Treść opublikowana przez ja74687
-
pocenie
pewnie że ma bo ten czujnik daje temp. do ecu i na zegary Jeżeli chcesz zobaczyć czy działa poprawnie to VAG-iem w blokach pomiarowych przed uruchomieniem samochodu po nocy musisz zobaczyć jaką temp. pokazuje jeżeli zbliżoną (+/- 1-2) do temp. otoczenia to znaczy że sprawny jeżeli nie to do wymiany Ale zazwyczaj jeżeli czujnik jest walnięty to są problemy z uruchamianiem silnika czasami gdy jest ciepły (czujnik zaniża temp. i silnik jest zalewany) czasami gdy jest zimny (czujnik zawyża temp. i za mało obroty trzyma ) Ale teraz jest chłodniej więc może dłużej dlatego ssanie jest dodatkowo jeżeli czujnik jest sprawy to może termostat puszczać i dlatego chodzi cały czas na dużym obiegu przez co dłużej się nagrzewa A z temp. silnika jak jest przy prędkości powiedzmy ok 100 km/h trzyma ci równo 90 stopni Dodatkowo w AUDI jest chłodniczka oleju i ona też troszkę zabiera ciepła jeżeli trzyma ci temp. 90 przy normalnej jeździe to nie przejmuj się tym
-
Problem obroty i drgania auta
tzn. w tą jakość to ja nie za bardzo wierzę Wiadomo lepiej kupić lepszy zamiennik a RUVVILE u mnie się sprawdza. Kiedyś kupiłem oryginalny czujnik temp. dałem za niego ok 90zł i po ok 2 tyg. padł mi oddałem na gwarancję (jeszcze go nie otrzymałem) i byłem zmuszony kupić drugi więc kupiłem najtańszy zamiennik za dokładnie 19 zł i chodzi do tej pory czyli ok 4 miesięcy bez najmniejszego problemu Więc to zależy jak trafisz czasami najtańszy zamiennik wytrzyma więcej niż nie jeden oryginał Ale wiadomo przy oryginale jest mniejsze prawdopodobieństwo kupienia jakiegoś słabego egzemplarza
-
Problem z poprawną pracą silnika
to żeby zdiagnozować co jest winne to musisz zakręcić LPG na butli i go wypalić pojeździć trochę na samym PB jak pomoże to wizyta u gazownika i niech szuka gdzieś nieszczelności LPG
-
Problem z pracą na benzynie...
no napisałem ci odłącz ją i sprawdź efekt jak pomoże to znaczy że albo kupiłeś inną sondę albo jest uszkodzona albo obwód do niej jest uszkodzony
-
gaśnie przy odpalaniu.
przy odpalaniu sonda na pewno nie Przecież sonda zaczyna pracować dopiero po pewnym czasie jak się rozgrzeje Dopóki kolega nie podłączy pod VAG-a to może być wszystko :)ale przy odpalaniu na zimno na pewno nie sonda
-
Problem obroty i drgania auta
No ja ci pomogłem co wiedziałem Ale czytałem gdzieś że do wymiany uszczelki wałków bodajże potrzeba podnieść wałki niestety (ale to tylko mi się obiło gdzieś nigdy tego nie robiłem ani nie widziałem jak to się robi ) a co do przegubu to ja kupiłem RUVVILE i działa do tej pory bez problemu, czyli ok 3-4 miesiące
-
Problem obroty i drgania auta
Wymiana filtra na pewno nie zaszkodzi
-
pocenie
Dokładnie jest to czujnik temperatury zapewne oring ci padł, wymiana + czyszczenie zacieków powinno pomóc Wymiana banalna nawet płynu nie trzeba spuszczać po prostu, najpierw odkręcasz zbiorniczek z płynem jeżeli ciśnienie zleci to zakręcasz z powrotem, później ściągasz zawleczkę z czujnika wyciągasz go (troszeczkę płynu ucieknie ale nie przejmuj się tym ), zmieniasz oring i po robocie 10-15 min roboty.
-
Problem z pracą na benzynie...
Sprawdź dokładnie przewody które idą do sondy:) Jeżeli wszystko jest dobrze zrób jej logi i zobacz co się będzie działo najprawdopodobniej sonda jest uszkodzona i przez to te objawy Jeżeli chcesz sprawdzić czy to na pewno ona odłącz ją i zobacz co się będzie działo
-
Problem obroty i drgania auta
A silnik jak pracuje są jakieś problemy ?? :)I napisz co powymieniałeś ??
-
gaśnie przy odpalaniu.
Nie wiem czy uszkodzony czujnik by uniemożliwił odpalenie silnika, raczej by były problemy z jego odpaleniem ale by odpalił Musisz podłączyć VAG-a I daj filmik wtedy więcej będziemy wiedzieć
-
gaśnie przy odpalaniu.
