Treść opublikowana przez marcin9680
-
B6 DIVISION
To chyba ten mechanik to jeden wielki mit , z calym szacunkiem ale w kazdym aucie jakie mialem tak robilem i zawsze to pomagalo w szybszym grzaniu sie silnika a tak naprawde to praktyke taka mozna najczesciej spotkac u kierowcow ciezarowek. Co do mechanika to chyba co mechanik to i inna opinia bo w zeszlym roku jak pojechalem odstawic autko do mechanika to wlasnie byl w trakcie docinania kartonika przed chlodnice , mimo ze wielu kilometrow dziennie nie robi czasami z firmy do miasta odebrac czesci jakies pojedzie to zawsze to szybciej silnik sie nagrzeje a tym samym mniej pali. Jak pamietam to kiedys kumpel mial VW Vento i na przednim grilu byly specjalne zaluzje , ktore mozna bylo zamknac recznie i tym samym przyslonic czesc chlodnicy na zime. To samo widzialem ale nie chcem sie klocic czy to spelnia dokladnie taka sama role ale specjalne zaluzje na chlodnicy montowane przed smiglem wentylatora w Audi A4 B8 ale tam byly sterowane silniczkiem elektrycznym i chyba do poki silnik sie nie rozgrzeje i nie ma takiej potrzeby to owe zaluzje sa zamkniete a jak czujnik wykryje wyzsza temperature cieczy chodzacej od tej optymalnej to otwiera zaluzje i tym samym silnik jest schladzany. Wiem tylko , ze to nic nie zaszkodzi przyslonic tej chlodnicy.
-
B6 DIVISION
Ja tez jezdze caly rok na wlaczonej klimie , wkoncu ktos to wymyslil i zainstalowal w naszych autkach. Nie raz slyszalem ze to wtedy auto zlopie paliwo itp. ale jak mnie stac na takie auto to raczej nie bede narzekal jak spali jednego litra wachy wiecej na 100km.Co do zaslepionego EGRu to tak w zimne dni powiedzmy 4-5stopni na zewnatrz i jadac nawet w dluzsza trase ale dbajac o silniczek i nie przekraczajac 2000rpm (zanim osiagnie temp. 90 stopni ) to dosc dlugo sie nagrzewa silnik.w cieplejsze pory roku to nawet tego nie zauwazam , ze silnik sie dluzej nagrzew bo trwa to dosc krotko i pochwili jest skwar pod maska ale taki okres jak teraz lub -15 lub -20 stopni oj to troche trwa.
-
B6 DIVISION
Potwierdzam to co kolega wyzej napisal , czesto gesto musze marznac gdy czekam az silniczek sie dogrzeje do 90 stopni a robie jakas krotka trase po miescie , wtedy tez klimatronik tez aby tylko dmuchal i max 21stopni bo inaczej do usranej smierci silnik sie nagrzewa. Mowie tu tylko o jezdzie po miescie bo w trasie jest ok z temperatura silnika i nagrzewaniem sie autka.
-
B6 DIVISION
Ja tez mam to samo z temperatura w swoim aucie , tez na postoju temp. leci w dol po czym po ruszeniu osiaga 90stopni , juz wlasnie sie mialem sie pytac czy tak ma byc ale inni napisali juz o tym samym tak wiec jestem spokojny. Co do kartonu to ja kazdej zimy zaslaniam chlodnice i to tak 3/4 , nic sie zlego nie dzieje a przy zaslepionym EGR zawsze ten karton pomoze szybciej sie nagrzac.
-
B6 DIVISION
Co do aku to takie jest Moje zdanie , z innych opini wynika ze Centra nie jest taka zla ale akurat akumulatory tej firmy jako Centra Futura sa nie wypalem i kiedys czytalem wypowiedz jednego goscia , ze sama firma pocichu sie do tego przyznaje i przyjeli polityke aby nie uznawac zadnych reklamacji. Jak kupilem autko to mial zainstalowany ori aku z fabryki BOSCH , ktory wytrzymal i to bez zartow 8 lat i dopiero mi padl w Polsce pewnej ostrej zimy i kupujac na szybko gosc polecil mi wlasnie Centre Future abo to dluga gwarancja , duzy prad rozruchowy , bezobslugowy , specjalne oczko kontrolne do stanu naladowania aku , ktore czesto i tak sie gdzies wiesza i wskazuje czarny kolor co oznacza rozladowany akumulator. ---------- Post dopisany at 16:20 ---------- Poprzedni post napisany at 16:16 ---------- Czyli kolego jedrekx te S-Line poza skora i wyszytym logiem na oparciu niczym sie nie roznia od tych co ja mam , tez elektryczne sterowanie odcinnka ledzwiowego , wysuwana czesc fotela pod nogami kierowcy czy tez mozliwosc zwiekszenia wysokosci owego odcinnka. Ale wiadomo co skora to skora ale narazie nie na moja kieszen. Dzieki za info.
