Treść opublikowana przez QuikSilver
-
Roleta elektryczna sedan
w exeo widzałem takie coś a na rynek US te mocowania to standard był
-
nowe sprzęgło hybryda
średnica [mm]: 228 ilość zębów: 23 czy takie parametry są okey ?
-
nowe sprzęgło hybryda
dla jednego dużo dla drugiego nie, dlatego szukam jakieś alternatyw patrzyłem na allegro i są różne sprzęgła jedne tarcze mają 4 sprężyny inne 6 a inne nie mają, jaką wybrać do wersji 5b w wersji quattro
-
nowe sprzęgło hybryda
Moc jeszcze wzrośnie do 250KM i może 360Nm dwumas był używany i wpada w wibracje mechanik mówił ze to łożysko można regenerować ale to różnie z tym gdyby sam docisk i sprzeglo to kupiłbym z awx i nie było by problemu ale koszt wymiany dwumasy jest kolosalny dlatego wolałbym jednomas nie strzelam z przegla a do komfortu zmiany biegu można się przyzwyczaić
-
nowe sprzęgło hybryda
Cześć! mam problem niedawno zmieniałem skrzynie z Tiptronica na 5b manual, wszystko było fajnie auto śmiga na 205KM i 305Nm, padło turbo zrobiłem hybrydę i się okazało że sprzęgło zaczęło się ślizgać, czuć że turbo szybciej wstaje i daje większe doładowanie niestety nie mogę zrobić logów przez sprzęgło, Skrzynia jaka jest założona to 5b sprzęgło i dwumasa była w komplecie, i tak na prawdę nie wiem jakiego sprzęgła szukać zastanawiam się żeby wstawić jednomas, czy z G60 o numerze 037105273c podejdzie, i czy do niego sprzęgło i docisk z AWX będzie pasować ?
-
[1.8t AVJ] Ciśnienie oleju
ja po przeczytaniu tego tematu zmierzyłem ciśnienie i z przebiegiem 312tyś wyszło na wolnych obrotach 1.3, przy 2tys obr 2 bary, a przy 3,5tyś jakieś 4,7 bara, i puszczał zawór więc może być lepiej, tyle że ja przy każdej zmianie robię płukankę i gdy ściągałem pokrywę to też ją staranie wyczyściłem znajomy mechanik twierdzi że się da ale trzeba opuścić na tyle sanki żeby delikatnie opuścić miskę i mieć dostęp do pompy która po odkręceniu wpada do michy i wszystko wtedy wyciągasz.
-
przycinające się TURBO
Witajcie, mam problem jak w tytule, dzieje się tak że turbo nie kręci się, tak jak by blokowało wirnik, kilka razy miałem sytuacje na niedogrzanym silniku że depnąłem to szarpało jak by turbo przerywało ( to nie wypadające zapłony) niedawno podciągnąłem gruszkę o jakieś 1.5 obrotu bo Turbo nie trzymało do końca ale niestety to nic nie dało, po wyjechaniu z garażu turbo nie kręciło się, diagnoza była taka że mogło coś wpaść do wirnika jak był ściągnięty kolektor, ruszyło się wirnikiem i turbo odżyło. N75 sprawne, nie ma nieszczelności, sztanga pracuje. Wczoraj po jeździe zgasiłem auto i stało do dziś, niestety turbo nie działa, szybka akcja ściągnięty wąż obrót wirnikiem i auto jeździ, szybka jazda testowa, później postój 30min auto zostawione na chodzie dalej jazda turbo pracuje, zatrzymałem się zgasiłem chwilkę postało jakieś 10 min i po odpaleniu dalej to samo stoi. czy zapieka się wirnik? mam już 312tys na jednej turbinie która dostała po d*pie przez LPG
-
Pompa paliwa.
w quattro jest 993762041
-
ezektor...
Cześć, potrzebuje numeru części które idą do ezektora ten plastik co jest poklejony i pytanie, jeśli była by jakaś nieszczelność może być problem z doładowaniem turbiny
-
Naprawa silniczka zamka w bagażniku
śmieszna rzecz się dzieje bo po zwarciu ten kostki co idzie do kostki przy kluczyki w bagażniku radio RNS przestaje grać, wycisza się i na wyświetlaczu pokazuje napis Phone
-
Naprawa silniczka zamka w bagażniku
dzięki po świętach się za to zabieram, rozbiorę boczek i pociągnę do każdego elementu w bagażniku nową masę może pomoże bo z modułu nie wychodzi żadna masa która może sterować czymś w bagażniku
-
Quattro na Quattro podmianka
Koledzy ogarnięte już wszystko chwilę temu, zakodowałem komputer od auta, później ABS, na koniec odłączyłem komputer od skrzyni, i auto śmiga, gdy by ktoś szukał jakiś informacji chętnie pomogę.
-
Skrzynia automatyczna - szarpie
Wiesz ja miałem ten sam problem szukałem milion rozwiązań zaczynało się podobnie od szarpnięć z przejścia z pozycji D na R i odwrotnie, mi zmiana oleju nie pomogła skończyło się na zmianie, na manualną skrzynie
-
Naprawa silniczka zamka w bagażniku
a wiesz gdzie jej szukać, gdzie idzie ta wiązka z bagażnika ?
