Treść opublikowana przez akiwan
-
[B5 AHH] Moja Srebrna Rakieta:)
Niestety fele zostają ori 15'(bo właśnie takie mają być) i na pewno nie zmienię na większe, nie na naszych drogach a po za tym im większa fela tym droższe gumy a z kasą ostatnio kiepsko więc zostaje to co jest
-
[B5 AHH] Moja Srebrna Rakieta:)
Witam, na forum jestem już jakiś czas ale dopiero teraz pokazuję moja niunię. Silnik 1,9TDI (AHH) Climatronic 4 x Air 4 x Szybki Xenon ori Ori fele, jedne na zimę, drugie na lato dołożony podłokietnik, tempomat w trakcie rezania(po dziś dzień nie podłączony ) w planach srebrne ringi na zegary(już założone, niezły bajer, polecam wszystkim) http://akiwan.jalbum.net/Moja%20Srebrna%20Rakieta/index.html
-
[ALL] Kiedy zmieniacie na letnie opony ?
W niedzielę zmieniłem:)
-
[ALL] Hak Westalia i dorobienie kluczyka
Ja u siebie mam 2 ori kluczyki, jeden to nawet wkładki nie widział... i co z tego jak poprzednik zaślepki(leżała pod kołem zapasowym) nie zakładał na wkładkę i ta zaśniedziała w środku i d... Narazie mi nie przeszkadza ale jak będę chciał zdjąć hak to będę musiał użyć właśnie takich narzędzi
-
[ALL] Kiedy zmieniacie na letnie opony ?
Ja w nadchodzącym tygodniu będę zakładał .
-
[ALL B5] Zmiana żarowki pozycyjnej z H6W na W5W
Ja nie mam problemu z Fisem bo po prostu go nie posiadam
-
[ALL B5] Zmiana żarowki pozycyjnej z H6W na W5W
Ja ten problem rozwiązałem zakładając w ori oprawki H6W Ledy z oprawą BA9S (Dokładnie takie: http://www.natea.pl/product_info.php?cPath=22_31&products_id=45 ) Bez przeróbek nie pasuje ale... szlifujemy jeden z prowadników na gładko i pasuje super. Zaznaczę że najpierw przez miesiąc jeździłem na próbę z przerobionymi w ten sposób zwykłymi żarówkami 4watt i nic się z nimi nie działo, żadnego przerywania ani braku styku. Pozdrawiam
-
[ALL B5] Licznik wariuje
Ja miałem tak z zegarami... jednego dnia ->Zgasło podświetlenie(białe cyfry) i nie pokazywał poziomu paliwa. innego dnia ->obrotomierz startował od 2800obr(na wolnych obrotach tyle było) za kilka następnych dni -> zgasły czerwone podświetlenia(czerwone wskazówki) nie wyświetlała się temp. i kilometry. Zaznaczam że nie występowały te zjawiska jednocześnie tylko każde z osobna. Przyczyna: seryjnie montowali procesory z wadami które ujawniały się przy niskich temp.(zima) Lekarstwo: wymiana procesora na nowy(nowy nie ma tej wady i taki już mam zamontowany) mowa tu o zegarach z białym tyłem, te z czarnym podobno są nienaprawialne(tył zegarów widać po zdjęciu zaślepki bezpieczników) koszt procesora z wymianą to 400pln:) Pozdrawiam.
-
[B5 AHH] Złoty klekocik AHH+ (178KM i 375Nm) - NOWE MODY...
Ładna a co ważniejsze silnik
-
[ALL B5] Tylny klocek trze o tarczę hamulcową
Popieram Sweet Lies, o układ hamulcowy trzeba dbać, brat miał to samo w Golfie IV, blacha klocka zablokowała koło na amen!!, na szczęście tylko nie dojechał do pracy, aż strach pomyśleć co by było jak by się to stało przy większej prędkości Pozdro
-
[B5 AHL] 3 piknięcia przy odpalaniu
Witam, miałem u siebie to samo i potwierdzam że 3 piknięcia i mrugająca kontrolka ( ! ) przy uruchamianiu silnika to oznaka słabego akumulatora. Właśnie wsadziłem nowy i wszystko ok, pikania nie ma. Poprzedni AQ był od nowości więc miał prawo nie trzymać(po zimnej nocy miał 11,5 V a przy rozruchu spadało poniżej 8 volt ), teraz wszystko gra i buczy. Pozdrawiam.
