Treść opublikowana przez ja74687
-
Co to moiże być?
niekoniecznie kontrolka będzie ci mrugała jeżeli poziom spadnie poniżej pewnej wartości zapisanej w ECU, może być tak że ciśnienie jest trochę powyżej tej wartości i kontrolka nie pali się, lecz może być za niskie na napinacz
-
Co to moiże być?
Koledzy Ci pisali lepiej nie jeździj z tym Bo możesz narobić sobie sporych kosztów Nie wiadomo w jakim stanie masz ten napinacz, ale przed wymianą sprawdź jeszcze ciśnienie oleju bo czasami jest tak że ma za słabe ciśnienie i go nie wypycha Jeżeli cisnienie będzie dobre to wymiana napinacza, jeżeli nie to albo czyszczenie smoka albo wymiana pompy. Jeżeli napinacz słychać lepiej nie jeździj z tym. Bo jest tak że może wytrzyma ci tą trase a może i nie wytrzyma, loteria
-
Dmuchanie olejem spod bagnetu .
Zmierz ciśnienie oleju, oraz sprawdź dokładnie drożność odmy.
-
Bardzo proszę o poświęcenie czasu, poradę i pomoc:(
Po pierwsze do sprawdzenia przegub. Po drugie komp. pokazuje że padła ci lambda więc to może być od niej. Po trzecie masz LPG??. Po czwarte to samo co drugie. Po piąte elektrozawór par paliwa (to coś co jest na obudowie filtra powietrza). Po szóste zrób Vagiem test zegarów i zobacz czy wszystko jest sprawne - w sprawie obrotomierza. Wskaźnik pb prawdopodobnie wina było po piąte czyli elektrozawór który uszkodził lub wypiął z szyny pływak, ale też może to być uszkodzenie licznika. Po siódme sprawdź samą dmuchawę czy się nie spaliła, a jeżeli chodzi o panel to mogą gdzieś być zimne lity i nie do końca ma styk, byś musiał podmienić na inny i zobaczyć czy pomoże Po każdej naprawie skasuj błędy i pisz aktualne jakie zostały jeżeli chodzi o sondę to spr. najpierw wiązkę czy nigdzie się nie przedarła. I napisz czy masz LPG. Nie doczytałem o LPG Zakręć LPG na butli wypal je z układu i zobacz czy jakieś problemy znikną Nie wiem jak masz ją podłączoną może jakaś niedojda wbiła się w sondę stąd ten lambda musisz prześledzić wiązkę. Po zakręceniu i wypaleniu LPG powinien zniknąć problem z odpalaniem Jak widać to troszkę będziesz musiał zainwestować ---------- Post dopisany at 22:29 ---------- Poprzedni post napisany at 22:21 ---------- Jeżeli chodzi o syczenie to odłącz (dopóki nie kupisz zaworu) od niego przewód gumowy ten który wychodzi z nadkola wtedy ustanie syczenie, bo może ci to w najlepszym przypadku spalić bezpiecznik a w najgorszym pompę ---------- Post dopisany at 22:31 ---------- Poprzedni post napisany at 22:29 ---------- Jeżeli chodzi o dwumas to tak jak kolega MATIUS napisał napewno jest Objawy uszkodzenia też kolega Ci ładnie opisał
-
wycie,czy to łożysko oporowe ?
zrób jak ci kolega wyżej napisał może masz za mało oleju i dlatego skrzynia się odzywa a jak się olej rozgrzeje to już ma większe smarowanie i przestaje Nie sądzę żeby to było w twoim przypadku łożysko, ale mogę się mylić
-
wycie,czy to łożysko oporowe ?
nagraj filmik będzie może łatwiej wywnioskować Jeżeli chodzi o wytrzymałość sprzęgła i dwumsu to zależy przede wszystkim od stylu jazdy Mi poszło łożysko oporowe w moim drugim aucie (RENAULT MEGANE) i objawem nie było piszczenie tylko grzechotanie U mnie przy dużych mrozach audi też delikatnie piszczy i sprzęgło miałem wymieniane więc na 100% nie wiem czy u Ciebie łożysko zaczyna się odzywać. A biegi jak wchodzą, szczególnie wsteczny ??
