Treść opublikowana przez ja74687
-
Błąd sterownika immo
To napisz poradnik w dziale warsztat - zrób to sam Napewno komuś się przyda
-
Błąd sterownika immo
Chodzi Ci o box-a immo tak ?? To zapewne będzie jego wina bo jest bardzo dziwne to że jak odepniesz aku i podepniesz to działa, czyli jak by coś blokowało Daj kod błędu jaki Ci wyskakuje
-
Błąd sterownika immo
może musisz na nowo zakodować kluczyki, ale przyznam że sprawa dziwna i to bardzo
-
Bledy silnika. Falowanie obrotow. Nierowna praca silnika. ktos ? Cos ?
Nie ten dział Masz motor 1.8T a to jest dział do motoru 1.8 Ale błędy wskazują na błąd związany z podciśnieniem turbo Zobacz czy dobrze ci zawór na turbo działa możliwe że membrana w gruszce strzeliła i dlatego taki problem ":)
-
1.8 arg falowanie obrotow, spadek mocy
Sprawdź szczelność dolotu, czyli psiuknij plakiem i zobacz czy silnik będzie szalał, dodatkowo zobacz może VAG coś pokazuje
-
1.8 arg falowanie obrotow, spadek mocy
Podłącz VAG i zobacz czy coś pokaże, możliwe że czujnik temp. strzelił, dodatkowo w blokach spr. jakie ma wartości
-
ARG nie chodzi na benzynie
daj logi przepływki dodatkowo uzupełnij profil
-
falujące obroty silnika
No logi sondy wyglądają bardzo słabo niestety, myślę że będzie potrzebna wymiana bo takie duże wartości + i - jeszcze nie spotkałem Zrób jeszcze tak: odłącz mu klemy na noc i rano jak odłączysz klemy nie dotykając niczego (skrzynia na luz, nogi przy fotelu) przełączasz zapłon na ok 1 min następnie wyłączasz zapłon na ok 30 s. i następnie odpalasz samochód. Zrób wtedy logi i wstaw ponownie (Napewno nie zaszkodzi bo to jest reset sterownika, ale myślę że nie za wiele pomoże daj jeszcze logi przepływki
-
falujące obroty silnika
logi raczej dobrze zrobiłeś, ale otwarcie ich w OpenOffice niestety nic nie da Są totalnie nieczytelne użyj tej stronki i wstaw co wypluje http://vaglog.pl/?l=pl
-
falujące obroty silnika
Po pierwsze to przy klimie będzie zawsze samochód słabszy, no ale bez przesady Daj logi tej sondy i przepływki będzie wiadomo więcej Jak nie masz możliwości ich zrobienia, to odłącz mu najpierw przepływkę i zobacz co się będzie działo, jeżeli to nie pomoże to podłącz przeływkę (skasuj jej błąd) i odłącz sondę, jeżeli i to nie pomoże to pisz będziemy kombinować dalej
-
Duszenie, dławienie, problem z odpaleniem.
Przecież VAG ci wskazał co jest uszkodzone błąd: 16486 mówi dokładnie że padła przepływka A te dwa są następstwem uszkodzonej przepływki Teraz doczytałem że przepływkę wymieniłeś, ale jeżeli jest błąd to jest ona niestety uszkodzona Chyba że nie skasowałeś błędu po wymianie to już inna sprawa Może być jeszcze tak że wiązka do przepływki jest gdzieś uszkodzona i dlatego wywala błąd
-
wysokie i niskie obroty
adrianol u Ciebie prawdopodobnie winne są złe mapy LPG, ustawienie + kalibracia instalacji i problem powinien zniknąć kol3q - u Ciebie może to i być przepustnica - podłacz VAG i zobacz co się dzieje , ale może też być taka głupota jak zacinająca się linka od gazu Sprawdź ją tak że na sucho będziesz symulował otwarcie przepustnicy taj byś jechał i zobacz czy się zawiesi Sprawdzenie czystości przepustnicy również nie zaszkodzi
-
Kopci na ciepłym.
