Treść opublikowana przez d4widoV
-
Metalowa osłona pod silnik
nie no oslone oczywiscie lepiej jest posiadac, sam sie o tym przekonalem jak miska olejowa ze skrzyni tiptronic mi sie przedziurawila i skrzynia kaput... ale jak zle Ci przylega oslona, to kup moze spinki nowe czy cos. A jesli chodzi o stalowe oslony to duffy z tego co kojarze sprzedawal
-
jakie ściereczki ?
eurow daja rade, sam zakupilem ostatnio 10szt. Bo cenowo nie ma masakry, ale do wosku mozna tez chemical guys jakies, choc ceny zaczynaja sie za 18zl/szt.
-
Plus po zapłonie dla świateł dziennych
O gustach sie nie dyskutuje .-) kazdy woli jak mu sie podoba
-
Dym spod gorącego silnika
no pokrywa zaworow na poczatek, mialem to samo, ze po wycieczce na upale pod gorke auto mialo 100st, to kopty szly spod maski, okazaly sie uszczelki pod pokrywami zaworow ze sa juz sztywne i pekajace. Wymiana na nowe i spokoj
-
klocki master sport- testowaliscie?
chcesz powiedziec że lepsze klocki nie pylą, np Ferodo Premier?? czy ATE, ??? nie pyla ceramiczne, i do tego nie hamują,. Nie, oczywiscie ze pyla, ale gorszych i tanszych firm znaczniej pyla - wiem, bo znajomy połasił sie na tanie Sanko i znikaly w oczach, nie hamowaly a fela byla czarna z pylenia.
-
Wymiana przednich relfektorów poliftowych na nowe, z allegro.
Gwerty to forumowy ekspert w tej dziedzinie, on zajmuje sie przerobka takich lamp na lampy z bixenonem, a nie wiem czy posiadasz wersje z xenonem czy na zarowke H7.
-
Wymiana przednich relfektorów poliftowych na nowe, z allegro.
zżółknięte lampy sa wlasnie od tego, ze matowia sie od naslonecznienia i nie sa pokryte zadnycm filtrem UV. Ale to sie latwo regeneruje papierami sciernymi najpierw o gradacjach 600,800,1000,1500,2000,2500 i pozniej polerka jadac i do tego filtr UV i sa jak nowki. Dlatego proponuje Ci inwestycje w takie rzeczy a nie nowe lampy, jesli nie maja zadnej innej skazy. A nowe lampy jak nie sa Valeo to lepiej nie kupowac, bo moga byc firmy Depo.
-
klocki master sport- testowaliscie?
nie, nie mowie zeby ate wkladac, ale tak jak w wiekszosci dev proponuje - najlepszy zestaw to klocki i tarcze Ferodo.
-
klocki master sport- testowaliscie?
ale powiedzcie czemu szczedzic na czyms takim jak hamulce? Na pewno inne klocki mniej znanej firmy sa mniej trwale i sie szybciej scieraja i bardziej pyla i - co najwazniejsze - za pewne skutecznosc hamowania jest slabsza. To tak jak oszczedzac na oponach - zamiast kupic co pare latek nowki / uzywki dobrej firmy nie zbyt stare, a kupic uzywki od p. Henia z wulkanizacji za 50 zl to roznica.
-
Klapa bez oznaczeń...
ja u siebie nie mialem zadnego znaczka, nawet logo na klapie nie mialem. Teraz kupilem na forum ori i planuje tasma dwustronna podkleic to tam
-
(Avant) jak zdemontowac boczki bagaznika
super, wielkie dzieki za opis, tak to przynajmniej wiem od czego zaczac i mniej sie glowic
-
porada na temat odszkodowani
tez slyszalem o takich opiniach i nawet sytuacji ze z zarzadcy drog miejskich probowano odszkodowanie wyciagnac i nic z tego nie bylo. Ja mam pisemnie oswiadczenie goscia z tej firmy co robia ta droge i polise. wybralem opcje za fakturami jak na razie, pozostaje czekac do 5 Sierpnia az auto odstawie.
-
(Avant) jak zdemontowac boczki bagaznika
witam, planuje sciagnac zderzak tylny u mnie, wiem ze trzeba m.in. Wykrecic 4 sruby ktore sa wewnatrz pod wykladzina w bagazniku. Lecz u mnie 2 z nich zasloniete sa one boczkami z bagaznika. Moze mnie ktos poinstruowac jak je zdjac zebym nie polamal niczego? Chodzi o avanta oczywiscie
-
Gdzie tanie OC na młodą osobę?
W pzu jest zwyzki za wiek ponizej 25/lat jakos z 30% albo wiecej. W link4 licza osobe dorosla jak masz skonczone 24 lata. W youcandrive zas jezeli masz juz 4 lata OC byle gdzie to u nich dostajesz 60% juz, oczywiscie do 30 roku zycia jesli masz.
-
multitronic szarpie przy ruszaniu
zaryzykuj i jedz do Bartka. Ile dojedziesz tyle dojedziesz a reszte laweta zatachasz z ubezpieczenia (chyba ze nie masz)
-
Heble w B5 2.4 2.6 2.8
pozostaje przy planie 312mm bo mam 2kpl felg, na lato 17'' a na zime mam 16'' ori audi, wiec odpada wieksza opcja to jest 345mm?
