Treść opublikowana przez gregory
-
[ALL B5] Pytanie o trakcję
A ja się pewnie nie mam co wypowiadać bo wykresu z hamowni nie mam jak narazie więc nie wiadomo "o co kaman". Powiem jednak, że na nowy sezon letni zainwestuje w szersze opony, może w szpere? Jak na razie to jak jest mokro to na 3-cim biegu potrafi zgubić trakcje i przekręcić obrotomierz. Ośka, opony seryjne szerokość 205. Myśle, że 300Nm i powyżej trzeba na pewno pomyśleć o czymś szerszym, aby na mokrym normalnie i dynamicznie ruszyć.
-
[ALL B7] Chip w Revo Technik
Dzwięk bardzo przyjemny Ja też poprosze o logi po chipowaniu.
-
[B5 AEB] Pytanie o tuning
Jak i tak będziesz wymieniał turbo to każda większa którą włożysz pnp będzie lepsza. Tylko nie wkładaj z powrotem K03. K04-15>>>>
-
[AJL B5] Ubytek płynu chłodniczego
Zakładanie kondona na zbiornik wyrównawczy to jakaś pomyłka bo w układzie zawsze jest ciśnienie ok. 1 Bar chodźby ze względu na zmianę temp. płynu jak silnik się rozgrzewa zwiększa się ciśnienie w ukł chłodzenia. Tak samo pompa wody robi ciśnienie. Płyn raczej nie idzie do oleju i się z nim nie miesza chodźby ze względu na to, że olej ma dużo większe ciśnienie od płynu i to przeważnie olej idzie do układu chłodzenia i się miesza z płynem chłodniczym czego efektem jest kawa z mlekiem w ukł. chłodzenia. Najprostszym sposobem sprawdzenia czy płyn ucieka do silnika jest odkręcenie korka wlewu oleju i sprawdzenie czy jest na nim biała piana. Dodatkowo powinieneś mieć bardzo duże ilości(w porównaniu z normalnym parowaniem) pary z wydechu. Płynu prawdopodobnie ci ubyło bo masz źle odpowietrzony układ chłodzenia. Zrobiłeś 200km na prawdopodobnie źle odpowietrzonym układzie czego efektem było wytworzenie się nadmiernego ciśnienia w układzie i wywalanie płynu zaworkiem bezpieczeństwa który jest w korku zbiorniczka wyrównawczego poza układ chłodzenia. W związku z tym ubyło ci aż litr płynu. Takie są moje wniozki na początek. Odpowietrz odpowiednio układ chłodzenia. Potem dalej szukaj.
-
[B5 ADP] Falujące obroty ( kolejna odsłona )
Na samym początku warto podłączyć Vag-a. Jeśli chodzi o falowanie obrotów to podstawowe pytanie to czy auto posiada instalacje lpg, jaką instalacje lpg? Czy falowanie występuje tylko na LPG czy również na PB? Jeśli i na lpg i na pb najpierw przeczyścić przepustnice. Jeśli tylko na lpg winna leży po stronie instalacji, na początek wymieniłbym filterek gazowy. Następnie pytanie czy silnik ma seryjny dolot czy może przypadkiem stożkowy filtra powietrza? Jeśli ma seryjny dolot, kiedy ostatnio wymieniany był filtr powietrza? Idąc dalej czy to automat czy manual? Jeśli chodzi o falowanie obrotów po dotknięciu pedału hamulca to jest taki zaworek zwrotny właśnie na wężyku łączącym servo z przepustnicą i on może nie domagać.
-
[B5 AEB] Nie działa turbina
5tys,czy wiecej obrotow-to troche za duzo ,ja bym obstawial nieszczelnosc-nie widze innej mozliwosci,chyba,ze turbo jakos powoli sie kreci i nie dmucha,a przy zapchanym katalizatorze auto nie wkreciloby sie tak wysoko wkreci sie i do 6tys obrotow, tez mialem problemy z zamuleniem auta, po wyjeciu katalizatora auto odzylo, zawsze mozna rozpiac turbine z katalizatorem i sie przejechac nic nie kosztuje w koncu odkrecenie trzech srub, jesli auto odzyje to sprawa prosta katalizator do wywalenia. puknij się w głowe, w ten czas auto będzie jeszcze słabsze Nie prawda, auto nie będzie wcale słabsze. Jakiś ostateczny sposób na sprawdzenie to jest. Trzeba tylko uważać i przejechać się dosłownie kawałek i nic więcej, bo istnieje niebezpieczeństwo pożaru! No i trzeba znaleźć odpowiednie miejsce do tego, bo auto będzie jakby to powiedzieć.... GŁOŚNE!! Szczególnie jak otworzy się WG
-
[B5 ADR] Kopcenie z rury wydechowej - czy to normalne ?
Jak auto bierze olej to trzeba się zająć przyczynami, a nie leczyć skutki.
