Treść opublikowana przez Blachu
-
[ B6 AVF ] S-line tdi
Pięknie się prezentuje po tej zabawie Co to za ledy masz założone w postojówkach? Nie pokazuje błędów na FIS-ie? Masz ksenon w przeciwmgielnych??
-
[B6 AVF] czarny sedan w TDI 17" 175,2 KM / 364,2 Nm
Na tych 17'' calowych felgach auto świetnie się prezentuje choć trochę wysoko jest:wink: Myślałeś o przyciemnieniu szyb?? Idealnie spasowałoby się to z kolorem auta A co do zawieszenia to może załóż zawieszenie s-line 1BE...? Jeśli nie chcesz gwintów... Wejdź może do tematu z moim autem i zobaczysz jak wygląda B6 na zawiasie 1BE (z tym że fele mam 18''). Link do tematu: http://a4-klub.pl/audi-a4-b6-73/a4-b...bestia-238627/
-
Czy to uszczelka pod głowicą?
Raczej na 99% jestem pewny że to jest "świeże" zapocenie. Gdy kupiłem auto silnik był suchy, nie było widać szczególnych śladów pocenia olejem itd. Dopiero po wymianie oleju na full syntetyk motula (poprzedni właściciel jeździł na pół syntetyku castrola) zaczęły się problemy... Jak widać uszczelki nie dały rady, np. pod pokrywą zaworów, pod głowicą, przy egr, odma też wywala dużo syfu...
-
USA Black Bullet S4 grill NOWE FOTY etc...
Widzę że Twoje Audi ładnie "lata" przy 240km/h ile było obrotów?
-
Czy to uszczelka pod głowicą?
Dokładnie Ale auta nie planuję w najbliższym czasie sprzedawać, więc mogę w nie inwestować. Na razie prócz rozrządu, oleju, filtrów, gumowej rurki - kolana odchodzącego od Intercoolera, uszczelki pod pokrywę zaworów, będę musiał uporać się jeszcze z uszczelką pod głowicą, gumową rurą - kolanem odchodzącą od turbo do IC, egr-em, do tego jeszcze korekcje na jednym z wtrysków są nie zbyt ciekawe (ok -1.9) - pewnie wtrysk nadaje się do wymiany... Tak więc trochę tego jest Gdy się z tym uporam będziemy modzić
-
Czy to uszczelka pod głowicą?
Tak, też myślałem... Ale wolałem się upewnić. Ehh zamiast inwestować $ w modyfikacje auta, to muszę najpierw je doprowadzić do ładu... Ale wszystko z czasem się ogarnie i będzie git
-
Czy to uszczelka pod głowicą?
Więc jeśli jest to olej (a nie płyn), to co może być nie tak? Oczywiście nie pytam o puszczającą uszczelkę... W sumie to nie sprawdzałem tego miejsca dokładnie np. dotykając palcem (wtedy wiedziałbym na 100% czy to olej), ale patrząc na to wzrokowo, to skojarzył mi się ten ślad pocenia właśnie z olejem... Za jakiś czas sprawdzę dokładniej co to jest... Więc czeka mnie teraz wymiana uszczelki pod głowicą, planowanie itd ???
-
[B6 AWX] Moja szarlotka 131KM + wirus ledy, xenon, alu 18"
tutaj masz link do alledrogo gdzie jest pełno aukcji do ledowych lamp do avanta: -> motoAllegro
-
Czy to uszczelka pod głowicą?
Witam. Jakiś czas temu zauważyłem na silniku miejsce spocone olejem (kolejne już zresztą - wcześniej np. uszczelka pod pokrywą zaworów, jak widać uszczelki nie poradziły sobie z przejściem na full syntetyk... :gwizd: ). Zamieszczam zdjęcie tego miejsca: http://img152.imageshack.us/img152/8529/66152022.jpg Czy to jest uszczelka pod głowicą, czy może się mylę?? Za wszelkie sugestie byłbym wdzięczny
-
[ B6 AVF ] S-line tdi
Przy turbo Caha, pompkach AL i programie, FMIC jest też konieczny, tym bardziej gdy celujesz w ok 200 koni. Chyba wiesz jakie daje korzyści FMIC w stosunku do seryjnego IC... pomijam sam fakt przyrostu mocy.
-
USA Black Bullet S4 grill NOWE FOTY etc...
Sprawdzałeś osiągi? V-max, przyspieszenie 0-100 Vag-iem? FMIC udało Ci się wsadzić bez przycinania belki zderzaka? Przed tunningiem mechanicznym sprawdzałeś v-max przy fabrycznych 131 KM?
-
[ B6 AVF ] S-line tdi
Kozak furka Wtryski wymieniasz całe na AL czy tylko końcówki? Orientowałeś się coś o kosztach takiej operacji? Seryjnie założone masz pompki z końcówką BA? Jeśli celujesz w ok 200 kucy przydałby się też FMIC, jeśli nie masz już założonego... Turbo od jakich obrotów czuć że pompuje konkretnie? Felga RS4 miażdży Jak się jeździ na 19 calach i tym zawiasie po naszych pięknych drogach? W stosunku do 18'' jest duża różnica? Sam mam fele 18 cali i zawias s-line 1BE... Bywa czasem ciężko
-
[A4 B6 AWX] Moja Czarna Bestia - 18", Skóra, Xenon... Bixy z led RS6
Dzięki wielkie Mody na razie muszą poczekać Mam kilka problemów z autem (mniejszych lub większych), którymi muszę się zająć najpierw. Mam nadzieję że na forum uzyskam trochę pomocy w ich rozwiązaniu Bądź co bądź auto zostaje u mnie, będę w nie dalej inwestował, a jakieś mody będą na pewno, ale dopiero od wiosny przyszłego roku
-
USA Black Bullet S4 grill NOWE FOTY etc...