-
Heble w B5 2.4 2.6 2.8
no, to jest taki dziwny mankament naszych a4 :-)
-
porada na temat odszkodowani
a o co z tym chodzi? Bo nie rozumiem wlasnie tego na czym to polega? Z cesją chodzi o to, że upoważniasz warsztat, żeby w Twoim imieniu odebrał odszkodowanie czyli jest to tak zwana naprawa bezgotówkowa. Ale napisałeś, że ten warsztat nie rozlicza się "bezgotówkowo" z TU więc pozostaje Ci albo wypłata na Twoje konto według faktury z serwisu albo na podstawie wyceny rzeczoznawcy (która nie ma co ukrywać będzie zaniżona, z amortyzacją itp.). Jeśli warsztat nie rozlicza się bezgotówkowo to będziesz musiał z własnej kieszeni im zapłacić. Przedstawić fakturę z serwisu w TU i na podstawie tej faktury wypłacą. Ale tu trzeba bardzo uważać. Żeby nie wtopić trzeba najpierw przedstawić kosztorys naprawy z warsztatu w ubezpieczalni, oni sprawdzają czy zakres prac wskazany przez warsztat jest zgodny z zakresem określonym przez rzeczoznawcę i akceptują go w całości lub robią jakieś potrącenia. Mając taki zaakceptowany przez towarzystwo kosztorys masz większą pewność, że fakturę zapłacą w całości jeśli będzie zgodna z kosztorysem warsztatowym. Zajmą te papierki trochę czasu. A jeśli chodzi o to co masz zaznaczyć to na razie zaznacz, że określisz później. Nie znasz przecież wyceny. A może będziesz miał szczęście i rzeczoznawca po dodatkowych oględzinach wyliczy więcej niż będzie chciał warsztat i coś Ci zostanie. tak zrobi, zaznacze 'Okresle pozniej' bo jak na razie rzeczoznawca wypisal wymiana misy olejowej skrzyni i uszczelki. Oddalbym to do ASO ale ASO nie naprawia takich rzeczy, tylko wymieniaja na nowe, a skrzynia po cenie ASO kosztuje 27000zl :-D to z wymiana by bylo z 35000zl a wartosc auta 3x mniejsza :-)
-
porada na temat odszkodowani
a o co z tym chodzi? Bo nie rozumiem wlasnie tego na czym to polega?
-
porada na temat odszkodowani
no warsztat dobry, z polecenia kolegow z forum. Ale wlasnie nie wiem ktora z opcji wybrac zeby bylo ok
-
porada na temat odszkodowani
Witam, pany mialem sytuacje ze zahaczylem na remontowanej drodze o studzenke (jak na zlosc) skrzynia Tiptronic, efekt prosty: dziura, olej po 3km wylany jak sie okazalo gdy juz skrzynia nie reagowala. Wszystko mam zalatwione, OC firmy, policja potwierdza wine firmy itp. Jak rozmawialem z firma do ktorej odstawie auto na naprawe skrzyni, to mowili ze nie robia bezgotowkowych napraw. Rzeczoznawca byl wczoraj i oczywistym bylo ze nie okresli co i jak ze skrzynia sie stalo (no bo jak, nie ma rentgena w oczach ), wiec jest ustalone ze mam auto odstawic na warsztat, maja ja rozebrac, wycena czesci i rzeczoznawca ponownie przychodzi. Teraz mam te papiery ktore mi przyszly z tej ubezpieczalni (InterRisk) i jest formulka: Deklaracja co do sposobu rozliczenia szkody [_] Wypłata na podstawie faktur [_] Wypłata na podstawie wyceny kosztów naprawy [_] Określę poniżej Cesja odszkodowania w zakresie kosztów naprawy pojazdu na zakład naprawczy Ja niżej podpisany ceduję należne odszkodowanie z tytułu niniejszej szkody komunikacyjnej w zakresie kosztów naprawy pojazdu na rzecz: teraz ktora z opcji mam zaznaczyc zeby bylo dla mnie najlepiej, zeby bylo pokryta naprawa w calosci, bo nie mam ochoty ani na tym zarobic ani stracic, a naprawa moze wyniec nawet z 6000 zl
-
Zakup nowej osłony silnika+skrzyni
Metalowa jest tylko na silnik, a tak jak u mnie tiptronica zdaloby sie zakryc
-
Przednie wycieraczki
przekaznik ktory znajduje sie pod kierownica taki dzwiek wydaje.
-
Zanim coś kupisz na forum - lista nierzetelnych sprzedawców
ech, to juz jest pycha... inaczej tego nie mozna nazwac Ludzie maja okazje pohandlowac za darmo, bez zadnych prowizji na tym forum, w dodatku wsrod 'samych swoich' to zamiast to wykorzystac jak najlepiej to proboja ruchac innych jak totalnie obcych i z mysla ze im to ujdzie na sucho... ŻENUA!
-
Zanim coś kupisz na forum - lista nierzetelnych sprzedawców
w mojej sprawie JawoR36 sie wywiazal ze wszystkiego, dalem mu 7 dni na przelew badz wysylke. Towar dostalem w terminie, zaczal sie kontaktowac i odpowiadac na smsy. Szkoda ze nie bylo tak zaraz po kupnie :-) Ale nie mam zalu, jest OK.