-
[B5 AEB] Syczące turbo
Sprawdź wydech.
-
[B5 ADR] Kopcenie z rury wydechowej - czy to normalne ?
Koledzy zdecydowanie mylicie kopcenie z parą z wydechu.
-
[B5] Spadanie z obrotów przy ruszaniu kierownicą
Możesz spokojnie zalać czerwonym, takim jaki jest do automatycznych skrzyń biegów. Tak mówi Elsa po numerach oleju. Byle nie mieszać albo...albo.
-
[B5 AEB] DV
Powietrze ma przychodzić z boku tłoczka i tak powinno być. Nie wiem po co kombinować.
-
[B5] Spadanie z obrotów przy ruszaniu kierownicą
Kręcąc kierownicą na biegu jałowym czyli na wolnych obrotach obciążasz silnik bo pompa wspomagania tzw. servo jest napędzana paskiem. Jeśli przepustnica byłaby brudna bądz źle zaadoptowana będą problemy z masą zasysanego powietrza biegu jałowego co może powodować znaczne spadanie obrotów, a niekiedy nawet w zaawansowanych przypadkach jego zgaśnięcie. Wcale tak być nie musi, ale może.
-
[B5 ADR] Kopcenie z rury wydechowej - czy to normalne ?
No zapewne szybko Wykresu nie ma Jakieś półtory tygodnia nie zaglądałem Jutro będe wymieniał olej to zajrze co tam słychać pod maską.
-
[B5] Spadanie z obrotów przy ruszaniu kierownicą
...a co ma przepustnica do ukladu kierowania-zadajesz pytanie,czy zgadujesz? A ma.
-
[B5 AWT] Czy moge zamontować inny silnik niż AWT
Do AWT potrzebujesz całą wiązke silnika+ECU itd... Kompletne.
-
[ALL B5] airbag
WD-40 jest do smarowania, a nie do kontaktów. @Frykas gdzieś ci się przerwa zrobiła w układzie airbag. Musisz zlokalizować gdzie i psiknąć "Contakt sprayem".
-
[B5 ADR] Coś zepsułem? Po czyszczeniu przepustnicy i wyłączeniu aku silnik nie odpala
Po myciu silnika, szczególnie wodą trzeba go porządnie przedmuchać sprężonym powietrzem i rozgrzać(wysuszyć) inaczej jak pozostawisz silnik sobie, wilgoć zrobi gdzieś przerwe i nie odpalisz.
-
[B5 AEB] Nie działa turbina
WG Nieszczelność na wężyku manometru. Sprawdz ile powietrza mierzy przepływka.
-
[B5] Spadanie z obrotów przy ruszaniu kierownicą
Masz LPG?
-
[B5 AWT] Czy moge zamontować inny silnik niż AWT
Radze ci montuj AWT. AEB ma tylko dobry blok i głowice. Elektronika AEB jest przestarzała, ECU toporne. Elektronika AWT za to ma dużo lepsze możliwości Szerokopasmowa sonda lambda, itd.. .
-
[B5 ADR] Kopcenie z rury wydechowej - czy to normalne ?
Kurde no, musiałbyś to widzieć i poczuć.
-
[B5 AEB] DV
Jak chcesz psssyykk..., zainwestuj w stożek, ew. w dolot. Bez stożka możesz inwestować w forge-a i efektu nie będzie na tej puszce. Apropo mam na sprzedaż dolot pod K03 + stożek Pipercross. Wcale nikogo nie namawiam, tylko proponuje Info na Priv.
-
[ALL B5] Remont hamulców, malowanie zacisków
Czekamy na fote.
-
[B5 ADR] Kopcenie z rury wydechowej - czy to normalne ?
U mnie raczej nie jest normalnie. Bo nawet na rozgrzanym silniku i wydechu np. po trasie 500km kopci i śmierdzi spalenizną. Wąchałem te spaliny, para z wydechu ma inny zapach, a u mnie po prostu śmierdzi spalenizną. Jest to o tyle dziwne, że podczas jazdy kopcenia nie ma, czy to podczas spokojnej jazdy czy podczas buta, nie ma też kopcenia na postoju jak trzymam pułap np. 1300Rpm czy tam 2000Rpm. Kopci i smrodzi jedynie na biegu jałowym czyli 1000Rpm jak auto postoi kilkanaście/kilkadziesiąt sekund bez dotykania pedału gazu.
-
[B5 ADR] Kopcenie z rury wydechowej - czy to normalne ?
Smrodek to mało powiedziane. Moje ostatnio zaczęło podkopcać. Dzieje się to na wolnych obrotach jak auto chwile postoi, nawet na ciepłym. Ale wystarczy, że dodam gazu na postoju i trzymam pułap np. 2k Rpm i kopcenie ustaje. Podczas jazdy też nie widze kopcenie za sobą. Dym jest biały i nie jest to para bo śmierdzi spalenizną. Nie zauważyłem znacznego ubytku oleju.