Treść opublikowana przez ja74687
-
Ciężko pali [ADR]
Kosa-00 nie pisz bzdur, widziałeś jak jest w AUDI, jak nie znasz się to nie wprowadzaj innych w błąd. Jeżeli masz pompę zanurzoną w baku, czyli obieg paliwa powiedzmy że jest zamknięty to nie chodzi pompa po przekręceniu zapłonu (prosta zasada fizyki jeżeli jest szczelnie to paliwo nie ma jak się cofnąć), a akurat w ADR i myślę że w innych tak jest że pompa zaczyna działać dopiero po rozruszniku, dlatego jest w niej zawór zwrotny. Nie chce mi się tobie tu wykładów robić jak to działa ale nie pisz przynajmniej bzdur, bo nie w każdym modelu tak jest zależy jak jest zbudowany układ paliwowy.
-
Stuki z silnika
zmierzenie ciśnienia oleju pokaże w jakim stanie jest pompa
-
Sensor oleju
To pewnie czujnik strzelił czujnik jest w misie, ale jak z jego wymianą to ci nie napiszę bo nigdy nie miałem z tym doczynienia
-
Ciekawy problem z olejem.
Zrób jak ci kolega wyżej radzi czyli podstawa to ciśnienie oleju, ale przyjrzyj się dokładnie bagnetowi bo objawy podobne do tego jak byś miał mało oleju i dlatego przy skręcie olej odpływa od smoka przez co jest brak ciśnienia i błąd
-
szarpanie
Jaką masz instalację włożoną ?? Spr. kopułkę i palec. Błędy 282 i 516 mówią że coś jest z przepustnicą nie tak, nie wiem jak to jest w 1,6 ale jezeli masz możliwość to wyczyść ją i zrób adaptację, jeżeli nie pomoże to będzie jeżeli, błędy nadal wyskoczą to będziesz musiał znaleźć kogoś, żeby podmienić przepustnicę. Podejrzewam że twoja przepustnica dokonała żywota, nie wiem jaką ty masz tą przepustnicę ale posprawdzaj też dokładnie kable które do niej dochodzą, jeżeli w ogóle dochodzą
-
sprawdzenie sondy lambda vagiem
chyba 32 ale ręki sobie obciąć nie dam
-
Stuki z silnika
nie sądzę żeby uderzał o dół i na obudowie nie zostawiał śladów, jeżeli łańcuch był by luźny to by i o górę uderzał Szczerze to nie mam pomysłu co tak u Ciebie stuka, dziwny przypadek a jak ściągałeś pokrywę to z boku gdzieś nie tarł łańcuch, nie wiem może się jakoś lipnie ułożył i gdzieś z boku o coś trze
-
Sensor oleju
podstawa to zmierz ciśnienie oleju, pewnie pompa kończy żywot albo strzelił czujnik. Moja rada nie jeździj samochodem do póki nie zmierzysz ciśnienia oleju bo jeżeli pompa nie domaga to go zatrzesz. Jedź do mechanika niech to zmierzą
-
Stuki z silnika
Jak tak to nie łańcuch. Bardzo dziwna sprawa że dźwięk wydobywa się z tyłu silnika, a od wychodzi mniej więcej z góry lub z dołu silnika
-
sprawdzenie sondy lambda vagiem
Robisz logi dynamiczne i statyczne masz info na pewno w Diagnostyka VAG
-
Smród spalin w kabinie
masz nieszczelny wydech jak tak, do sprawdzenia portki, katalizator itd.
