Treść opublikowana przez QuikSilver
-
Wymiana pompy paliwa w Audi A4 B6 1.8T quattro
ja miałem taka niebieską, w opisie była na 4,7 bara do 2,7T
-
Płyn chłodniczy nagle ubywa A4 B7
Miałem podobnie kolega mechanik zauważył na szybko że z okolic króćca z tyłu silnika że to częsta przypadłość ale po dostaniu się do niego sprawdziłem dolnego węża i to on był winowajcą z niego leciało, na zgięciu że starości ta guma popękała i się wykruszyła, przy spokojnej jeździe płyn byl wracałem tak 250km z sercem w gardle niskie obroty i dojechałem bez problemu a na drugi dzień jadąc do sklepu myśląc że jest okey przycisnąłem trochę po obrotach i cały płyn ze zbiorniczka wywalilo
-
poprawne podłączenie węży do nagrzewnicy
do nagrzewnicy jest podpięte dobrze ten z dziurką jest u góry tak jak piszesz , chyba jest wszystko dobrze bo wąż jest tak wyprofilowany że inny raczej nie podejdzie, mam nadzieje że króciec nie będzie przepuszczać bo trochę roboty z jego wyciągnięciem było gdyby nie SAI to było by szybciej
-
poprawne podłączenie węży do nagrzewnicy
Witam, mam szybkie pytanie, wymieniam króciec z tyłu silnika, bo pod autem różowa kałuża z płynu a zbiorniczek pusty, wyszło że ten dolny wąż na szybkozłączkę jest już mocno zużyty i to raczej on jest winowajcą , gdy go wyciągałem był wpięty do nagrzewnicy jako zasilanie, a patrząc na etke i po numerze na nim wychodzi że to ma być powrót i wpięty w górny króciec, czy dobrze kombinuje że coś ktoś namieszał ?
-
8E0906201K
co to za pompa przy niej jest jakiś filtr, wszystko nad lewym tylnym kołem, dziś wymieniałem amorki i to zobaczyłem nawet nie wiem czy to działa a filtr mega zabrudzony był
-
Lemforder oryginał czy nie?? Prośbą o pomoc
nie chce tu nikogo reklamować, ale jest kilka osób na forum co sprzedają części, jak brałem przednią zawieche z lema to i śruby były i pudełka i cena podobna jak na allegro, a w razie czego łatwiej zwrócić gdyby coś nie pasowało
-
Stabilizator tylny 1BE
łączniki są takie same niezależnie od grubości drążka, wraz z drążkiem zmienić trzeba obejmy gumowe, jeśli masz 18mm w b6 i wezmiesz z b7 18mm to będzie identyczny
-
Stage 2 Pare pytań
sprawa się wyjaśniła, dlatego myślałem o wymianie wtrysków, bo wymieniłem filtr na ori i ciśnienie było 4 bary tak jak ma być a komputer pokazywał że robi się ubogo że brakuje paliwa, mysłałem że coś jest z wtryskami że nie puszczają tyle paliwa ile mają zadane, wymieniłem sondę lambdę bo to ona świrowała.
-
Stage 2 Pare pytań
szybkie pytanie, mam teraz wtryski BAM 380, ale obawiam się że padają i szukam "nowych" gdy założę od SAABa 370 to będzie dalej lipa?
-
brak paliwa
To nie raczej układ zapłonowy, tutaj są 4 osobne cewki podmienilem na inne i dopialem kostki bo jedna jest uwalnona i trytytka trzeba ją ścisnąć i to przez nią było to wypadanie zapłonu, teraz jeździłem jakieś 40km na przemian LPG i benzyna miałem podgląd na logi i na benzynie dalej przy wciśnięciu gazu w podłogę jak turbo ciągnie to brakuje paliwa korekty zamykają się na 25, czy filtr choć nowy i trzyma ciśnienie na wolnych obrotach i przygazowce to moze w czasie jazdy jednak to ciśnienie spada
-
brak paliwa
Warto spróbować tylko na LPG powinno być identycznie a nie szarpało, od kilku dni tak jeżdżę i sprawdzam i tylko dziś szarpało po wykresach widać że braki paliwa są kiedy zaczyna turbo dobrze pompować i do odcinki w zasadzie
-
brak paliwa
mam już dość, ktoś może miał podobny problem albo doradzi, http://vaglogi.pl/log-002_033_115_4cAeX5N.html brakuje paliwa, a wymieniłem pompe paliwa na VDO, do tego filtr paliwa na MANN, mierzyłem ciśnienie i pokazuje równo 4 bary na listwie, wyciągnąłem nawet wtryski (BAM) i próbowałem je czyścić kupiłem ten srodek STP i moczyłem w tym wtryski, dalej nic, znalazłem dziś pęknięty wężyk co idzie od turbo do N75 ale to powodowało tylko przeładowanie co to benzyny bez zmian, zszedłem dziś bardzo nisko na rezerwie, gdy jechałem zatankować , auto zaczeło szarpać, każde wciśnięcie gazu powodowało szarpanie i miganie checka błędy to 16684 - Random/Multiple Cylinder Misfire Detected P0300 - 001 - Upper Limit Exceeded 16685 - Cylinder 1 Misfire Detected P0301 - 001 - Upper Limit Exceeded 16686 - Cylinder 2 Misfire Detected P0302 - 001 - Upper Limit Exceeded wrzuciłem na LPG i szarpanie ustało, chwilkę tak jechałem i po przerzuceniu na Pb już szarpania ustały ale uboga mieszanka została dalej bez zmian. czy wtryski mogą być na wykończeniu ?
