Treść opublikowana przez ja74687
-
Audi A4 B5 1.8 125KM 2000r. [AVV] - Problem z odpalaniem.
Z błędu wynika jak by ci się przepływka kończyła podmień może od kogoś i zobacz czy pomoże Uszkodzona przepływka właśnie takie objawy powoduje
-
problem z mocą na zimnym silniku
8h mu wystarczy jeżeli ma pomóc to po takim czasie powinno pomóc
-
Coś syczy z okolic przepustnicy przy dodawaniu gazu.
trochę świstać będzie przecież musi ciągnąć te powietrze Objawy nieszczelnego dolotu to: falowanie obrotów, spadek mocy i wogóle samochód jest dziwny jeżeli nie masz nic z tego to znaczy że tak musi być
-
problem z mocą na zimnym silniku
Przepływka to i u mnie pokazuje 19,5 tym się nie przejmuj A jak tam z przepustnicą czyściłeś, i jak VAG pokazuje temp. taką jak zegary to znaczy że jest dobrze Zrób jeszcze tak (jak nie masz LPG) odepnij mu na noc aku, rano podłącz z powrotem po podłączeniu przekręć zapłon na około 40s. nic nie dotykając tzn. samochód na luz i nie dotykasz nic, po tych 40s. wyłączasz zapłon czekasz ok 30s. i odpalasz silnik też nic nie dotykając jak już odpalisz to daj mu chwilkę pochodzić na wolnych obrotach ok 1min żeby tam się wszytko zgrało zobacz czy pomoże nic nie kosztuje a czasami potrafi pomóc A jak masz LPG to możesz też to zrobić tylko zapewne mapy się skasują :)Czujnik temperatury który używa ecu i zegary to ten 4 pinowy ten dwu pinowy bodajże jest od klimy A silnik zaczyna ci normalnie pracować po 1miin ponieważ sonda zaczyna pracować i koryguje go Jak ten zabieg nie pomoże to napisz dalej będzie się główkować
-
dziwnie przerywa na zimnym
TZN. nie zaszkodzi sam to kiedyś wlałem i nic złego się nie działo Ale na pewno ci wtrysków nie wyczyści jeżeli pomoże to tylko na chwilę, jedyne co na pewno by pomogło przy brudnych wtryskach to specjalne je wyczyszczenie na myjkach ultradźwiękowych
- Elektryka
-
dziwnie przerywa na zimnym
No tak nie zuważyłem Może któryś wtryskiwacz się kończy i dlatego słabo PB jak jest zimny rozpyla. A o LPG nie napisałeś
-
Elektryka
to znaczy że masz coś z elektryką namieszane U mnie akurat poprzedni właściciel grzebał przy pompie i musiałem na nowo wszystko sprawdzać roboty co nie miara, jedyna rada to musisz po kablach iść i zobaczyć gdzie jest spaprane jak nie bawiłeś się z elektryką nigdy to raczej będziesz miał ciężko to ogarnąć, najbardziej wkurzające jest to że za elektrykę biorą się ludzie którzy nie mają zielonego pojęcia w ogóle o elektryce nauczy się taki jeden z drugim oznaczenia na mierniku i już niby "elektronik". Kolego jedyna rada to idź po wiązce i posprawdzaj w jakim stanie są przewody albo zobacz jeszcze w drzwiach kierowcy przy centralnym zamku jest coś na zasadzie wyłącznika może to tylko on szwankuje posprawdzaj też te wyłączniki co są w drzwiach może któryś z nich. Przy elektryce jest dużo roboty i dlatego jak najmniej się w nią ingeruje, a jak się już ingeruje to chociaż trzeba umieć schematy czytać żeby zrobić to jak należy Więcej nie za bardzo wiem co ci doradzić, jak coś nie będziesz wiedział to pisz narazie zacznij od tych wyłączników. I podłącz VAG tak jak koledzy mówili może sterownik komfortu (jak masz) lub sterownik od centralnego coś powie i mniej więcej będzie wiadomo co się dzieje ---------- Post dopisany at 23:33 ---------- Poprzedni post napisany at 23:26 ---------- Może poproś moda o przeniesienie wątku do działu elektryka tam podejrzewam, że najprędzej ci ktoś pomoże ---------- Post dopisany at 23:40 ---------- Poprzedni post napisany at 23:33 ---------- a w sprawie tych świateł dziennych to nie rozumiem po kigo ptaka ludzie je w ogóle montują ani to ładne ani użyteczne rozumiem w oryginale jak inżynierowie to ulokują wygląda pięknie ale jak ktoś to włoży to do niczego nie pasuje, niektórzy twierdzą że mniej prądu biorą (co prawdą jest) i mniej im samochód pali (co jest bujdą) albo słyszałem już opinie że akumulator chronią ale takie osoby nie wiedzą że prąd idzie z alternatora :)Jak ktoś chce mieć LED z przodu to niech kupi sobie b7 albo chociaż lampy z diodami to już inaczej wygląda niż te śmieszne dwie listewki
-
Coś syczy z okolic przepustnicy przy dodawaniu gazu.
