Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

QuikSilver

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez QuikSilver

  1. wyciągnąłem wał bo podpora urwana i się okazało że jest wał o numerze 8E0521101C z BFB niby
  2. Chodzi mi o wał napędowy do dyfra, wiesz może jaki będzie pasować
  3. QuikSilver opublikował(a) temat w Audi A4 B6
    skrzynia o oznaczeniu FTZ 5 biegowa, o jakich numerach szukać wału na starym nie mam numerów a skrzynia była zmieniana z automatu na manual
  4. koledzy chce podmienić skrzynie, kiedyś był automat quattro, teraz jest manualna 5B quattro o oznaczeniu FTZ 35/9 brakuje na trasę 6B, znalazłem komplet GJV 35/9, mniej roboty zostaje stary dyfer skrzynia jest z 3.0 benzyna czy do 1.8T podjedzie chodzi o wieloklin. W komplecie jest sprzęgło wybierak polosie i tak za jakiś czas myślałem o zrzucaniu skrzyni i wzmacnianiu sprzęgła wiec od razu by zmienić skrzynie.
  5. QuikSilver opublikował(a) temat w 1.8T
    Cześć!!! niby banalne pytanie ale ktoś kto temat zna to pomoże, mianowicie jak jest zrobione to w 1.8T quattro, ośka pewnie tak samo, jak jest poprowadzone odpowietrzenie baku, oglądam zdjęcia opisy na etka i jest mętlik. Czy ze zbiornika idzie jakiś przewód w okolice wlewu paliwa a później do filtra węglowego, czy łączy się z czymś jeszcze po drodze, czy od razu do filtra? Połączenie samego filtr mnie interesuje bo ma 3 otwory. jeden na pewnie idzie do zaworka przy filtrze powietrza, drugi to pewnie opary ze zbiornika a 3 to od czego przewietrzanie filtra ? mam wersje US i jest to inaczej zrobione u mnie też są trzy otwory, ale muszę przerobić to na europe i szukam informacji, jak ściągnę przewody z mojego filtra to w jednym czuć benzynę, wnioskuje że to od oparów, w drugim jest podciśnienie które powinno zasysać te opary, a trzecie połączenie jest od specjalnej pompki która sprawdza czy jest szczelny układ i pewnie dostarcza powietrze żeby filtr się regenerował. jest trochę informacji o przerobienie/ wyrzuceniu tego filtra, nawet na naszym forum ale to było dawno i z tymi osobami nie ma kontaktu, jedni twierdza że łączymy przewody razem i jest okey inni że trzeba zrobić odpowietrzenie. zdjęcie zbiornika poglądowe z portalu.
  6. dawał rade w serii 170KM i przy stage 1 na 200KM późnij zaczął sadzić bąki podciśnieniem i wyleciał, następnie wsadziłem tego KME Golda i był przy stage 2, ale zaczął się zapowietrzać jak mocno pocisnąłem i auto gasło jak się zatrzymywałem i wyleciał
  7. cześć przyszedł czas na wymianę reduktora coś polecacie ? co się teraz montuje, auto ma jakieś 240KM obecnie siedzi Magic 3 BIG, był KME Gold a jeszcze wczesniej AC01 red. Ogólnie zadowolony byłem z Magic 3 Big ale starość go dopadła i puszcza podciśnieniem. Wtryski mam Yeti plus i zasilanie z dwóch stron.
  8. dzieki za pomoc bede wymieniac
  9. Szukam jaki numer i czy można kupić same sprężyny do zawiasów w sedanie, bo kupiłem komplet ale słabo się otwiera, ewentualnie numer siłowników jakie powinny być zastosowane
  10. koledzy jak to jest z tymi linkami od ręcznego, mam b6 sedan quattro i chce wymienić linkę mam od b7 kombi w ośce, jest zdecydowanie dłuższa, i pytanie czy tak ma być bo mechanik kreci nosem żeby szukać na dlugość starej stara linka ma numer 8e0609721AD i ma dlugość około 173cm
  11. QuikSilver odpowiedział(a) na QuikSilver temat w Audi A4 B6
    w ASO 17zl za sztuke !! na szrocie wydarłem na zapas 10 sztuk właśnie z a6 c5, za 50zl niby dużo ale w tej cenie udało mi się wyrwać zawiasy do utomatycznego otwierania klapy w sedanie, co prawda z a6, wygladaja tak samo jak z a4
  12. QuikSilver odpowiedział(a) na QuikSilver temat w Audi A4 B6
    Jesteś Kolego Wielki co ja się naszukałem robiłem zdjęcie po przez google ale nic nie pokazało, jak ogladałem zdjecia podsufitek na allegro z szyberdachem to powinno to mieć a6 c5 i vw passat b5fl i b6, jade na szrot szukać a jak nic nie bedzie to do aso
  13. QuikSilver opublikował(a) temat w Audi A4 B6
    poszukuje numer takiej spinki, znajduje się w podsufitce a4 b6 z szyberdachem, potrzebuje jej numeru albo linka gdzie można kupić
  14. ja mam b6 1.8t quattro mam w niej lpg przebieg 380tys a auto ma juz 18 lat, niedawno oddalem auto do lakiernika bo podjalem decyzje ze auto zostaje ze mna moze kiedys doczeka sie zoltych blach. Chodzilo po glowie zeby kupic jakies youngtimera, po co szukac jak mam pod domem fajna baze.