-
szybko złączki paliwowe
kto wymieniał kiedyś sam filtr paliwa w benzynie wie że przy filtrze są szybko złączki, czy ktoś miał z tym problem że ze starości to się połamało nie chciały się trzymać, czy to można jakoś wymienić jest jakiś zestaw naprawczy ?
-
1.8T BFB
z doświadczenia wiem najlepiej od razu kupić wtryski od BAMa, a co do kata predzej czy później go usuniesz ?
-
analiza logów
tak B6 ma regulator do takiego filtra jak u mnie wchodzą 4 wężyki, a pompka nowa zanim zadzwonie o gwarancje chce sprawdzić wszystkie opcje, mam jeszcze gdzieś starą pompkę która teoretycznie była dobra tylko buczała przy rozruchu i czasami się zawieszała, musze ją poszukać, a co do filtra to już wypadało by go i tak zmienić
-
analiza logów
ale mnie dobiłeś teraz, tak na benzynie, miałem pompę wcześniej z 2,7T która dawała wiecej niż 4bary, ale z wlasnej glupoty uwaliłem króciec i kupiłem drugą też VDO ale już 4 bary tak jaka ma iść i to jakieś 3 miesiące temu, mógłby być winny też filtr paliwa ?
-
analiza logów
http://vaglogi.pl/log-002_033_115_l4R1EE.html ktoś może poradzić bo auto jedzie normalnie, 2 miesiące temu logowałem auto i było idealnie
-
Schowek bagażnika prawy sedan
-
Schowek bagażnika prawy sedan
ja mam taki boczek z siatka po prawej stronie, dzis specjalnie patrzyłem czy to ktoś wcześniej sztukował ale wyglada na ori
-
Zawieszenie 1BA i Eibach Pro Kit -30mm
koledzy czy zestaw z aledrogo https://allegro.pl/oferta/audi-a4-b6-b7-amortyzatory-sportowe-koni-str-4-szt-7539108030 jest godny uwagi? pierwsze posty są z roku 2014 czy teraz moda jest na coś innego ? mam zawieszenie standard 1BA w quattro, grupy wagowe to 11, nie mam też rozpórki na kielichach, chce do tego wsadzić sprężyny eibach -30 no i rozpórkę z 1be która tam była podobno seryjnie, stabilizator z tylu od RS
-
Rurka chłodzenia turbo.
rozwiązałeś może problem ?
-
Klimatyzacja w A4 B6 nie działa - czy to czujnik ciśnienia klimatyzacji?
dziś odpiąłem kostkę, wizualnie jest okey i wiązka też pod światłami łączy się z inna wiązką tez jest okey, sprawdziłem miernikiem, jest stałe napięcie na dwóch pinach, o dziwo po założeniu kostki klima dziś działała za każdym razem jak jechałem autem *
-
pęknięty zbiornik wyrównawczy
jak w temacie, pęk zbiorniczek na płyn wyżej dolnego węża, płyn się wylał, dostałem na szrocie zbiorniczek, zamontowałem go i gdy jechałem usłyszałem puknięcie, myślałem że coś uderzyło w nadkole, zatrzymałem się i okazało się że pęk drugi zbiornik tym razem u góry i wygląda tak jak by na łączeniu połówek się rozszczelnił, płynu jest na minimum, a gdy odkręcę korek to jest słyszalny syk ciśnienia a po chwili płyn idzie do góry bulgocze i i wywala poza zbiornik (na gorącym silniku) , auto nagrzewa się normalnie wentylatory się włączają, ciepłe powietrze leci z nagrzewnicy, nie ma dymu z wydechu.
-
Klimatyzacja w A4 B6 nie działa - czy to czujnik ciśnienia klimatyzacji?
czyli wysyła sygnał jakie jest ciśnienie, czyli może być tak, że wysyła zły sygnał, jak by mało było czynnika w układzie i przez to klima może też słabo chłodzić ?
-
Klimatyzacja w A4 B6 nie działa - czy to czujnik ciśnienia klimatyzacji?
Dev a powiedz w których miejscach wiązka lubi się przecierać, przewody z tego czujnika łączą się w jedną wiązke co później idzie do środka ? dziś to było już na prawdę coś dziwnego błąd ten sam a klima w czasie jazdy co pare minut się włączała. idą 3 przewody + i - a ten trzeci jaki powinien miec wartość ?