Treść opublikowana przez ja74687
-
Pęknięty króciec powrotu paliwa
Powrót paliwa jak sama nazwa wskazuje jest po to aby paliwo, które nie zostanie spalone mogło z powrotem trafić do baku Paliwo które daje pompka paliwowa nie jest całkowicie spalane i musi wrócić do baku. Pęknięty króciec może powodować problemy z odpalaniem, bo tak jak napisałeś cofa się PB do baku przez nieszczelność u wkładzie paliwa
-
Problem z odpaleniem, po odpaleniu dusi się i strzela
Przyczynę pokazał ci VAG
-
Ogromne spalanie.
jak naprawiłeś dźwigenkę to skasuj błąd i zrób ponowny skan Bo ten drugi mówi że jest problem z mieszanką
-
Problem z odpaleniem 1,8 125km
Podłącz pod VAG. Zobacz czujnik temp.
-
Przyspiesza i nagle coś go blokuje
Może być i przepływka Daj logi do sprawdzenia:)
-
Silnik zaczął się pocić nagle zaczął pobierać olej
Sprawdź najpierw skąd Ci się poci w ogóle. A olej musi być ciemny przecież on w silniku pracuje, to jaki miał by być taki jaki zalałeś ?? Jak by był taki sam to wtedy byś się mógł przejmować
-
2 problemy- mechanicy rozkładają ręce. Pomocy
1. To do sprawdzenia szczelność LPG. 2. Zobacz czy równo ci tarcze starło, czyli czy masz ją napewno równo startą, u mnie jest to samo przy dojeżdżaniu włącza się ABS ale u mnie źle klocki tarczę ścierały
-
Odcinanie mocy :(
może być i przepływka i sonda, daj logi
-
ciężko odpala na średniej temperaturze
odłącz mu jeszcze przed odpaleniem przepływkę i zobacz co się będzie działo
-
ciężko odpala na średniej temperaturze
to myślę że błąd by to pokazał A sprawdzałeś jeszcze temp. na VAG-u przy tym ciężkim odpaleniu Czasami jest tak że błąd od czujnika nie wyskoczy a on pokazuje kosmiczne wartości
-
ciężko odpala na średniej temperaturze
Zrób zróbcie reset ECU
-
1.8 ADR kilka pytań
1. Sprawdź dokładnie połączenia do chłodnicy czasami może być tak że jest za słabo objemka dokręcona i leci. 2. Sprawdź ciśnienie oleju, najpewniej napinacz klekocze, jeżeli ciśnienie oleju jest ok. to do sprawdzenia napinacz. 3. Czasami warto dać silikonu pod uszczelkę. Bodajże przy napinaczu z wtyczką jest dodatkowa uszczelka z której może lecieć. 4. Podłącz VAG, zrób reset ECU. To tak na szybko pisane, i najważniejsze rzeczy
-
Koło dwumasowe
JA mam z 95r. i dwumas występuje, więc pewnie i ty masz
-
ciężko odpala na średniej temperaturze
A masz jakieś błędy na VAG ??
-
Czy sonda lambda będzie dobra z 1.8t do 1.8 ADR
czy różne parametry to nie wiem, ale żeby podchodziły to muszą się zgadzać numery
-
duże spalanie, brak podcisnienia przepustnicy
Powinno być to podłączone z regulatorem ciśnienia na listwie PB. Nie do pomiaru tylko podejrzewam że do LPG było kiedyś potrzebne, podłącz ten wężyk bezpośrednio pod regulator ciśnienia na listwie PB i będzie git
-
Czy sonda lambda będzie dobra z 1.8t do 1.8 ADR
Sprawdź numery jeżeli są takie same to będzie jeżeli nie to niestety nie będzie pasować
-
duże spalanie, brak podcisnienia przepustnicy
A masz lub miałeś LPG ??
-
Audi przyśpiesza "kwadratowo" :O Pomocy !
Podłącz pod VAG.
-
Duże spalania na LPG jak i Pb
Jeżeli na PB jest OK a na LPG nie to winne jest LPG, a raczej ustawienie, nic innego nie może być winne
-
Duże spalania na LPG jak i Pb
a dokładniej napisz jaką z jaką prędkością, czy mocno dociskałeś ilu pasażerów miałeś i czy był zapakowany ? Niestety ADR ma to do siebie że bardzo lubi wyższe obroty, a przy tym lubi sobie hapnąć Mój pali w granicach 10 l jak jadę sam przy miarę spokojnej jeździe ok 70 % trasa i 30 miasto. Tylko że ja staram się nie przekraczać 100 km/h
-
Duże spalania na LPG jak i Pb
a ile Ci LPG pali ??
-
rano ciężko odpala . Pomocy
To co że regenerowałeś czasami jest tak że przejedziesz kilka km i jeden wtrysk puszcza zobacz jeszcze raz czy to reduktor, czyli: przełącz żeby samochód popracował na PB ok 1 - 2 min i po wyłączeniu silnika od razu odłącz przewód podciśnienia, od przepustnicy, jak pomoże to reduktor, jak nie to wtryski
-
rano ciężko odpala . Pomocy
no to masz zlokalizowaną przyczynę Jeżeli opiąłeś wężyk podciśnienia od reduktora do przepustnicy, to zapewne listwa wtryskowa puszcza. Najlepiej udaj się do gazownika, bo co prawda można kupić zestawy naprawcze (w przypadku listwy nawet się i one sprawdzają) i zregenerować, ale wtryski się reguluje więc bez gazownika się nie obejdzie
-
rano ciężko odpala . Pomocy
no spoko zawór zamknie ale w przewodzie do wtrysków się jeszcze LPG. Zakręć na butli i wypal inaczej nie wykluczysz instalacji LPG, jak nie wiesz który to zawór daj zdjęcie butli to ci zaznaczę co masz zakręcić