-
Naprawa silniczka zamka w bagażniku
ruszy jeśli dodam do brązowego przewodu masowego jeszcze masę która pociągnąłem z bagażnika, to wszystko padło jak rozebrałem podświetlenie tablicy, tam żarówka słabo świeciła a o dwóch żeby świeciłby nie było szans wiec odpiąłem masę z tej kostki co idzie do podświetlenia tablicy i dałem nową światła świecą wszystko inne nie działa jak powinno.
-
Naprawa silniczka zamka w bagażniku
wlasnie zrobilem jak pisałeś wpięty miernik w kostke od silnczka pokazuje okolo 4V po złączeniu tych pinów 1 i 2 z kostki T4L pokazuje 10,5V i silniczek nie drgnie
-
Naprawa silniczka zamka w bagażniku
Control Module Part Number: 8E0 959 433 BB Component and/or Version: Komfortgerát T7B 1512 Software Coding: 11884 4 Faults Found: 01331 - Door Control Module; Driver Side (J386) 49-10 - No Communications - Intermittent 01332 - Shareware Version. To Decode all DTCs 49-10 - Please Register/Activate - Intermittent 01333 - Shareware Version. To Decode all DTCs 49-10 - Please Register/Activate - Intermittent 01334 - Door Control Module; Rear Right (J398) 49-10 - No Communications - Intermittent po skasowaniu błędów nic się nie poprawiło, zrobiłem tak jak pisałeś z tą niebieską kostką, na niej napięcie jest w granicach 12V zwarłem ją ale bez rezultatu cały czas jest otwarty bagażnik, dioda w drzwiach nie mruga nawet nie świeci ciągłym światłem, ta masa mnie zastanawia bo gdy dałem nową mase z bagażnika do kostki T4L to tylko podświetlenie tablicy działało, ale silniczek nie, dopiero gdy dołączyłem do tego starą mase z wiązki silnik reaguje, troszke dziwnie pracuje, otwiera się szybko, ale chowa powoli tak jak by go coś trzymała gdy po otwarciu szybko odłączę masę od razu puszcza.
-
Naprawa silniczka zamka w bagażniku
jutro tak zrobie jak piszesz, a gdzie znajdę te mikro włączniki, mam alarm wiec F124 tez powinienem mieć
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
od 5 lat zakładam knechta i wiem że jest okey, dałem się naciągnąć bo była obniżka na tego febi
-
Naprawa silniczka zamka w bagażniku
pogubiłem się zupełnie, mam podpięty nowy silniczek, i sprawa wygląda tak że gdy mam podpiętą masę która idzie z wiązki do kostki T4L to silniczek nie reaguje, gdy wezmę nową masę z punktu masowego z bagażnika i podepnę się w pin 2 kostki T4L nic się nie dzieje, ale gdy wezmę tą nową masę i złączę ją z którym jakimkolwiek przewodem masowym który jest w wiązce w bagażniku to silniczek reaguje na pilota i przycisk w drzwiach, ale na fisie dalej pokazuje otwarty bagaznik.
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
nie kupuje wynalazków, na allegroszu bylo filtr do 1.8T wszystkie wersje silnikowe skąd miałem wiedzieć że taki wyślą
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
mam dylemat, jutro zmiana oleju i mam filtr oleju Febi 22550 on jest węższy niż ten co do tej pory stosowany z tego co wyczytałem to jest do 1.8T AUM, nie warto się w to pakować i brać normalny ?
-
Naprawa silniczka zamka w bagażniku
Wielkie dzięki jutro rano sprawdzę czy mam tak wpięte kable w tą kostke T4L bo tylko tą kostkę rozbierałem, czy po odłączeniu silniczka może coś nie działać brakować może jakiegoś obwodu ? jak mogę sprawdzić ten przewód czarno brązowy co idzie z modułu czy w nim idzie jakiś sygnał ? wystarczy żarówka do tego plus czy minus ? teraz jest tak że gdy mam zamkniętą klapę na fisie jest pokazana otwarta i na odwrót czy to może przez tą kostkę T4L się wszystko rypie mam jeszcze otwieranie klapy w boczku w drzwiach czy to tez ma jakiś wpływ ?
-
Naprawa silniczka zamka w bagażniku
Kamil byłbyś w stanie podać mi skąd idzie jaki kabel z wiązki która idzie właśnie do bagażnika do sedana do samej klapy już, tak mi sie porobiło, że nie wiem co źle zrobiłem bo odpięty jest siłownik bo padł, rozbierałem kostkę która idzie do ramki z podświetleniem tablicy i rączki do otwierania bagażnika, od tego momentu, na desce mam otwarty bagażnik nie gaśnie światło w bagażniku alarm nie pika, jedynie co zrobiłem to dodałem masę do podświetlenia tablicy, lampki ładnie świecą, z tej kostki 4 pinowej 8e0971832 czy w niej namieszałem czy wypięty silniczek miesza we wszystkim
-
Naprawa silniczka zamka w bagażniku
Witam ma ktoś może rozpiskę instancji elektrycznej w bagażniku sedan co gdzie idzie, czy masa jest brana z punktu masowego czy idzie od jakiegoś modułu ?