Treść opublikowana przez QuikSilver
-
Ciśnienie redaktora 3.7bar
moj kme gold też tak się pompował ale tylko przy ostrej jeździe, dojeżdżając do świateł lubił zgasnąć silnik.
-
spadek cisnienia
Cześć, mam taki problem jakiś czas temu gdy jechałem do pracy przerzuciło mi na benzynę i cała drogę jakieś 60km nie mogłem włączyć LPG, auto stało 12h i jak wracałem do domu było już okey i jakieś 15km przed domem sytuacja się powtórzyła, auto stało całą noc i wszystko wróciło do normy, aż do dziś, tyle że miałem przy sobie laptopa to podpiąłem szybko kompa i sprawdzam, a tam niskie ciśnienie gazu, reduktor KME gold który ma 1,5roku ciśnienie potrafi spaść do 0,4 i wiadomo co się dzieje, chwilami robiło się okey i ciśnienie było w normie, czy to znak że kończy się reduktor, auto zrobione na jakieś 240-250KM, dodatkowo lubi się napompować przy gazie w podłodze. ktoś miał doczynienia z tym reduktorem, ewentualnie KME gold Turbo ?
-
Klimatyzacja w A4 B6 nie działa - czy to czujnik ciśnienia klimatyzacji?
też mam problem z czujnikiem przy chłodnicy, raz działa przez długi czas, a chwilami co odpale auto to swieci econ, komp pokazuje blad tego czujnika, chce go podmienić na próbę, przy wykręcaniu nie ucieknie czynnik i czy tam jest jakiś oring ?
-
Wymiana płynu do wspomagania A4 B6 B7
to mnie teraz wprowadziłeś w konsternacje, bo ten febi mam zalany od 2012 (zmieniałem co dwa lata) i pompa i magiel suchutkie i ciche, a zmieniam tylko dlatego ze jest luz na ślimaku którego nie można skasować.
-
Wymiana płynu do wspomagania A4 B6 B7
Witam, powiedzcie, mam ori maglownice i w niej jest zalany febi 06162, zamierzam zmienić na tą z EXEO , to zostawić ten sam płyn ? czy zmienic ?
-
Płyn hamulcowy DOT4 w układzie kierowniczym
zawsze możesz strzykawką i wężykiem wyciągnąć maksymalnie płynu ile się da i zalać odpowiednim zanim udasz się do mechanika
-
Wymiana pompy paliwa w Audi A4 B6 1.8T quattro
Możliwe że jutro rano dojdę do ładu bo podmienilem czujnik temperatury ten zielony jedna już próba była możliwe że cały zabieg z wyciąganiem pompki był nie potrzebny
-
Wymiana pompy paliwa w Audi A4 B6 1.8T quattro
jak jest z tym cofaniem paliwa, rok temu kupiłem wkład VDO (niebieska) do 2,7T ona daje niecałe 5 barów, i przed świętami miałem problem z odpaleniem auta, układ się zapowietrzył cofnęło paliwo, zamówiłem nowy wężyk żebrowany ale niestety coś poszło nie tak bo pęk gdy go montowałem i wsadziłem za niego gumowy paliwowy mocno skręciłem opaskami ale to nie pomogło, dołożyłem zawór kierunkowy przed pompę, wszystko mocno ścisnąłem ale nawet to nie pomogło, jak postoi kilka godzin to problem odpalenia wraca, odpalam na LPG na kilka sekund aż pompka pociągnie paliowo przepcha powietrze i wtedy odpalam już normalnie na Pb, zrobiłem logi pompa pracuje wzorowo
-
Pali bezpiecznik nr 32
Miałem taki problem okazała się przetarta wiązka co idzie do wtrysków benzyny jak stykało z silnikiem to paliło bezpiecznik i silnik nieodpalal
-
Jakie wtryski
a co z kolektorem zmieniałaś czy został stary ori ?
-
Automatyczne otwieranie bagaznika
Podeślij mi jak możesz na priv jakie to są sprężyny
-
Automatyczne otwieranie bagaznika
no i jak testy ?
-
Jakie świece do Audi A4 B6/B7 1.8T?
a świece irydowe FR6EI różnica jest tylko w tym ze w porównaniu do platynowych PFR6Q mają Opornik: odkłócony, 5 kOhm, czy to znaczy że cewki mają lżej ?
