Treść opublikowana przez ja74687
-
Adaptacja przepustnicy
że odmą olej ci się przedostał Jak nie ma tego bardzo dużo tylko lekko spocony to nie przejmuj się, posprawdzaj szczelność + VAG i napisz co jest
-
Klekotanie jakby zaworów rano po odpaleniu i po dobrym rozgrzaniu silnika 1,8 125 KM
w miejsce czujnika ciśnienia oleju jest on przy chłodniczce oleju zaraz obok filtra oleju
-
Klekotanie jakby zaworów rano po odpaleniu i po dobrym rozgrzaniu silnika 1,8 125 KM
zmierz ciśnienie oleju na początek, no napinacz to dość droga sprawa niestety i trzeba już troszkę z mechaniką mieć do czynienia żeby to wymienić bo jak źle poustawiasz to możesz sobie więcej szkód narobić
-
Adaptacja przepustnicy
to co kolega wyżej + sprawdzenie szczelności dolotu(odma itp. )
-
Szarpie podczas przyspieszania
tzn jak pójdziesz do sklepu to ci go dadzą nazwy nie pamiętam Ja tam swoją czyściłem zmywaczem uniwersalnym i też pomogło i nic nie zniszczyło A żeby to wyczyścić to najlepiej ściągnij przepływkę z osłoną od filtra powietrza i potem odkręcasz dwie śruby od tego plastikowego pudełeczka gdzie wtyczka wchodzi i wyciągasz całą przepływkę tylko musisz to robić bardzo ostrożnie bo są tam takie dwa druciki i ich nie możesz pod żadnym pozorem dotykać żadną szmatką ani palcami tylko psiukasz i czekasz aż wyschnie potem montujesz i wszystko te śrubki zaznaczyłem na czerwono :)musisz być z tym bardzo ostrożny dodatkowo jak już wyciągniesz osłonę razem z przepływką to przeczyść jej styki gdzie wtyczkę się wpina Roboty na ok 30 min jak już ze wszystkim się uporasz skasuj jej błąd w ECU i zobacz czy znów się pojawi jak nie masz VAG-a to radził bym od razu się zaopatrzyć w niego koszt ok 70zł a nikogo nie będziesz musiał prosić i przy samochodach z grupy VAG to narzędzie bez którego nie zaczniesz
-
Szarpie podczas przyspieszania
może wcześniej przepływka sobie jakoś z tym lewym powietrzem radziła ale wiadomo wszystko się zużywa jak narazie to powalcz z tą odmą (ładnie opisane co i jak będziesz miał w książce NAPRAW SAM AUDI A4 B5) później przeczyść przepływkę i zobacz efekt jeżeli nie pomoże to wtedy wymiana ale to ostateczność one do tanich nie należą lepiej ratować tą jak istnieje taka możliwość środek do czyszczenia to kosz ok 20 zł i zawsze się do czegoś przyda a odmę i tak musisz naprawić dokładnie wyczyścić itp. tam jest olej a jak wiadomo olej + piasek = papier ścierny tak działa więc powymieniaj to poczyść dokładnie i będzie git Podobno można to wymienić bez ściągania kolektora ale strasznie ciasno tam jest a ściągnięcie to nie jest też wielki problem i wtedy będziesz miał wszystko na widoku decyzja należy do ciebie
-
Klekotanie jakby zaworów rano po odpaleniu i po dobrym rozgrzaniu silnika 1,8 125 KM
a po wymianie mierzył ci ciśnienie ?? Może pompa uszkodzona jest nowa nie znaczy zawsze sprawna
-
Szarpie podczas przyspieszania
tu jest odma podłączona i ona jest bardzo potrzebna ponieważ odpowietrza ona skrzynię korbową jeden koniec wchodzi tam gdzie zaznaczyłeś a drugi pod kolektor ssący do takiego kolanka uszkodzenie tego może powodować falowanie obrotów itp bo silnik lewe powietrze łapie więc zrób najpierw to, zobacz efekt a potem dopiero przepływkę jeżeli nie pomoże bo możliwe że właśnie dlatego że lewe powietrze łapie to błąd przepływki wyskakuje i silnik w tryb awaryjny wpada
-
szarpie, klekocze, dlawi , spadek mocy na rozgrzanym . regulator faz rozrzadu?
najpierw to VAG W AUDI na oko nic nie wymieniaj bo to głupota można wymienić wszystko a VAG pokaże jakąś błahostkę wymienisz i przejdzie
-
Szarpie podczas przyspieszania
daj zdjęcie tej odmy a przepływomierz jest od tego aby (najprościej ) mierzyć powietrze czyli sprawdza masę powietrza jak jest sucho samochód inaczej chodzi jak np.: idzie burza to możesz zauważyć że samochód dużo lepiej chodzi niż w suche dni od tego jest właśnie przepływomierz, jak wiadomo do spalania potrzebne jest powietrze a można powiedzieć skład tego powietrza bada przepływomierz To tak najprościej a jak chcesz wiedzieć więcej i dokładniej to: Przepływomierz
-
Adaptacja przepustnicy
stomi żeby przepustnicę całkiem wyciągnąć musisz ściągnąć z niej przewody od płynu chłodniczego może wyciągałeś ją w innym silniku w ADR żeby ją wyciągnąć całkiem musisz odłączyć lub odciąć te przewody
-
Szarpie podczas przyspieszania
to co napisałeś to właśnie objaw przepływki ale, zrób tak jak ci napisałem przeczyść jej styki i samą ją przeczyść instrukcja gdzieś na forum jest: poprostu odkręcasz te druciki psiukasz środkiem do czyszczenia i wkręcasz Może popróbuj ja kiedyś napisałem na forum takie coś jak "Trik z przepływką" jest gdzieś dalej poczytaj może ci to pomoże Ale przeczyść styki najważniejsze Jeżeli samochód ci zaczął normalnie pracować to znaczy że albo w tym czasie przepływka padła całkiem albo się obudziła ---------- Post dopisany at 12:46 ---------- Poprzedni post napisany at 12:45 ---------- tylko przy czyszczeniu przepływki nie dotykasz pod żadnym pozorem tych drucików niczym ani szmatką ani palcami niczym Możesz je wymoczyć ewentualnie w środku do czyszczenia
-
Termostat do wymiany?