-
B6 DIVISION
To jak to mozliwe to prosze o jakas fotke pogladowa takich foteli S-Line z B7 bo wiele foteli tego typu widzialem i chodzi mi tylko o takie w materiale i poza wyszyciem loga S-Line na oparciu foteli niczym sie nie roznily od tych w moim aucie no chyba ze byly to pelen wypas , wersja z pelna elektryka. A zwykle fotele z B7 tez calkiem inaczej wygladaja i sa bardzo podobne do zwyklych nalesnikow z B6 tylko strukture materialu jest inna. Teraz nie moge wstawic zdjecia tych nkr.alnych foteli z B7 bo dostepu do kompa nie mam.
-
B6 DIVISION
Kamil z moich osobistych doswiadczen nie polecam Tobie zakupu aku Centra Futura. Jezeli poszukasz w necie opini innych uzytkownikow to 95% odradza zakup tego akumulatora a w 99.9% firma Centra nigdy nie uznala jakiej kolwiek reklamacji mimo ze gwarancja jest na 3 lata. Ja osobiscie tez juz w ciagu ostatnich 2 latach ladowalem moj aku prostownikiem i to temperatura na zewnatrz 9-11stopni a zdazylo sie ze po np. 2 tygodniach malych przebiegow po miescie auto nastepnego dnia nie odpalilo i trzeba bylo ratowac sie prostownikiem do tego najwiekszy minus to do tego aku nie ma mozliwosci dolania gotowego elektrolitu lub wody zdemineralizowanej W polowie Grudnia jade do Polski na Swieta i cos czuje ze aku moze nie wytrzymac juz polskiej zimy. Jak sie zdazy ze aku padnie to ide kupic Varty lub Boscha.
-
B6 DIVISION
Kolego "dominikt1" ja tez montowalem owe przetwornice KOITO D4S do zwyklych lamp i jak juz koledzy wspomnieli , zdejmujesz i wywalasz te czarne obudowy , docinasz na wymiar jakis ladny dekielek aby zakryc cala elektronike (ja dociolem sobie dekielki z cienkiej blachy , podkleilem silikonem aby wilgoc sie nie dostawala do srodka i skrecone wszystko na srubki do otworow juz zrobionych w tych przetwornicach) Calosc ladnie mozna wkomponowac od spodu do lampy , troche trzeba jeszcze na bokach zebrac plastiku w lampie (w tej wnece pod ori przetwornice) zeby wszystko ladnie wpasowac do srodka. Co do zarowki to ja robilem taki myk ze obudowe palnika D4S szlifowalem pod gniazdo H7 ale za duzo z tym roboty i latwo mozna uszkodzic palnik ksenonowy tak wiec zmienilem soczewki na kompletne z lamp ksenonowych od S4 i wszystko ladnie pasuje bez zbednych ceregieli. ---------- Post dopisany at 00:58 ---------- Poprzedni post napisany at 00:44 ---------- Koledzy wklejam zdjecie moich foteli do , ktorych jak wspominalem pare postow wczesniej poszukuje wkladu gabkowego oparcia do fotela pasazera wersja PL http://img89.imageshack.us/img89/3807/201212072259581j.jpg I jakiego typu sa te fotele ? Byly wykrecone z A4 B7 S-Line full pakiet a jednak koledzy z klubu twierdza ze bez wyszycia logo S-Line na oparciu to nie S-line to jak to jest?
-
B6 DIVISION
Tak moje fotele sa z B7 S-Line ale bez wyzzytego logo na fotelu. Wspominalem to w pierwszym poscie ze z B7 bo tez chyba jak wiekszosc zmienialem komplet foteli na te ladniejsze.
-
B6 DIVISION
Nie chcem sie klocic ale ja mam inne fotele od tych co wstawil Dominik i moje tez sa od S-Line , jak wroce z pracy to wstawie zdjecie moich foteli zeby bylo wiadomo o ktore mi chodzi.
