Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

ja74687

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez ja74687

  1. ja74687 odpowiedział(a) na arnold27 temat w 1.8
    pewnie że ma bo ten czujnik daje temp. do ecu i na zegary Jeżeli chcesz zobaczyć czy działa poprawnie to VAG-iem w blokach pomiarowych przed uruchomieniem samochodu po nocy musisz zobaczyć jaką temp. pokazuje jeżeli zbliżoną (+/- 1-2) do temp. otoczenia to znaczy że sprawny jeżeli nie to do wymiany Ale zazwyczaj jeżeli czujnik jest walnięty to są problemy z uruchamianiem silnika czasami gdy jest ciepły (czujnik zaniża temp. i silnik jest zalewany) czasami gdy jest zimny (czujnik zawyża temp. i za mało obroty trzyma ) Ale teraz jest chłodniej więc może dłużej dlatego ssanie jest dodatkowo jeżeli czujnik jest sprawy to może termostat puszczać i dlatego chodzi cały czas na dużym obiegu przez co dłużej się nagrzewa A z temp. silnika jak jest przy prędkości powiedzmy ok 100 km/h trzyma ci równo 90 stopni Dodatkowo w AUDI jest chłodniczka oleju i ona też troszkę zabiera ciepła jeżeli trzyma ci temp. 90 przy normalnej jeździe to nie przejmuj się tym
  2. ja74687 odpowiedział(a) na aliena4 temat w 1.8
    tzn. w tą jakość to ja nie za bardzo wierzę Wiadomo lepiej kupić lepszy zamiennik a RUVVILE u mnie się sprawdza. Kiedyś kupiłem oryginalny czujnik temp. dałem za niego ok 90zł i po ok 2 tyg. padł mi oddałem na gwarancję (jeszcze go nie otrzymałem) i byłem zmuszony kupić drugi więc kupiłem najtańszy zamiennik za dokładnie 19 zł i chodzi do tej pory czyli ok 4 miesięcy bez najmniejszego problemu Więc to zależy jak trafisz czasami najtańszy zamiennik wytrzyma więcej niż nie jeden oryginał Ale wiadomo przy oryginale jest mniejsze prawdopodobieństwo kupienia jakiegoś słabego egzemplarza
  3. to żeby zdiagnozować co jest winne to musisz zakręcić LPG na butli i go wypalić pojeździć trochę na samym PB jak pomoże to wizyta u gazownika i niech szuka gdzieś nieszczelności LPG
  4. ja74687 odpowiedział(a) na wilku213 temat w 1.8
    no napisałem ci odłącz ją i sprawdź efekt jak pomoże to znaczy że albo kupiłeś inną sondę albo jest uszkodzona albo obwód do niej jest uszkodzony
  5. ja74687 odpowiedział(a) na alcompany temat w 1.8
    przy odpalaniu sonda na pewno nie Przecież sonda zaczyna pracować dopiero po pewnym czasie jak się rozgrzeje Dopóki kolega nie podłączy pod VAG-a to może być wszystko :)ale przy odpalaniu na zimno na pewno nie sonda
  6. ja74687 odpowiedział(a) na aliena4 temat w 1.8
    No ja ci pomogłem co wiedziałem Ale czytałem gdzieś że do wymiany uszczelki wałków bodajże potrzeba podnieść wałki niestety (ale to tylko mi się obiło gdzieś nigdy tego nie robiłem ani nie widziałem jak to się robi ) a co do przegubu to ja kupiłem RUVVILE i działa do tej pory bez problemu, czyli ok 3-4 miesiące
  7. ja74687 odpowiedział(a) na aliena4 temat w 1.8
    Wymiana filtra na pewno nie zaszkodzi
  8. ja74687 odpowiedział(a) na arnold27 temat w 1.8
    Dokładnie jest to czujnik temperatury zapewne oring ci padł, wymiana + czyszczenie zacieków powinno pomóc Wymiana banalna nawet płynu nie trzeba spuszczać po prostu, najpierw odkręcasz zbiorniczek z płynem jeżeli ciśnienie zleci to zakręcasz z powrotem, później ściągasz zawleczkę z czujnika wyciągasz go (troszeczkę płynu ucieknie ale nie przejmuj się tym ), zmieniasz oring i po robocie 10-15 min roboty.
  9. ja74687 odpowiedział(a) na wilku213 temat w 1.8
    Sprawdź dokładnie przewody które idą do sondy:) Jeżeli wszystko jest dobrze zrób jej logi i zobacz co się będzie działo najprawdopodobniej sonda jest uszkodzona i przez to te objawy Jeżeli chcesz sprawdzić czy to na pewno ona odłącz ją i zobacz co się będzie działo
  10. ja74687 odpowiedział(a) na aliena4 temat w 1.8
    A silnik jak pracuje są jakieś problemy ?? :)I napisz co powymieniałeś ??
  11. ja74687 odpowiedział(a) na alcompany temat w 1.8
    Nie wiem czy uszkodzony czujnik by uniemożliwił odpalenie silnika, raczej by były problemy z jego odpaleniem ale by odpalił Musisz podłączyć VAG-a I daj filmik wtedy więcej będziemy wiedzieć
  12. ja74687 odpowiedział(a) na alcompany temat w 1.8