Odmę możesz dokupić a w sprawie kolektora to tzw. test plaka ci pokaże jeżeli psiukniesz i silnik zacznie szaleć to znaczy że coś jest nie tak, a jak nic się nie będzie działo to znaczy że wszystko jest szczelne
-
układ podciśnienia
Psiuknij plakiem w okolicach dolotu najszybciej go sprawdzisz jak zacznie szaleć to znaczy nieszczelność
-
Problem z obrotami
To najprawdopodobniej była wina przepustnicy ale moja rada to zaopatrzyć się w VAG koszt ok 70zł ale bez tego nie ruszy
-
Problem z poziomem paliwa
Temat już przerabiany poczytaj dokładnie od początku Za syczenie odpowiada uszkodzony elektrozawór który znajduje się na obudowie filtra skutki jego uszkodzenia opisałem kilka postów wcześniej wymień go i syczenie zniknie, a w sprawie poziomu masz uszkodzony pływak właśnie przez tez zepsuty zawór poczytaj od początku temat i ogarniesz sprawę
-
Coś syczy z okolic przepustnicy przy dodawaniu gazu.
sprawdź wężyki przy przepustnicy czy nie są spękane, a dzieje się coś innego z samochodem ??
-
dzwiny dźwięk
Vagiem nie sprawdzi ciśnienia tylko manometr trzeba wkręcić
- Elektryka
-
dziwnie przerywa na zimnym
A VAG coś pokazał ?? Masz LPG ?? Świece do sprawdzenia ?? Może czystość przepustnicy ??
-
Gasnie przy hamowaniu
Może i tak psiuknij np plakiem w okolicach kolektora ssącego może coś pokaże
-
Gasnie przy hamowaniu
Jak jesteś na wyjeździe to zapewne i będzie problem z VAG-iem, a czy masz jakieś problemy z odpalaniem i dynamiką silnika czy tylko te obroty ?? Może jakaś malutka nieszczelność i nie powoduje zawsze falowania obrotów, sprawdź świece w jakim są stanie
-
Problem z poziomem paliwa
jak masz 22.5 litra to znaczy że pływak działa i z licznikiem są problemy Powinno ci pokazywać przy tylu litrach nie dużo mniej niż połowę, zobacz właśnie ten drugi licznik a jak nie pomoże to posprawdzaj styki dokładnie i kable w jakim są stanie może coś słabo łączy i dlatego pokazuje mniej
-
Problem z poziomem paliwa
zobacz jeszcze vagiem ile ci pokaże paliwa w baku w blokach pomiarowych jest taka możliwość A w sprawie tej poduchy to zobacz co sterownik powie jak nic nie powie to możliwe że licznik zaczyna ci szaleć
-
Storzek o co chodzi obroty?
spoko i napisz od razu co zrobiłeś
-
Storzek o co chodzi obroty?
zobacz wskazania przepływki możliwe że to ona szaleje bo ma lżej z powietrzem
-
Trik z przepływką - wersja BETA (można tak powiedzieć)
ok dzięki za podpowiedź jak bedę miał tylko troszkę czasu to zobaczę
-
Storzek o co chodzi obroty?
a przed założeniem nie miałeś nic takiego ??
-
Trik z przepływką - wersja BETA (można tak powiedzieć)
no tak nie katowałem go jak będę miał chwilkę wolnego to na nowo zbiorę tylko że dam mu trochę w palnik i zobaczę co pokaże