-
Szarpie podczas przyspieszania na 1 i 2 biegu
zrób logi sondy i przepływki i daj do działu VAG, jak sprawdzą to napisz tutaj jak je ocenili i będziemy dalej myśleć
-
Czujnik temperatury cieczy chłodzącej
wiem że jak jest klima to są dwa ale z wypowiedzi kolegi wnioskuję że jeden ma na zegary drugi do ecu A ja mam jeden do ecu i na zegary 4 pin. i to mnie zdziwiło do klimy czujnik powinien znajdować się zaraz obok czujnika z tyłu silnika
-
Nie wkręca się na obroty i na biegu jałowym nierówno pracuje silnik
musisz zrobić logi sondy i przepływki i dać je do działu VAG później napisz co powiedzieli i będziemy dalej myśleć
-
Czujnik temperatury cieczy chłodzącej
to może dwa patenty stosowani Warto wiedzieć że coś takiego jest
-
Czujnik temperatury cieczy chłodzącej
aha to pierwsze słyszę Ale dobrze wiedzieć a jaki masz rocznik ?? Bo u mnie w 95 jest jeden 4 pinowy
-
Nie wkręca się na obroty i na biegu jałowym nierówno pracuje silnik
Sprawdź rozrząd Objawy przeskoczenia podobne do twoich
-
niski poziom paliwa = bardzo trudne odpalanie
Odkręć wąż przelewowy na listwie wtryskowej i zobacz czy od razu przy kręceniu rozrusznikiem poleci pb czy nie jeżeli od razu znaczy że jest git jeżeli nie znaczy że spływa paliwo. Odnośnie elektro zaworu par paliwa to nie jest tak, że on cały czas cyka (co niektórzy twierdzą), np.: przy podwyższeniu obrotów nie będzie cykał, tak samo od razu po odpaleniu też nie będzie cykał. Jeżeli ten zaworek ci nie domaga to przede wszystkim syczy z baku ponieważ podciśnienie silnik wytwarza, i moja rada jest odwrotna do rady kolegi wyżej, jeżeli zawór ci nie domaga to go wymień i niech układ działa tak jak powinien działać Jak narazie zobacz czy pb nie spływa, a w jakim stanie masz świece ??
-
Klekotanie jakby zaworów rano po odpaleniu i po dobrym rozgrzaniu silnika 1,8 125 KM
gdzieś na forum jest tabelka z prawidłowym ciśnieniem wstaw na forum pomiary to się zobaczy A mierzysz je za pomocą manometru wkręcanego zamiast czujnika ciśnienia
-
niski poziom paliwa = bardzo trudne odpalanie
ok Tylko pamiętaj że po zakręceniu butli wypal cały LPG z układu bo inaczej zakręcenie nic nie da
-
niski poziom paliwa = bardzo trudne odpalanie
Najprawdopodobniej poszedł ci zawór zwrotny w pompie paliwa Zrób jeszcze tak, zakręć LPG na butli i wypal całe z układu i wtedy zobacz czy pomoże. Żeby sprawdzić czy spływa paliwo do baku to po postoju zdejmij wężyk przelewowy z listwy, podłuż tam jakiś pojemnik i niech druga osoba stara się go odpalić jeżeli PB od razu zacznie lecieć to znaczy, że jest dobrze
-
Czujnik temperatury cieczy chłodzącej
Chyba nie w ADR W ADR jest jeden z tyłu silnika więcej tam nic nie ma
-
Poziom paliwa sam się podnosi A4 B5 ADR Sedan
Nikt go nie oszukuje po prostu każdy pisze co mu się wydaje, a jesteś pewny że to licznik pada ?? Nie więc i ty kolegę oszukujesz. Pomyśl zanim napiszesz co kol wiek
-
jak dlugo dziala ssanie po odpaleniu auta
dokładnie odpal rano i daj mu chwilkę pochodzić tylko tak żeby się nie nagrzał lecz był ciepły i wtedy go delikatnie pogazuj jak chłodnica się będzie robiła ciepła to znaczy że termostat puszcza i dlatego ci temp. na trasie skacze Ale to tylko może powodować spadki temp. lecz nie problemy z odpalaniem
-
jak dlugo dziala ssanie po odpaleniu auta
sprawdź termostat, daj mu się rozgrzać troszkę pogazuj ( z umiarem) i zobacz chłodnicę jak będzie ciepła to do wymiany termostat
-
Sonda lambda
Błąd wskazuje na sondę Masz bardzo dziwne te logi daj je do działu VAG niech to ocenią ale tam jest coś powalone może naprawdę gazownik kable pomieszał i dlatego
-
Sonda lambda
a zobacz jeszcze przepływkę co ona mówi bo może jest tak, że to ona daje złe pomiary od ECU i ono szaleje z dawkowaniem PB przez co sonda wywala błąd Bo jak odłączysz mu przepływkę to ECU wpada w tryb awaryjny Zrób logi przepływki i daj do działu VAG żeby zobaczyli co i jak
-
Sonda lambda
TZN. sondę sprawdź dokładnie w blokach pomiarowych, bo przepływka z sondą nie są połączone w żaden sposób. Przepływka ma inne zadanie i sonda ma inne zadanie więc nie za bardzo rozumiem dlaczego przy podłączonej przepływce ci nie działa, a jak odłączysz to zaczyna działać ?. Podłącz przepływkę i sprawdź dokładnie w blokach jej wartości
-
jak dlugo dziala ssanie po odpaleniu auta
może winne jest LPG bo porozwalało ci mapy czasami się potrafią z tym cuda dziać Jeżeli czujnik masz sprawny i wszystkie podzespoły też są sprawne to może jeszcze LPG Odłącz mu na noc aku i zobacz co się będzie działo Tylko nie wiem jak u Ciebie jest z LPG czy ustawienia zostaną musisz się innych zapytać Czasami odłączenie aku na noc czyni cuda (reset ECU) Może ma coś starego i dlatego szaleje
-
Opinia na temat 1.8
Te łączniki zostaw stare zdemontuj tylko oryginale opaski ściągnij je i załóż później normalne opaski zaciskowe i będzie git