Treść opublikowana przez ajax
-
[B5 AEB] Pompka paliwa
Wcale nie potrzeba Ci warna no bo po co? A zawor to tylko takie male scos na poczatek : http://allegro.pl/item420059252_zawor_zwrotny_paliwa_8_10_mm.html Oczywiscie musisz sprawdzic jaka srednice maja przewody paliwowe i kupic odpowiedni. "Zaworek zalecany jest do silników Diesla jak i do benzynowych. ZWŁASZCZA TDI" Uwielbial poziom polskiego na allegro
-
[B5 AEB] Pompka paliwa
Mialem nadzieje ze tutaj sa tylko normalni ludzie :gwizdanie: No nic, zycie prostuje...
-
[B5 AEB] Pompka paliwa
A jak odpalisz po postoju to spadaja obroty do 500-400? Kup zawor za 15 PLN i zamontuj za pompka
-
[B5 AEB] Pompka paliwa
oczywiscie ze moze sie cofac jakie masz objawy?
-
[B5 ALZ] Spalanie w kilku silnikach benzynowych
Niunia jest bardzo inteligentna i caly czas "tworzy" mapke pod naszego butka. Jak odlaczysz akumulator na dluzej lub masz niesprawny akku to te wartosci sa restartowane i wracamy do fabrycznych Wymagana jest rowniez adaptacja przepustnicy.
-
[B5 ALZ] Spalanie w kilku silnikach benzynowych
za przeproszeniem ale chyba jezdzisz jak dziadek... po co Ci taki silnik?
-
[B5 AAH] Brak przyśpieszenia na pełnym gazie
Wydaje mi sie ze jak przeplywka szwankuje to jest problem w calym zakresie obrotow silnika. Najlepiej jakbys podmienil na sprawna bo to 10 minut pracy i wtedy sprawdzil jak sie zachowuje samochod.
-
[B5 AAH] Brak przyśpieszenia na pełnym gazie
Nauczylem sie juz na forum jednej reguly Potem bedziemy dywagowac Swoja droga to mam podobny objaw przy niewydalajacej pompie paliwa. Jak dajesz gaz po troche to ciagnie jak lokomotywka a jak dasz do deski to juz nie tak bardzo. Manometr do reki i zmierz cisnienie paliwa za pompa. Pozdrawiam
-
[B5 ALZ] Spalanie w kilku silnikach benzynowych
Moj jest czysta seria i w maju pod mlotek idze
-
[B5 ALZ] Spalanie w kilku silnikach benzynowych
Wlasnie mnie najbardziej wkurza jak czytam takie bzdury... jestesmy na forum zeby sobie pomagac i wymieniac sie doswiadczeniem. Jak bede chcial uslyszec jakas piekna bajke to poprosze mame zeby mi poczytala! Jeszcze brakuje do kolekcji 2.7 BiT ktore pali 7 na 100 Spalanie mojego AEB gaz / benzyna (jezdze bardzo dynamicznie ) : Autostrada 180 km/h - 10 / 9 Trasa do 150/160 km/h - 11-12 / 10,5 - 12 Miasto ( do 5k-6k ) - 14-15 / 14 Mieszany do 160 km/h - 12,5-13,5 / 12-13 Jezeli chodzi o wybor silnika to polecam 1.8T. Frajda z jazdy i mozliwosci ktore juz znasz ( mi chiptunning etc ). Jezeli chodzi o osiagi to nie spodziewaj sie rakiety. Fenomen 1.8T polega na tym ze jest to maly ale w miare mocny silnik z dluga skrzynia biegow. Na 3 efektywnie jedziesz od 60 do 140 Ale na bardzo krotkich odcinkach ( chodzi mi o zakrety itd ) byc moze 1.8 jest lepsze. Te silniki maja duzo mniejsze przełożenie i sa "bardziej zrywne" na krociutkich odcinkach. Ja kiedys robilem A3 z takim silnikiem - mialo byc bez problemow a prawie zostalem na lewym pasie na zakrecie Na dluzszej prostej to juz calkiem inna bajka ale ciezko na polskich drogach znalezc 1/4 mili Pozdrawiam!
-
[B5 AEB] Numer pompy paliwa
umm te tez znalazlem ale to sa jakies no-name? Czy kupic taka?
