Treść opublikowana przez QuikSilver
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
jak to jest z wymianą wałków tych z ADRa, czuć różnice? bez korekty softu? na pewno góra będzie mocniejsza ze względu na ich długość ale czy na tyle żeby się opłacało, robiłem całą głowice, i wszystko miałem na wierzchu ale ze względu na czas musiałem wszystko składać do kupy i wrzuciłem moje, tyle że nie powiedziane jest że kiedyś nie wsadzę innyc, tylko czy się opłaca, bo jedynie co teraz chce zrobić do hybryde, podciągnąć moment i koniec, zakuwać nie chce silnika.
-
FMIC 180mm
mam ten zestaw, i co mogę powiedzieć, niby wszystko okey ale z kompletu opasek to dwie pasowały, resztę musiałem dokupić bo były za duże, do tego wiadomo nie wszystko jest super odwzorowane, więc rura co idzie od razu od turbo w niej jest wypustka w moim przypadku musiałem kupić sylikonowe kolanko, bo tak jak by było odwrotnie przyspawane, i to co było w zestawie nie pasowało, do tego jedna złączka co powinna iść od intercoolera do kolejnej rury była za krótka i bałem sie że może zjechać więc musiałem dłuższy sylikon założyć, do tego kupiłem z fmic.pl intercooler o rozmiarze 550x180x65 i jedynie co musiałem przycinać, to kilka plastików żeby rury do intercoolera puścić, i zderzak dosłownie kosmetyka i grzałkę mam wsadzoną przed intercooler i wszystko się mieści żadnej belki nie musiałem ciąć.
-
po wymianie glowicy kilka błędów
jak sprawdzić tą szczelność ?
-
po wymianie glowicy kilka błędów
udało mi się zrobić kilka logów, mam nadzieje że coś się da z nich wyczytać http://vaglog.pl/log_266147.html http://vaglog.pl/log_266146.html http://vaglog.pl/log_266145.html w tym ostanim linku trzeba na sam dół zjechać, tam jest z mojego auto wcześniejsze z kolegi nie wiem czemu je połączyło
-
po wymianie glowicy kilka błędów
wszystkie wracają, pierwszy jest w zasadzie cały czas a te dwa po jakimś czasie. problem rozwiązany okazało się że mapsensor był co prawda ale nawet nie podpięty głupota, ale w nocy spać nie mogłem, auto teraz śmiga super, wyskoczył check ale to związane jest z ABS jak pech to pech ale sterownik jest walnięty i nawet prędkości nie pokazuje licznik lusterka się nie składają. mam tylko prośbę, jakie logi zrobić żeby sprawdzić czy wszystko okey, jedynie co teraz to pisk przy przyśpieszaniu, podobny do tego jak się spuszcza powietrze z balonika, czy gdzieś przez tą złączkę sylikonową powietrze leci ?
-
po wymianie glowicy kilka błędów
Witam, dziś odebrałem auto od mechanika, wymieniałem głowice, bo stara pękła i była nieszczelna, od razu zmieniłem intercooler na centralny, ale mam teraz takie błędy 16622 manifold pressure boost sensor g31 signal too high 16618 boost preassure regulation limit exxeeded 16490 nanifold barometric pressure senor g71/f96 p0106-08 impasuible signal ktos pomoże bo już mam dość tyle kasy wsadziłem w wymiane głowicy nie wiem za bardzo jak auto jedzie bo jeszcze go nie przegoniłem jakieś logi zrobić ?
-
LPG 1.8T BFB
no ja mam teraz ponad 200KM i wtryski hana gold bez dysz, i właśnie myśle o tych baracudach co mają 130ml, albo dragonach gold co niby mają przepływ 170ml, po montażu trzeba od razu stroić czy można jeździć ? plany są wogole na 240-260KM ale to może za rok, ale teraz te hany przy max obr lubią szarpnąć i trzeba się ich pozbyć
-
System Homelink – otwieranie bramy wjazdowej i garażowej w Audi A4 B6/B7
dzięki tego potrzebowałem, obcięli mi wiązkę zaraz przy głównej wiązce wiec jeszcze kolory przewodów gdzie jaki pin, naszczeście mocowanie zostało
-
System Homelink – otwieranie bramy wjazdowej i garażowej w Audi A4 B6/B7
mam pytanie bo posiadam homelink tylko mam wersje US auta, no i co najlepsze ktoś mi ukradł cały ten sterownik co jest za zderzakiem przeciął kable, no i pytanie jaki sterownik będzie pasować chodzi o numer, czy europejskie współgrają z MCE mam inne częstotliwości alarmu itp.
