Treść opublikowana przez ja74687
-
Problem z praca silnika
może i da jak nie masz zbyt dużych rąk to da ale nie wymienisz już jej lepiej do mechanika oddać niech sprawdzi wszystkie i powymienia te co zużyte
-
Problem z praca silnika
moim zdaniem bez ściągania przodu się nie obejdzie Jeżeli uda ci się nawet ściągnąć te paski to i tak więcej nic nie zrobisz bo tam jest cholernie ciasno
-
wymieniona pompa oleju, wyczyszczona miska, nadal klekocze co dalej?
a nie klekocze czasem to coś na pokrywie od filtra powietrza ??
-
Gniazdo w przepływce na 3 lub 5 bolcy
po logach które zrobisz za pomocą VAG-a na oko nie stwierdzisz niestety
-
kilkukrotne odpalanie po zimnej nocy
Vag-iem musisz EEprom mu zmienić wtedy go wyłączysz Ale to musisz w dziale VAG napisać na pewno ktoś ci tam poradzi kiedyś na forum opisałem jak przeczyścić styki między pętlą a wtyczką u mnie przeczyszczenie pomogło i jak do tej pory nie ma problemów niestety kierownicę trzeba ściągać jak już ściągniesz to ściągasz obudowę i tam zobaczysz pętlę i wciśnięty w nią kabelek odłącz wtyczkę i małym śrubokrętem przeczyść styki w kosteczce oraz w pierścieniu składasz do kupy i powinno być ok
-
Problem z praca silnika
tzn. w audi jest tak że jak aku jest słaby to właśnie przy odpaleniu miga kontrolka tylko nie pamiętam dokładnie czy ta od hamulców ale jakaś miga więc jeżeli VAG nic nie pokazuje to nie przejmuj się tym a z tym piszczeniem to myślę że bez rozebrania i sprawdzenia po kolei się nie obejdzie
-
Na zimnym silniku obroty spadają i gaśnie.
kolory są różne zielony, czarny i niebieski Najlepiej idź do sklepu i poproś oryginał, odróżnisz go po tym że na metalowej części będzie miał logo audi vw
-
Skok obrotów na zimnym.
zrób tak jak kolega napisał Dodatkowo sprawdź ustawienia LPG jeżeli posiadasz I zobacz jeszcze stan przewodów wysokiego napięcia może one niedomagają
-
wlany ON zamiast PB
tak jak koledzy piszą nie przejmuj się przepali on i będzie git A te cykanie to musisz zobaczyć gdzie mniej więcej to cyka jak na filtrze powietrza to coś to zawór i jest to norma jeżeli gdzieś indziej to już nie norma
-
Gniazdo w przepływce na 3 lub 5 bolcy
Tak samo jak z używkami trafisz na dobrą pochodzi tyle co ory a nawet dłużej trafisz na chłam to po kilku dniach ją szlak strzeli
-
nierówne obroty
VAG podłącz i zobacz co się dzieje zrób logi przepływki i wstaw je do działu VAG tam ci sprawdzą, jak wszystko będzie git to napisz wtedy dalej się będzie myślało
-
Wymiana filtra paliwa
ja wymieniam przy każdej wymianie oleju
-
Problem z praca silnika
może i to być to Ale jak będziesz kupował płyn do dolania to wymień cały i będzie git
-
Skok obrotów na zimnym.
norma że przy odpalaniu daje dawkę paliwa, czym chłodniej tym musi dać mu więcej i to przez to nic złego się nie dzieje, ale na wszelki wypadek daj filmik A w 1,6 tego nie ma bo silnik jest prostszy i dlatego 1,8 20V już ma więcej tej elektroniki (moduł z cewką itp. ). Jeżeli nie masz problemów z odpalaniem czy falowaniem obrotów to nie przejmuj się.
-
Problem z praca silnika
tzn. ten płyn powinno się regularnie wymieniać po pewnym trasie traci swoje właściwości wymiana na pewno nie zaszkodzi i nie będzie to bardzo droga wymiana myślę że w 50zł powinieneś się wyrobić Wymiana też nie skomplikowana aż tak i możliwe że piszczy rolka tylko podjedź może do mechanika żeby zlokalizował ją bo żeby ci się nie rozpadła w drodze
-
Problem z praca silnika
A VAG coś pokazuje ?? a te dźwięki silnika to będą inne jak jest ciepło a inne jak chłodniej bo płyny są gęstsze Wymień może płyn od wspomagania i zobacz na pompę powinno pomóc może stary płyn już masz bardzo rozwodniony
-
Wymiana filtra paliwa
też tak myślę nie powinno być inaczej zrób zdjęcie spodu samochodu z kanału z prawej strony zaraz za bakiem to się zerknie
-
Dziwny dzwięk przy odpaleniu
sprawdź ciśnienie oleju może pompa niedomaga i szklanki się odzywają
-
Wymiana paska rozrządu i oprzyrządowanai.
Nie wiem czy czegoś nie przegapię ale zaczynasz najpierw od ściągnięcia przedniego zderzaka (jak będziesz pod samochodem to zobaczysz 2 śruby którymi jest przymocowany odkręcasz je i przy końcach zderzaka popychasz go na do tyłu wtedy zejdzie ci z zaczepów), jak odepniesz już zderzak to będziesz widział już wszystko musisz odkręcać po kolei później chłodnica ale nie wiem czy lampy nie będą ci przeszkadzać jak już uporasz się z chłodnicą to wszystko na widoku już będzie Proponuję żebyś poszukał sobie książkę SAM NAPRAWIAM tam jest super opisane jak nie znajdziesz napisz pw
-
Dziwny dzwięk przy odpaleniu
dla mnie to nic niepokojącego tam nie słychać Może to naprawdę wtryski LPG tak pukają, przełącz na pb i zobacz czy nadal puka Jeżeli po wyłączeniu LPG nadal puka to sprawdź poziom oleju oraz jego ciśnienie może ma za małe i szklanki pukają Ale myślę że nic strasznego tam się nie dzieje
-
napinacz i łancuszek rozrządu
mój też jest z 95r. i nie ma elektrycznego
-
Podwższone obroty
Spoko nie gorączkuj się ja tylko napisałem swoją opinię oraz pytanie, a tak przy okazji to w twoim kontekście zdania powinno być każę nie karze
-
Podwższone obroty
a takie rzeczy masz na lpg i PB czy tylko na PB ?? dodatkowo zobacz czy linka od gazu ci się gdzieś nie przycina, albo czy nie jest zbyt mocno naciągnięta, możliwe że się przycina i jak muśniesz gaz to odblokujesz ją i jest normalnie, czujnik temp. aż takich wahań nie powinien powodować bo to naprawdę mocno szaleją
-
Podwższone obroty
to co kolega napisał plus dodatkowo czyszczenie i adaptacja przepustnicy, sprawdzenie szczelności dolotu. Masz LPG ??
-
Prośba o zdjęcie mocowania silnika
to wstaw zdjęcie tego wynalazku wtedy się zobaczy