Konkret auto jaką mocą dysponujesz? bo widzę że nowe graty są pod maską? pompowtryski standardowe, czy zmieniłeś na te z końcówką AL ??
-
[A4 B6 AWX] Moja Czarna Bestia - 18", Skóra, Xenon... Bixy z led RS6
Witam. Znalazłem chwilę czasu, więc postanowiłem pochwalić się swoim autkiem . Jest to Audi A4 B6 1.9 TDI AWX 131 KM. Rok 2001, model 2002. Wyposażenie: - lakier LY9B - Brilliant Schwarz, - klimatyzacja dwustrefowa, - reflektory ksenonowe, - skórzana tapicerka, - podgrzewane fotele, - podgrzewane i elektryczne lusterka, - elektryczne szyby x2, niestety - kontrola trakcji ESP, ABS, ASR, EDS, - Alufelgi 18'', opona Bridstone Potenza S001, - pełny, kolorowy komputer pokładowy FIS, - 8x poduszek powietrznych, - podłokietnik x2, - immobilizer, - domykanie szyb z kluczyka, - system nawigacji w ekranie FIS, - radio Audi Symphony II (6 CD), - pakiet oświetlenie wnętrza, - przyciemnione szyby, - system audio 9 głośników + subwoofer i wzmak, - zawieszenie S-LINE 1BE (-20 mm). Materiały eksploatacyjne: - kompletny rozrząd z pompą wody, - filtry, olej silnikowy co rok lub 10k km, - olej w skrzyni biegów, - płyn chłodniczy, - termostat, - kompletne sprzęgło z dwumasem, - dwie gumowe rury w układzie dolotowym, - nowy akumulator Bosh S5 77 Ah 780 A - pompa vacum. Mody: - audio BOSE zrobione podziękowania dla domin79 :notworthy: - elektryczne szyby z tyłu zrobione podziękowania dla domin79 :notworthy: - postojówki LED - zrobione - chiptunning zrobione podziękowania dla Juby_p :notworthy: - listwy dekoracyjne 1NK - zrobione - ramki klubowe - zrobione - setup zimowy: (ori felgi Borbet 17" oraz Continental ContiWinterContact TS830 P 225/45/17) zrobione - pakiet zewnętrzny s-line - RNS-E - i inne w zależności od pomysłowości i portfela. Poniżej zamieszczę kilka fotek. Wszelkie komentarze mile widziane, również te odnośnie możliwych zmian w aucie Po zakupie:
-
Błąd AIR BAG. Pomocy.
Hmm więc teoretycznie z samą poduszką powinno być wszystko ok? Powinna ona być sprawna? A jeśli chodzi o okablowanie i tą wtyczkę, to gdzie ich szukać? Gdzieś pod fotelem, czy w schowku pasażera (tzn. rozkręcenie schowka i za nim)?? Nie będzie przy tym żadnego niebezpieczeństwa przypadkowego wystrzelenia poduszek?
-
Błąd AIR BAG. Pomocy.
Witam. Gdy zakupiłem auto, to paliła się już kontrolka air bag w liczniku. sprzedawca twierdził że poduszki są (sprawdzał vagiem), a owy błąd jest wynikiem braku czujników zderzeniowych z przodu pojazdu. Pokazywał wtyczki gdzie te sensory powinny być wpięte. Oczywiście auto było kiedyś tam uderzone w lewy róg przodu... sprawdziłem AIR BAG programem vcd-lite 1.1 i pokazał mi 3 błędy: Control Module Part Number: 8E0 959 655 Component and/or Version: Airbag 8.4E 3001 Software Coding: 0010702 Work Shop Code: WSC 63351 VCID: F49BDFD3D7B5 3 Faults Found: 00589 - Airbag Igniter 1; Passenger Side (N131) 001 - Upper Limit Exceeded 01738 - Shareware Version. To Decode all DTCs 011 - Please Register/Activate 01739 - Shareware Version. To Decode all DTCs 011 - Please Register/Activate te dwa błędy (01738 i 01739) są wynikiem braku tych sensorów. Natomiast ten błąd 00589 z czego wynika?
-
Wali olejem korek-miarka
Ten typ tak ma, nic mu nie jest. Wyjmij miarkę oleju, i dodaj gazu. Jak ten dymek i kropelki oleju zostaną zassane do środka to wszystko jest ok. jednak gdy to zjawisko się nasili to raczej masz problem...
-
[B6 AWX] Work in progress...
Witam. Kto i gdzie montuje rsn-e w kujawsko - pomorskim?? Gdzie można kupić taki zestawik (rsn-e) w miarę zadbany i w 100% sprawny? Z tą nową kierownicą wszystko ok? Chodzi mi konkretnie o poduchy? Ile Cię te dwie sprawy wyniosły? Jaki był ich koszt? PS: za pracę włożoną w autko... wielki szacun
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witam. Jestem Krzysiek. Jestem szczęśliwym posiadaczem Audi A4 B6 1.9 TDI AWX 131 KM od lipca ubiegłego roku, rok 2001, model 2002. Wkrótce przedstawię autko na forum.