-
brak ABS oraz nie działający predkościomierz
Dziś go wyciągnąłem bo zmieniałem klocki, przeczyściłem, założyłem, nawet lusterka zaczęły się składać, zrobiłem jazde próbną jakieś 14km wszystko okey, zgasiłem auto, po odpaleniu czekały na mnie moje kontrolki, i lusterko dalej sie nie składa. Z tym lusterkiem może być to, że chodzi o ten sensor prędkości. ile trzeba dac za taki czujnik zeby nie kupić badziewia i nie przepłacić, dziwne jest to ze jak auto długo postoi schłodzi się to błąd znika, po za tym jakiś czas temu zmieniałem łożysko z piastą w tym kole właśnie
-
brak ABS oraz nie działający predkościomierz
Witam, mam taki problem, dwa razy zaświeciły mi się kontrolki ABS i ESP, i nie działał prędkościomierz, zgasiłem auto, odpaliłem i było okey, a za trzecim razem, zgaszenie i odpalenie nie pomogło, co może być nie tak po podpięciu VAGa mam takie błędy 16885 vahicle speed sensor implausible signal P0501-004 no signal/communication 00283 abs wheel speed sensor front left g47 30-00 open or short to plus dziwne jest też to że ja świecą te kontrolki to nie składają mi się lusterka mam jeszcze taki błąd 01312 powertrain data bus
-
Prośba :) o analize logów TT 180KM
Jak w temacie auto koleżanki VAG pokazał jej dwa błędy 18010 - Power Supply Terminal 30: Voltage too Low P1602 - 35-10 - - - Intermittent 17705 - Pressure Drop between Turbo and Throttle Valve (check D.V.!) P1297 - 35-10 - - - Intermittent no i przejechaliśmy się, nie wiem co prawda czy dobre grupy wybrałem do sprawdzenia no ale może coś się da wyczytać http://vaglog.pl/log_262962.html http://vaglog.pl/log_262961.html mam jeszcze jedno pytanie odnośnie mojego auta http://vaglog.pl/log_262963.html czy sonda jest okey bo mam problemy przy odpalaniu i bede sciagać głowice i chce wszystko wyeliminować
-
Montaż modułu DRL w światłach drogowych Audi A4 B6
mam ten moduł, jest wszystko okey, ale.... właśnie mam włącznik auto, lusterko z czujnikiem zmierzchu, nie mam regulacji wysokości świateł, a czasami właśnie lubi mi się zaświecić taka kontrolka na zegarach, wtedy też pojawia się kontrolka, że światła mijania są włączone, a po chwili gasną i normalnie świecą DLR
-
Spoty Rzeszowskie - Zapraszamy Niedziela Parking Kryty PODPROMIE
postaram się być
-
z dnia na dzień zaczeło szarpać
podmienimy cewki i zobaczymy ale o sondzie tez musi pomysleć w takim razie cewki pomienione i jak reką odjął, logów nie zrobiłem bo pogoda sie pogorszyła ciemno i pada
-
z dnia na dzień zaczeło szarpać
Witam, kolega ma taki silnik swojej B6 niedawno był wymieniany na nowy bo stary się zatarł, dziś jechaliśmy do pracy i na LPG wogóle nie chciał jechać, check migał jak szalony, na benzynie było troszkę lepiej, w tym "nowym" silniku ma nowe świece cewki zostały ze starego, dziś mu pomogłem zrobić logi dynamiczne, może ktoś powie co go boli grupy 002 + 033 i 002 + 020 http://vaglog.pl/log_260148.html http://vaglog.pl/log_260147.html powyżej 4 tys nie chciał ciągnąć błędy jakie były 17698 - Coolant Temp Sensor at Radiator Outlet (G83): Signal too Small P1290 - 002 - Lower Limit Exceeded - Intermittent 17536 - Fuel Trim; Bank 1 (Mult): System too Lean P1128 - 001 - Upper Limit Exceeded 17545 - Fuel Trim: Bank 1 (Add): System too Rich P1137 - 002 - Lower Limit Exceeded 16684 - Random/Multiple Cylinder Misfire Detected P0300 - 001 - Upper Limit Exceeded 16687 - Cylinder 3: Misfire Detected P0303 - 001 - Upper Limit Exceeded