-
B6 DIVISION
Dominik dzieki wielkie ale ja mam ten drugi typ foteli S-Line tak wiec te nie podpasuja.
-
B6 DIVISION
Dominik dzieki za checi , jak bys cos wiedziol to daj znac. Kolego "julo23" wlasnie szmata na moim foteliku jest idealna choc znajac to z doswiadczenia jak tak dluzej pojezdze z tym peknietym wkladem gabkowym to zaraz sie w tym miejscu przetrze sie material od tego cholernego preta. Jak by co to bede o tym pamietal ,ze masz taka szmate na zbyciu w razie czego. Pozdrawiam.
-
B6 DIVISION
Dominiku a masz moze linka do tej strony z allegro? Dzisiaj przegladalem ale nic podobnego nie znalazlem.
-
B6 DIVISION
Witam! Szanowni koledzy wazne pytanidm a mianowicie poszukuje tego gabkowego wkladu opercia fotela w wersji S-Line do B7 , numer tej poduchy to 8E0 881 776AD To juz 3 fotel od poltora roku kiedy ta poducha /wklad gabkowy peka na bokach , gdzie oparcie fotela jest zagiete jako boczne trzymanie. Juz nie mam pojecia co zrobic aby ta gabka nie pekala , nie byla przerywana od tego preta od konstrukcji oparcia Moze ktos z Was posiada sam ten gabkowy wklad w dobrym nie naruszonym stanie lub moze sam fotel pasazera ale S-Line w materiale nie skora to chetnie odkupie. Dlatego pasazera gdyz ja mam auto wersji angielskiej to akurat z polski pasazera podejdzie na miejsce kierowcy do mnie Sam nowy wklad oparcia 404zl w ASO masakra az szkoda gadac. Dzieki i pozdrawiam.
-
VFIZ on Audi B6/B7
Ale tu juz nawet nie tylko chodzi o sam dochod , choc extra pieniazki zawsze mile widziane ale chodzii o sam fakt ze pomyslodawca rzucil temat na forum , duza ilosc zainteresowanych z realna checia zakupu tegoz cuda do autka a tu wyszla lipa konkretna. Jakis czas temu cos podobnego widzialem na EBAYu ale wszystkie dodatkowe informacje so wyswietlane na tym malym wyswietlaczu gdzie mozemy przegladac dane o spalaniu itp. Cena to okolo 120 Funtow czyli jakies 600zl. Musze pogrzebac na Ebayu , jak mi sie uda to znalesc to podrzuce link dla zainteresowanych.
-
VFIZ on Audi B6/B7
Zapomnij kolego , temat umarl smiercia naturalna Szkoda bo wielu chetnych czeka na ten gadzet i na jakies konkretne wiadomosci od samego pomyslodawcy czy mamy liczyc na jakies gotowe sztuki i powoli kazdy z chetnych zakupi owy gadzet do swojego auta czy tez mamy o tym zapomniec i temat do zamkniecia ? Z calym szacunkiem dla Ciebie "kicioro" i dla Twojego pomyslu , rozumiemy Twoje sprawy rodzinne itp. ale przydala by sie wkoncu jakas konkretna wiadomosc dla wszystkich zainteresowanych. Pozdrawiam.
-
B6 DIVISION
A tak na serio to chyba najlepiej cos Varty lub Bosha napewno z wlasnego doswiadczenia nie polecam bezobslugowych aku Centry ale to tylko Moja opinia i kilku innych uzytkownikow tych aku z innych forum itp.
-
B6 DIVISION
Najlepiej kupic nowy akumulator
-
B6 DIVISION
Kolego "julo23" jezeli mnie o to pytasz to tam naprawde juz nie pamietam , autko ma juz przejechane ponad 470 tys km i owy czujnik wymienialem jakies 3-4 lata temu tak wiec okolo 300 tys troche moze ponad juz mialem nalatane jak padl. Zalozylem ori z ASO i smiga wszystko jak nalezy.
-
B6 DIVISION
Co do tego czujnika swiatel STOP to zadna wielka filozofia , musisz sciagnac ten panel pod kierownica nad nogami kierowcy aby miec latwiejszy dostep do pedalow. Przy pedale hamulca znajduje sie wtyczka podlaczona do czujnika , musisz odlaczyc wtyczke , przekrecic czujnik chyba w lewo ale moge sie mylic , zeby go wyczepic z zaczepu i tyle. Wyjmujesz stary czujnik , zakladaz nowy , podlanczasz wtyczke do czujnika i zakladasz ten plastikowy panel nad nogami i robota zrobiona.
