Treść opublikowana przez smart.bart
-
BFB po modach się rozleciał. Jaki teraz?
@pyra111- mierzone na drodze 232PS @siwak- poszła decyzja na zakup nowego @radko123- mechanior mówił, że można robić ale nie wiadomo co wyjdzie a koszty roboty pójdą podwójnie jak trzeba będzie jednak wymienić
-
BFB po modach się rozleciał. Jaki teraz?
Rozsypał mi się BFB po modach (turbo od BEX-a, wtryski 380cc, TIP, DP i takie tam). Niestety, jestem strasznie zawiedziony bo jeszcze kilka miesięcy temu, przy robieniu ze 163KM był w stanie idealnym. Kompresja na drugim 0,5 !!! Na pozostałych ok. 6-7, wypadanie i traktor z niego generalnie. Padaka!!! Generalnie się załamałem ale no cóż? Trzeba robić. Tzn. nie robić. Padła decyzja na wymianę i zrobienie wszystkiego na cacy. Wstawiać znów BFB czy można "łeb w łeb" wstawić BEX-a lub inny też? Brać poprawkę, że ma osprzęt na grubo ponad 230KM i tyle też do niedawna miał ;-( Przy okazji: ma ktoś z forumowiczów coś na zbyciu?
-
Jaka instalacja?
Cena jest wprost proporcjonalna do jakości i efektywności instalacji. Ja mam podobny zestaw ze stag 300 ale wtryski lpgtech i sobie chwalę. Wysłane z mojego Lenovo S820 przy użyciu Tapatalka
-
Domykanie szyb z kluczyka
jeśli ręcznie idzie dobrze i płynnie to czujnik przeciążeniowy
-
Podobnie jak żółw - co radzicie
podpowiedz coś: szarpnie i nie chce czy wcale? logi? objawy- nagłe czy co?
-
1.8t Q słabiej od dołu bierze ,nie wkręca się?
jak chcesz to mam sprawną sondę i kata wymontowane na modzeniu, pożyczę na sprawdzenie ale z moim nie porównasz
-
Pilnie pomocy! Cewka potrzebna
Panowie jestem na trasie Kielce Kraków, pilnie potrzebuję cewkę do 1.8t. Jestem 500 km od domu! Wysłane z mojego Lenovo S820 przy użyciu Tapatalka
-
SPOTY WARSZAWSKIE - każdy wtorek g. 19:00.
Ja też może wpadnę, pierwszy raz ale muszę się ogarnąć trochę bo mam dużo roboty. Będzie ktoś miał może przypadkiem kabelek OBD ze sobą?
-
lampy black a4 b5 (poszukuje zdjęć)
Zobacz czy o to ci chodzi : http://a4-klub.pl/index.php?/topic/329647-Prawie-seria... Robiłem je samodzielnie z oryginałów. Wysłane z mojego Lenovo S820 przy użyciu Tapatalka
-
moc i moment a wtrzymałość sprzęgła 1.8 turbo
Jak ktoś ma blisko to w Wawce na Pradze jest kolo co nabija mocniejsze okładziny Luk-a na oryginalne tarcze właśnie dla takich idiotów żeby nie kombinować z innymi sprzęgłami a wytrzymywało. Mi jeszcze wytrzymuje 230KM/320Nm
-
Sprzeglo do wymiany?
kilka nieudanych prób szybkiego startu, wysokie obroty i jazda na pół sprzęgle- pali aż miło, na moim rozjechanym sprzęgle jeździłem prawie rok, oryginały chyba tak mają, że na koniec żywota wytrzymują najwięcej
-
Sprzeglo do wymiany?
Ja mam Luk-a i jest spoko. Nie pamiętam dokładnie ile ale jakiś tysiączek z wymianą. Sachs też dobry, podobno. Tylko, że w większość wypadków i tak będzie produkcji Luk - a, tylko pod inną marką. Brałem Luka bo tak miał oryginał i u ciebie też będzie Luk. Wysłane z mojego Lenovo S820 przy użyciu Tapatalka
-
Prawie seria...
Dziękować. Też tak sądzę
-
Sprzeglo do wymiany?
