sonde.
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Kwasówka 54/1,5
-
[B5 AEB] Turbina K 03 - pęknięty korpus
To tak dla żartów
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Na to aby pasowalo pod turbo i przepustnice ps. moje orurowanie już prawie gotowe, trzeba je tylko pospawać, .... na dniach. Robiłem je sam. Jeśli nie lubisz przepłacać to pewnie nie kupisz firmowego tylko chińszczyzne, a to wszystko na jedno ciosane. Jak kupisz FMIC o wysokości 23cm to będzie wystarczająco. Wyboru dużego nie ma.