nic nie trzeba robić, wyciągasz stary wkładasz nowy nawet płynu nie musisz spuszczać troszkę ci tam poleci i więcej nie pójdzie tylko odkręć najpierw korek od zbiorniczka i ciśnienie że niego upuść potem zakręć korek i do wymiany
-
Szarpie podczas przyspieszania
to jak ci mignęła kontrolka to zawiadomiła cię o tym że błąd się pokazał w sterowniku ABS, po odłączeniu przepływki samochód powinien zachowywać się w miarę normalnie czyli twoje objawy powinny ustąpić
-
Szarpie podczas przyspieszania
no błąd wskazuje ewidentnie na przepływkę, ale zobacz wiązkę przewodów przeczyść wtyczkę, może z którymś z przewodów jest błąd a ABS jak ci wyskakuje to zobacz w sterowniku ABS błędy jak kontrolka wyskoczyła to na pewno coś będzie i racził bym się zaopatrzyć w VAG koszt kabla na allegro.pl to ok 70zł przy audi szybko się zwróci A bez tego nikt na oko nie pomoże a odłączałeś przepływkę ?? jak nie to odłącz ją i zobacz czy coś pomoże
- Termostat do wymiany?
-
Szarpanie na wstecznym i przy ruszaniu
VAG co pokazał ??
-
Brak mocy i slabo wkreca sie na obroty.
jak to jest od lambdy to ten jaśniejszy też powinien być podłączony VAG nie wywala ci błędu sondy ?? ale ktoś poje... te przewody sondy od lamby mają kolory biały i czarny tylko (dwa białe i dwa czarne) więc nie wiem skąd u ciebie takie kolory, wyciągnij całą wiązkę od sondy i prześledź ją dokładnie, jak ci się uda to wykręć sondę i daj zdjęcia może jakoś pomoże się wtedy :)Najgorsi są ci pseudomechanicy którzy robią dokładnie tak jak u ciebie
-
Szarpie podczas przyspieszania
wiem że głupia rada ale tylko podmianka cię upewni ---------- Post dopisany at 21:16 ---------- Poprzedni post napisany at 21:15 ---------- a VAG coś pokazuje ??
-
Skąd jest wyciek oleju? - zdjęcia
kolega motor144 ma trochę racji ale jak już będziesz wymieniał to wymień to wszystko przy wymianie oleju wtedy wymienisz wszystko co napisane tu miałeś czyli oring pod chłodniczką (koszt ok 18zł), miedzianą uszczelkę pod czujnikiem (koszt ok 2zł) i to co ci kolega motor144 napisał więc koszta znikome a będzie pewność bo pod chłodniczką ten oring potrafi niespodziewanie pęknąć i leje jak głupi
-
Co mozna wywnioskowac z wygladu swiec [foty]
twoje świece nie są jeszcze krytyczne, dość ładnie wyglądają, możliwe że troszkę oleju ci się do cylindra dostaje ale to nie katastrofa wyglądają normalnie świece wkręcasz na sucho po przejechaniu ok 1000km sprawdzasz czy są dobrze dokręcone ponieważ świeca się ułoży przy temp. jak bym ci mógł zaproponować to bym świece kupił irydowo platynowe wiadomo że silnik który ma przejechane kilka tys. km nie będzie w 100% szczelny tzn. troszkę oleju się spala stąd ten rudy kolor ale nie przejmuj się tym pierścienie też wieczne nie są po zdjęciach moim zdaniem twój motor jest jeszcze w dobrej kondycji pojeździsz na nim troszkę jeszcze
-
Szarpie podczas przyspieszania
problemem może być układ paliwa, może przewody, moduł, świece
-
Adaptacja przepustnicy
mam to samo ale po kilku dniach się samo naprawia dlaczego tak się robi to nie mam pojęcia ale powinno ci się naprawić po kilku dniach
-
Termostat do wymiany?
czy to termostat to poczekaj aż się chwilę silnik rozgrzeje i pogazuj go delikatnie jak chłodnica będzie ciepła to termostat jeżeli nie to czujnik Najpierw podłącz VAG i zobacz w blokach pomiarowych temp. ECU
-
Adaptacja przepustnicy
aku odłączasz zawsze dwie klemy bo można sobie szkód narobić, a z przepustnicą do troszkę inaczej jest trzymają ją 4 śruby dwie są widoczne ale kolejne na wyczucie, dodatkowo przewody od płynu będziesz musiał odłączyć troszkę go poleci uważaj tylko aby nie do kolektora ssącego Gdzieś na forum jest instrukcja dokładniejsza, ciasno jak cholera tam jest i troszkę trzeba pokombinować