-
B6 DIVISION
Ok to Ja tez chce nalezec do B6 Division , co mam zrobic aby mnie przyjeto w szeregi wypasionych B6? Moja A4 ma pare modyfikacji ale z braku kasy nie jest az tak wypasiona jak inne tu w Klubie PS. Ok juz kumam w weekend pstrykam zdjecie Mojej A4 i zrobie jakis temacik o niej co i jak no i oczywiscie wysle emailem zgloszenie , mam nadzieje ze te zgloszenia mozna nadsylac przez jakis dluzszy okres.
-
B6 DIVISION
Kolego Bart-S jezeli Tobie pasuje cos takiego to zajzyj na ta strone tyres online @ mytyres.co.uk: tyre dealer for cheap passenger, summer, winter tyres Jest to strona gdzie sprzedaja opony wszelkiej masci i wszelkich rozmiarow , dobre jest to ze w 90% do kazdej opony kest kilka testow drogowych i opisow glownie z niemieckich czasopism jak i rowniez oznaczenia gwiazdkami im wiecej tym lepiej co w pewnym sensie klasyfikuje dana opone jak dobra , bardzo dobra lub kompletny szajs. Jak szprechasz troche po niemiecku lub angielsku to mozesz sie tym zasugerowac , ktora opona jest w przystepnej cenie a tym samym warta polecenia i zakupu. Wiem ze roznie to bywa z tymi testami ale nie zaszkodzi poczytac.
-
Wymiana ori układu wydechowego na podwójny od 2.5TDI
Ja mam zalozony wydech od 1.8T w Moim AWXie. Wszystko gra i buczy no i zieje spalinami tak jak potrzeba. Przed zalozeniem w/w wydechu wczesniej wlozylem od 2.5TDi. i pojezdzilem na tym zestawie tylko okolo 5-6 miesiecy i zaczelo cos buczec w przedziale pewnych obrotow bylo to tak wkurzajace zwlaszcza na nizszym biegu , ze wkoncu wywalilem wszystko i zalozylem od 1.8T z 2007r. Narazie zadnych negatywnych skutkow tej podmiany nie zauwazylem.
-
Zerwane gwinty srub pokrywy zaworow
Szczerze mowiac to jezdze do warsztatu znajomego kulmpla z takiej malej wioski Motylewo , wczesniej zawsze wszelkie naprawy w mojej Skodzie lub Golfie to robilem u niego w moja Audi tez robie u niego ale czesto bywalo tak , ze naprawde byl zajety lub na ulopie to wtedy Audi oddawalem do Galganskiego. Nie dawno u tego kumpla wymienialem komplet sprzegla z dwumasem + wymiana prawej polosi + wymiana oleju i wszystkich filfrow wraz z odkreceniem chlodnicy oleju aby dobrze zlqc caly olej + wymiana lacznikow na tylnym stabilizatorze i gum na przednim i wymiana elektrycznego wentylatora na chlodnicy kosztowalo mnie to wszystko 500zl i wzzystko dziala jak ta lala.
-
Zerwane gwinty srub pokrywy zaworow
Zgadza sie choc nie ukrywam , jak wymienialem sprzeglo , rozrzad , olej czy tez ustawialem zbieznosc to nigdy nie bylo problemow zwlaszcza , ze bylo duzo taniej od innych ASO. Co do czesci to oni nie moga zamawiac u glownego dystrybutora tak wiec zamawiali czesci w innym ASO wtym przypadku u KIMa. Jak mi przestala pracowac sprezarka od klimy to gosciu od nich stwierdzil , ze definitywnie kompresor do wymiany a ja no to , ze trzeba wymienic tzw. sprzeglo a byly dwa rodzaje to mnie wysmial i powiedzial , ze glupoty pisza na forum. Tak wiec jeden telefon do Poznania do firmy zajmujacej sie naprawa , serwisem klimy i sprzedaza czesci , 2godziny u nich i sprzeglo wymienione , uszczelniony kompresor bo olej ubywal z niego , nabite i wszystko dziala jak nowka i skasowali mnie tylko za wszystko 500zl. NIGDY WIECEJ ODDAWANIA AUTA DO GALGANSKIEGO !!!!!!!