  15. koledzy, chce wykorzystać szanse bo maluje tylny zderzak i bede montowac pdc na tyl, mam trche gratow to je wykorzystam, moduł i wiązkę mam z b7 8E0919283D chce go podlaczyc do b6 koste w module mam obsadzona tak; pin 1 +12 pin 2 głosnik pin 3 staly plus pin 4 pusty pin 5 pusty pin 6 pusty pin 7 can pomaranczowy brazowy pin 8 masa pin 9 pusty pin 10 głosnik pin 11 pusty pin 12 linia k zielony niebieski pin 13 pusty pin 14 can pomaranczowo brazowy pin 15 pusty pin 16 pusty i teraz najważniejsze pytanie czy zastosowac modul z b6 i nie podlaczac pinow 7 i 14 z canem, a podlaczyc pin 6 od wstecznego, do przodu auta zostanie tylko pociągnąć pin 12 linie k, czy niezaleznie od modulu czy to b6 b7 trzeba ciagnac cany do przodu. drugie pytanie czy bedzie jakas wizualizacja parktronica na rnse.
  16. koledzy mruga kontrolka air bag, blad jaki pokazuje to jak w tytule 01212 zapalnik napinacza tylnego pasa bezpieczeństwa strona pasażera n197 , 001gorna wartość skrajnie przekroczona- sporadyczny Gdzie szukac przyczyny ktora to strona, raczej tu chodzi o tył niz przod
  17. bez klimy wedlug etki 6 pk 1080, tak dla potomnych
  18. QuikSilver odpowiedział(a) na QuikSilver temat w 1.8T
    mam wrażenie ze to przez lpg, że ładuje gaz w kolektor jak zgaszę silnik, i odepnę podciśnienie to spokojnie moge odpalić auto po dluzszym postoju, teraz tylko do sprawdzenia wtryski i reduktor, czy ktoś miał przypadłość że yeti plus puszczały, albo magic 3 big puszczał bąki na podciśnieniu
  19. QuikSilver opublikował(a) temat w 1.8T
    koledzy od jakiegoś czasu mam problem niezależnie czy na zimnym czy ciepłym długo kreci zanim zaskoczy, czasami odpali na strzał, niedawno wymieniałem czujnik temp. bo wariował, po wymianie jakiś czas był spokój teraz nie mam pomysłów co się mogło popsuć, sprawdziłem na szybko ciśnienie na listwie przy odpalaniu i jest 4 bary, po zgaszeniu i po 15 min ma juz problem z odpaleniem , jakie logi sprawdzić bo błędów brak
  20. pisze tylko jak zachowuje się auto z tym błędem gdy czujnik pokazywał 0mbar, czyli powinien być zapchany, z tego co się jeszcze dowiedziałem to w 2019 miał wymieniony nowy DPF w ramach akcji jaka miała miejsce w US, i od tego czasu auto przejechało 25tys km z tego u mnie 15tys i większości po trasie. czy znasz się trochę w temacie wiesz jakie powinny być wartości z tym czujnikiem, a czujników jest kilka typów, mój ma numer 076 906 051B co najlepsze to okazuje się że u mnie są 2 takie czujniki, pierwszy standardowo po lewej stronie od wlewu oleju, a drugi za tym wlewem nad turbiną i filtrem DPF w takiem termicznej osłonie i ma ten sam numer co 1
  21. Wiem, że nie pomoże, ale raczej DPF nie był zapchany bo auto nie kopciło i miało moc i przyspieszało aż miło jak na 190KM a błąd wywalało bardzo rzadko, gdy podpiąłem kompa żeby sprawdzić logi i napełnienie DPFa to niestety w wersji US jest ciężko dojść która jaka grupa co pokazuje i ogolnie jest mało informacji, takich jak stopień napełnienia filtra, w jednej z grup pomiarowej 100 jest tylko odczyt z czujnika różnicy ciśnień i postawiłem na niego bo cały czas pokazywał 0 na wyjściu, a teraz nowy po adaptacji pokazuje w czasie jazdy -3mbar.
  22. podepne się do tematu, bo mam w VW 2.0TDI i też często świecił check bład że DPF zapchany, w logach czujnika różnicy ciśnień pokazywało na wyjściu z DPFa 0mbar, zakupiłem nowy w ASO, podmieniłem, zrobiłem kalibrację, wypaliłem DPF i teraz pokazuje cały czas na wyjściu -3mbar, czy to dobrze ?
  23. zamowiłem ten zaworek, nawet będę mieć pompe na podmianke po weekendzie się za to zabiore, ale mam jeszcze jedno spostrzeżenie, gdy silnik nie pracuje, korek od zbiorniczka jest odkręcony i ruszam kierownicą to potrafi poziom płynu wzrosnąć chwilowo że się wyleje gdy zatrzymam kierownice to poziom stabilizuje się, szybkie jednostajne kręcenie od jednego skrajnego wychylenia kół po drugie no i jestem po wymianie pompy (używana) oraz zaworka (nowy) i jest zdecydowana poprawa!!! mała aktualizacja: kilka dni minęło i wczoraj znowu gotuje płyn w zbiorniczku i ucieka przez tą dziurkę w korku, zamówiłem nowy zbiorniczek, zobaczymy co się będzie działo po wymianie, bo sam nie wiem.
  24. sprawdziłem sitko przy zbiorniczku i siedzi na swoim miejscu, jak sobie pomyśle o tym zaworku i odkręceniu jego to mi się odechciewa, ale wole postawić Tobie piwo niz wymieniać pompe
  25. nie płynie łagodnie tylko bulgocze i przy odkręconym korku lubi wychlapać trochę, zastanawiam się czy czasem pompa się nie przetarła ale za nim będę ją wymieniać to sprawdzę to sitko

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.