-
[B5 AHU] Przyspieszone zużycie paska wieloklinowego
Sorki że tak późno:D Wymienili bez zdejmowania przodu:) Koszt naprawy(w tym wymiana oleju bo już był czas ) 160pln
-
[B5 AHU] Przyspieszone zużycie paska wieloklinowego
Zgadzam się z poprzednikami, mam to samo, napinacz pracuje pod kątem i drze pasek(właśnie od strony chłodnicy), a na dodatek wydaje okrutny pisk. Chciałem SWAG-a ale był niedostępny więc kupiłem FEBI, koszt bo dużych zniżkach to 240pln + pasek Gates 40pln, cena katalogowa napinacza to około 373pln SKF to już koszt około 513pln http://ekatalog.intercars.com.pl/?start=tree Nie wiem ile wymiana bo dopiero jutro odbieram samochód, dowiem się czy udało im się bez zdejmowania przodu i napisze później. Pozdrawiam
-
[ALL] Kto już założył zimowe opony ?
Ja w połowie listopada zakładam, chyba że wcześniej pogoda się popsuje, ale w to wątpię :>, kółka wyważone czekają w garażu, oczywiście na 15Alu ori
-
Alianz - Problem.
1' w Allianz mają bałagan większy niż na wysypisku śmieci!!! 2' jak kolega napisał Allianz ma umowę z właścicielem a nie z autem, mogą Ci skoczyć(a tak na marginesie powinni pisma wysyłać do poprzedniego właściciela a nie do Ciebie) 3' ja po sprzedaży każdego z samochodów miałem ten problem(przysyłali pisma że należy im się składka + odsetki, a wypowiedzenia były pisane w dniu sprzedaży auta) pozdrawiam
-
Wasze składki OC/AC/NW
TU Generali OC/AC/ASS/NNW - zniesiony udział własny, wykupiona amortyzacja(krótko mówiąc full opcja) Max. zniżki. Wartość fury 35.000PLN 2330,00 PLN
-
[B5 1Z] Ile paliwa jest po zapaleniu się kontrolki ?
Nie wiem jaki zbiornik jest w Limusine ale w Avant jest 70litr. u mnie jak zapala się kontrolka to pod korek wchodzi 58l wiec wychodzi na to że zostaje 12litrów , pozdrawiam
-
[ALL B5] Subwoofer, tylne głośniki - opis instalacji
Nie wiem jak to wygląda w sedanie(podejrzewam że tak samo jak w kombi) Radio fabryczne Audi ma wyprowadzenia tylko na przednie głośniki, tył zasilany jest poprzez wzmacniacz który uruchamia tylne głośniki i subwoofer który jest zamontowany w bagażniku(wyjście na wzmacniacz jest z górnej kostki która ma 20pin) Ja u siebie wywaliłem oryginalne radio i założyłem Clariona i aby grał tył musiałem zastosować specjalną przejściówkę(interfejs) -80PLN. Ty jeśli chcesz uruchomić tył musisz sprawdzić czy masz w samochodzie tą 20pin kostkę. Jak coś to pisz [email protected] u mnie instalacja jest w oryginale, podeślę fotki ze swojej niuni. Pozdrawiam.
-
[B5 AFN] Utrata mocy
Witam, jeśli chodzi o problem z wkręcaniem się silnika na obr. 3200 i więcej to jest tak(z doświadczeń jakie mam). Mój tata ma Passata AFN 110KM, Ja A4 AHH 90KM silniki inne ale turbiny te same(Garrett ze zmienną geometrią łopatek). Przy niskich biegach nic się nie dzieje... natomiast na 3biegu(AFN taty) silnik wkręca się na 3200obr/min. i tak jak by stracił moc(wrażenie jak by ktoś na ułamek sekundy wyłączył nam silnik) dalej nie idzie. U mnie dzieje się to samo ale dopiero na 4 biegu(1,2,3 idzie bardzo szybciutko do max obr.). Przyczyna to zapiekające się od nagaru łopatki w turbinie, jeśli turbina jest sprawna wystarczy czyszczenie u fachowców i dalej śmiga bez wymiany(AFN czyszczona była już dwa razy, ja u siebie jeszcze nie czyściłem bo jeżdżę dopiero 3 miesiące, ale też mnie to czeka) Przed wizytą u mechanika można się ratować ponownym odpalaniem silnika(na niskich obrotach będzie chodził jak by nic się nie stało) i starać się nie wkręcać go na wyższe obroty jak 3000:) Pozdrawiam.
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witam wszystkich, mieszkam w Łodzi niedawno kupiłem A4 B5 1,9TDI (AHH) kombi z 2000roku, na początku liczę na pomoc klubowiczów bo wcześniej jeździłem Vectrą B 1,8 kombi (mogę pomóc zainteresowanym) i o Audi wiem niewiele, ale lubię wiedzieć jak najwięcej o samochodzie którym jeżdżę (z wykształcenia mechanik ) więc później też będę udzielał porad . Pozdrawiam wszystkich .