Jak kolega wyżej nie masz problemów z immo daj filmik z tych prób odpalania kamera skierowana na zegary I tak szczerze mówiąc to nie ma czegoś takiego jak świece do LPG tak samo jak nie ma oleju do LPG Więc świecami się nie przejmuj I z twoich odpowiedzi wnioskuję że nie posiadasz VAG-a proponuję zakupić na allegro koszt ok 60 -70 zł a na pewno przy audi zwróci się nie raz
-
Problem obroty i drgania auta
no dobra z tymi obrotami to się zgodzę ale nie ze składem mieszanki, przecież sonda ci nie powie że np.: mieszanka nie jest do końca przepalona tylko wskaże że ma zły skład mieszanki. Nie mam zamiaru się z tobą kłócić ale moim zdaniem pogrążasz się. A ja nie napisałem że przez świece czy przewody obory skaczą Dobra nie ważne ty wiesz swoje ja swoje, masz za dużo kasy i lubisz ją wydawać to twój interes. Uważasz że znasz się na samochodach to gratuluję wiedzy A teraz pytanie do autora czy problem naprawiony bo nie chce tutaj spamować i kłócić się z kolegą Jeżeli naprawiony to prośba do autora żeby napisał tutaj ---------- Post dopisany at 18:44 ---------- Poprzedni post napisany at 18:36 ---------- I jeżeli kolega autor ma problem jeszcze to niech napisze co było zrobione i z czym jest dokładnie problem
-
spadaja obroty na jałowym
ok czyli już jeden czynnik wykluczony Teraz zostaje ci jak narazie VAG Jeżeli nic nie pokaże to daj znać
-
jak sie to nazywa i gdzie szukac?POMCY
Można i tak jak kolega Ale zobacz czy w ogóle będzie ci to potrzebne zamontuj wszystko i w okolicach tej uszczelki psiuknij plakiem jak silnik nie będzie szalał to znaczy że jest szczelnie i nic nie trzeba kombinować ---------- Post dopisany at 15:06 ---------- Poprzedni post napisany at 15:04 ---------- bo część rury jest zamontowana do przepustnicy więc myślę że powinno być szczelnie po skręceniu opaską Ładnie ją aby dopasuj zaciśnij opaską i wykonaj "test palaka" powinno być szczelnie bo tam dość głęboko przepustnica wchodzi
-
spadaja obroty na jałowym
tzn. na początek VAG takie objawy może powodować przepustnica jak i zarówno inne rzeczy Posiadasz LPG ??
-
jak sie to nazywa i gdzie szukac?POMCY
myślę to samo co kolega Jeżeli nie dorobisz sobie jakoś to raczej będzie spory problem z kupnem
-
nierówne obroty
Adaptację przepustnicy robisz na kanale 098 Jak nie zadziała to reset ECU i metoda z kluczyka
-
Problem obroty i drgania auta
Jak zadałeś te pytanie to widać że nie masz zbyt dużego pojęcia o mechanice Ale uwierz mi na słowo filtry, świece, przewody, cewka mają wpływ na mieszankę nie chce mi się opisywać tutaj tego wszystkiego, poczytaj na Wikipedii o zasadzie działania silnika benzynowego wtedy będziesz wiedział No chyba że miałeś na myśli diesla to zgadzam się świece i przewody nie mają żadnego wpływu na skład mieszanki, ale filtr w każdym samochodzie może to wywołać
-
Problem obroty i drgania auta
jak będziesz dbał to nawet więcej pociągnie
-
Problem obroty i drgania auta
to wymień mu jeszcze filtr, a jak tam z przewodami wysokiego napięcia i ze świecami ??
-
Problem obroty i drgania auta
no ja nie napisałem że niedomaga tylko że wykryła zły skład mieszanki Ale to może powodować wiele rzeczy Np.: Lewe powietrze, jakieś bardzo słabe PB, Słabe ciśnienie PB, może zasyfiony filtr paliwa i powietrza itp.
-
ciężkie odpalanie !!!!
Wiele razy przerabiane Reduktor puszcza ci LPG do kolektora ssącego i to przez to Wizyta u dobrego gazownika powinna pomóc
-
Problem obroty i drgania auta
to znaczy że sonda pokazuje ci że jest mieszanka słaba, albo za dużo PB za mało powietrza lub odwrotnie Jak narazie jest dobrze to nie przejmuj się
-
Nie odpala
dokładnie jak kolega napisał syf będzie i tak Ale na pompie masz smoka który to blokuje, jak wyciągniesz to zobaczysz w jakim on jest stanie no napewno nie zaszkodzi przeczyszczenie baku ale to już wyższa szkoła jazdy bo musisz go wyciągnąć potem możesz dokładnie jakąś myjką go potraktować i wtedy będzie pewność ale jeżeli wyczyścisz bez wyciągania go to za wiele nie da, a pewnie nic nie da