Jeśli jeszcze wbija biegi i nie wali po zębach to do polski dojedzie A docisk to i tak wymienisz standardowo. Jeśli jest oryginał to właśnie przy takim przebiegu akurat jest do wymiany tarcza i docisk. Wysłane z mojego Lenovo S820 przy użyciu Tapatalka
-
Polecane opony letnie
Eagle F1 asymmetric 2 lub Michelin pilot sport 3 Wysłane z mojego Lenovo S820 przy użyciu Tapatalka
-
[kolizja] kto winny - motocyklista odmówił przyjecia mandatu
Po pierwsze i ostanie! Wyprzedzał kolumnę pojazdów a to jest zabronione! Wysłane z mojego Lenovo S820 przy użyciu Tapatalka
-
SPOTY WARSZAWSKIE - każdy wtorek g. 19:00.
Już coś wiadomo na 100% jak i gdzie? Wysłane z mojego Lenovo S820 przy użyciu Tapatalka
-
Polecane opony letnie
Jeszcze nie. Ale słyszałem, że Pipingdzonking są dobre Wysłane z mojego Lenovo S820 przy użyciu Tapatalka
-
Polecane opony letnie
Mój własny, obiektywny zestaw: Trzymanie: - Bridgestone - Goodyear - Pirelli - Yokohama Jakość: - Michelin - Goodyear - Dunlop - Nokian Komfort: - Dunlop - Michelin - Hancock - Bridgestone Ponad konkurencją zimowe: - Nokian - Michelin Ale to z tych jakie miałem. Wysłane z mojego Lenovo S820 przy użyciu Tapatalka
-
SPOTY WARSZAWSKIE - każdy wtorek g. 19:00.
Panowie, chcę się wbić na imprezę. Jakie jest wpisowe? Wysłane z mojego Lenovo S820 przy użyciu Tapatalka
-
Polecane opony letnie
Nie mówię że są złe opony ale pływają. Dobrze tłumią dziury ale przy mojej jeździe mało oddają rzeczywistość na drodze. Wysłane z mojego Lenovo S820 przy użyciu Tapatalka
-
Prawie seria...
Mała kosmetyka: - felgi 17 i opony 235 Eagle F1 Asymmetric - tylny dyfuzor, produkcji własnej - kamery przód, tył i wnętrze z nagrywarką, wykonanie własne - namierzanie i sterowanie z tel., wykonanie własne - czujnik mikrofalowy, wykonanie własne - atrapa RS, produkcji własnej - przednie reflektory, oczy produkcji własnej - sprzęgło sportowe - turbo od BEX-a - TIP 3" - duży stożek - wycięcie kata - DP - duży FMIC - wtryski 380 cc od S3 - wywalenie SAI - wywalenie 2-ej sondy - przepływka 3" - zawór DV od S3 - mapa i efekty...
-
Polecane opony letnie
Sorki ale miałem takie i nie będziesz zachwycony. Wywaliłem po jednym sezonie. Wysłane z mojego Lenovo S820 przy użyciu Tapatalka
-
1.8T BFB brak mocy (słabe doładowanie turbiny)
Brawo. A tak dla potomnych: Zawór DV (z angielskiego Dump Valve) jest obiegiem zamkniętym. Wykonuje dokładnie takie same zadanie co BOV, ale nadciśnienie trafia bezpośrednio przed turbinę. Za sterowanie DV’a odpowiada sygnał płynący z kolektora dolotowego (podciśnienie/nadciśnienie). Zawór ten zazwyczaj pozostaje w pozycji otwartej zarówno podczas pracy silnika na biegu jałowym, podczas jazdy ze stałą prędkością, jak i przy zamkniętej przepustnicy. DV jest obiegiem zamkniętym więc nie wpływa to negatywnie na pracę silnika. Jedynie podczas przyspieszania samochodu, zawór DV zostaje zamknięty i musi wytrzymać maksymalne ciśnienie doładowania. Należy pamiętać, że zła regulacja obu tych zaworów (BOV i DV) może prowadzić do wzrostu spalania, problemów z pracą silnika czy w końcu uszkodzeniem turbosprężarki. Wysłane z mojego Lenovo S820 przy użyciu Tapatalka
-
1.8T BFB brak mocy (słabe doładowanie turbiny)
N75 podpinasz do zasilania i powinien klikać otwierając lub zamykając przepływ. DV jest poniżej. Taki plastikowy, czarny grzybek z dużymi rurkami u podstawy i małą rurką u góry. Wszystko około dolotu i turbiny. Uważaj jak będziesz ściągał N75 bo możesz połamać rurki zaworu, na których są przewody. Są plastikowe i dość długie. Przygotuj sobie nowe opaski metalowe na śrubę. Stare ciężko ponownie założyć. Wysłane z mojego Lenovo S820 przy użyciu Tapatalka