    Jak kolega wyżej nie masz problemów z immo daj filmik z tych prób odpalania kamera skierowana na zegary I tak szczerze mówiąc to nie ma czegoś takiego jak świece do LPG tak samo jak nie ma oleju do LPG Więc świecami się nie przejmuj I z twoich odpowiedzi wnioskuję że nie posiadasz VAG-a proponuję zakupić na allegro koszt ok 60 -70 zł a na pewno przy audi zwróci się nie raz
  13. ja74687 odpowiedział(a) na aliena4 temat w 1.8
    no dobra z tymi obrotami to się zgodzę ale nie ze składem mieszanki, przecież sonda ci nie powie że np.: mieszanka nie jest do końca przepalona tylko wskaże że ma zły skład mieszanki. Nie mam zamiaru się z tobą kłócić ale moim zdaniem pogrążasz się. A ja nie napisałem że przez świece czy przewody obory skaczą Dobra nie ważne ty wiesz swoje ja swoje, masz za dużo kasy i lubisz ją wydawać to twój interes. Uważasz że znasz się na samochodach to gratuluję wiedzy A teraz pytanie do autora czy problem naprawiony bo nie chce tutaj spamować i kłócić się z kolegą Jeżeli naprawiony to prośba do autora żeby napisał tutaj ---------- Post dopisany at 18:44 ---------- Poprzedni post napisany at 18:36 ---------- I jeżeli kolega autor ma problem jeszcze to niech napisze co było zrobione i z czym jest dokładnie problem
  14. ja74687 odpowiedział(a) na bartek0386h temat w 1.8
    ok czyli już jeden czynnik wykluczony Teraz zostaje ci jak narazie VAG Jeżeli nic nie pokaże to daj znać
  15. Można i tak jak kolega Ale zobacz czy w ogóle będzie ci to potrzebne zamontuj wszystko i w okolicach tej uszczelki psiuknij plakiem jak silnik nie będzie szalał to znaczy że jest szczelnie i nic nie trzeba kombinować ---------- Post dopisany at 15:06 ---------- Poprzedni post napisany at 15:04 ---------- bo część rury jest zamontowana do przepustnicy więc myślę że powinno być szczelnie po skręceniu opaską Ładnie ją aby dopasuj zaciśnij opaską i wykonaj "test palaka" powinno być szczelnie bo tam dość głęboko przepustnica wchodzi
  16. ja74687 odpowiedział(a) na bartek0386h temat w 1.8
    tzn. na początek VAG takie objawy może powodować przepustnica jak i zarówno inne rzeczy Posiadasz LPG ??
  17. myślę to samo co kolega Jeżeli nie dorobisz sobie jakoś to raczej będzie spory problem z kupnem
  18. ja74687 odpowiedział(a) na jajoszny temat w 1.8
    Adaptację przepustnicy robisz na kanale 098 Jak nie zadziała to reset ECU i metoda z kluczyka
  19. ja74687 odpowiedział(a) na aliena4 temat w 1.8
    Jak zadałeś te pytanie to widać że nie masz zbyt dużego pojęcia o mechanice Ale uwierz mi na słowo filtry, świece, przewody, cewka mają wpływ na mieszankę nie chce mi się opisywać tutaj tego wszystkiego, poczytaj na Wikipedii o zasadzie działania silnika benzynowego wtedy będziesz wiedział No chyba że miałeś na myśli diesla to zgadzam się świece i przewody nie mają żadnego wpływu na skład mieszanki, ale filtr w każdym samochodzie może to wywołać
  20. ja74687 odpowiedział(a) na aliena4 temat w 1.8
    jak będziesz dbał to nawet więcej pociągnie
  21. ja74687 odpowiedział(a) na aliena4 temat w 1.8
    to wymień mu jeszcze filtr, a jak tam z przewodami wysokiego napięcia i ze świecami ??
  22. ja74687 odpowiedział(a) na aliena4 temat w 1.8
    no ja nie napisałem że niedomaga tylko że wykryła zły skład mieszanki Ale to może powodować wiele rzeczy Np.: Lewe powietrze, jakieś bardzo słabe PB, Słabe ciśnienie PB, może zasyfiony filtr paliwa i powietrza itp.
  23. ja74687 odpowiedział(a) na ?ydzio temat w 1.8
    Wiele razy przerabiane Reduktor puszcza ci LPG do kolektora ssącego i to przez to Wizyta u dobrego gazownika powinna pomóc
  24. ja74687 odpowiedział(a) na aliena4 temat w 1.8
    to znaczy że sonda pokazuje ci że jest mieszanka słaba, albo za dużo PB za mało powietrza lub odwrotnie Jak narazie jest dobrze to nie przejmuj się
  25. ja74687 odpowiedział(a) na misiek547 temat w 1.8
    dokładnie jak kolega napisał syf będzie i tak Ale na pompie masz smoka który to blokuje, jak wyciągniesz to zobaczysz w jakim on jest stanie no napewno nie zaszkodzi przeczyszczenie baku ale to już wyższa szkoła jazdy bo musisz go wyciągnąć potem możesz dokładnie jakąś myjką go potraktować i wtedy będzie pewność ale jeżeli wyczyścisz bez wyciągania go to za wiele nie da, a pewnie nic nie da

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.