-
Stuki z silnika
Mam to samo wrażenie jak Labiel nie jest to podobne do łańcucha, posłuchaj dobrze łańcuch będzie słychać z tyłu silnika, dodatkowo jak ściągniesz tą osłonę i dotkniesz z tyłu silnika to powinieneś czuć stukanie
-
Słaby sygnał przepływomierza oraz zwarcie do masy zaworka N80
to zobacz wiązkę czy gdzieś nie jest przetarta jeżeli nie to musisz znaleźć kogoś na podmiankę, nie wiem może spot czy coś bo inaczej to w ciemno będziesz musiał kupić
-
Słaby sygnał przepływomierza oraz zwarcie do masy zaworka N80
Podmień przepływkę i zobacz czy problem z nią zniknie jak tak to wymiana jak nie to szukaj po wiązce. To samo z zaworkiem podmień go i zobacz co się będzie działo
-
Wolno schodzi z obrotów
Dokładnie jeżeli problem nie powróci to już będziesz miał przyczynę
-
silnik kuleje już nie mam pomysłu
tak on musi być cały czas naprężony
-
silnik kuleje już nie mam pomysłu
Błąd 01120 wskazuje na przestawienie wałka rozrządu, do sprawdzenia masz rozrząd i dodatkowo sprawdź szczelność dolotu, czyli psiuknij plakiem w okolicach dolotu i jak silnik zacznie wariować to musisz szukać nieszczelności jeżeli wszystko będzie dobrze to znaczy że jest szczelnie Jeżeli to nic nie pokaże i rozrząd będzie dobrze ustawiony to napisz będziemy dalej myśleć
-
Ciężko pali [ADR]
Danny co ty masz z tym aku przecież kolega Labiel Ci napisał że jeżeli kręci to nie aku i nawet ci wyjaśnił uwiesz mi że kolga Labiel ma pojęcie o tym co pisze i zgadzam się z tym co napisał Diagnostyka sama za wiele nie da, muszą być logi zrobine, a błędy mogą tylko wskazać na jakiś problem, czasami pokażą co jest uszkodzone a czasami nie
-
Ciężko pali [ADR]
Kolega wyżej ci odpowiedział Danny widać że dopiero zaczynasz zaznajamiać się z motoryzacją Ale czytaj więcej niż pisać coś co jest bez sensu, jeżeli rozrusznik kręci nawet może słabiutko kręcić ale jeżeli kręci to samochód odpali. I tu na pewno aku nie jest winne
-
Ciężko pali [ADR]
Potwierdzam słowa kolegi janusz79 dobrze wam pisze że paliwo może się dostać do kolektora ssącego a jak wiadomo (lub niektórym nie) samo PB się nie pali tylko jego opary więc jak dostanie się do przepusnicy to może być problem Z tym aku to raczej w to nie wierzę, kolego Danny wytłumacz o co Ci chodziło z tym że nie kręci jak powinien, bo jeżeli kręci to aku jest sprawne a jakim cudem może nie kręcić prawidłowo przecież w drugą stronę się nie przekręci
-
Wolno schodzi z obrotów
Czyli LPG ci rozwala wartości z sondy dopóki nie założysz nowszej instalacji LPG nic Ci niestety nie pomoże Bo po odłączeniu aku skasowałeś mu wszystkie wartości czyli wszytki jest sprawne lecz po jeździe wartości złe (zrobione przez złą instalację) wróciły i z powrotem zaburzyły to co jest w ECU
-
Ciężko pali [ADR]
rhinbac - spr. czujnik temp., szczelność sprawdzasz w najprostszy sposób: odpalasz silnik i psiukasz w okolicach dolotu plakiem jeżeli silnik zacznie szaleś to znaczy że gdzieś ciągnie lewe powietrze Ricki - powinien bo silnik wpadnie w tryb awaryjny :)a jeżeli chodzi o VAG to np.: KABEL VAG USB OBD II-4 409.1 AUDI SEAT SKODA VW FV (4133739950) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
-
Problem ze skokiem obrótów do 2tys przy porannym uruchamianiu
Czujnik temp. możesz przecież spr. w blokach pomiarowych jak bedzie wskazywał temp. taką jaka jest mniej więcej na zewnątrz to znaczy że dobry a jak nie to do wymiany
-
Problem ze skokiem obrótów do 2tys przy porannym uruchamianiu
Wiem ale nie chciało mi się pisać takiej długiej instrukcji Odkręć tylko zbiorniczek i ściągnij wężyk z powrotu
-
Wolno schodzi z obrotów
Spoko odłącz go właśnie na noc i zrób jak ci napisałem, może to pomoże A jak nie to będziesz musiał zobaczyć w blokach czy w ogóle ECU widzi że przepustnica się rusza