-
Wypadanie zapłonu cylinder 1
dzis byłem u mechanika sprawdzić czy nie ma spalin w układzie chłodzącym, no i niestety płyn się barwił, więc czeka mnie ściąganie głowicy, i tylko czy zostanie na uszczelce czy regeneracja całej głowicy
-
Wypadanie zapłonu cylinder 1
jak mam podpiętego vaga to obroty mam na wolnym cos 800 i podskakuje na 820-840, jak tak stoję na parkingu to czuć właśnie lekkie trzęsienie mało wyczuwalne ale jest, olej właśnie miałem przy jednej ze świec jak wykręcałem, jeden mechanik który mi opowiadał że walczył z takim wypadaniem zapłonów, okazało się że zawór odpowietrzania skrzyni korbowej 06a 129 101d wymiana tego pomogła, u mnie jest błąd że na 2 cylindrze dostaje za bogatą mieszankę, gazownik gdy podpinał komputer powiedział że jeden wtrysk gazowy puszczał i może od tego na starcie benzynowy głupieje, i też więcej podaje, wystarczy poczekać aż pójdzie sygnał z lambdy i wszystko się normuje. Czy zrobić jakieś logi wtedy przy odpalaniu auta ? czy idzie jakos wagiem spawdzić przy odpalaniu z rana, czy faktycznie idzie wiecej paliwa przez wtryskiwacz ?
-
Wypadanie zapłonu cylinder 1
u mnie jest cos takiego, gdy zapale po nocy w zasadzie to tez przerywa, cylinder 2, pokazu że mieszanka za bogata, zaczęło się niedawno, miałem padnięty reduktor AC, wymienili na nowy no i właśnie od tego momentu jest wypadanie zapłonu, wystarczy lekko dodać gaz i jest okey, trwa to w zasadzie chwilkę tak jak by sonda się aktywowała i zaczęła podawać poprawne dane, wymieniłem swiece na nowe NGK platynowe troszke delikatnie sie poprawiło, bylem z LPG to wyszło tak jak by jeden wtrysk zalewał, cos tam zmienili w mapie LPG, jest na sztywno juz ustawiona, podobno przez to sie mapa benzyny mogla rozjechać, że wcześniej jak puszczał reduktor to zubożało mieszankę a teraz wzbogaca, auto postało noc ale niestety dalej wypada zapłon na 2 cylindrze, polecił mi jeszcze ten mechanik żeby zrobić adaptacje przepustnicy, że ustawi się na nowo pojeździć chwilę na samej benzynie, dziś zrobiłem tą adaptacje zobaczymy co będzie się działo... może lambda, moze wtysk gazowy puszcza i dlatego na benzynie jest to samo... może... może... może... a wszystko kosztuje żeby wymieniać i spawdzać
-
Stuki puki...
dzięki postaram sie to szybko sprawdzić
-
Stuki puki...
stuki potrafią doprowadzić do szału !! dziś u diagnosty wyszło że amorki mają 86% sprawności i są od nowości, mam co prawda mały luz na maglu, ale żeby to on wydawał taki dzwięk, myślę już o wymianie gum na amorkach i pospawaniu sanek, niecały rok temu wymieniłem kompletne zawieszenie z lema, koło twardo się trzyma, chyba że jeszcze przegub wewnętrzny.
-
Stuki puki...
co to za poduszki jak je mozna sprawdzić ?
-
gaz do 1.8t quattro
u mnie jest tak ze warsztat wyciąga reduktor, wysyła do hurtowni, a oni do AC dlatego też czas jest wydłużony, ale muszę bezpośrednio do AC się odezwać.
-
gaz do 1.8t quattro
Kiedyś bym dał sobie rękę obciąć za reduktor AC 01 250KM i chodziłbym bez ręki, wszystko okey dopóki się nie zaczął psuć, puszczał gaz na podciśnieniu. instalacja na gwarancji, wyciągnęli reduktor i wysłali nie było go 3 tyg jak odesłali, to bylo to samo, i dalej muszę walczyć, jeśli chodzi o jakąkolwiek gwarancje to w przypadku AC to tylko na papierze ładnie w rzeczywistości firma nie dba o klienta !!
-
piąty a szósty bieg 1.8t quattro
duża są różnice w przełożeniach skrzyń, jadać 150km/h mam jakieś 3400obr/min