-
[B5 AEB] Numer pompy paliwa
Tego tez nie moge znalezc Jakies pomysly gdzie szukac oprocz ASO? Jakies to 1.8T malo popularne bo do wszystkiego znajduje tylko nie do tego silnika
-
[B5 AEB] Numer pompy paliwa
A jaka firme szukac? Bosch, Siemens VDO czy jakies MDT ... Boscha o takim numerze nie znalazlem a Siemens kosztuje 590 za kpl
- [B5 AEB] Numer pompy paliwa
-
[B5 AVV] [B5 AW] co wymieniac przy 180 tys
Popraw oznaczenie w watku bo AWT to 1.8T Audi zaleca rozrzad po 120k km ( pierwszy raz ). Potem w zaleznosci od jakosci czesci ale mysle ze 60k km to dobra wartosc. Po kupnie samochodu nigdy sie nie wierzy poprzedniemu wlascicielowi i zawsze robi rozrzad. Silnik kolizyjny wiec awaria prawdopodobnie go zabije o.O Po kupnie do wymiany : - rozrzad - olej ( dowiedz sie czym jest zalany 0W40, 5W40 itd ) i wez odpowiedniej gestosci olej z gornej polki ( Mobil, od biedy Castrol ;P ) - swiece - Filtr powietrza, filtr paliwa i przeciwpylkowy zeby nie smierdzialo - plyn chlodzacy ( wedle potrzeby ) Potem reszta do obserwacji Pozdrawiam!
-
[B5 AEB] Numer pompy paliwa
Witam, chce kupic pompe paliwa ale sprzedawca twierdzi ze w AEB mogly byc stosowane rozne typy. Czy na podstawie info o moim samochodzie/VINie moze ktos mi powiedziec jaki numer ma pompa paliwa? NIe chce jej rozbierac zeby sie dowiedziec a potem znowu zakladac ;/ Dziekuje!
-
[B6 ALT] Zużywa za dużo oleju proszę o radę
Dokladnie tak jest. Ja specjalnie jezdzilem po "dziadowsku" zeby to sprawdzic Wtedy nic nie bierze ale mnie szlag trafia ... po to mam 150 koni zeby je smarowac na drodze! Przy stylu jazdy 2,3 do 5k czasem do 6 bierze 0,2 - 0,25 / 1k km Na zdrowie! A swoja droga to slyszalem bardzo duzo opini ze kontrolka od oleju wcale nie powinna sie zapalac ( chyba ze macie dodatkowa - pomaranczowa! ) bo wtedy trzeba odrazu samochod zatrzymac. Ja sprawdzam olej co 2-3 dni i zawsze utrzymuje w optymalnym zakresie i nigdy mi sie jeszcze nie zaswiecila. Sprawdzenie zajmuje 35,6 s wiec polecam to robic - niunia sie ucieszy
-
[B5 AEB] Przerywa podczas przyspieszania
Ja mam w AEB rurke SuperSprinta zamiast kata Zero zmiany w kulturze pracy silnika a dzwiek turbo jest powalajacy. Samochod lepiej sie zbiera z dolnych obrotow. Opis dalem na forum w dziale warsztat - zrob to sam. Przeglad zrobilem
-
[B5 AJL] [INNE] Moja QUATRRO 1.8T
Ehh tak sie sklada ze widzialem ten samochod jeszcze przed malowaniem u Witka i teraz jestem w szoku ze wladowales w niego tyle pieniedzy i pracy. Samochod nie byl w najlepszym stanie ... Trzeba przyznac ze Witek to potrafi Tylko z mechanika ma problemy wiec lepiej posprawdzaj jak masz wszystko zmontowane Ja do dzisiaj mam krzywo ustawiona maske nie wspominajac ze wcale jej otworzyc nie moglem po jego montazu :gwizdanie:
-
[ALL] Kupujemy audi u turka :D
No wlasnie ta nadpobudliwosc najbardziej mi do nich pasuje Doooogadamy sie!
-
[ALL] Kupujemy audi u turka :D
Ello, obejrzyjcie calosc! Pomyslcie ze chodzi o audi http://pl.youtube.com/watch?v=m4HhZQnxxh0
-
[B5 AML] Co ile wymiana oleju ?
Masz instalacje gazowa a wtedy olej pracuje w podwyższonej temperaturze. Ja wymieniam co 10k zeby niunia zawsze swiezy olej miala . Duzo osob twierdzi ze gaz powoduje szybsze zuzycie silnika co jest bzdura jezeli sie o niego zadba - miedzy innymi w ten sposob!
-
[B5 ADR] Demontaz przedniej klamki oraz zamka - fotostory
Jestes pewien? Bo ja mam tez taki problem - dziala losowo lol
-
[B5 AFN] Pryskanie z wlewu oleju ???
A jak odkrecisz korek to widzisz plastik czy elementy klawiatury? To normalne ze pryska ale po to jest tam plastikowa oslona
-
[ALL B5] przepływomierz!!
Nie, jak nie ma odczytu z przeplywki to sa uzywane parametry domyslne. Dlatego nie jest to dobre bo wtedy nie bierzemy pod uwage czynnikow zewnetrznych. Zamontuj przeplywke i smigaj