nic nie da Pomoże jak umarłemu kadzidło Jestem zdania jak kolega jacek porostu starość i zużycie, pewnie pierścienie już nie trzymają, jedyne co Ci pomoże to kapitalny remoncik silnika, jeżeli blachy i nadwozie jest w dobry stanie to warto zainwestować bo na dobrych częściach zrobisz jeszcze raz tyle ile masz przejechane
-
Ciężko odpala rano i faluje obrotami pomocy
Spróbuj jeszcze odpiąć mu przepływkę przed odpaleniem i zobacz czy pomoże Jeżeli to nie pomoże to zrób mu reset, czyli odepnij na noc aku i rano po podłączeniu robisz adaptację z kluczyka i odpalasz Najlepiej jak byś to wszystko robił na zakręconym LPG na butli, oraz oczywiście najważniejsze wypalonym z układu paliwowego
-
Falowanie obrotów zaś
A jest różnica ciepy/zimny ?? Odepnij mu przepływkę i zobacz czy po odpaleniu pomoże
-
Nie wkręca sie na obroty po wyżej 3tys
Więc zapewne nawet nie ma co pisać o VAG-u A masz jakieś inne objawy oprócz tego że stracił moc ??
-
Ciężko odpala rano i faluje obrotami pomocy
Zakręć LPG na butli, wypal z układu i zobacz czy pomoże
-
Strzały z wydechu + marchewa
Podłącz pod VAG i zobacz może coś pokaże Dodatkowo dobrze by było wykluczyć LPG czyli, zakręć je na butli, wypal z układu, pojeździj troszkę i zobacz czy coś pomoże Warto też jak byś wrzucił logi sondy i przepływki
-
Ogromne spalanie.
No tak immo blokuje, a dokładniej jak sam napisałeś nie wczytuje, lub błędnie wczytuje kod znajdujący się w pestce immo. Dziwi mnie tylko że jak wiedziałeś o tym, to po co zadawać takie pytanie ?? I jeżeli jest błąd to zapene kiedyś kolega mógł mieć problem z odpalaniem samochodu tylko popsrtu tego nie napisał, błąd sam z siebie nie wyskoczy, czasami (ale bardzo rzadko) zdarza się że przy przełączeniu zapłonu, źle wczyta kod, wyskoczy błąd a już przy próbie odpalenia wczyta go już poprawnie i silnik zaskoczy, ale to zależy od box-a immo Nawet jak by kolega nie miał problemów z odpalaniem, to warto się tym problemem zająć Yasiecki - zrób jak Ci jacek70 doradził, spr. połączenie do pętli immo przy stacyjce Może trzeba dogiąć konektory bo się rozciągnęły i warto też przeczyścić styki Jak nie pomoże, to istnieje też możliwość że poprostu pestka w kluczyku pada, ale to się rzadko zdarza
-
Ogromne spalanie.
pierwszy to tak immo blokuje A te dwa no wskazują na przepływkę, ale ja bym jeszcze podmienił od kogoś
-
Ogromne spalanie.
Podmień jeszcze przepływkę od kogoś kto ma ją sprawną Bo pierwszy błąd wskazuje na to że immo blokuje, a dwa pozostałe na przepływkę
-
czujnik G62 i zbyt bogata mieszanka
Dokładnie wybór zależy od Ciebie I jeszcze dodatkowo musisz mieć szczęście, już kiedyś opisywałem swoją sytuację, kupiłem oryginalny czujnik i wytrzymał mi ok 1 tyg. jako zamiennik kupiłem najtańszy, kosztował od bodajże ok 20 zł i działał ok 1,5 roku Teraz części, jak i samochody robią księgowi nie inżynierowie.
-
Ogromne spalanie.
Zrób jak kolega wyżej radzi Bo masz sporo błędów, najważniejsze to ten od przepływki i od przepustnicy
-
czujnik G62 i zbyt bogata mieszanka
Oczywiście że czujnik temp. może powodować takie objawy, przecież to między innymi dzięki niemu ECU steruje składem mieszanki
-
Ciężkie odpalanie, nagłe odcięcia mocy
Sprawdź co VAG mówi ?? Po drugie zakręć LPG, wypal z układu i zobacz czy pomoże z odpalaniem Podejrzewam że Ci reduktor strzelił stąd te problemy z odpalaniem oraz spadki mocy