-
przekładka silnika
a błąd z sai jest tylko w komputerze czy swieci na zegarach i w zasadzie daje to cos? silnik rozebrany, jest zmasakrowany jeden zawór się urwał i zrobił rewolucje kawałki gniazd zaworowych powpadały do turbiny, z głowicy nic nie idzie zrobić, a blok na tym cylindrze porysowany wiadomo żeby nowy silnik miał jak największy stopień sprężania, ale jak wiadomo to nie nowe sprzedają tylko z jakimś przebiegiem, czy 12 bar na cylinder to okey do jakiej dolnej granicy warto wybrać silnik
-
przekładka silnika
Wiem że tak było by najłatwiej ale jest ciężko z dostępnością u mnie w okolicy jest jeden ADR i drugi bez SAI a stoi też od a3 w dobrej cenie i dają gwarancje, wypada wyciągnąć mój i pojechać z nim dla porównania myślałem żeby tego uniknąć, miska do przełożenia co do termostatu to raczej też chyba że właśnie jest inaczej
-
przekładka silnika
Cześć urwał mi sie zawór i narobił bałaganu, sklepał świece uszkadzając głowice i tłok, dlatego zostaje mi wymiana całego słupka, ofert jest dużo na allegro, czego warto szukać, plus jest taki że większość silników jest wyciągnięta z anglików które nie widziały LPG, czy wszystkie słupki są identyczne Audi TT A3 itp chodzi o mocowania poszczególnych elementów , różnica jest w SAI-EGR niektóe chyba tego nie miały
-
Głowica 1.8t Q AMB
miałem ten sam problem, u mnie była pęknięta głowica AMB i wymieniłem od S3 APY, kupiłem ściągniętą prosto z auta wtedy na szczelność i diagnozę czy jest okey i po oględzinach zdecydowałem się, sama goła głowica 600zl plus robocizna wałki napinacz i co niektóre zawory zostały z AMB
-
Logi Passat B5FL 1.8T
no właśnie kat jest usunięty ale sonda nie została usunięta z programu jak na razie, jutro zrobie logi na benzynie o których piszesz
-
Logi Passat B5FL 1.8T
reduktor jest KME gold wtryski dragony więc jest nad wymiar tych 170KM, będą zmieniane świece i w piątek ma jechać na ustawienie gazu, a co z benzyną co obstawiasz co warto jeszcze sprawdzić, czy przez tą drugą sonde która jest wypięta może coś takiego się robić. był swego czasu też błąd 00476 - Control Module for Fuel Pump (J538) 49-00 - No Communications ale z tego co wiem to on nie ma żadnego modułu
-
Logi Passat B5FL 1.8T
no domyślam się że gaz pierniczy, właściciel mi dzwonił że zatankował na innej stacji i że lepiej jedzie, czy zły gaz byłby w stanie powodować takie coś, co do przepływomierza to jest ori Bosha nigdy nie wyciągany auto seria 170KM wersja US z przebiegiem 180tys km. byłby jeszcze błędy auto nie ma kata jest DP bez drugiej sondy która jest jeszcze wyłączona systemowo ma błęda z lambdą ale był jeszcze taki 17072 - ECM Power Relay Load Circuit: (J271): Open P0688 - 004 - No Signal/Communication
-
Logi Passat B5FL 1.8T
Cześć ktoś rzuci okiem logi benzyny i LPG benzyna LPG
-
zmiana radia passat b5fl
jeszcze nie próbowałem będę musiał to sprawdzić
-
zmiana radia passat b5fl
tak zrobiłem i radio działa, tylko czy można zrobić też tak żeby poza stacyjką włączyć go można było też bez kluczyka przyciskiem jak ori
-
zmiana radia passat b5fl
Koledzy może ktoś wie o co chodzi co robię źle, sprawa wygląda tak. Mam passata b5fl i jest tam radio monsun 2 din do niego idzie kostka quadlock, chce wymienić radio na inne zwykłe też 2din a w nim są 2 kostki iso ta od głośników z nią nie mam problemu tylko z zasilaniem radia, w tej kostce jest 6 pinów z tego 2 to chyba CAN a reszta to masa i plus no i odnośnie z nimi bo na nich jest cały czas napięcie niezależnie od kluczyka po przekręceniu kluczyka nigdzie nie pojawia sie dodatkowe napięcie na żadnym z innych przewodów tak samo jest z podświetleniem gdy włączę światła nigdzie nie pojawia się plus, więc radio dostaje cały czas napięcie i przez to nie można go całkowicie wyłączyć a żeby działało to musi być masa i plus na dwóch przewodach.
-
Roleta elektryczna sedan
sam polowałem na takie coś ale się nie udało, dlatego zrezygnowałem z isofixu i wersje europejską będę wsadzać ktoś wie jakiego przekroju przewody zastosować do podłączenia rolety ten bezpiecznik termiczny można zastąpić zwykłym 10A w ASO twierdzą że tam idzie zwykły płytkowy, mi się udało znaleźć 15A termiczny nie będzie za duży? Jestem już po montażu rolety, nie było trudno najgorsze to było pociągnięcie wiązki od samej rolety do przodu auto, ciągnąłem dwa przewodu bo ( -) osadziłem w bagażniku, kupiłem 5m przewody, jeden co idzie do bezpiecznika to wystarczy ale ten co idzie do przycisku to przynajmniej 6,5m żeby wygodnie puścić kabel i nie był napięty, dlatego musiałem przedłużać, do podświetlenia przycisku wykorzystałem podświetlenie szufladki której już nie mam, przewody zakończyłem odpowiednimi pinami i połączyłem z kostką.