Treść opublikowana przez ja74687
-
Czujnik temperatury zew.wew
kolega wyżej napisał wszystkie potrzebne info Ale pomyśl czy jak chcesz mieć taki bajer to nie lepiej by było zamontować od razu licznika z pełnym FIS-em
-
zamula w przedziale 2-3 tys obr
TZN. powinno być o niebo lepiej, ale na 100% normalnie nie będzie powinien odzyskać moc, ale np. obroty mogą zafalować czasami. Na pewno powinieneś poczuć różnicę
-
zamula w przedziale 2-3 tys obr
oczywiście że tak bo ECU nie wie jaką mieszankę ma dozować :)jak mu daję złe odczyty to może go zalewać i dlatego nie idzie odłącz ją i zobacz czy pomoże najlepszy sposób
-
Gasnie przy hamowaniu
kup zwykły uniwersalny środek do czyszczenia w sprayu w każdym motoryzacyjny sklepie dostaniesz
-
Problem obroty i drgania auta
albo gdzieś nieszczelność jest możliwe że odma strzeliła, jak odpalisz silnik to psiuknij plakiem w okolicach kolektora ssącego, jak nie będzie różnicy to znaczy że jest dobrze a jak coś się będzie działo to jest nieszczelność
-
zamula w przedziale 2-3 tys obr
w adr z 95r. nie było tego
- problem z ssaniem
-
Problem obroty i drgania auta
masz LPG ?? U mnie było bardzo podobnie jak mi LPG porozwalało mapy skasowanie starych map + przejechanie ok 200 km na PB później ustawienie map i problem znikł
-
Nie odpala
no to dobrze że pompa a nie obwód bo tam od groma tych kabelków jest
-
trzepie silnikiem siwy dym i olej z wydechu???
znaczy że spala olej i przez to źle spala mieszankę, a nie gotuje ci się, sprawdź przewody od chłodnicy czy twarde może uszczelka pod głowicą strzelia, a jak nie to do sprawdzenia ciśnienie w cylindrach może pierścienie żywota dokonały I jeszcze zobacz co VAG pokaże
-
Nie odpala
o no to znaczy że za małe napięcie miał żeby zwarło przekaźnik Do sprawdzenia będziesz miał wszystkie przewody które są przykręcone do skrzynki z przekaźnikami sprawdź dokładnie masę tą która jest przykręcona do karoserii zaraz pod bezpiecznikami
-
Nie odpala
to przekaźnik tak ale czy jego obwód jest sprawny to nie sprawdziłeś musisz zobaczyć czy w samochodzie zaskoczy jak nie to znaczy że coś obwodem jest nie tak Jak dobrze pamiętam to do samych przekaźników jest inny bezpiecznik a masą ECU steruje (ale ręki sobie obciąć nie dam )
-
Nie odpala
aha czyli musi być tak że podczas kręcenia nie idzie napięcie na pompkę do sprawdzenia masz przekaźnik (bo bezpiecznik sprawdzałeś) zobacz jeszcze inne bezpieczniki i zrób tak rozbierz przekaźnik ten szary pierwszy od strony pasażera, czyli ściągnij z niego obudowę (tylko w miarę delikatnie) wsadź go z powrotem i przy kręceniu zobacz czy się zewrze jak nie to znaczy że padł przekaźnik lub jego obwód a jak się zewrze to napisz będziemy dalej myśleć od razu przeczyść jego styki (ja przeczyściłem je zamaczając kawałek chusteczki w spirytusie i przejechałem tam chusteczką ). Jeżeli nie pomoże to napisz ---------- Post dopisany at 23:33 ---------- Poprzedni post napisany at 23:32 ---------- Tylko pamiętaj nic na siłę, rób wszystko z głową i z czuciem żeby nie porozwalać Przekaźnik jak rozbierzesz też uważaj żeby niczego tam nie oderwać
-
Nie odpala
bo myślałem że ci bezpiecznik spaliło jeżeli paliwa ci nie podaje i pompka sprawna to musi być albo przekaźnik albo bezpiecznik, no chyba że gdzieś jeszcze wężyk od PB ci rozwaliło ale to by lało Musisz dokładnie zdiagnozować czego brakuje czy iskry czy PB
-
Nie odpala
a bezpiecznik ?? nie syczało ci z baku czasami ??
-
zamula w przedziale 2-3 tys obr
a podłącz przepływkę i odłącz mu sondę
-
zamula w przedziale 2-3 tys obr
do sprawdzenia logi przepływki i sondy
-
wadliwy przepływomierz?
przepływomierza Vag-iem nie ustawiasz zresetuj może jeszcze ECU i zobacz co się stanie jak nie pomoże to zrób logi przepływki i wrzuć do działu VAG tam sprawdzą i bedziesz miał pewność
-
kilkukrotne odpalanie po zimnej nocy
nie nie może Powoduje on to że : syczy z baku, może palić bezpiecznik od pompy jak i również samą pompę, falowanie obrotów i więcej chyba nic Silnik powinien odpalić
-
wymieniona pompa oleju, wyczyszczona miska, nadal klekocze co dalej?
jak chcesz zobaczyć czy to łańcuszek to ściągasz pokrywę zaworów i musisz zobaczyć na niej czy łańcuszek ci jej nie porysował jak jest poszarpana, i przy wciśnięciu napinacza możesz go w ogóle wcisnąć to zapewne jest padnięty
-
auto drzy...co padlo????
vagiem sprawdź ogólnie czy błędów nie ma Możliwe że te poduchy wszystko na to wskazuje, jak pisałeś że na dwumasie nie ma luzów i silnik ze spalaniem nie ma problemów (tzn. chodzi równo na wszystkich garach) to tylko poduchy zostają
-
Skok obrotów na zimnym.
dokładnie jak o te silniki się dba to wiele lat bezawaryjnie potrafią posłużyć
-
auto drzy...co padlo????
a świece kiedy wymieniane ?? Podłącz VAG może coś pokaże I jak buda zaczyna drżeć to silnik pod maską jak się zachowuje skacze czy raczej w miejscu stoi ??
-
wymieniona pompa oleju, wyczyszczona miska, nadal klekocze co dalej?
nie dają tylko stuka o obudowę pokrywy zaworów
-
Skok obrotów na zimnym.
To też jest normalne ssanie się przecież włącza na zimnym